جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
PPC

مهم‌ترین استراتژی‌های PPC که باید بدانید

دنیای بازاریابی همیشه در حال تغییر و تحول است، به این معنی که استراتژی‌هایی که برای بازاریابی کسب و کار شما استفاده می‌شود، ممکن است دیگر به اندازه‌ی کافی موثر نباشند. در نتیجه، مهم است که همیشه به‌دنبال راه‌های جدید و نوآورانه برای بازاریابی کسب و کار خود باشید. یکی از موثرترین استراتژی‌های بازاریابی امروزه تبلیغات پرداخت به‌ازای کلیک (PPC) است.

 PPC نوعی تبلیغات آنلاین است که به شما این امکان را می‌دهد که برای هر کلیک روی تبلیغ خود، به‌جای پرداخت هزینه برای خود تبلیغ، هزینه پرداخت کنید.

 PPC  می‌تواند یک روش بسیار موثر برای بازاریابی کسب و کار شما باشد؛ اما مهم است که قبل از ورود به آن بدانید که چگونه کار می‌کند. این مقاله هر آنچه را که باید در مورد PPC بدانید به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید از این استراتژی بازاریابی نهایت استفاده را ببرید.

میزان استفاده از تبلیغات PPC تنها 65 درصد است

قبل از این‌که به استراتژی PPC بپردازیم، آیا این واقعیت را می‌دانید که در سال 2023 تنها 65 درصد از مشاغل از PPC استفاده می‌کنند؟ برای بقیه آنها، هنوز این امر موضوع پیچیده‌ای برای پوشش دادن محسوب می‌شود، این در حالی است که برای رشد و شکوفایی در دنیای بازاریابی آنلاین، کسب و کارتان باید در مقابل مخاطبان هدف شما قابل مشاهده باشد.

هدف هر کمپین PPC، ایجاد سرنخ فروش و دیده شدن شما در فضای آنلاین یا هر دو است. با این حال، قبل از این‌که بتوانید به این هدف برسید، باید تبلیغاتی ایجاد کنید که با مخاطب هدف شما مرتبط باشد و توجه آنها را جلب کند.

استراتژی‌های مهم PPC

استراتژی‌های مهم PPC که موفقیت را به همراه خواهد داشت، شامل چندین استراتژی کلیدی منحصر‌به‌فرد با کارآیی بالاست که کسب و کارها می‌توانند از آنها برای به‌دست آوردن نتایج بهتر استفاده کنند. بیایید برخی از تاثیرگذارترین استراتژی‌های PPC  را که می‌توانید در آمیخته‌ی بازاریابی خود استفاده کنید را با هم بررسی کنیم.

11 مورد از مهم‌ترین استراتژی‌هایPPC که باید بدانید:

 • در چندین پلتفرم تبلیغ کنید.
 • از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید.
 • از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.
 • از پسوندهای تبلیغاتی استفاده کنید.
 • راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی مجدد
 • صفحات فرود مناسب برای موبایل طراحی کنید.
 • مخاطبان مشابه یا مشابه را امتحان کنید.
 • یک بودجه واقعی برای اجرای تبلیغات تعیین کنید.
 • متن مبتنی بر سود بنویسید.
 •  از جستجوی واکنش‌گرا و تبلیغات نمایشی استفاده کنید.
 •  در تست A/B شیرجه بزنید.
PPC

در پلتفرم‌های متعدد تبلیغ کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای جذب ترافیک بیشتر به وب‌سایت خود، تبلیغات در چندین پلتفرم است. این به شما این امکان را می‌دهد که به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید و کسب و کار خود را در معرض دید بیشتری قرار دهید.

می‌توانید در گوگل، بینگ، فیس‌بوک و دیگر پلتفرم‌ها تبلیغ کنید. چندین برند بزرگ از این استراتژی استفاده می‌کنند و ثابت شده که بسیار موثر است.

یکی دیگر از مزایای کمتر شناخته شده‌ی تبلیغات در چندین پلتفرم این است که می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌ها کمک کند. به این دلیل که می‌توانید روی کلمات کلیدی مشابهی در پلتفرم‌های مختلف پیشنهاد قیمت بدهید و این به شما کمک می‌کند، هزینه به ازای هر کلیک (CPC) کمتری پرداخت کنید.

از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید

کلمات کلیدی منفی بخش بسیار مهمی از هر کمپین PPC هستند. آنها به شما کمک می‌کنند جستجوهایی را که به کسب و کار شما مرتبط نیستند، فیلتر کنید و این می‌تواند به شما در بهبود نرخ کلیک (CTR) و کاهش هزینه‌ها کمک کند.

به عنوان مثال؛ اگر لباس زنانه می‌فروشید، می‌خواهید از کلمات کلیدی منفی مانند “مردانه”، “پسر”، “دختر” و غیره استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند جستجوهایی را که مرتبط با تجارت شما نیستند، فیلتر کنید تاCTR  خود را بهبود ببخشید و هزینه‌هایتان را کاهش دهید.

از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

یکی دیگر از جنبه‌های مهم هر کمپینPPC ، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط است. این‌ها کلمات کلیدی هستند که ارتباط نزدیکی با محصول یا خدمات شما دارند. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط می‌تواند به شما کمک کند CTR خود را بهبود ببخشید و سرنخ‌های بیشتری دریافت کنید.

به عنوان مثال؛ اگر شما لباس زنانه می‌فروشید، از کلمات کلیدی مانند “لباس زنانه”، “لباس”، “دامن”، “تاپ” و غیره استفاده کنید.

از افزونه‌های تبلیغاتی استفاده کنید

افزونه‌های تبلیغاتی یک راه عالی برای بهبود CTR شما و دریافت سرنخ‌های بیشتر است. آنها اطلاعات اضافی هستند که می‌توانید به تبلیغات خود بیافزایید، مانند شماره تلفن، آدرس،URL  وب‌سایت و غیره.

افزودن پسوندهای تبلیغاتی می‌تواند به شما کمک کند، CTR خود را بهبود ببخشید؛ زیرا آنها تبلیغات شما را مرتبط‌تر و آموزنده‌تر می‌کنند. این می‌تواند به شما کمک کند تا کلیک‌های بیشتری جذب و سرنخ‌های بیشتری دریافت کنید.

برخی از برنامه‌های افزودنی تبلیغاتی محبوبی که می‌توانید استفاده کنید، عبارتند از افزونه‌های تماس، پسوندهای موقعیت مکانی، افزونه‌های لینک سایت و غیره. در کنار این، اگر یک کسب‌ و کار محلی دارید، پسوند پیام نیز می‌تواند بسیار مفید باشد؛ زیرا مردم به‌راحتی می‌توانند از طریق تبلیغات‌تان با شما تماس بگیرند.

راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی مجدد

کمپین‌های بازاریابی مجدد یک راه عالی برای دریافت سرنخ بیشتر از افرادی است که قبلاً به محصول یا خدمات شما علاقه نشان داده‌اند. اینها افرادی هستند که از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند؛ اما آن‌را به فروش تبدیل نکرده‌اند.

با بازاریابی مجدد، می‌توانید تبلیغات هدفمند را به آنها نشان دهید و این می‌تواند به شما کمک کند، تا آنها را به وب‌سایت خود بازگردانید و خرید انجام دهید. این یک راه عالی برای افزایش فروش کسب و کار شما و به‌دست آوردن سرنخ بیشتر است.

علاوه بر این، هنگامی‌که بر روی بازاریابی مجدد تمرکز می‌کنید، می‌توانید هزینه‌های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

طراحی صفحات فرود مناسب برای موبایل

صفحات فرود سازگار با موبایل بسیار مهم هستند؛ زیرا تعداد زیادی از مردم از تلفن‌های هوشمند خود برای جستجوی محصولات و خدمات استفاده می‌کنند. اگر وب‌سایت شما سازگار با موبایل نباشد، مشتریان بالقوه‌ی زیادی را از دست خواهید داد.

مطمئن شوید که وب‌سایت شما واکنش‌گرا است و صفحات فرود شما برای دستگاه‌های تلفن همراه طراحی شده‌اند. این به شما کمک می‌کند CTR خود را بهبود ببخشید و سرنخ‌های بیشتری دریافت کنید.

علاوه بر این، گوگل و سایر موتورهای جستجو به‌طور دائم در تلاش هستند، تا وب‌سایت‌های سازگار با موبایل را به یک عامل رتبه‌بندی تبدیل کنند، بنابراین مهم است که این مولفه را در نظر داشته باشید.

مخاطبان مشابه را امتحان کنید

اگر در تلاش برای به‌دست آوردن سرنخ هستید، می‌توانید مخاطبانی که شبیه مشتریان شما هستند را امتحان کنید. اینها افرادی هستند که علایق و مشخصات جمعیتی مشابه مشتریان فعلی شما دارند.

شما می‌توانید در فیس‌بوک و گوگل مخاطبی شبیه به‌هم ایجاد کنید. این یک راه عالی برای دسترسی به افراد بیشتری است که احتمالاً به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند هستند.

بودجه واقعی برای اجرای تبلیغات تعیین کنید

یکی از مهمترین جنبه‌های هر کمپینPPC ، تعیین یک بودجه واقعی است. شما باید درک کنید که چقدر می‌توانید برای کمپین خود هزینه کنید تا تصمیمات بهتری بگیرید.

نتایج خود را دنبال ‌کنید، تا مطمئن شوید که آیا کمپین شما موفق است یا خیر.

اگر هیچ نتیجه‌ای نمی‌بینید، پس باید بودجه خود را مجدداً ارزیابی و بر اساس آن تغییراتی ایجاد کنید. PPC می‌تواند راهی بسیار موثر برای به‌دست آوردن سرنخ‌های بیشتر باشد؛ اما قبل از شروع کمپین این‌که بدانید چقدر توان هزینه دارید، بسیار مهم است.

متن سود محور بنویسید

زمانی‌که تبلیغات خود را ایجاد می‌کنید، نوشتن متنی مبتنی بر سود بسیار مهم است. به این معنی که شما باید روی مزایایی که محصول یا خدمات شما توان ارائه دارد، تمرکز کنید. با این کار شما می‌توانید کلیک‌ها و  سرنخ‌های بیشتری جذب و دریافت کنید.

به عنوان مثال؛ اگر نوع جدیدی از مسواک را می‌فروشید، بر روی مزایای محصول‌تان نظیر تاثیر سفیدکنندگی یا طبیعی بودن، نداشتن مواد شیمیایی یا فلوراید آن تمرکز کنید.

شما باید مطمئن شوید که تبلیغات‌تان مرتبط و آموزنده است، تا مردم علاقه‌مند به کلیک بر روی آنها باشند.

از جستجوی واکنش‌گرا و تبلیغات نمایشی استفاده کنید

جستجوی واکنش‌گرا و تبلیغات نمایشی یک راه عالی برای بهبود CTR شما و دریافت سرنخ‌های بیشتر است. این‌ها تبلیغاتی هستند که خود را با توجه به دستگاهی که در آن مشاهده می‌شوند، تنظیم می‌کنند.

بنابراین، اگر شخصی تبلیغ شما را در دستگاه تلفن همراه مشاهده می‌کند، آگهی با آنچه که روی دسکتاپ مشاهده می‌کند، متفاوت خواهد بود. این یک راه عالی برای بهبود نرخ کلیک محسوب می‌شود؛ چرا که تجربه‌ی کاربری بهتری را ارائه می‌دهید.

در تست A/B شیرجه بزنید

تست A/B یکی از موثرترین و نتیجه‌محورترین راه‌ها برای بهبود کمپین‌های PPC شماست. این شامل نمایش دو نسخه مختلف از تبلیغ شما به دو گروه مختلف از افراد است. سپس می‌توانید نتایج را دنبال کنید تا ببینید کدام نسخه موثرتر است.

این یک راه عالی برای بهبود کمپین‌های خود و اطمینان از موثر بودن آنها تا حد امکان است. تست A/B می‌تواند به شما کمک کند، تغییرات کوچکی ایجاد کنید که می‌تواند تاثیر زیادی بر نتایج شما داشته باشد.

نکته پایانی

در دنیای کنونی رقابت بسیار سختی وجود دارد. از این رو، باید تلاش زیادی کنید تا از رقبا پیشی بگیرید.

در بالا برخی از بهترین استراتژی‌ها و روندهای PPC وجود دارد که مشاغل می‌توانند برای ارتقای خدمات یا محصولات از طریق تلاش‌های پولی اعمال کنند.

ما به شما اطمینان می‌دهیم، اگر اقداماتی که در این وبلاگ توضیح داده شده است را به دقت دنبال کنید، نتایج عالی کسب خواهید کرد و اهداف بازاریابی شما در کنار مشاوره‌های تخصصی و سفارشی‌سازی شده ما محقق خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا