جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آینده تبلیغات دیجیتال

آینده تبلیغات دیجیتال

با 1.5 میلیارد کاربر رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان، بازار دیجیتال بازاری است که باید مشاغل آنلاین یا کسانی که هنوز به یک پلت‌فرم دیجیتال منتقل نشده‌اند، از آن استفاده کنند.

بازار دیجیتال برای همیشه در حال تغییر است ؛ زیرا افراد بیشتری آنلاین می‌شوند و تقاضا برای فناوری افزایش می‌یابد. به‌عنوان مصرف‌کننده، انتظارات زیادی از کسب‌وکارهای آنلاین داریم و تجربه کاربر نقش مهمی در خرید یا عدم خرید خدمات یا محصول و یا آینده تبلیغات دیجیتال دارد.

در بازار دیجیتال برای تبلیغات PPC باید این 7 مرحله را مدنظر قرار دهید:

  1. بررسی بودجه
  2. آزمایش پلت‌فرم‌ها و ویژگی‌های جدید 
  3. درک  سفر مخاطبان و خریداران‌تان
  4. جمع‌آوری داده‌های اصلی
  5. تولید پیام‌های تبلیغاتی منحصربه‌فرد
  6. نحوه‌ی ارزیابی تجربه‌ی موبایل 
  7. بررسی نحوه گزارش‌دهی 

بررسی بودجه

متأسفانه، در تبلیغات و کمپین‌های PPC  برخی اوقات تبلیغ‌کنندگان ممکن است، شرایط یکنواختی داشته باشند و از ارزیابی مجدد و بررسی توزیع بودجه رسانه‌ای خود غفلت کنند.

شما هنگام مدیریت بازبینی‌ها و ارزیابی‌های خود، باید توجه داشته باشید که آیا کمپین‌های دارای عملکرد ضعیف که در طول سال بهینه شده‌اند، باید حذف شوند تا بودجه به سایر کمپین‌ها اختصاص داده شود یا خیر. معیارهای رقابتی باید مورد بررسی قرار گیرند، تا مشخص شود آیا ترافیک اضافی وجود دارد که بتواند به رشد نتایج برای کمپین‌های موفق و جذاب (برنده) کمک کند یا خیر.

آزمایش پلت‌فرم‌ها و ویژگی‌های جدید

یکی از بهترین شیوه‌های PPC که باید اتخاذ کنید، آزمایش پلت‌فرم‌های جدید پولی و پا فراتر گذاشتن از حاشیه‌ی امن (دایره راحتی) خود است. برخی از پلت‌فرم‌های تبلیغاتی که می‌توانید در نظر بگیرید عبارتند از پین‌ترست، اسنپ‌چت و لینکدین. شما باید ابزارهای جدید تبلیغات دیجیتال را امتحان کنید، تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

اگر همچنان از ویژگی‌ها و شرایط موجود برای خود بهره‌برداری نکرده‌اید، باید وقت صرف کنید تا این موارد را نیز امتحان کنید ؛ زیرا ممکن است به ویژگی‌هایی دست پیدا کنید که به‌نفع کمپین شما باشد.

درک سفر مخاطبان و خریداران‌

مهم است که شما به تصویر کلی از مخاطب هدف خود نگاه کنید. از سال 2021، موفق‌ترین بازاریابان به عنوان بخشی از استراتژی‌شان، بر روی مخاطبان هدف خود تمرکز کردند. آن دسته از تبلیغ‌کنندگانی که تلاش‌های بازاریابی خود را با سفر خریدار، همسو و هماهنگ کردند از سال 2021 از رقبا پیشی گرفتند. این امر از طریق تفکر در مورد مشتری و روش او هنگام تصمیم خرید از شما، قابل حصول است ؛ البته در کنار این مهم باید موارد زیر را هم در مورد مشتریان‌تان نظر بگیرید:

  • آنچه ممکن است در جستجوی آن باشند.
  • جایی‌که آن‌ها با هم تعامل دارند.
  • فرایند خرید چقدر طول می‌کشد.

بازاریابان باید رویکرد خود را تکامل بخشیده و در مورد جذب مخاطب مناسب بیاندیشند ؛ دو حوزه‌ای که برای جذب مشتریان شما از اهمیت برخوردارند، واژگان کلیدی و تصاویر هستند.

نحوه‌ جمع‌آوری داده‌های اصلی

متخصصان صنعت اذعان داشته‌اند كه نحوه‌ی تأمین داده‌ها کما بیش مختل می‌شود. این امر به‌دلیل محدودیت‌های کوکی‌های شخص ثالث در مرورگرها و تغییر در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی جهانی رخ داده است. برخی از متخصصان نیز گفته‌اند که موتورهای جستجو نمی‌خواهند شما هر چیز معناداری را جستجو کنید. بنابراین، مهم است که شما در موقعیتی باشید که بخش قابل توجهی از داده‌های ترافیک خود را بازیابی کنید.

تولید پیام‌های تبلیغاتی منحصربه‌فرد

از سال 2021 بیان و انتشار پیام از اهمیت بیشتری برخوردار شد و نگارش تبلیغات خوب، در مقابل تبلیغات بد، ارزشمندتر شد.

همچنین، از سال 2021 مجدداً بر روی مشتریان به عنوان انسان در مقابل داده‌های صِرف، تمرکز شد ؛ اما باید به این نکته توجه کنید که بهره‌مندی از فرد مناسب در زمان مناسب ؛ به همراه پیامی نادرست و اشتباه، یک فرصت کاملاً از دست رفته است. آنچه منجر به ایجاد این ارتباط عاطفی و تعامل و مجذوب ساختن فرد می‌شود، به خلاقیت بستگی دارد. بنابراین، مهارت‌های مربوط به نوشتن و اجرای تبلیغات هرگز از اهمیت بیشتری برخوردار نبوده‌اند.

نحوه‌ی ارزیابی تجربه‌ی موبایل

از سال 2021 این نتیجه حاصل شد در صورتی‌که برندها بخواهند موفق شوند، باید یک سایت قابل دسترسی در تلفن همراه داشته باشند. هنوز برندهای متعددی وجود دارند که از وب‌سایتی با تجربه‌ی موبایل خوب و مناسب برخوردار نیستند و بسیاری از افراد هرگز از سایت‌شان با دستگاه تلفن همراه بازدید نکرده‌اند. بنابراین، تجربه‌ی تلفن همراه را مورد آزمایش و ارزیابی قرار دهید، به‌خصوص با توجه به این‌که افراد بیشتری، در مقابل کاربرد دسکتاپ‌ها، از دستگاه‌های تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، و این امر تا چند سال آینده ادامه خواهد داشت.

بررسی نحوه گزارش‌دهی

ممکن است شما سال‌ها از گزارش عملکرد مشابهی استفاده کرده باشید ؛ اگرچه شاید این امر مؤثر واقع شده باشد، وقت آن فرا رسیده که معیارهای اصلی PPC خود را مجدداً ارزیابی کنید و آن داده‌ها را به گزارش‌های خود اضافه کنید. به عنوان مثال، از سال 2021 گوگل حقیقتاً معیار میانگین موقعیت سایت را حذف کرده و اکنون پیشنهاد می‌کند که به‌جای آن از نرخ نمایش بیشترین جستجو یا از نرخ نمایش مطلق بیشترین جستجو استفاده کنید. خواه از Google Ads استفاده می‌کنید یا  Microsoft Ads، در صورت نیاز فوری به آنها، هر دو دارای صفحات نمای کلی با نمودارهای مفید و قابل دسترس هستند.

شما هنگام ارزیابی مجدد گزارش‌های خود، باید بررسی کنید که آیا هنوز از داده استفاده می‌کنید، آیا اطلاعات کاربردی‌اند و چه معیارهای جدیدی قابل افزودن هستند. تنها در صورتی داده‌های جدید باید مورد بهره‌برداری قرار گیرند که کاربردی باشند و هنگام تصمیم‌گیری در مورد حساب کاربری (اکانت) مفید واقع شوند.

امیدواریم که این راهنمای کوتاه، بینش‌هایی در مورد ماهیت بهترین روش‌های PPC و این که اجرای کدام روندها و روش‌ها باید همچنان تداوم یابند، در اختیار شما قرار داده باشد. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا