جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فروش سریع‌تر محصولات

30 نکته کلیدی برای فروش فوری-2

موفقیت در فروش به کار سخت و تعهد همراه با مهارت و زرنگی نیاز دارد. پرفروش‌ها در تمام بخش‌های فرآیند فروش مسلط هستند. در حالی که هیچ رازی برای فروش وجود ندارد؛ اما می‌توانید برای تعامل بهتر با خریداران و افزایش نرخ برد خود گام های موثری بردارید. در این مقاله 30 شیوه برای فروش سریع‌تر محصولات یا خدمات را به شما معرفی خواهیم کرد.

سایت

17- طراحی وب‌سایت

ما در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنیم و اگر کسب و کاری دارید که هنوز وب‌سایت برای آن ایجاد نکرده‌اید، به احتمال زیاد رشد نخواهید کرد. داشتن وب‌سایت (حتی با طراحی ضعیف) باعث می‌شود تا تقریبا کل کشور (یا در مقیاس وسیع‌تر، کل جهان) به عنوان مشتریان بالقوه شما شناخته شوند. با این حال، آن کسب و کارهایی که امیدوارند محصولات خود را به فروش برسانند و رشد کنند، راه‌اندازی وب‌سایتی که دارای طراحی خوب و Easy to use (کاربرد آسان) است، بسیار مهم می‌باشد.

18- بهینه‌سازی موتورهای جستجو

برای این‌که کسب و کار شما پیدا شود، باید حداقل در بالای صفحه‌ی نتایج جستجو باشید تا احتمال پیدا شدن شما نیز بیشتر شود. معمولاً به‌ندرت از صفحه‌ی دوم SERP بازدید می‌شود. بنابراین؛ اگر وب‌سایت شما در آنجا باشد، احتمالا پیدا نخواهید شد. سایت خود را طوری طراحی و راه‌اندازی کنید که گوگل شما را جلوتر از رقبایتان نشان دهد و جریان مشتریان بالقوه را افزایش دهد.

19- دارایی با کیفیت داشته باشید

اگر دارایی‌های وب‌سایت شما (ویدیوها، تصاویر یا نمودارها) خوب به نظر نمی‌رسند، کاربری در سایت شما باقی نخواهد ماند. از این موضوع اطمینان حاصل کنید که در هنگام ایجاد دارایی، آن را با بالاترین سطح کیفیت، طراحی می‌کنید تا مشتریان شما رانده نشوند.

20- جستجوهای موبایل

جستجوهای موبایل، جستجوی رایانه‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌اند، بنابراین اگر استفاده از وب‌سایت شما برای کاربران تلفن همراه دشوار است، مشتریان بالقوه را به رقبای خود خواهید باخت. هنگامی‌که رشد کردید، اپلیکیشنی بسازید که کار کردن با آن برای مشتریان آسان باشد و همچنین راهی برای افراد ایجاد کنید که کسب و کار شما را بیابند.

21- نمایش بازخورد مشتری

یکی از شیوه‌های مناسب برای تبلیغ محصول خود، بررسی واقعی آن‌ها است. به مشتریان خود گوش دهید و نظرات منفی را به شیوه‌ای دوستانه بهبود ببخشید و به آن‌ها رسیدگی نمایید. اگر از این نظرات در تبلیغ استفاده کنید، تا حدودی به کاهش احساس خطری که مشتریان در خرید یک محصول دارند، کمک خواهید کرد ؛ چرا که در این صورت آن‌ها متوجه می‌شوند که دیگران از آن محصول لذت برده‌اند.

22- به سوالات محصول پاسخ دهید

تصور نکنید که وقتی فردی وارد وب‌سایت شما می‌شود در زمینه‌ای که خدمات یا محصولات ارائه می‌دهید، متخصص است. مطمئن شوید که توضیحات خوبی دارید و سعی کنید از قبل، به هر سؤالی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید، پاسخ داده باشید. همچنین راهی برای پرسیدن سؤالات ارائه دهید تا بتوانید همان کمکی را که آن‌ها شخصاً می‌خواهند را ارائه دهید.

23- حضور داشته باشید

نه تنها در وب‌سایت خود؛ بلکه در رسانه‌های اجتماعی نیز باید دائما حضور داشته باشید. وقتی کسی سؤالی درباره‌ی محصول می‌پرسد، سریع به او پاسخ دهید. پاسخ دادن یا ندادن شما، تفاوت میان مشتری کسب‌شده یا از دست رفته را رقم می‌زند. با فالوورهای رسانه‌های اجتماعی خود تعامل داشته باشید؛ چرا که این موضوع به ایجاد جامعه‌ی خوب برای کسب و کار شما کمک می‌کند.

24- گزینه‌های پرداخت متنوعی را ارائه دهید

هر چه گزینه‌های پرداخت بیشتری به مشتریان ارائه دهید، احتمال خرید آن‌ها از شما افزایش خواهد یافت. گزینه‌های خود را بسیار متنوع کنید؛ از پول نقد و چک گرفته تا پرداخت بدون تماس از طریق اپل واچ و تلفن‌ها. در صورتی که چنین گزینه‌هایی را ارائه دهید، هرکسی که وارد فروشگاه شما می‌شود، می‌تواند با شما تجارت کند و شما مجبور نخواهید بود خریدی را به علت در دسترس نبودن شیوه‌ی پرداختی مدنظر مشتری، کنسل کنید.

فروش سریع‌تر محصولات

25- گزینه‌های قیمت‌گذاری طبقه‌ای

ارائه‌ی مجموعه‌ای از گزینه‌های قیمت‌گذاری طبقه‌ای، تکنیکی است که در کسب و کارهای مختلف، عملکرد موفقیت‌آمیزی را از خود بر جای گذاشته ‌است. معمولا گزینه‌ی میانی انتخاب می‌شود؛ اما هدف شما نیز همان قیمت است؛ زیرا این گزینه، قیمت “معمولی” محصول شما را نشان می‌دهد و زمانی که شخصی، گزینه‌ی گران‌تر را انتخاب می‌کند، سود شما نیز بیشتر می‌شود.

26- درباره‌ی رقابت بیاموزید

“دانستن، نیمی از نبرد است.” این جمله‌ی معروف به همان اندازه که برای جنگ صدق می‌کند، در تجارت نیز کاربرد دارد. هرچه بیشتر در مورد رقابت بدانید، بیشتر می‌توانید یاد بگیرید و از آن اطلاعات، برای کمک به کسب و کار خود استفاده کنید. یاد بگیرید چه چیزی توانسته ‌است در فروشگاه‌های مشابه شما به خوبی کار ‌کند، سپس از آن استفاده کنید. همچنین باید بفهمید که چه چیزی نتوانسته ‌است عملکرد خوبی در آن فروشگاه‌ها داشته باشد. این کار به شما کمک می‌کند تا عملکرد فروشگاه خود را به سرعت و با صرف هزینه‌ی کم‌تر، بهبود ببخشید.

27- استراتژی فروش قدرتمندی ایجاد کنید

اگر استراتژی فروش قدرتمندی ایجاد و از آن پیروی کنید، احتمالاً تعداد فروش‌های خود را افزایش خواهید داد. در همین راستا نیاز است تا 4p استراتژی فروش را به خاطر بسپارید: محصول (Product)، قیمت (Price)، مکان (Place) و ترویج (Promotion). تمامی جنبه‌های محصول خود را ارزیابی کنید، قیمت‌های خود و رقبا را در نظر بگیرید، بهترین مکان را در کسب و کار به آن‌ها اختصاص دهید و برای ترویج آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

28- بسته‌ها، معاملات یا دسته‌ها را پیشنهاد دهید

اگر بسته یا معامله ویژه‌ای به مشتری پیشنهاد شود، احتمال خرید آن بیشتر است. همان‌طور که Costco غذا و سایر اقلام را به صورت عمده ارائه می‌دهد، مطمئن شوید که کسب و کار شما دارای چند معامله‌ی انبوه برای مشتریانی است که همواره به دنبال آن‌ها بوده‌اند. به علاوه، این پیشنهادها می‌توانند به عنوان معامله‌ی ترویجی که شما آن‌ها را تبلیغ می‌کنید نیز مورد استفاده قرار گیرند.

29- با سایر کسب و کارهای دیگر شراکت داشته باشید

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای رشد کسب و کار خود، شراکت با کسب و کارهای دیگر است. در واقع شما با حمایت از کسب و کار خود جلوی مشتریان و توصیه‌ی متقابل، به رشد کسب و کار یکدیگر کمک خواهید کرد. در صورتی که این کار را انجام دهید، می‌توانید معاملات و بسته‌های منحصر به فردی را ارائه دهید که مشتریان نمی‌توانند آن‌ها را در هیچ جای دیگری بیابند.

30- همه چیز حول مشتری قرار دارد

تنها راهی که کسب و کار شما می‌تواند از طریق آن رشد کرده و محصولات بیشتری به فروش برساند، داشتن مشتریان بیشتر است. مهم‌ترین کاری که می‌توانید، انجام دهید آن است که رفع نیاز مشتریان را جزء اولویت‌های استراتژی بازاریابی و فروش خود قرار دهید.

نکته پایانی:

با استفاده از این نکات هیچ نقطه کوری در کسب و کارتان وجود ندارد و هر یک از این نکات فروش برای شما کارساز خواهند بود. ممکن است متوجه شوید که در حال انجام برخی از این کارها هستید؛ اما فروش تکراری است. بنابراین رویکرد شما باید همیشه فضایی برای رشد داشته باشد. اگر آن‌طور که فکر می‌کنید به‌طور مؤثری نمی‌فروشید، این فهرست را مرور کنید و زمینه‌هایی را که باید روی آن‌ها تمرکز بیشتری داشته باشید را شناسایی کنید. این امر به شما کمک می‌کند با دیدگاهی تازه بفروشید و روش‌های خود را بهبود ببخشید و افزایش فروش را تجربه کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «30 نکته کلیدی برای فروش فوری-2»

  1. بازتاب: 30 نکته کلیدی برای فروش فوری-1 - علی ناصرحجتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا