جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مزایای استخدام مشاور کسب‌و‌کار

مزایای استخدام مشاور کسب‌و‌کار

ایجاد یک کسب‌و‌کار مستقل یا کوچک بسیار هیجان‌انگیز است. شما زحمات زیادی کشیده‌اید و اکنون ایده‌های خلاقانه شما به واقعیت تبدیل شده‌اند؛ اما متأسفانه حفظ آن سخت‌تر و پیچیده‌تر از انجام دادن است.

به‌عنوان یک مشاور کسب‌و‌کار، مدیریت همه چیز، از حسابداری گرفته تا منابع انسانی تا پشتیبانی فنی، تقریباً غیرممکن است. فهرست بی‌پایان وظایفی که باید انجام دهید، می‌تواند مانند یک میدان مین به نظر برسد. اینجاست که یک مشاور کسب و کار وارد می‌شود.

در حالی که برخی از صاحبان مشاغل کوچک استخدام یک مشاور کسب و کار را به دلیل عدم اطمینان از نیازهای خود یا نحوه‌ی محاسبه بازگشت سرمایه به تعویق می‌اندازند، من اینجا هستم تا در این مورد به شما کمک کنم.

در طول این راهنما، توضیح خواهم داد که یک مشاور کسب و کار در واقع کیست و دلایل کلیدی برای استخدام یک مشاور کسب و کار برای سازمان شما چیست و شما را با درک واضح‌تری از این‌که چگونه می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف تجاری‌تان کمک کند، توضیح خواهم داد.

مشاوران کسب و کار از نزدیک با مدیران عامل و صاحبین بیزنس‌های مختلف همکاری می‌کنند تا چالش‌ها را شناسایی کنند، زمینه‌های بهبود را در معرض دید قرار دهند، مشاوره و راه‌حل‎های عملی را پیشنهاد دهند. با ارائه‌ی یک تحلیل منحصر به فرد از دیدگاه یک فرد بیرونی، مشاوره کسب و کار  می‌تواند یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای هر شرکتی باشد.

تخصص و تجربه را به ارمغان بیاورید

مشاوران در کاری که انجام می‌دهند خبره و حرفه‌ای هستند و از آنجایی که با طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها کار می‌کنند، دانش گسترده‌تر و عمیق‌تری در مورد چالش‌های بیزنس، روندهای فعلی، فناوری‌های جدید و فرآیندهای نوآورانه دارند.

استخدام مشاور به شما این امکان را می‌دهد که دانش تخصصی را به هر جنبه‌ای از بیزنس خود از جمله استراتژی، مالی، فناوری اطلاعات، فروش، بازاریابی، منابع انسانی، عملیات و مدیریت تزریق کنید.

واقعیت کسب و کارتان را ببینید

گاهی اوقات صاحبان کسب‌و‌کار و کارمندان نمی‌توانند علت اصلی مشکلات عملیاتی را شناسایی کنند؛ زیرا بیش از حد احساسی در بیزنس سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مشاوران فاصله مفیدی را فراهم می‌کنند و از گفتن آنچه باید گفته شود ترسی ندارند. افراد بیرونی می‌توانند حقایقی را که اعضای سازمان قادر به دیدن آنها نبودند، آشکار کنند. چشمان جدید دیدگاه‌ها و بینش‌های تازه‌ای را ارائه می‌دهند.

مزایای استخدام مشاور کسب‌و‌کار

سوالات درست بپرسید

اگر ندانید به کجا نگاه کنید، شناسایی مشکلات ممکن است، دشوار باشد. مشاوران در پرسیدن سوالات درست از افراد مناسب برای رسیدن به پاسخ‌های مناسب باتجربه هستند.

ضرورت داشتن مشاور کسب‌و‌کار

فشارهایی که مدیران مشاغل کوچک و متوسط ​​با آن روبه‌رو هستند، می‌تواند بسیار شدید باشد. شروع، یا یادگیری مدیریت یک کسب‌و‌کار به اندازه‌ی کافی سخت است؛ اما چنین صاحبین کسب و کارهایی اغلب مجبورند نقش‌های معاون مالی، رئیس منابع انسانی، مدیر فروش، متخصص بازاریابی و بسیاری دیگر را بازی کنند. در این صورت صاحبان مشاغل کوچک می‌توانند به سرعت ظرفیت و قدرت ذهنی خود را از دست بدهند.

 به گفته‌ی مجله فوربس، در واقع نداشتن زمان برای «انجام همه کارها» یکی از استرس‌های اصلی صاحبان مشاغل کوچک است.

برای کسب‌وکارهای کوچک، متوسط ​​یا بزرگ، استخدام مشاور می‌تواند صرفه‌جویی زیادی در زمان و دارایی واقعی برای رشد داشته باشدو فشار مستقیم صاحبان مشاغل را از بین می‌برد.

مشاوران می‌توانند تخصص و نگاهی عینی برای کمک به یک کسب و کار در صنایع و حوزه‌های مختلف از جمله استراتژی و مدیریت، عملیات، منابع انسانی، امور مالی، فرصت‌های تامین مالی، فناوری اطلاعات و فروش و بازاریابی ارائه دهند.

مزایای استخدام مشاور کسب‌و‌کار چیست؟

مشاوران برای کمک به شناسایی چالش‌ها، ارائه‌ی مشاوره و پیشنهاد راه‌حل‌های عملی از نزدیک با صاحبان و مدیران مشاغل همکاری می‌کنند. ممکن است مشاوران را پزشکانی تصور کنید که مشکل را تشخیص می‌دهند و درمانی را برای کاهش درد تجویز می‌کنند. از مزایای استخدام مشاور کسب‌و‌کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تجربه و تخصص

ارزش‌های اصلی مشاوران شامل دانش، مهارت‌های تخصصی و تأثیرگذاری آنها است. از آنجایی که مشاوران با مشاغل مختلفی کار می‌کنند، ممکن است نسبت به کارکنان داخلی، دانش بسیار گسترده و عمیق‌تری از روندهای تجاری، چالش‌های صنعت، و فناوری‌ها و فرآیندهای جدید داشته باشند.

در واقع، طبق بررسی مدرسه بازرگانی هاروارد، مشاوران در انتشار نوآوری و دانش جدید در صنایع خود نقش اساسی دارند.

صرفه‌جویی در هزینه

هنگامی که مشاوری را استخدام می‌کنید، فقط برای خدمات و زمانی که به آنها نیاز دارید، هزینه پرداخت می‌کنید. این می‌تواند صرفه‌جویی قابل توجهی در استخدام یک کارمند حقوق بگیر با همان سطح تخصص، برای تکمیل وظایف مشابه ایجاد کند.

علاوه بر این، مشاوران در حوزه‌های مختلف می‌توانند جاهایی که در حال حاضر بیش از نیازتان خرج می‌کنید را شناسایی کرده و به شما در کاهش هزینه‌ها کمک کنند.

صرفه‌جویی در زمان

تجربه‌ی مشاوران به این معنی است که آنها از قبل بهترین شیوه‌ها را می‌دانند. برای مثال؛ یک مشاور ناب می‌تواند به فرآیند تولید مشتری نگاه کند و خیلی سریع ناکارآمدی‌ها را شناسایی کند.

عینیت و تشخیص درست

مشاوران از لحاظ احساسی مانند صاحبان کسب‌وکار نیستند و می‌توانند به‌راحتی چالش‌ها را شناسایی کرده و به آنها رسیدگی کنند، خواه مشکل اجرای یک فناوری جدید باشد یا تکمیل یک ادغام یا اکتساب.

عینیت مشاور می‌تواند به ویژه در مشاغل خانوادگی مهم باشد، جایی که بحث در مورد پویایی ممکن است عاطفی باشد و مشکلات اصلی دشوارتر باشد.

سفارشی‌سازی

مشاوران راه‌حل یکسانی را ارائه نمی‌دهند. ارزش آنها در یادگیری در مورد کسب و کار و اهداف هر مشتری و تطبیق مشاوره و استراتژی با چالش‌های خاصی است که کسب و کار با آن مواجه است.

این سفارشی‌سازی به این معنی است که راه‌حل‌های مشاور بسیار مؤثرتر از خدمات مشاوره عمومی هستند. برای مثال؛ یک مشاور کمک مالی دولتی می‌تواند برنامه‌های مالی را انتخاب کند که کسب‌وکار شما به وضوح واجد شرایط است و بیشترین شانس موفقیت را دارد.

مزایای استخدام مشاور کسب‌و‌کار

در مورد استخدام مشاور کسب و کار مطمئن نیستید؟

علی‎رغم مزایای خدمات مشاوره کسب و کار، برخی از صاحبان مشاغل ممکن است نسبت به مشارکت آن‌ها محتاط باشند. محقق لنس لیندون شکایت کرده است که مشاوران «ساعت ما را قرض می‌گیرند تا به ما بگویند ساعت چند است». یعنی برخی از صاحبان مشاغل ممکن است احساس کنند که مشاوران نمی‌توانند چیزی را که قبلاً نمی‌دانند به آنها بگویند. سایر صاحبان و مدیران کسب و کار ممکن است به دلیل ناراحتی در به اشتراک گذاشتن مشکلات کسب و کار با یک نیروی خارجی، مشاوران را رد کنند.

با این حال، هر دو نگرانی را می‌توان با انتخاب مشاور مناسب برای کسب و کار خود کاهش داد، مشاوری که تخصصش تفاوت واقعی در رشد شرکت شما ایجاد می‌کند.

انتخاب مشاور مناسب

مشاوری را انتخاب کنید که سابقه نتایج ثابت و درخشانی داشته باشد. با صاحبان و مدیران کسب و کار دیگر در حلقه خود صحبت کنید و ببینید آیا می‌توانید توصیه‌ای دریافت کنید.

همچنین، می‌توانید از طریق وب‌سایت‌ها و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، پیشینه‌ی مشاوران بالقوه را بررسی کنید. مشاوران برای چه کسانی کار کرده‌اند و سوابق تحصیلی آنها چیست؟ چه مدت است که آن‌ها در این حرفه هستند؟ چنین اطلاعاتی به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که مشاور منتخب شما یک متخصص واجد شرایط است که نتایج مشخصی را ارائه می‌دهد.

خط آخر:

بیشتر سازمان ها تمایل دارند در برابر تغییر مقاومت کنند، حتی زمانی‌که نیاز به تغییر باشد. یک مشاور می‌تواند تغییرات را بدون تحت تأثیر قرار دادن فرهنگ سازمانی، شتاب کارکنان یا سایر چالش‌هایی که در مسیر تحول قرار می‌گیرند، اعمال کند. یک مشاور می‌تواند جان تازه‌ای به سازمان ببخشد به گونه‌ای که اجرای آن برای مدیریت دشوار باشد.

یک شرکت مشاوره مدیریت خوب تشخیص می‌دهد که دستیابی به اهداف در تجارت و زندگی در هم تنیده شده است. من می‌دانم که صاحب کسب‌وکار ابتدا شخص است. بنابراین، سخت کار می کنم تا به مشتریان خود کمک کنم تا به رویاهای خود در محیط کار و خارج از آن دست یابند.

امروز مشاوره رایگان https://naserhojjati.com/sessionrequest خود را برنامه‌ریزی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا