جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
برندسازی دیجیتالی

برندسازی دیجیتالی چیست؟

اینترنت، برای کسب‌ و کارهایی که به‌دنبال برندسازی دیجیتالی هستند، بسیار عالی است ؛ اما بسیاری از شرکت‌‌ها در طیف گسترده‌ای از صنایع، وقتی نوبت به تسهیل حضور قدرتمند دیجیتال می‌رسد، در عصر حجر زندگی می‌کنند. این در حالی است که  اهمیت نام تجاری دیجیتال در همه‌ی زمان‌ها بالاست ؛ زیرا زندگی ما هر روز بیشتر با رایانه‌ها و دنیای دیجیتال در هم می‌‌آمیزد.

چه بخواهیم و چه نخواهیم اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد ؛ بلکه به یکی از ضروریات زندگی روزمره تبدیل شده است. بسیاری از مردم زمان بیشتری را در طول روزهای هفته به صورت آنلاین می‌گذرانند، تا آفلاین (برندسازان در این امر مقصر هستند.) و بدون شک اینترنت مکانی است که تقریباً در مورد هر چیزی می‌توان اطلاعات کسب کرد.

در این مقاله، به بحث برندینگ دیجیتال و اهمیت آن در بازاریابی مدرن خواهیم پرداخت.

برندینگ دیجیتال واقعا به چه معناست؟

اصطلاح “برندینگ دیجیتال” می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. بیایید ببینیم، ویکی‌‌پدیا چگونه آن‌را تعریف می‌کند: «برندسازی دیجیتال، یک تکنیک مدیریت برند است که از ترکیب برندسازی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال برای توسعه‌ی یک برند در طیف وسیعی از مکان‌های دیجیتال، از جمله روابط مبتنی بر اینترنت، برنامه‌های کاربردی مبتنی بر دستگاه یا محتوای رسانه‌ای استفاده می‌کند.»

 اگرچه این ممکن است، ساده‌‌ترین تعریف برای درک نباشد ؛ اما به برخی از مؤلفه‌های اصلی که این ایده نسبتاً جدید را تشکیل می‌دهند، اشاره می‌کند. در ساده‌ترین شکل، برندسازی دیجیتال با هدف استفاده از منابع دیجیتال (وب‌سایت، کانال‌های اجتماعی و غیره) برای ایجاد ارتباط و تأثیر بر مردم به کار گرفته می‌شود. باید به این نکته توجه کنید که چه مشتری باشد، چه شرکای استراتژیک یا کارمندان، برندسازی دیجیتال احساسی است که از نمایه (profile) دیجیتال کسب و کار دریافت می‌کنید.

 بیایید کمی عمیق‌‌تر به جزئیات آنچه در برندسازی دیجیتال وجود دارد، بپردازیم.

برندسازی دیجیتالی

چه چیزی یک استراتژی برندسازی دیجیتال را تشکیل می‌دهد؟

برندسازی دیجیتال، سنگ‌بنای بازاریابی مدرن است ؛ اما آنچه واقعاً در آن وجود دارد بیشتر اوقات شبکه‌ای گیج‌کننده از فعالیت‌های دیجیتال است. در اینجا برخی از مهم‌ترین اجزای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

وب‌سایت Website

پایه و اساس هر استراتژی دیجیتالی چه در مرحله‌ی برندسازی، بازاریابی یا بازاریابی آنلاین، وب‌سایت یک شرکت است. وب‌سایت‌ها، نقش مهمی در برندسازی دیجیتال بازی می‌کنند ؛ زیرا اغلب هدفی هستند که تا حد امکان افراد بیشتری را در مورد کسب و کار شما آگاه می‌سازند. 

به همین دلیل، ضروری است که یک وب‌سایت نمایی کلی از برند یک شرکت باشد. بنابراین، نه تنها وب‌سایت باید خوب به‌نظر برسد و عملکرد خوبی داشته باشد ؛ بلکه باید بهترین کار را برای جذب سرنخ‌ها (مشتری‌های راغب) و کسب و کار جدید انجام دهد. یک وب‌سایتِ موفق، باید احساس خوشایندی نسبت به برند را در کسی که به آن نگاه می‌کند، ایجاد و به او کمک کند تا نظر خود را در مورد برند فرموله کند.

کانال‌های رسانه‌های اجتماعی Social media channels

چه فیس‌بوک باشد چه اینستاگرام، بسیاری از کسب ‌وکارها می‌دانند که به رسانه‌های اجتماعی نیاز دارند ؛ اما نمی‌توانند به‌طور مدبرانه یک استراتژی برای نحوه‌ی استفاده از آن ایجاد کنند. این اقدام، اگر به روشی موثر استفاده شود، یک راه فوق‌العاده برای به نمایش گذاشتن یک برند دیجیتال در مقابل مشتریان بالقوه است ؛ اما اگر به‌درستی انجام نشود، می‌تواند موجب اتلاف وقت، پول و منابع شود. در حالی‌که صنایع مختلف، همیشه کاربردهای متفاوتی برای رسانه‌های اجتماعی خواهند داشت. 

اگر کسب و کار شما در مسیر ایجاد کانال‌های رسانه‌های اجتماعی است، بسیار مهم است که مطمئن شوید ، آن‌ها تصویر برند و اهداف یکسانی از وب‌سایت شما را منعکس می‌کنند.

محتوا Content

کسب ‌و کارها باید وبلاگ‌نویسی کنند. اگر تابه‌حال با یک شرکت بازاریابی دیجیتال کار کرده‌اید یا حتی با آن صحبت کرده‌اید، احتمالاً اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال را می‌دانید.

مشکل اینجاست که بسیاری از کسب ‌و کارها (مانند رسانه‌های اجتماعی) به اشتباه، احساس می‌کنند که باید به‌جای داشتن یک برنامه و استراتژی واقعی، صرفاً به تولید محتوا بپردازند.

چه نوشتن محتوا برای تبلیغ رسانه‌های اجتماعی باشد و چه تلاشی برای به‌دست آوردن خوانندگان از طریق SEO در جستجوی گوگل، محتوای شما باید همیشه اهداف دیجیتال و برند کسب و کار شما را در نظر بگیرد.

تبلیغات پولی دیجیتال Paid Digital Advertising

از بازاریابی مجدد و تبلیغات پرداخت به‌ازای کلیک با Google گرفته تا تبلیغات تصویری چرخ و فلک در فیس‌بوک، فرصت‌های زیادی جهت پرداخت هزینه برای حضور در مقابل مخاطبان وجود دارد.

 تبلیغات پولی، یکی دیگر از عناصر حیاتی برای برندسازی دیجیتال است و یکی از تنها راه‌هایی است که تضمین می‌کند، در ارتباط با مخاطبان خود قرار بگیرید.

 این شیوه در حالی‌که هزینه دارد، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای نشان دادن برند و پیام خود به مخاطبان است.

اهمیت برندسازی دیجیتال

برندسازی در عصر دیجیتال کار آسانی نیست. کارآفرینی یک روند رو به رشد در سراسر جهان است و چه برندسازی شما برای نوشیدنی‌ها و چه در زمینه‌ی املاک و مستغلات باشد، رقابت در سراسر این جریان، تقریباً لحظه‌به‌لحظه شدیدتر می‌شود.

به‌همین دلیل، توسعه‌ی هویت و داشتن برنامه‌ای برای دستیابی به مخاطبان، هرگز مهم‌تر از امروز نبوده است. جایی که ما شاهد سقوط این همه شرکت در ایجاد استراتژی برندسازی دیجیتال هستیم، عدم انسجام بین فعالیت‌های دیجیتال مختلف آنهاست.

 آن‌ها ممکن است، برای ساخت یک وب‌سایت به یک شرکت پول داده باشند، یک کارمند داشته باشند که رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را در خانه مدیریت می‌کند، شخص‌ثالثی که سئو   (SEO)  آن‌ها را انجام می‌دهد و یا تبلیغات PPC  را مدیریت می‌کند ؛ ولی به نتایج مطلوب دست پیدا نمی‌کنند. حال که به اهمیت برندسازی دیجیتال پی بردید من علی ناصرحجتی با مشاوره‌های تخصصی و شخصی‌سازی شده لینک فرم مشاور  افزوده شود همراهتان هستیم، تا این مسیر را با موفقیت طی کنید و به اهداف تعیین شده در استراتژی بازاریابی‌تان دست یابید.

ضروری است، بدانید که بهترین کار این است که همه‌ی بخش‌ها برای یک هدف مشترک کار کنند ؛ چرا که اغلب حفظ یک برند، کاری متمرکز و بسیار دشوار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا