جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

استراتژی برندسازی دیجیتال

در مفهوم کلی استراتژی برندسازی دیجیتال، نحوه‌ی انتقال هویت برند به مشتریان به‌صورت آنلاین با هدف کلی افزایش وفاداری مشتری و فروش است.

 برندِ خود را به‌عنوان یک شخص تصور کنید. همان‌طور که اشاره کردیم، یک شخص دارای نام، ظاهر، شخصیت، ارزش‌‌ها و چیزی شخصی برای گفتن است.

یک استراتژی برندسازی دیجیتال، شخصیت این برند را می‌گیرد و به‌طور استراتژیک آن‌را برای عملکرد رقابتی در یک بازار معین قرار می‌دهد.

چرا استراتژی برند دیجیتال مهم است؟

یک شرکت بدون نام تجاری، مانند فردی بدون شخصیت است (خسته‌کننده) و مردم تمایل دارند از هرگونه ارتباط با افراد و شرکت‌های خسته‌کننده اجتناب کنند؛  اما اگر شرکت شما چیزی شبیه به شخصیت یک ابرقهرمان دوستانه است که جان‌ها را نجات می‌دهد یا یک همسایه‌ی مهربان که به دیگران کمک می‌کند، مردم به برند شما اعتماد خواهند کرد و به یک رابطه‌ی طولانی با شما ادامه خواهند داد.

در واقع 81 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که اعتماد، عامل اصلی در تصمیم‌گیری‌های خرید آنها است. با ثبات برند، مشتریان شما 33 درصد بیشتر از سایر مصرف‌کنندگان احتمال دارد که وفادار بمانند و 27 درصد بیشتر از یک برند حمایت می‌کنند. جدای از جلب اعتماد مصرف‌کننده، توسعه‌ی یک برنامه‌ی موثر برای ساخت برند می‌تواند موجب:

 •  افزایش ارزش شرکت
 •  افزایش فروش
 •  افزایش کیفیت برند به دست آمده
 •   جابه‌جایی کمتر کارکنان

برندسازی دیجیتال، حول محور ایجاد رابطه است و به استراتژی‌های مناسب برای به حداکثر رساندن پتانسیل این مزایا نیاز دارد. همان‌طور که برندسازی دیجیتال به شخصیت، ماموریت، چشم‌انداز و صدای یک برند متکی است، به همان اندازه بر عناصر بصری مانند طرح‌های رنگی، لوگوها و فونت‌ها تکیه دارد.

 اساساً، این ابزارهای برندسازی دیجیتال به مصرف‌کنندگان شما می‌گویند که شما چه کسی هستید و چه‌کاری می‌خواهید، انجام دهید.

برندسازی دیجیتال در مقابل بازاریابی دیجیتال

برندسازی دیجیتال که در یک طرح بازاریابی دیجیتال قرار دارد آن را تقویت می‌‌کند. بازاریابی، برند یک شرکت را گرفته و از آن به عنوان ستون فقرات استراتژی‌های بازاریابی، اقداماتی مانند بهینه‌سازی موتور جستجو(SEO) ، تولید سرنخ، مشارکت و ایجاد محتوای دیجیتال انجام می‌دهد. بدون توسعه‌ی استراتژی دیجیتال قوی، استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال ممکن است، به پتانسیل کامل خود نرسند.

“یک برند فقط یک شناخت است و شناخت در طول زمان با واقعیت مطابقت خواهد داشت.”

چگونه یک استراتژی برندسازی دیجیتال ایجاد می‌کنید؟

از آنجایی که ایجاد یک برند، یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و این اقدام مستلزم کار مداوم، اهداف بلندمدت، تحقیقات استراتژی دیجیتال، خلاقیت و بسترهای مناسب است، بنابراین من علی ناصرحجتی در کنار شما هستم تا برای ایجاد یک استراتژی برندسازی دیجیتال:

 1. ماموریت و چشم‌انداز برند شما را تعیین کنید.
 2. مخاطب خود را درک کنید.
 3. قیف فروش خود را بشناسید.
 4. از فرصت‌های بازار و موقعیت رقابتی استفاده کنید.
 5. طراحی منسجمی برای برند خود ایجاد کنید.
 6. محتوای با کیفیت منتشر کنید.
 7. بستر انتشار دیجیتال مناسب را انتخاب کنید.
 8. رسیدگی و حسابرسی برند را انجام دهید.

به‌خاطر داشته باشید که ساخت برند، یک فرآیند مستمر است. درست مانند فردی که از یادگیری و رشد دست نمی‌کشد، برند شما نیز باید در طول زمان با تغییر روندهای بازار و پیشرفت فناوری تغییر کند. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا