جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مشاوره بازاریابی

به مشاوره بازاریابی نیاز دارید؟

بازاریابی بخش مهمی از هر کسب و کاری است و تلاش برای شروع می‌تواند کار سختی باشد. زمانی‌که ندانید کدام تاکتیک‌های بازاریابی برای کسب و کار شما بهتر عمل می‌کنند، این کار سخت‌تر می‌شود. اگر به‌دنبال مشاوره در مورد نحوه‌ی بازاریابی شرکت خود هستید، در  اینجا چند نکته مفید وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می‌کند

ایجاد استراتژی بازاریابی

تدوین استراتژی، زمانی که در حال برنامه‌ریزی فعالیت‌های بازاریابی هستید موقعیت و شرایط مناسبی را برای شما ایجاد خواهد کرد، شما نمی‌توانید بدون برنامه‌ریزی یک کمپین موفق داشته باشید و اولین قدم باید ترسیم اهداف‌تان برای کسب و کارتان باشد.

هنگامی که بدانید می‌خواهید با کارها به کجا بروید، ایجاد یک برنامه‌ی عملیاتی برای رسیدن به آن هدف بسیار آسان‌تر خواهد بود.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی اولین قدم بزرگ در تعیین قدم‌های بعدی شماست؛ اما داشتن یک برنامه‌ی انعطاف‌پذیر نیز مهم است. همیشه تغییرات و مسائل غیرمنتظره‌ای در این راه وجود خواهد داشت، بنابراین مطمئن شوید که با داشتن مقداری انعطاف‌پذیری در استراتژی کلی خود برای این کار آماده هستید.

بازاریابی ارجاعی

هنگامی که در تلاش برای رشد کسب و کار خود هستید، تمرکز بر روی همه راه‌هایی که می توانید برای خود بازاریابی کنید، آسان است. یکی از مواردی که بسیاری از مردم در نظر نمی گیرند، ارائه‌ی انگیزه برای مشتریانی است که به شخص دیگری مراجعه می‌کنند. به جای این‌که به سادگی بپرسید که آیا کسی را می‌شناسند که مایل است از آن‌ها خرید کند و به آن‌ها یک کد تخفیف بدهید، صادقانه چیز برجسته‌ای را ارائه دهید.

این یک انگیزه‌ی عالی است؛ زیرا می‌توانید آن را برای هر کمپین بازاریابی اعمال کنید، و این چیزی است که مشتریان احتمالاً با آن آشنا هستند. بزرگ‌ترین مزیت این کار این است که به رشد ارگانیک برند شما کمک می‌کند و می‌توانید به‌جای تلاش برای متقاعد کردن مشتریان، زمان بیشتری را صرف تمرکز بر مراحل بعدی در رشد تجارت خود کنید.

استفاده از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسب و کارهای کوچکی است که سعی در بازاریابی خود دارند. این یک راه عالی برای دستیابی به مشتریان بالقوه است و به آن‌ها نگاه عمیقی از برند شما می‌دهد.

همچنین متوجه خواهید شد که رسانه‌های اجتماعی ارتباط با اینفلوئنسرها را آسان می‌کنند، که این امر می‌تواند شما را در مسیر دیگری به سمت رشد سوق دهد. اگر کنجکاو هستید که تعامل خود در رسانه‌های اجتماعی را هم‌زمان افزایش دهید،  می‌توانید از SidesMedia دیدن کنید. هر چه مخاطبان بیشتری در پروفایل شما حضور داشته باشند، شانس کسب سود در کسب و کار شما بیشتر خواهد شد.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای اهداف بازاریابی می‌تواند در ابتدا دشوار باشد؛ اما ابزار قدرتمندی است که در اسرع وقت می‌توانید از آن استفاده کنید. برخی از بهترین سایت‌های رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار شما فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام هستند.

بهینه‌سازی تجربه کاربری

اگر می‌خواهید مردم محصول شما را خریداری کنند، باید از استفاده‌ی آن لذت ببرند و این به‌معنای ایجاد یک تجربه‌ی کاربری مثبت است. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال؛ در صورت امکان سعی کنید آموزش‌های ویدیویی را برای کسانی که به آن‌ها نیاز دارند یا یک بخش پرسش و پاسخ اضافه کنید تا مشتریان سؤال بپرسند. اگر محصول شما با کیفیت باشد، مردم بیشتر آن را توصیه خواهند کرد.

بهینه‌سازی تجربه کاربری مزایای زیادی از جمله افزایش فروش دارد. اگر مشتریان شما از استفاده از محصول لذت ببرند، احتمال این‌که دوباره از شما خرید و برند شما را به دیگران توصیه کنند، بیشتر خواهد شد.

ایجاد یک تجربه‌ی کاربری مثبت برای اهداف سئو نیز مفید است. اگر مردم زمان خوبی را در وب‌سایت شما سپری می‌کنند، گوگل آن را به عنوان نشانه‌ای می‌بیند که وب‌سایت شما ارزش رتبه‌بندی را دارد و شما را در رتبه‌های بالاتر در موتورهای جستجو SERP  قرار می‌دهد.

ایجاد پست وبلاگی از آخرین محصول یا خدمات شرکت

پست‌های وبلاگ، راهی مطمئن برای جذب ترافیک بیشتر به وب‌سایت و صفحات رسانه‌های اجتماعی شما هستند. پست‌‌های وبلاگ همچنین راه خوبی برای شروع ایجاد محتوای مفید برای افرادی است که به خدمات یا محصولات شما علاقه‌مند باشند.

مهم‌تر از آن، به مشتریان کمک می‌کند تا ارزش انتخاب برند شما را نسبت به برندهای دیگر بدانند؛ زیرا خواهند دید که شما چقدر می‌توانید به‌تنهایی از طریق وبلاگ‌نویسی مفید باشید !

بنابراین مهمه که یک وبلاگ ایجاد کنید و شروع به نوشتن محتوای مفید در مورد شرکت‌تان در استراتژی بازاریابی خود کنید. اگر به خوبی با پست‌های وبلاگ آشنا نیستید، می‌توانید متخصصان آژانسی را استخدام کنید تا به شما کمک کنند که یک پست خوب ایجاد کنید که به نفع شرکت شما باشد.

اسپانسر رویدادهای مرتبط با صنعت‌تان باشید

  • حمایت مالی از رویدادها، راهی عالی برای جذب مشتریان بالقوه علاقه‌مند به آن‌چه که شما ارائه می‌دهید، است. شما می‌توانید رویدادی مرتبط با صنعت خود انتخاب و با برخی از محصولات یا خدمات خود از آن حمایت کنید. این کار به افراد این شانس را می‌‌دهد که از هر چیزی که شما ارائه می‌دهید تجربه‌ی دست اولی داشته باشند و به آن‌ها کمک ‌کند تصمیم به خرید بگیرند.

    همیشه مهمه که در مورد رویدادهایی که در منطقه شما در حال وقوع است، تحقیق کنید و ببینید آیا رویدادی وجود دارد که بتوانید از آن حمایت کنید؟ ممکن است چندین مورد وجود داشته باشد، بنابراین همه چیز بستگی به این دارد که چقدر هزینه می‌کنید و از طریق حمایت مالی از رویداد مذکور به دنبال چه نوع بازدید یا آگاهی از برند هستید.

مشاوره بازاریابی

ارائه بن و تخفیف به مشتریان موجود

همیشه مشتریان به سمت برندهایی جذب می‌شوند که چیزی را به صورت رایگان ارائه می‌دهند. این یک راه عالی برای بازگرداندن و تشویق آن‌ها به خرید بیشتر محصولات یا خدمات شما است. علاوه بر این، به ایجاد آگاهی از برند کمک می‌‌کند؛ زیرا آن‌‌ها به خانواده و دوستان خود می‌گویند که چه نوع تخفیفی از شما دریافت کرده‌‌اند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، ممکن است فکر کنید که این کار به‌نفع شرکت شما نخواهد بود؛ زیرا به این معنی است که بخشی از سود را به‌صورت رایگان از بین ببرید. اگر این کار به درستی انجام شود، قطعاً می‌تواند فروش بیشتری را به همراه داشته باشد و به راضی نگه‌داشتن مشتریان فعلی کمک کند. این نتیجه به ویژه اگر آن‌ها از روز اول با شما همراه بوده‌اند، صادق است !

نکته پایانی:

  • کلید موفقیت در بازاریابی، درک نیازهای مشتری است. اگر بتوانید این کار را انجام دهید تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید تاکتیک‌های مورد نیاز برای موفقیت است! از حضور در رسانه‌های اجتماعی و پست‌های وبلاگ گرفته تا ایجاد رویدادها در منطقه‌ی شما یا دادن بن و تخفیف، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با دنبال کردن این مراحل ساده، بازاریابی موفقی داشته باشید. مشتریان شما از شما و کیف پول آنها نیز از شما تشکر خواهد کرد!

3 دیدگاه دربارهٔ «به مشاوره بازاریابی نیاز دارید؟»

  1. بازتاب: 30 نکته کلیدی برای فروش فوری-1 - علی ناصرحجتی

  2. بازتاب: 5 گام برای ایجاد کمپین بازاریابی دیجیتال تاثیرگذار - علی ناصرحجتی

  3. بازتاب: استراتژی‌های بازاریابی برای سال 2023 - علی ناصرحجتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا