جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
SMO

بهترین تکنیک‌های SMO برای افزایش تعامل

بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی SMO، کسب‌وکارها را تشویق می‌کند تا حساب‌ها و محتوای رسانه‌های اجتماعی خود را بررسی، تجزیه و تحلیل و تنظیماتی ایجاد کنند تا از نظر تاکتیکی با بهترین شیوه‌های رسانه‌های اجتماعی همسو باشد. 

بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی چیست؟

 بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی مانند  SEOو SMOها نیز برای کسب بهترین نتایج، نیاز به تست و اصلاح مداوم دارند. این کار در معرض دید قرار گرفتن و گسترش محتوا را بهبود می‌بخشد، تعامل بیشتری را از نظر ترافیک و کلیک‌ها ایجاد می‌کند، نتایج کلی و بازگشت سرمایه و ابتکارات بازاریابی اجتماعی را بررسی و به تمرکز بیشتر روی آگاهی از برند، فروش و موارد دیگر کمک می‌کند.

بهترین تکنیک‌های SMO برای تقویت تعامل

در ادامه چند عنصر حیاتی بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی که سازمان‌ها باید به آن‌ها توجه کنند، آورده شده است.

بهینه‌سازی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی

ابتدا مطمئن شوید که تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برند با اهداف تجاری هماهنگ هستند. برای این کار، باید حسابرسی صفحات پروفایل رسانه‌های اجتماعی را با تمرکز ویژه بر بازاریابی و برندسازی انجام دهید. 

موارد زیر باید برای بهینه‌سازی حساب رسانه‌های اجتماعی در نظر گرفته شود:

 • برندسازی، تصاویر، فونت‌ها، طرح‌های لوگو، هشتگ‌ها و برچسب‌ها باید در تمام انواع حضور آنلاین کسب و کار ثابت باشند.
 • باید پیوندهای مناسبی وجود داشته باشد که پیام درست را برای بازدیدکنندگانی که به صفحه فرود می‌رسند، ارسال کنند.
 • زبان بازاریابی و پیام‌رسانی باید با تبلیغات فعلی شرکت مطابقت داشته باشد. بهینه‌سازی حساب تضمین می‌کند که در میان پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که دائماً در حال ارتقاء هستند، احساس گم شدن نکنید.

بهینه‌سازی برای جستجوهای اجتماعی

تعیین چگونگی بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی برای جستجو باید یکی از دغدغه‌های اصلی برندها باشد. ما شاهد یک الگوی روبه‌رشد از نمایه‌های اجتماعی بیشتری هستیم که در جستجوهای Google  ظاهر می‌شوند. راه‌اندازی‌های کنونی مانند توابع جستجوی به‌روزشده اینستاگرام نیز نشان می‌دهد که برندها چگونه باید از کلمات کلیدی در پست‌ها و حساب‌های خود استفاده کنند.

 • شما می‌توانید با انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای صنعت و کلمات کلیدی خاص برند، شروع کنید. سپس، برخی از استراتژی‌های ضروری بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی را انجام دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که جزئیات ضروری کسب و کار شما مانند نام کاربری، آدرس و مخاطب در همه‌ی سیستم‌عامل‌ها یکسان است.
 • بخش‌های “بیوگرافی” و “درباره‌ی ما” خود را برای هر شبکه رسانه اجتماعی مشخصی پر کنید.

محتوا را بهینه کنید

شما باید نوع مناسبی از محتوا را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود بگنجانید، تا بازدیدکنندگانِ

پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود را افزایش دهید. بنابراین، برای هر کسب‌وکاری مهم است که یک استراتژی محتوای منظم برای مدیریت موفقیت‌آمیز حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود داشته باشد. با کمک یک شرکت بازاریابی دیجیتال، می‌توانید تکنیک محتوای برندتان را برای مطابقت با استانداردهای مخاطب هدف خود بهینه کنید. این به شما کمک می‌کند تا تعامل بهتری با مشتریان احتمالی خود داشته باشید و تسویه حساب‌های طبیعی را برای کسب و کار خود بهبود ببخشید.

روش‌های بهینه‌سازی محتوا

 • ایجاد حجم و فراوانی انتشار محتوای مناسب و ثابت
 • تعیین تعداد پست‌های هفتگی 
 • شناسایی نوع محتوای مورد نیاز برای پر کردن برنامه‌ها از جمله تصاویر، متون، فیلم‌ها و موارد دیگر 
 • تعیین پست‌های قابل انتشار در شبکه‌ها و رسانه‌های متعدد 

برای تبلیغ برند و افزایش حضور آنلاین خود، باید رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت خود را با هم ترکیب کنید. با انجام چهار عمل ساده می‌توانید رسانه‌های اجتماعی را به‌طور کامل در وب‌سایت شرکت خود به نمایش بگذارید.

دکمه‌های اشتراک‌گذاری اجتماعی را در وب‌سایت خود بگنجانید. این ابتدایی‌ترین راه برای ترکیب نمایه‌ی اجتماعی شما در وب‌سایت شما است که شامل پیوندهای وب مستقیم به کانال‌های رسانه‌های اجتماعی می‌شود.

SMO

بهینه‌سازی پست‌های فردی

در حالی‌که استراتژی محتوای کسب‌وکار خود را برنامه‌ریزی می‌کنید، نباید از پست‌های خاصی که نمایه رسانه‌های اجتماعی شما را در کانون توجه قرار می‌دهند، غافل شوید. ارتقای پست‌های خاص، باعث تقویت بیشتر تلاش‌های بهینه‌سازی رسانه‌های اجتماعی شما می‌شود.

بهینه‌سازی پست‌های خصوصی

 • زیرنویس‌ها و کپی‌هایی بنویسید که تبلیغات موجود کسب‌وکار و تلاش‌های آن را نشان می‌دهد.
 • هشتگ‌های مناسب و دکمه‌های CTA را به همراه کلمات کلیدی برای هر پست اضافه کنید.
 • در پروژه‌های رسانه‌های اجتماعی، یک صدا و لحن مشخص برند ایجاد کنید.
 • اقدامات فوق را به عنوان ایجاد ساختاری برای بهبود حضور اجتماعی خود در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید هرچه تعداد این گام‌ها بیشتر باشد، می‌توانید به طور مؤثرتری کسب‌وکار خود را در آینده بسازید. این تاکتیک‌ها تضمین می‌کنند که شما فعالانه به رسانه‌های اجتماعی نزدیک می‌شوید و به اعداد مهم توجه می‌کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا