جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه بازاریابی خود را احیا کنیم

رویدادهای بازاریابی می‌توانند محرک‌های موثری باشند و برای آگاهی از برند معجزه کنند.

در سالی که رویدادهای بازاریابی در حال بازگشت هستند، آخرین چیزی که کسب و کار شما به آن نیاز دارد، این است که رویدادهای بازاریابی‌تان را با نوآوری، سرمایه‌گذاری در فناوری جدید یا استفاده از قدرت پست مستقیم و هدیه دادن به‌روز کنید. 

5 راه برای ایجاد رویدادهای بازاریابی جذاب

1- روی شخصی‌سازی سرمایه‌گذاری کنید

بر کسی پوشیده نیست که مخاطبان امروزی ، به‌دنبال تجربه‌های ویژه‌تر و شخصی‌سازی‌شده‌ی رویدادها هستند، به اذعان 99 درصد از بازاریاب‌ها، شخصی‌سازی به پیشرفت روابط با مشتری کمک می‌کند. شخصی‌سازی را می‌توان در هر نوع رویداد مورد استفاده قرار داد، تا تجربه‌ای جذاب‌تر برای شرکت‌‌کنندگان ایجاد کند.

برای رویدادهای مجازی:

شخصی‌سازی باید از مرحله‌ی قبل رویداد شروع شود. خوشبختانه رویدادهای مجازی برای جمع‌آوری داده‌ها فوق‌العاده هستند، بنابراین با هدف افزایش شخصی‌سازی شریک شوید. برای مثال؛ اگر دعوت‌نامه‌هایی را برای یک وبینار ارسال می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را بر اساس ترجیحات شخصیت‌های مشتری ایده‌آل خود شخصی‌سازی کنید. دعوت‌نامه‌ها باید همیشه حاوی نام گیرنده و تا حد امکان اطلاعات شخصی باشد، تا آنها را برای ثبت‌نام ترغیب کند.

برای رویدادهای حضوری: 

اتلاف وقت با قدم زدن در مرکز کنفرانس برای یافتن جلسات مرتبط با شما می‌تواند برای شرکت‌کنندگان خسته‌کننده باشد؛ بنابراین می‌توانید از داده‌های شخصی که هر شرکت‌کننده هنگام ثبت‌نام ارائه می‌کند، یک  رویداد شخصی برای هر فرد رقم بزنید. پرسیدن از آنها در مورد علایق‌شان و آنچه می‌خواهند یاد بگیرند،        می‌تواند به این امکان کمک کند.

برای رویدادهای ترکیبی:

برای تشویق شرکت‌کنندگان مجازی و حضوری، به آنها فرصت برنده شدن با شرکت در رویداد را حتی قبل از شروع آن بدهید. می‌توانید قبل از رویداد چیزهای شیرینی مانند جعبه‌ای از کیک‌های کوچک شخصی‌شده یا براونی‌ها را برای آن‌ها بفرستید، که حاوی کدی است که می‌توانند با ورود به‌هنگام شروع رویداد، آن را فعال کنند. با فعال کردن کد، شرکت‌کنندگان برای برنده شدن وارد قرعه‌کشی جایزه می‌شوند.

2- از هدیه دادن استفاده کنید

وقتی هدایا به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی رویداد شما استفاده می‌شوند، نتایج میزان رضایت را نشان می‌دهد. ایمیل مستقیم می‌تواند حضور در رویداد مجازی را تا 42 درصد افزایش دهد. از هدیه دادن با هدف کاهش انصراف از رویداد و برانگیختن هیجان برای رویداد بازاریابی خود استفاده کنید.

برای رویدادهای مجازی

حضور در وبینارها یا رویدادهای مجازی را با ارسال هدایای الکترونیکی یا کوپن‌هایی برای قهوه یا ناهار در آستانه رویداد افزایش دهید. این پیشنهاد به عنوان انگیزه‌ای برای کسانی است که برای شرکت ثبت‌نام کرده‌اند، جذاب خواهد بود.

برای رویدادهای حضوری

در رویدادهای حضوری با بسته‌های هدایا و تشویق شرکت‌کنندگان به شرکت در قرعه کشی جوایز در کنفرانس یا نمایشگاه تجاری خود، عنصر غافلگیری را وارد کنید.

برای رویدادهای ترکیبی

پس از رویدادتان، بسته‌های هدیه بفرستید تا به شرکت‌کنندگان مجازی و حضوری نشان دهید که از حضورشان سپاسگزار هستید.

3- پایداری

پایداری برای کسانی که قدرت خرید دارند، اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. 92 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که به احتمال زیاد به مارک‌هایی که از لحاظ محیطی یا اجتماعی آگاه هستند، اعتماد دارند.

رویدادها می‌توانند مکانی عالی برای نشان دادن این موضوع باشند که کسب و کار شما در مورد حفظ سیاره‌ی زمین و مقابله با تغییرات آب و هوایی جدی است. تعهد خود را با راه‌اندازی طرح‌های سبزی که شرکت‌کنندگان می‌توانند در مورد آن هیجان‌زده و درگیر آن شوند، نشان دهید.

4- با محتوا ، ارزش‌ها را ارائه کنید

90 درصد از خریداران B2B می‌گویند که محتوای آنلاین تأثیر متوسط ​​تا قابل توجهی بر تصمیم‌گیری‌های خرید آن‌ها دارد، بنابراین با دو برابر کردن محتوای مفید و آموزشی ارائه ‌شده در رویدادتان، بالقوه‌ها، مشتریان و افراد   VIP  را پرورش دهید.

برای رویدادهای مجازی: 

محتوای آموزشی می‌تواند کاملاً مکمل رویدادهای مجازی مانند وبینارها باشد. به شرکت‌کنندگان پیوندهایی به وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و کاغذهای سفید، مرتبط با نقاط دردشان ارائه دهید و تا آنجا که می‌توانید آنها را شخصی‌سازی کنید.

برای رویدادهای حضوری:

یادداشت‌برداری در طول یک جلسه زنده می‌تواند باعث حواس‌پرتی و از بین بردن تمرکز شرکت‌کنندگان شود. برای رفع این مشکل، تمام اطلاعات مورد نیاز شرکت‌کنندگان را پس از رویداد ارسال کنید، تا بتوانند مجدداً از آن بازدید کنند. شخصی‌سازی یادداشت‌های جلسه بر اساس علایق آنها حتی مفیدتر است.

برای رویدادهای ترکیبی:

دسترسی بر اساس تقاضا به جلسات ضبط شده‌ای که در رویداد شما برگزار می‌شود را برای شرکت‌کنندگان مجازی و حضوری فراهم کنید. پس از رویداد با محتوای شخصی‌سازی شده پیشنهادات آنها را پیگیری کنید.

5- رویداد را دنبال کنید

انجام یک رویداد بازاریابی درخشان یک دستاورد بزرگ است؛ اما کار سخت به همین جا ختم نمی‌شود. مرحله‌ی بعدی شامل پیگیری تمام اطلاعات مشتریان بالقوه‌ای است که به دست آورده‌اید. ارائه‌ی یک غذای خوراکی به شرکت‌کنندگان به عنوان تشکر از وقت‌شان و همچنین مشارکت مجدد آنها پس از رویداد، یک تاکتیک محکم است.

برای رویدادهای مجازی و حضوری:

هنگام جستجوی سهامداران کلیدی اجرا کنید. درست زمانی که مشتریان بالقوه VIP فکر کردند که سرگرمی به پایان رسیده است، آنها را یک‌بار دیگر با پیگیری بعد از رویداد شگفت‌زده و خوشحال کنید. کیک‌های کوچک یا کوکی‌ها را به میز یا در خانه بفرستید و از آنها دعوت کنید، تا در مورد محصول یا خدمات شما گفتگو کنند.

برای رویدادهای ترکیبی:

برای این‌که به شرکت‌کنندگان نشان دهید که چه به‌صورت مجازی و چه حضوری در آن شرکت کرده‌اند، به یک اندازه ارزش دارند، یک بسته هدیه برای همه ارسال کنید. فناوری‌های پوشیدنی، ابزارهایی برای کمک به یادگیری و بهره‌وری و اشتراک ابزار، همگی ایده‌های خوبی هستند.

نکته‌ی پایانی

درگیر کردن شرکت‌کنندگان در رویداد بازاریابی به‌راحتی انجام می‌شود، اگر ابزارها و ترفندهای مناسب برای استفاده را بدانید. با کمک هدیه دادن، شخصی‌سازی و یک برنامه‌ی محکم برای پیگیری، رویدادهایی که اجرا می‌کنید ، چشمگیر و پرسود خواهند بود. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا