جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
داده‌ها

چرا به پلتفرم مدیریت داده‌های اجتماعی نیاز دارید؟

آیا هنوز تصمیمات تجاری مهم خود را بدون بررسی داده، می‌گیرید؟ شاید شما در حال مشاهده داده‌ها هستید که به کسب و کار کمک می‌کند؛ اما نمی‌دانید چگونه در آن سرمایه‌گذاری و از آن استفاده کنید؟ خب، خبر خوب این است که هیچ بازاریابی این روزها تنها نیست. در حالی که برخی از بازاریابان به برون‌سپاری روی آورده‌اند، برخی دیگر ابزارهایی را برای کمک به کارهای تبلیغاتی اتخاذ می‌کنند؛ اما در این مقاله ما روی دومین گزینه تمرکز کرده‌ایم. شما قرار است با ابزاری آشنا شوید که دنیای بازاریابی را برای بسیاری تغییر می‌دهد.

 به عنوان مثال؛ تیک‌تاک وارد صحنه‌ی تبلیغات شده است. به جای نادیده گرفتن آن قبل از تصمیم‌گیری در مورد پذیرش پلتفرم‌های جدید تمرکزتان را بر ارزشی که به استراتژی شما اضافه می‌کند، بگذارید.

در مورد  DMPهای اجتماعی، همین امر صادق است. این را به‌عنوان یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی، هزینه‌های اضافی و … تلقی نکنید.

Social DMP چیست؟

برای کسب‌وکارها و بازاریابان، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های سال‌های اخیر، دریافت تبلیغات در حوزه‌های مناسب بوده است.

آیا مخاطبان خود را می‌شناسید؟ آیا پیچیدگی‌های مخاطبان خود را درک می‌کنید؟ آیا می‌دانید آن‌ها از محصولات و برند شما چه انتظاری دارند؟ اگر نمی‌توانید به این سؤالات پاسخ دهید، چگونه انتظار دارید از طریق مطالب تبلیغاتی با آنها طنین‌انداز و همراه شوید؟

اگرچه این احتمالاً شما را شگفت‌زده نمی‌کند؛ اما اینجاست که پلتفرم‌های مدیریت داده‌های اجتماعی وارد می‌شوند. اساساً، این پلتفرم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعداد زیادی از داده‌های مخاطب را از جستجو، اجتماع و سایر پلتفرم‌های دیجیتال جمع‌آوری کنند. به عنوان مثال؛ اطلاعات را از ایمیل، توییتر، اینستاگرام، فیس‌بوک، وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک و منابع مختلف دیگر جمع‌آوری می‌کند. پس از جمع‌آوری، یک پلتفرم مدیریت داده اجتماعیData-management platform از مخاطبان شما علامت‌گذاری و انتخاب می‌کند.

مزایای DMP اجتماعی

چرا باید یک DMP اجتماعی را به استراتژی خود اضافه کنید؟ در این بخش ما قصد داریم برخی از بزرگ‌ترین مزایای این پلتفرم را بررسی کنیم!

نمایه‌های مشتری دائماً به‌روز می‌شود و آنها جهت و انگیزه‌ای را برای تیم‌های بازاریابی و فروش فراهم می‌کنند. با این حال، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این است که مدت زیادی پس از ایجاد حساب کاربری آنها منسوخ شده‌اند. تنها راه تکیه بر پروفایل‌های مشتریان این است که به‌طور مداوم آنها را به‌روز کنیم و این دقیقاً همان چیزی است که DMP های اجتماعی ارائه می‌دهند.

همان‌طور که رفتارهای مصرف‌کننده تکامل می‌یابد، داده‌های شما نیز تغییر می‌کنند و این داده‌های بی‌درنگ به‌طور خودکار پروفایل‌های مشتری را در کسب‌وکار به‌روزرسانی می‌کنند. با این کار، شما همیشه بر اساس جدیدترین اطلاعات به جای پروفایل‌های بالقوه قدیمی عمل می‌کنید. با جدیدترین داده‌ها، هدف قرار دادن مشتریان بالقوه و ملاقات با آنها آسان‌تر است.

داده‌های یکپارچه

در مرحله‌ی بعد، بیشتر کسب و کارها فقط از داشتن یک دید واحد از داده‌های خود در چندین کانال اجتماعی خوشحال هستند. پیش از این، تیم‌های بازاریابی باید اولویت‌بندی می‌کردند و این به‌معنای کنار گذاشتن پلتفرم‌های خاص بود. در حالی که دانستن آنچه مردم در فیس‌بوک می‌گویند خوب است، در مقایسه با آنچه می‌توانید با در نظر گرفتن همه‌ی پلتفرم‌ها به‌دست آورید، دید بسیار محدودی به شما می‌دهد. با استفاده از DMP های اجتماعی، این فرصت برای شما ایجاد می‌شود. علاوه بر این، متوجه می‌شوید که مردم درباره‌ی برند شما در همه‌ی پلتفرم‌ها در یک مکان چه می‌گویند. بدون نگاه کلی به مشتریان، فرصت‌ها را از دست خواهید داد و می‌توانید آنها را نیز ناامید کنید.

