جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ترند‌ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

4 ترند‌ شبکه‌های اجتماعی در کمپین‎ بازاریابی دیجیتال

امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال تبدیل شده‌اند. بیشتر افراد جامعه روزانه چندین ساعت را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند تا با دوستان خود ارتباط برقرار کرده و اطلاعات ارزشمندی بدست آورند. به همین دلیل بسیاری از کسب‌ و کار‌ها برای ارتباط با این بخش بزرگی از مخاطبان، تبلیغات محصولات یا خدمات خود را در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند. همان‌طور که گفته شد، دنیای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به سرعت در حال تکامل است. درست است که برخی از استراتژی‌های تبلیغاتی در چند سال اخیر بسیار قدرتمند بوده‌اند ؛ اما ممکن است در دنیای همیشه در حال تغییر امروزی کاربرد نداشته باشند. به همین دلیل، ممکن است بخواهید ترند‌ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را بدانید و آن‌ را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید.

گنجاندن تبلیغات شبکه‌های اجتماعی در استراتژی بازاریابی دیجیتال یکی از بهترین روش‌ها برای رشد سریع‌تر کسب‌ و کار است. 

برون‌سپاری بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

برون‌سپاری یکی از مهم‌ترین ترند‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است که باید آن را در کمپین بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید. در واقع این یک تمرین برای استخدام یک شرکت بازاریابی شخص ثالث برای تکمیل کارکنان داخلی شما است. برون‌سپاری عملکرد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای شما مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های کار را به حداقل برسانید. در واقع شما نیازی به استخدام ده‌ها کارمند داخلی نداشته و تنها به تعداد کمی از آن‌ها برای کار با شرکت برون‌سپاری شده ، نیاز خواهید داشت.

علاوه بر این با برون‌سپاری کار در واقع شما یک آژانس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را به صورت فصلی استخدام خواهید کرد. این یعنی پرداخت هزینه‌ی خدمات به شرکت، که احتمالاً بسیار کمتر از کار با یک تیم کامل از بازاریابان خواهد بود. این کار همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های کاری خود را کاهش دهید.

شما می‌توانید شرکت‌های مختلفی را برای کمک به بخش‌های مختلف بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استخدام کنید. یکی از آن‌ها ارائه‌دهنده‌ی خدمات رشد اینستاگرام است. این آژانس مسئول مدیریت اکانت اینستاگرام شما برای افزایش فالوور خواهد بود. این کار به شما اجازه می‌دهد تا مدیریت و فروش بیشتری داشته باشید. در هر صورت باید اطمینان حاصل کنید که شرکت ارائه دهنده‌ی رشد اینستاگرام مناسب است و تخصص لازم را داشته باشد.

استفاده از اینفلوئنسرها برای تبلیغ یک برند

استخدام اینفلوئنسرها یکی از جدیدترین ترند‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. موارد زیادی نشان‌دهنده‌ی این است که این روند از سال ۲۰۲۲ و سال‌های آینده محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. بنابراین، داشتن اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

بازاریابی اینفلوئنسر یا تاثیرگذاران عبارت است از استخدام شخصیت‌های شبکه‌های اجتماعی یا افراد مشهور برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما. اکثر این شخصیت‌ها مخاطبان و دنبال‌کنندگان وفادار زیادی دارند. علاوه بر این همانطور که از نامش پیداست، تاثیرگذاران می‌توانند روی تصمیمات فالور‌های خود تاثیر بگذارند. این امر به این دلیل امکان‌پذیر است که آن‌ها قبلا اعتماد و رابطه‌ی خود را با حامیانشان ایجاد کرده‌اند. بنابراین، گنجاندن افراد تاثیرگذار در کمپین بازاریابی دیجیتال شانس شما را برای ارتباط با طیف گسترده‌ای از مشتریان افزایش   می‌دهد. به همین دلیل، احتمال دارد شما کسب ‌و کار خود را سریع‌تر رشد دهید.

ترند‌ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

محتوای کوتاه اولویت بیشتری دارد

بازاریابان همیشه می‌گویند که محتوا ، پادشاه بازاریابی دیجیتال است. این گفته در مورد تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز صادق است. محتوا شامل تمام مطالبی است که در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر می‌کنید که می‌تواند شامل ویدئو، متن، عکس و غیره باشد.

با محتوا احتمالاً ترافیک ارگانیک زیادی را برای کسب و کار خود جذب خواهید کرد. یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از تعامل بیشتر مصرف‌کنندگان با محتوای شما، کوتاه کردن هر چه بیشتر آن است. مشتریان به دنبال محتوای آسان برای هضم هستند. به همین دلیل، اگر محتوای طولانی منتشر کنید، به ‌سختی مشتری جذب خواهید کرد.

سال‌هاست این باور وجود دارد که محتوای طولانی قدرتمند است. با این حال، این موضوع با گذشت زمان تغییر کرده است. امروزه، مردم به محتوای کوتاه بیشتر از محتوای بلند علاقه‌مند هستند؛ زیرا مردم همیشه عجله دارند و با کمبود وقت مواجه هستند؛ بنابراین انتشار محتوای کوتاه در تمام پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی امری ضروری است.

استفاده از فن‌آوری هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) یکی دیگر از ترند‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است که در باید کمپین بازاریابی دیجیتال شما گنجانده شود. این روش شامل استفاده از programming machines است که برای تقلید از رفتار‌های انسانی است. این دستگاه‌ها می‌توانند به‌‌طور طبیعی به دغدغه‌های مشتریان فکر کرده و به آن‌ها پاسخ دهند.

 استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما ضروری است. به خصوص این روزها که اکثر مردم بیش از حد مشغول کارهای مختلف هستند. چنین مشتریانی می‌خواهند کمترین زمان ممکن را در پلتفرم‌های کسب و کار شما سپری کنند. با فن‌آوری هوش مصنوعی می‌توانید به صورت خودکار به سوالات مشتریان پاسخ دهید. این کار نرخ تجربه‌ی خوب مشتری را بیشتر می‌کند و شانس شما برای ایجاد فروش بیشتر افزایش می‌یابد.

کلام آخر

گنجاندن تبلیغات شبکه‌های اجتماعی در استراتژی بازاریابی دیجیتال، یکی از پرکاربردترین پلتفرم‌ها در دوران مدرن امروزی هستند. بنابراین، استفاده از این ترندها به شما کمک می‌کند که با میلیون‌ها مصرف‌کننده در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید، در نتیجه  آگاهی از برند خود را با مشاوره‌های تخصصی و شخصی‌سازی شده افزایش داده و درآمد فروش خود را در طولانی‌مدت بیشتر کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا