جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مشاوره برندینگ و دیجیتال برندینگ

با توسعه تجارت الکترونیک و افزایش رقابت بین کسب‌وکارهای مختلف مشاوره دیجیتال برندینگ نقش مهمی در افزایش آگاهی برند و متمایز بودن یک برند خاص دارد. متمایز بودن در بین جمع کثیری از رقبا کار آسانی نیست و برای این کار باید ارزش‌های برند موردنظر به‌خوبی بیان شود. با این هدف داشتن استراتژی‌های برندسازی هوشمندانه ضروری است و این کار تخصص مشاوران آگاه، باتجربه و حرفه‌ای دیجیتال برندینگ است.

برندینگ چیست؟

منظور از برندینگ یا همان برندسازی مجموعه فعالیت‌های استراتژیکی و خلاقانه‌ای است که به مشتریان بالقوه یک کسب‌وکار اطلاعات دقیقی در آن زمینه ارائه می‌دهد. در شروع راه‌اندازی یک کسب‌وکار و بعد از ساخت اولین محصول یا خدمات، نخستین گام ساخت هویت برند است.

برندسازی نقش مهمی در موفقیت تجاری کسب‌وکار دارد؛ زیرا فعالیت کسب‌وکار موردنظر را به ذاتی منحصربه‌فرد، ماندگار و ویژه تبدیل می‌کند. در دنیای دیجیتال مارکتینگ، دیجیتال برندینگ مجموعه‌ای از فعالیت‌های مختلف مانند تولید محتوا، راه‌اندازی وب‌سایت و ساخت لوگو را شامل می‌شود. برای پیروزی در این عرصه مشاوره دیجیتال برندینگ بهترین روش برای پیشی‌گرفتن از رقبا است.

مراحل مختلفی که یک برند طی می‌کند تا ساخته شود عبارت‌اند از:

 • ایجاد صدای برند
 • آگاه‌سازی مخاطبان از برند
 • ایجاد حس اطمینان به برند
 • جایگاه برند
 • ارزش برند

متخصصان دیجیتال برندینگ در تمام زمینه‌های مربوط به برندسازی دانش و تجربه کافی دارند و می‌توانند با ارائه بهترین استراتژی‌های برندینگ موجب افزایش آگاهی برند، سبک و تصویر آن می‌شوند. من یکی از متخصصان در حوزه مشاوره دیجیتال برندینگ هستم که با داشتن دانش کافی در این زمینه می توانم به کسب و کار شما کمک کنم.

اهمیت برندینگ در کسب و کارها

نداشتن استراتژی‌های مناسب جهت جذب مشتری در کسب‌وکارها، صاحبان آن‌ها را در امر بازاریابی و فروش با مشکل مواجه می‌کند. علاوه بر ارائه خدمات یا محصولات با کیفیت بالا، برای رسیدن به موفقیت در هر کسب‌و‌کار، اعتماد و اعتبار برند مهم است. اهمیت برندینگ در کسب و کارهای شامل موارد زیر است:

 • برندینگ ارزش و اعتبار کسب و کار را افزایش می‌دهد
 • رضایت کارکنان را بالا می‌برد
 • مشتری جدید اضافه می‌شود
 • به حفظ مشتریان قدیمی کمک می‌کند
 • باعث پشتیبانی از تبلیغات می‌شود

مزایای برندینگ که باید بدانید!

به فرایند ساخت و گسترش یک نام تجاری و ایجاد یک هویت و شخصیت برای کسب‌وکار برندینگ گفته می‌شود. باتوجه‌به اینکه یکی از روش‌های جدید بازاریابی است به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با ساخت یک هویت خاص بر روی مشتریان خود تاثیر بگذارند. برندینگ کمک می‌کند که ارزش‌های یک سازمان یا کسب‌وکار برجسته شود و در معرض دید کاربران و مخاطبان قرار بگیرد. مزایای برندینگ عبارت‌اند از:

 • ایجاد تعامل بیشتر
 • افزایش آگاهی مشتریان
 • ایجاد مزیت رقابتی
 • افزایش اعتماد مشتریان
 • ایجاد تمایز

دیجیتال برندینگ چیست؟

طراحی و ساخت برند در فضای مجازی دیجیتال برندینگ نام دارد. حوزه دیجیتال برندینگ از طریق رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، تولید محتوای متنی، ویدئویی و… انجام می‌شود. فعالان و متخصصان حوزه مشاوره دیجیتال برندینگ با شناخت پتانسیل فضای وب، کسب اطلاعات لازم درباره بازار هدف و تحلیل داده‌ها بهترین استراتژی‌ها را برای برندسازی اتخاذ می‌کنند.

با توسعه فضای وب در سرتاسر جهان بسیاری از مردم از طریق اینترنت با کسب‌وکارها و برندهای مختلف در ارتباط هستند. به همین دلیل لازم است کسب‌وکارهای مختلف برای یافتن مشتریان، دریافت سهم مناسب از بازار هدف و ساخت هویت بصری ارزشمند، در فکر برندسازی دیجیتال باشند. این کار مشتریان بالقوه را به مشتریان حقیقی تبدیل می‌کند.

توجه به اهمیت برندسازی، اهمیت مشاوره دیجیتال برندینگ را بیش‌ازپیش آشکار می‌کند. درحقیقت دیجیتال برندینگ ترکیبی از برندسازی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ است که برای توسعه آنلاین یک نام تجاری یا توسعه کسب‌وکار به کار می‌رود. هدف مشاوره دیجیتال برندینگ ایجاد یک هویت پایدار و تأثیرگذار از برند است.

مهارت ها و وظایف مشاور دیجیتال برندینگ

متخصصان مشاوره دیجیتال برندینگ با داشتن مهارت و دانش حرفه‌ای و تجارب مختلف در این حوزه مسیر رشد برندهای مختلف را هموار کرده و سرعت می‌بخشند. یک مشاور دیجیتال برندینگ در ابتدا یک تجزیه‌وتحلیل جامع از تمامی ابعاد مارکتینگ و برندینگ یک شرکت انجام می‌دهد.

هدف مشاور دیجیتال برندینگ تمرکز بر ارتقا و رشد برند و ساختن یک تصویر منحصربه‌فرد از آن است. مشاور برندسازی دیجیتال یک استراتژیست موفق است که ذهنیت تحلیلی قوی نیز دارد. این فرد دارای مهارت‌های تعاملی خوبی است و می‌تواند با صاحبان کسب‌وکار ارتباط سازنده برقرار کند تا از این طریق بتواند داده‌های مفیدی جمع‌آوری کرده و به رشد برند کمک کند.

برای داشتن مشاوره دیجیتال برندینگ موفق باید تنها از افراد و منابع معتبری کمک بگیرید که به ارزش برندسازی و تأثیر آن در کسب‌وکار واقف بوده و از تجربه و دانش بالایی برخوردار هستند. من یکی از متخصصان و مشاوران حرفه‌ای این حوزه هستم که باتکیه‌بر دانش بالا و سوابق درخشان نقش مهمی در برندسازی دیجیتال بسیاری از کسب‌وکارها دارد.

مزایای مشاوره دیجیتال برندینگ

باتوجه‌به اینکه بخش عظیمی از افراد جامعه به اینترنت دسترسی دارند و همچنین حضور برندها و کسب‌وکارهای مختلف در این فضا، یک اشتباه کوچک از طرف یک برند منجر به فجایع و شکست تجاری وحشتناک می‌شود.

هدف مشاوره دیجیتال برندینگ تمرکز بر ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی برای پلتفرم‌های مجازی یک برند مشخص است. به همین دلیل مشاور دیجیتال مارکتینگ باید درک بالایی از بازاریابی در حوزه فناوری‌های مدرن داشته باشد و از دانش کافی در حوزه برندسازی دیجیتال نیز برخوردار باشد.

مهم ترین مؤلفه های یک دیجیتال برندینگ موفق

یک متخصص در امور مشاوره دیجیتال برندینگ با تمام مؤلفه‌های ضروری برای برندسازی آشنا است و دانش زیادی در این زمینه دارد. مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای داشتن دیجیتال برندینگ موفق عبارت‌اند از:

1. وب‌ سایت اینترنتی

وب‌سایت در حکم ویترین و فروشگاه یک کسب‌وکار است. مشتریان برای دستیابی به اطلاعات مربوط به ساعات کاری، اطلاعات تماس یا فهرست محصولات و خدمات به وب‌سایت شما سر می‌زنند. به همین دلیل برندهای موفق دارای وب‌سایت‌های قوی هستند و مشاور دیجیتال برندینگ از این قدرت آگاه است. آشنایی با امور طراحی سایت یکی از مهارت‌های فنی مشاوره دیجیتال برندینگ است.

2. لوگو

لوگو مهم‌ترین چیزی است که مشتریان بالقوه و حقیقی یک برند با آن ارتباط برقرار می‌کنند. لوگوها باید متناسب با اهداف، ارزش و شخصیت کسب‌وکارها باشند. طراحی لوگو باید ساده و به‌دور از هرگونه زرق‌وبرق باشد و در خاطر بماند. برای طراحی لوگو ابتدا باید به چند سؤال مهم پاسخ داد:

 • کسب‌وکار شما مدرن است یا مینیمال؟
 • دوست دارید عجیب غریب باشید یا سرگرم‌کننده؟
 • تمایل دارید به‌عنوان یک برند وفادار به آداب‌ورسوم قدیمی و سنت‌ها شناخته شوید یا خیر؟
 • در لوگوی موردنظر شما یک کلمه خاص وجود داشته باشد یا یک تصویر خاص؟

3. سئو

سئو همان بهینه‌سازی موتورهای جستجو است که نقش مهمی در موفقیت برند و کسب‌وکارهای مختلف دارد. طراحی سایت و ارتقای سئو یک حرفه تخصصی است و مشاوره دیجیتال برندینگ باید مهارت‌های کافی در این زمینه را داشته باشد. بهینه‌سازی موتورهای جستجو با افزایش ترافیک وب‌سایت موجب ارتقای رتبه برند و سایت شما در صفحه نتایج می‌شود. درنتیجه می‌توان به هدف اصلی یعنی افزایش فروش و شناخت برند دست‌یافت.

4. پیام برند

منظور از پیام برند همان چیزی است که شرکت، سازمان یا کسب‌وکار موردنظر برای مشتریان خود بیان می‌کند. پیام برند باید بتواند هدف شرکت و کسب‌وکار شما را به‌وضوح تمام منعکس کرده و متناسب با خواست‌ها و نیازهای مشتریان باشد. یک پیام برند موفق باید بتواند به سؤالات زیر پاسخ دهد:

 • دلیل اهمیت شما چیست؟
 • منتظر چه چیزی هستید؟
 • چه کاری انجام می‌دهید؟

مزایای دیجیتال برندینگ

همکاری با شرکت‌های مشاوره دیجیتال برندینگ موجب می‌شود تا از طریق متخصصان برندسازی دیجیتال برند خود را تثبیت کرده و هویتی قدرتمند برای آن خلق کنید. مهم‌ترین مزایای دیجیتال برندینگ عبارت‌اند از:

 • وایرال‌شدن: با افزایش آگاهی برند، کسب‌وکار شما بیشتر از قبل در معرض دید کاربران و مشتریان قرار می‌گیرد. وایرال‌شدن درنتیجه پست گذاشتن‌های متعدد و بازاریابی دیجیتال اتفاق می‌افتد.
 • تعامل سازنده: مشاور دیجیتال برندینگ با تدوین استراتژی‌های کارآمد موجب می‌شود تا با مشتریان خود تعامل سازنده برقرار کنید. این تعامل می‌تواند جنبه‌های مختلفی مانند تبلیغات بنری در سایت‌های خاص باشد.
 • ایجاد اصالت: استراتژی‌های مشاوره دیجیتال برندینگ روشی عالی برای جلب‌اعتماد و آرامش خاطر در مشتریان است. پلتفرم‌های دیجیتال شرایطی را فراهم کرده‌اند که مشتریان می‌توانند نظرات خود را برای ارتقا محصول یا خدمات ارائه دهند. تعامل مشتریان با صاحبان برند موجب ایجاد اصالت تجاری در برند می‌شود.
 • رتبه‌بندی: برندسازی دیجیتال ازیک‌طرف موجب تعامل سازنده مشتریان با برند شما شده و از طرف دیگر رتبه کسب‌وکار و برند شما را در صفحه نتایج گوگل افزایش می‌دهد. به‌کارگیری استراتژی‌های کارآمد SEO نقش مهمی در افزایش رتبه برند دارد و این همان نکته مهمی است که مشاوران دیجیتال برندینگ کاملاً به آن واقف هستند.

 افزایش رقابت در کسب‌وکارها و به‌ویژه تجارت الکترونیک موجب شده است تا بسیاری از کسب‌وکارها برای پیشی‌گرفتن از رقبای خود و کسب سهم بازار، از متخصصان حوزه مشاوره دیجیتال برندینگ کمک بگیرند.

من، دکتر علی ناصرحجتی با آگاهی کامل از قدرت برندسازی و نقش آن در موفقیت کسب‌وکار، خود را به‌عنوان یکی از متخصصان این حوزه ثابت کرده ام.

جمع‌بندی

با گسترش تجارت الکترونیک و افزایش رقابت بین کسب‌وکارهای مختلف در فضای وب، برندسازی و خلق یک برند قوی نقش مهمی در افزایش فروش و حضور موفق در بازار هدف دارد. به همین دلیل مشاوره دیجیتال برندینگ بهترین روش برای داشتن یک برند توانمند و شناخته شده است. مشاور دیجیتال برندینگ با تحلیل شرایط بازار، کسب‌وکار موردنظر و داده‌های حاصل از آن‌ها مناسب‌ترین استراتژی‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت را تدوین می‌کند.

من، علی ناصرحجتی از متخصصان و مشاوران دیجیتال مارکتینگ هستم که با چالش‌های دنیای کسب‌وکار آشنایی دارم و می توانم به شما در جهت مواجه و حل چالش های پیش رویتان مشاوره دهم.

مشاوره‌های کلینیکی

بازاریابی دیجیتال بدون استفاده از دیجیتال برندینگ نمی‌تواند باعث پیشرفت کسب و کار شما شود. در دنیایی که مصرف‌کنندگان دسترسی فوری به اطلاعات دارند، بهترین برندها آنهایی هستند که اطلاعات در دسترس، مرتبط و ارزشمند در قلمرو آنلاین ارائه می‌کنند. از ایمیل‌های شما گرفته تا کپشن‌های رسانه‌های اجتماعی، پست‌‌های بلاگ و اینفوگرافی‌ها، نحوه‌ی برخورد با صدای برند شما یا کاربران را ترغیب می‌کند و یا آن‌ها را از تعامل دوباره با شرکت شما منصرف می‌سازد.

در این راستا با ارائه انواع مشاوره‌های کلینیکی برندسازی و مدیریت برند در فضای دیجیتال و همچنین تعیین استراتژی‌های دیجیتال برندینگ در کنار شما و کسب و کار شما خواهم بود، تا قدرت و محبوبیت خود را به تثبیت برسانید.

ایده‌هایی که باعث رشد برندها می‌شود

پیمایش به بالا