وقتی کسب‌وکار دارای DMP اجتماعی است، همیشه می‌دانید که بر مشتریان چه می‌گذرد. بنابراین، جلوگیری از موقعیت‌های مخرب ساده‌تر است. با یک دید یکپارچه از همه مشتریان و داده‌ها، آگاهی شما افزایش می‌یابد و برند شما می‌تواند به طور موثرتری نیازهای مخاطب را برآورده کند. برای مثال؛ ممکن است متوجه شوید که مشتریان مشتاق یک ویژگی خاص در محصولی مانند شما هستند. با آگاهی بیشتر، متوجه این درخواست می‌شوید و محصولات، محتوا و توصیه‌ها را برای هر کاربر شخصی می‌کنید.

داده‌ها

تخصیص موثر بودجه

در مرحله‌ی بعد، این واقعیت که مدیریت داده‌ی شما اکنون در زمان واقعی انجام می‌شود، به این معنی است که شما ایده‌ی بهتری از عملکرد همه‌ی کمپین‌های تبلیغاتی دریافت می‌کنید. با این کار، این امکان وجود دارد که بودجه‌ی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا مطمئن شوید که بهترین تبلیغات بیشترین بخش بودجه را دریافت می‌کند؛ اما تبلیغات با عملکرد آهسته به‌همان اندازه بودجه دریافت نمی‌کند و رسانه‌های با عملکرد برتر شما از حمایتی که شایسته آن است برخوردار می‌شوند. علاوه بر این، می‌توانید بودجه‌ی خود را طوری تنظیم کنید که همیشه به بهترین مخاطبان دسترسی داشته باشید.

با تقسیم‌بندی مخاطب و تخصیص بودجه، مشتریان تبلیغات مورد نیاز خود را در صورت نیاز مشاهده می‌کنند. به عنوان مثال؛ یک تبلیغ به افرادی که اغلب از برند شما خرید می‌کنند، نشان داده می‌شود در حالی که تبلیغ دیگر به افرادی که درخواست پشتیبانی کرده‌اند، ارسال می‌شود.

وقتی یک DMP اجتماعی برای استراتژی بازاریابی خود ندارید، فقط می‌توانید پیام‌های کلی را برای مخاطبان خود ارسال کنید. مشتریان پیام‌های نامربوط دریافت می‌کنند و شما مانند یک آماتور در صنعت پر از حرفه‌ای به نظر می‌رسید.

انتخاب DMP اجتماعی

در این مرحله، احتمالاً مشتاق هستید که در مورد بهترین DMPهای اجتماعی در بازار بیاموزید تا بتوانید از مزایای این بخش لذت ببرید. بنابراین زمان آن فرا رسیده است که فرم مشاوره را پر کنید تا شما را از ارزش مدیریت داده‌های اجتماعی آگاه سازم و در کنار شما با ارائه راه‌حل‌های موثر و نقشه‌ی راه با کمک برترین اطلاعات، آخرین تکنیک‌ها و استفاده از  هوش مصنوعی برای کمک به استراتژی بازاریابی شما، داده‌ها را از منابع بی‌پایان جمع‌آوری کنیم.

کمپین‌های بهینه‌سازی شده

از نظر ادغام، می‌توانید کمپین‌های بهینه‌سازی شده را در پلتفرم‌های زیر ارائه دهید:

 • یوتیوب
 • توییتر
 • فیس‌بوک
 • اینستاگرام
 • ردیت
 • پینترست
 • آمازون
 • لینکدین
 • گوگل
 • اسنپ ​​چت
 • تیک تاک

بنابراین، این گسترده‌ترین DMP اجتماعی موجود در حال حاضر است که با جمع‌آوری داده‌های مربوط به مخاطبان از تمامی این پلتفرم‌ها، می‌توانید کمپین‌های کسب و کارتان را راه‌اندازی و مدیریت کنید.

علاوه بر اتوماسیون پیشرفته، از بینش‌های کشف مخاطب نیز بهره‌مند خواهید شد. از سال 2022، دیگر دانستن سن، مکان و جنسیت کافی نیست. به جای آن باید به طیف وسیعی از اطلاعات از جمله دموگرافیک، جغرافیایی و اتوماسیون پیشرفته دسترسی داشته باشید. 

خلاصه:

در این مرحله، به نقطه‌ای می‌رسیم که DMP‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها حیاتی هستند. وقتی با صدها سرویس دیگر رقابت می‌کنید، به درک عمیقی از مخاطبان خود نیاز دارید، و این تنها زمانی اتفاق می‌افتد که از ابزار پیشرو و مشاوره‌های تخصصی استفاده کنید.

اگر نگران هزینه چنین ابزارهایی هستید، ارزشی که آنها به کمپین بازاریابی شما می‌افزایند، کاملاً از سرمایه‌گذاری کوچک بیشتر خواهد بود. با نزدیک‌تر شدن به سال 2024، سؤالی که واقعاً باید بپرسید این است که آیا می‌توانید از این ابزار پیشرفته برای استراتژی بازاریابی خود صرف‌نظر کنید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا