جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاوره مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ

مشاوره مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ

در بازار رقابتی امروز حفظ کسب‌وکارها اهمیت زیادی برای صاحبان کسب‌وکارها و برندها دارد. باتوجه‌به اهمیت بالای این موضوع مشاوره مارکتینگ نقش مهمی در پیشبرد اهداف و استراتژی‌های بازاریابی دارد. هرکدام از صاحبان برند و کسب‌وکارها تلاش می‌کنند علاوه بر حفظ جایگاه خود در بین رقبا و در بازار، آینده برند خود را نیز تضمین کنند. براین‌اساس تمام بخش‌ها و عناصر یک برند یا کسب‌وکار تلاش می‌کنند با رعایت اصول حرفه‌ای و جدیت تمام با یکدیگر تعامل سازنده داشته باشند.

علاوه بر این، مشاوره دیجیتال مارکتینگ هم نقش مهمی در توسعه کسب‌وکارها دارد. منظور از دیجیتال مارکتینگ و مشاوره دیجیتال مارکتینگ مجموعه فعالیت‌هایی است که محصول یا خدمات موردنظر از طریق تکنیک‌های تجارت الکترونیک به مخاطبان و کاربران فضای اینترنت معرفی می‌شود. صاحبان کسب‌وکارها ازطریق مشاوره با مشاوران بازاریابی دیجیتال می‌توانند استراتژی‌های کارآمدی در ارتباط با دیجیتال برندینگ خود تدوین و اجرا کنند.

وظایف مشاور مارکتینگ

شرکت‌های مشاوره مارکتینگ با استخدام برترین مشاوران بازاریابی تلاش می‌کنند خدماتی ارزشمند به صاحبان کسب‌وکار ارائه دهند. این مشاوران متخصص و باتجربه راهکارهایی منطقی و عملی برای برون‌رفت از مشکلات کسب‌وکار ارائه می‌دهند. یک مشاور مارکتینگ با دانش و تجربه خود شرکت‌ها و بیزینس‌ها را در مسیر درست هدایت کنند و از این طریق به درآمد و سود خوبی در بازار دست یابند. مهم‌ترین وظایف مشاوران مارکتینگ عبارت‌اند از:

 • تجزیه تحلیل و بررسی سرفصل‌های بازاریابی برای تثبیت یک برند در بازار هدف
 • استفاده از روش‌های مختلف تحقیقاتی و تثبیت موقعیت تجاری برند
 • مشاوره و گفتگو درباره روش‌های مختلف بازاریابی و اجرای گزینه‌های مناسب
 • طراحی فرایند جذب مشتری به‌عنوان مهم‌ترین روند در مشاوره مارکتینگ
 • انجام تحقیقات مختلف برای توسعه محصول یا خدمات موردنظر کارفرما و مشتریان
 • ایجاد کانال‌های حرفه‌ای در زمینه بازاریابی بر اساس نیاز سازمان یا برند
 • توسعه و اجرای استراتژی بازاریابی بر اساس اهداف و بودجه
 • نظارت بر پروژه‌های بازاریابی و آنالیز نتایج حاصل

من، علی ناصرحجتی به‌عنوان مشاوره مارکتینگ نزدیک به 17 سال است که با مشتریان مختلف در سراسر جهان همکاری دارم. من با ارائه روش‌ها و استراتژی‌های مدون نقش مهمی در رفع چالش‌های مشتریان و موفقیت آن‌ها در کسب‌وکارشان دارم.

مهارت های لازم برای یک مشاور مارکتینگ

تمام متخصصانی که در حوزه مشاوره مارکتینگ فعالیت می‌کنند باید مهارت‌های کلیدی برای ارائه راهکارهای علمی و عملی داشته باشند. برخی از مهم‌ترین مهارت‌های یک مشاور مارکتینگ عبارت‌اند از:

 • استعداد و توانایی حل مسئله
 • توانایی تفکر تحلیلی و استراتژیک
 • برخورداری از توانایی‌های سازمانی برجسته
 • داشتن مهارت‌های ارتباطی کتبی و شفاهی و توانایی ارائه عملکرد
 • برخورداری از مهارت نوشتن گزارش‌های جامع و پیشنهادها
 • برخورداری از دانش تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و تحقیقات بازار
 • برخورداری از دانش عمیق اصول بازاریابی و شیوه‌های برتر این حوزه
 • دارای تجربه کافی به‌عنوان مشاور بازاریابی و مهارت‌های مرتبط با این زمینه
 • برخورداری از دانش کاری کافی در زمینه فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای بازاریابی و مسلط به MS Office

نقش و مزایای مشاوره مارکتینگ در موفقیت تجاری

مشاوره مارکتینگ نقش مهمی در بهبود تجارت، پیشی‌گرفتن از رقبا و سودآوری در بازار هدف دارد. تأثیرات مشاوره بازاریابی بر موفقیت تجاری عبارت‌اند از:

1. افزایش آگاهی برند

متخصصان مشغول به کار در حوزه مشاوره بازاریابی نقش مهمی در ارتقای برند و افزایش آگاهی برند دارند. این متخصصان با ارائه راهکارهای مهم و مفید موجب توانمندی برند شما شده و درنتیجه اعتماد مشتریان نسبت به خدمات یا محصول شما افزایش می‌یابد. درنتیجه برند شما از رقبا متمایز می‌شود.

2. شناخت بازار و ارائه استراتژی

 شناخت بازار نقش مهمی در موفقیت تجارت دارد. مشاوره مارکتینگ به شما کمک می‌کند بازار هدف خود را شناسایی کنید. سپس مشاور بازاریابی استراتژی‌های مناسب و متناسب با شرایط کسب‌وکار شما و بازار هدف را ارائه می‌دهد. اجرای صحیح استراتژی‌ها نقش مهمی در کسب سهم مناسب از بازار دارد.

3. تحلیل و ارزیابی

یکی از مهارت‌های مهم مشاور مارکتینگ تحلیل و ارزیابی داده‌ها و اطلاعاتی است که جمع‌آوری کرده است. مشاوره بازاریابی به صاحبان برند و سازمان‌ها کمک می‌کند تا عملکرد بازاریابی خود را تحلیل کنند. این روند شامل تجزیه‌وتحلیل نتایج حاصل از پیگیری عملکرد رقابتی، تحلیل نتایج کمپین‌های بازاریابی، مشاهده ترندها و تغییرات بازار و درنهایت ارائه گزارش جامع است.

مشاوره مارکتینگ موجب افزایش فروش، سودآوری و فروش بدون بازگشت می‌شود. همچنین مشاور بازاریابی فرصت‌های جدیدی برای رشد بیشتر برند یا سازمان ایجاد می‌کند. گسترش بازار هدف و شناخته‌شدن محصول یا خدمات موردنظر از دیگر مزایای حضور مشاوره مارکتینگ است. به طور خلاصه مزایای مشاوره بازاریابی عبارت‌اند از:

 • افزایش نرخ مشتریان
 • نتایج قابل‌اندازه‌گیری
 • افزایش رضایت مشتریان
 • ایجاد موقعیت مناسب برای معرفی برندها
 • افزایش سوددهی و رقابت با رقبای سرشناس
 • هزینه پایین برای کسب‌وکارها و شرکت‌ها
 • برنامه‌ریزی جامع برای دستیابی به اهداف بلندمدت

من باتکیه‌بر دانش، سوابق موفق حرفه‌ای و تجربه کافی، با مشتریان خود همراه می‌شوم تا اطمینان یابم راهکارها و استراتژی‌های تدوین‌شده با دیدگاه‌ها، ارزش‌ها و چشم‌انداز سازمان یا برند شما هم‌خوانی دارد. تحصیلات من مرتبط با حوزه بازاریاب و مشاوره مارکتینگ است؛ همچنین دوره‌های بلندمدت مدون در حوزه بازاریابی و فروش را با موفقیت به پایان رسانده ام.

فرایند انتخاب یک مشاور حرفه‌ای مارکتینگ

هنگامی که تصمیم می‌گیرید برای افزایش آگاهی برند و دستیابی به بهترین اهداف بازاریابی خود با مشاوره مارکتینگ همکاری کنید باید بهترین فرد برای این کار را انتخاب کنید. برای همکاری با مشاور مارکتینگ می‌توانید از این فاکتورها کمک بگیرید.

بررسی نمونه‌کارها و سوابق

مهم‌ترین عامل در انتخاب یک مشاور بازاریابی حرفه‌ای بررسی نمونه کارها و سوابق کاری او است. می‌توانید این‌کار را با بررسی نمونه کارهای قبلی و میزان موفقیت‌های قبلی او بسنجید. با بررسی نمونه کارهای قبلی و همچنین تحقیقات میدانی می‌توان پی برد که مشاور بازاریابی تا چه اندازه توانایی و تسلط کافی در زمینه‌های زیر دارد. این زمینه‌ها عبارت‌اند از:

 • داشتن مهارت‌های ارتباطی
 • برخورداری از مهارت‌های حل مسئله
 • برخورداری از روحیه انتقادپذیر
 • داشتن رویکرد مشاورانه

من با داشتن سوابق حرفه‌ای و تدریس در مراکز معتبر بازاریابی، خود را به‌عنوان یکی از برترین‌های حوزه مشاوره مارکتینگ اثبات کرده ام. برخی از سوابق حرفه‌ای بنده عبارت‌ است از:

 • مدرس دانشگاه علامه طباطبایی
 • مدرس دانشگاه شهید بهشتی
 • مدرس بیزینس اسکول علوم و فنون تهران؛ تهران بیزینس اسکول TBS
 • عضو هیئت‌علمی، مدرس و مدیرگروه دیجیتال مارکتینگ در مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
 • مدیر دپارتمان دیجیتال مارکتینگ در مرکز مشاوره مدیریت ماهان

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

منظور از دیجیتال مارکتینگ و مشاوره دیجیتال مارکتینگ مجموعه فعالیت‌هایی است که محصول یا خدمات موردنظر از طریق تکنیک‌های تجارت الکترونیک به مخاطبان و کاربران فضای اینترنت معرفی می‌شود. صاحبان کسب‌وکارها ازطریق مشاوره با مشاوران بازاریابی دیجیتال می‌توانند استراتژی‌های کارآمدی در ارتباط با دیجیتال برندینگ خود تدوین و اجرا کنند.

برای این منظور شما به‌عنوان صاحب برند یا کسب‌وکار به یک برنامه بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ پلن نیاز دارید. ازطریق این پلن می‌توانید برنامه‌های خود را همسو با اهداف مدنظر خود مشخص کنید. مشاور دیجیتال مارکتینگ در این راه و تعیین پلن و استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ به شما کمک خواهد کرد.

وظایف و مهارت های مشاور بازاریابی دیجیتال

ازطریق مشاوره دیجیتال مارکتینگ استراتژی‌های متناسب با نیازها، اهداف کسب‌وکار تدوین و اجرا می‌شود. متخصصان دیجیتال مارکتینگ مسئول اجرای فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال درون‌سازمانی هستند. طراحی و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو و تحلیل داده‌های بازاریابی از مهم‌ترین مسئولیت‌های حوزه مشاوره بازاریابی دیجیتال هستند.

متخصصان دیجیتال مارکتینگ به مشتریان خود راهکارها و پیشنهادهای اساسی ارائه می‌دهند تا از طریق آن‌ها موجب افزایش آگاهی برند، افزایش ترافیک وب‌سایت و درنهایت افزایش فروش شود. راهکارهای مختلفی که صاحبان کسب‌وکار از طریق مشاوره مارکتینگ دریافت می‌کنند عبارت‌اند از:

1. ارائه راهکار برای بهینه سازی سایت

متخصصان حوزه مشاوره دیجیتال مارکتینگ در زمینه سئو دانش بالایی دارند و داشتن استراتژی‌های مناسب برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو یکی از مهم‌ترین وظایف آن‌ها است. با این کار ترافیک ارگانیک سایت افزایش می‌یابد. سئو نقش مهمی در دیجیتال مارکتینگ دارد؛ زیرا آمارها نشان می‌دهد که به طور میانگین حدود 54 درصد از ترافیک سایت‌ها مربوط به موتورهای جستجو است.

2. ارائه راهکارهای مهم برای بهبود نرخ تبدیل

یکی دیگر از اهداف دیجیتال مارکتینگ نرخ تبدیل یا CRO است. برای این کار نیز برنامه‌ریزی‌های مهمی توسط مشاور دیجیتال مارکتینگ تعیین می‌شود تا در طول این فرایند چالش‌هایی که موجب کاهش نرخ تبدیل شده‌اند شناسایی شوند. مشاوره دیجیتال مارکتینگ با بررسی سفر مشتری عواملی را که موجب می‌شود مشتری هدف موردنظر ما را دنبال نکند مشخص می‌شود.

بهترین مشاوران دیجیتال مارکتینگ دارای تحصیلات مرتبط با این حوزه و سوابق حرفه‌ای و تجربه کاری موفق هستند.

من، علی ناصرحجتی یکی از مشاوران موفق دیجیتال مارکتینگ هستم که با اشراف کامل اطلاعاتی و حرفه‌ای، مهارت زیادی در حل مسئله و برقراری ارتباط سازنده با صاحبان کسب‌وکار دارم.

برای فعالیت در حوزه مشاوره دیجیتال مارکتینگ، فرد باید مهارت‌ها و توانایی‌های بالایی داشته باشد تا بتواند بهترین استراتژی‌های علمی و عملی را تدوین و به صاحبان برند ارائه دهد. علاوه بر آنچه گفته شد سایر وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ عبارت‌اند از:

 • تحلیل داده‌ها: مشاور بازاریابی باید بتواند داده‌های مرتبط با عملکرد تبلیغات، عملکرد وب‌سایت و رفتار مشتریان را تحلیل کند. تحلیل داده‌ها شامل استفاده از ابزارهای تحلیلی مختلف، استخراج الگوها و تفسیر داده‌ها است.
 • بازاریابی محتوا: متخصصان مشاوره دیجیتال مارکتینگ توانایی بالایی در ایجاد و مدیریت استراتژی‌های بازاریابی دارند. تولید محتوا و انتشار آن‌ها در قالب بلاگ پست‌ها، مقالات، ویدئوها و فرمت‌های دیگر از مهارت‌ها و وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ است.

خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ

با توسعه اینترنت و افزایش رقابت و تبلیغات کسب‌وکارهای مختلف به‌ویژه در عرصه فضای وب، مشاوره دیجیتال مارکتینگ اهمیت زیادی یافته است. مهم‌ترین خدمات مشاور دیجیتال مارکتینگ عبارت‌اند از:

 • مسئله‌یابی: در طول جلسات مشاوره بازاریابی دیجیتال، متخصص این حوزه برای شناسایی مهم‌ترین چالش یا مشکل واحد دیجیتال مارکتینگ کمک می‌کند. در این جلسات مدل‌های حل مسئله تشریح و تدوین می‌شود.
 • راهکارهای اجرایی: این بخش در قسمت راهکارها توضیح داده شد.
 • منتورینگ دیجیتال مارکتینگ: مشاور بازاریابی دیجیتال همانند یک مربی و راهنما عمل می‌کند و تمام بخش‌ها، چالش‌ها و استراتژی‌ها را کاملاً شفاف و جامع توضیح می‌دهد.
 • عارضه‌یابی سیستم بازاریابی: با عارضه‌یابی سیستم بازاریابی و فروش و تکیه بر خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ می‌توان سطح بلوغ آن کسب‌وکار را مشخص کرد. از این طریق برنامه‌های اجرایی هدفمندتر می‌شوند.

سایر خدمات مشاوره مارکتینگ عبارت‌اند از:

 • برنامه‌ریزی اثربخش
 • آموزش سازمانی
 • تدوین برنامه‌های رویداد

اگر هدف شما به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، بهره‌مندی از قدرت شگرف بازاریابی و کسب سهم مناسب در بازار هدف است، من یکی از برترین مشاوران دیجیتال مارکتینگ هستم که می‌تواند شما را در این راه یاری کند.

من با تکیه بر سوابق حرفه‌ای و تحصیلی عالی، در طول 17 سال فعالیت خود نقش مؤثری در موفقیت کسب‌وکار شما می توانم داشته باشم.

ویژگی های حرفه‌ای مشاور دیجیتال مارکتینگ

مشاوران دیجیتال مارکتینگ نقش مهمی در تدوین برنامه‌های دقیق و تعیین هویت برند دارند. این متخصصان باتکیه‌بر تجربه حرفه‌ای و دانش خود پیام‌های هدفمند بازاریابی را تعیین می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی‌های فعالان و متخصصان حوزه مشاوره مارکتینگ عبارت‌اند از:

 • برخورداری از اطلاعات و دانش کافی: فردی که در حوزه مشاوره دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند در مرحله اول خود یک دیجیتال مارکتر موفق است که دانش کافی در این زمینه دارد. این فرد با انواع مدل‌های بازاریابی آشنا است، بر تولید محتوا، بهینه‌سازی سایت و تهیه و ارائه گزارش و… تسلط کافی دارد.
 • شخصیت انعطاف‌پذیر و توانایی پذیرش چالش‌ها: یک مشاور بازاریابی دیجیتال باید توانایی روبروشدن با انواع تغییرات را داشته باشد. به روز بودن و انعطاف‌پذیری از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور دیجیتال مارکتینگ است.
 • قدرت مدیریت: توانایی مدیریت تیم و هدایت آن از دیگر ویژگی‌های متخصصان مشاوره دیجیتال مارکتینگ است. مشاورانی که از قدرت رهبری بالایی برخوردار هستند می‌توانند در تمامی بخش‌های پروژه عملکرد موفقی داشته باشند.
 • برخورداری از مهارت‌های ارتباطی: ایجاد روابط و تعامل سازنده با صاحبان کسب‌وکارها موجب ایجاد اعتماد بین طرفین می‌شود. در مشاوره دیجیتال مارکتینگ مهارت انتقال پیام و هدف به مشتریان اهمیت زیادی دارد.
 • توانایی مدیریت بودجه: مشاور بازاریابی دیجیتال باید بتواند بر اساس منابع موجود بهترین استراتژی‌ها را چیده و مسئولیت بازگشت حداکثری سرمایه را نیز برعهده بگیرد.
 • تجربه بازاریابی: از دیگر ویژگی‌های لازم در حوزه مشاوره بازاریابی دیجیتال داشتن تجربه بازاریابی است. برای فعالیت و موفقیت در حوزه مشاوره دیجیتال مارکتینگ داشتن تجربه برای طراحی استراتژی‌های بازاریابی اهمیت زیادی دارد.

جمع‌بندی

با رشد کسب‌وکارها و افزایش رقابت، نیاز به مشاوره مارکتینگ بیش از قبل احساس می‌شود. مشاوران و متخصصان حوزه بازاریابی با داشتن تحصیلات عالی مرتبط با این حوزه و تجربه کاری موفق نقش مهمی در برون‌رفت از چالش‌ها و بن‌بست‌های کسب‌وکار دارند.

مشاوران مارکتینگ باید از توانایی‌های بالایی در زمینه حل مسئله، تدوین استراتژی‌های متناسب با بازار هدف و تجزیه تحلیل سرفصل‌های بازاریابی داشته باشند تا بتوانند یک برند را در بازار هدف تثبیت کنند. مشاوره مارکتینگ نقش مهمی در افزایش آگاهی برند، افزایش جذب مخاطبان، افزایش فروش بدون بازگشت و پیشی‌گرفتن از رقبا دارد.

از سوی دیگر متخصصان حوزه مشاوره دیجیتال مارکتینگ نیز با داشتن دانش و تجربه لازم فعالیت‌ها و استراتژی‌های علمی و عملی را برای صاحبان کسب‌وکار تدوین می‌کنند. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ با تحلیل و بررسی بازار و داده‌های حاصل از آن‌ها بهترین راهکارها را برای کسب سهم مناسب از بازار هدف ارائه می‌دهد.

مشاوران بازاریابی دیجیتال با استفاده از انواع روش‌های تحقیقات بازار، ابزارهای مختلف مشتریان هدف را شناسایی و تحلیل می‌کنند. مشاور بازاریابی دیجیتال با کمک اطلاعات به‌دست‌آمده استراتژی‌های مناسبی برای حل چالش‌ها و توسعه در بازار تعیین می‌کند.

من به‌عنوان یکی از برترین مشاوران کسب‌وکار و برندینگ، با ارائه جدیدترین و بهترین مشاوره‌های کسب‌وکار، تدوین استراتژی‌های متناسب باهدف، عارضه‌یابی و آموزش‌های سازمانی نقش موثری در موفقیت کسب‌وکارشما میتوانم ایفا کنم.

 

ارائه راه‌حل‌های تجاری سفارشی

پیمایش به بالا