جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

10 روش برتر AR وVR برای کمک به استراتژی بازاریابی

واقعیت افزودهAR  و واقعیت مجازی VR نقشی حیاتی در بازاریابی دارند. شرکت‌ها اکنون از این فناوری‌ها، برنامه‌های کاربردی و استراتژی‌های مختلف آن‌ها برای افزایش درآمد خود و جلب توجه مشتریان استفاده می‌کنند.

برای این‌که بدانید AR وVR چگونه به استراتژی‌های بازاریابی کمک می‌کند، این10 کاربرد منحصربه‌فرد برتر را بخوانید:

واقعیت افزوده یا همانAR ، ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی تعامل و ثبت سه‌بعدی دقیق اشیاء واقعی و مجازی است که تجربه‌ی تعاملی از یک محیط دنیای واقعی را فراهم می‌کند که در آن افراد می‌توانند دنیای واقعی را در رایانه تجربه کنند. اطلاعات ادراکی تولید شده که شامل تصاویر، صدا و موارد دیگر نیز می‌شود. واقعیت مجازی یا همان VR، مخلوطی از واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی است که به آن واقعیت توسعه یافته (XR) نیز می‌گویند. این یک تجربه‌ی محرک است که می‌تواند کاملاً متفاوت از دنیای واقعی یا مشابه آن باشد. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی عمدتاً در بخش تجارت، سرگرمی، به‌ویژه، بازی‌های ویدیویی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، دفاع و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شوند.

بزرگ‌ترین روندهای واقعیت افزوده و ترکیبی مجازی

AR در بازاریابی

 واقعیت افزوده AR ، به عنوان پلی بین تجربه و عمل محسوب می‌شود. از VR می‌توان برای ارائه‌ی تجربه‌ی دیجیتال جهت ارتقای محصولات و خدمات و یا برای تبلیغ محصولات موجود استفاده کرد که به مشتریان کمک می‌کند، تا بدانند چه چیزی در دسترس است و چه چیزی قرار است، وارد بازار شود.

VR در بازاریابی

واقعیت مجازی VR، تجربیات منحصر‌به‌فردی را به مشتریان می‌دهد. فناوری AR/VR را می‌توان از طریق تلفن همراه استفاده کرد، تا مشتریان به‌راحتی با آن سازگار شوند و برای شرکت‌ها راحت باشد که تجارت و محصولات خود را تبلیغ کنند و فروش را افزایش دهند. همچنین، می‌تواند تجربه‌ای از یک محصول را قبل از خرید به مشتریان ارائه دهد.

درگیر کردن مشتریان

AR و VR، نقشی حیاتی در جذب مشتریان ایفا می‌کنند، به عنوان مثال؛ می‌توانند به‌عنوان محصول یا شرکت در دنیای واقعی باشند. زمانی که آنها محصولی را انتخاب می کنند؛ اما با فناوری AR اشتباه می‌گیرند یا در مورد آن مطمئن نیستند، می‌توانند حتی قبل از خرید آن محصول را تجربه کنند. این فناوری‌ها مطمئن می‌شوند که تجربیات مجازی ارتباط با دنیای واقعی دارند.

تبلیغات شخصی

AR و VR، درها را به‌روی تجربه‌های تبلیغاتی شخصی‌سازی شده باز کرده‌اند که برای هر فردی منحصربه‌فرد است. تبلیغات برنامه‌ای، پیام‌رسانی و بازاریابی در سطح فردی یکی از استراتژی‌های بازاریابی است و به‌زودی بخشی از زندگی همه افراد خواهد شد.

افزایش رویکرد روابط‎ عمومی

AR و VR، فرصت‌های زیادی را برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند تا به مردم یا مشتریان نزدیک شوند و آنها را وادار کند که پیشنهادات مشتریان را به روش‌های جدید و همه‌جانبه تجربه کنند که سفرها و میزهای سنتی آشنایی با رسانه‌ها را دور می‌زند. به عنوان مثال؛ اکنون رویدادها، امکانات، املاک، مقاصد سفر و موارد دیگر همگی می‌توانند به مشتریان این فرصت را بدهند، تا بدون هماهنگی یک بازدید یا سفر، کشف کنند که چه چیزی آنها را خاص می‌کند.

تجربه‌ی مجازی

با پیشرفت‌های فناوری AR و VR ، می‌توانیم شاهد عبور از صنعت رویداد و جایگزینی نیاز به سفر باشیم و در عین حال فرصت‌های تعامل شخصی واقعی را ارائه دهیم.

هوش مصنوعی در متاورس

به گفته‌ی مارک زاکربرگ، یکی از رهبران بازار که در حال حاضر روی مفهوم متاورس سرمایه‌گذاری می‌کند، متاورس نوعی «اینترنت تجسم یافته» است. جهان‌های مجازی به تعداد فزاینده‌ای محبوب می‌شوند، با این حال، متاورس واقعی ممکن است آینده‌ی واقعیت افزوده باشد و در همه جا وجود خواهد داشت. به همین دلیل است که متاورس، در حالی که به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند واقعیت افزوده‌ی محیطی باشد که با استفاده از لنزهای شفاف قابل دسترسی است.

VR در متاورس

واقعیت مجازی به مشتریان این امکان را می‌دهد که وارد فراجهان شوند و شکاف‌های درک شده بین واقعیت‌های دیجیتالی و بدنی را نهایی کنند. تنوع مجازی افراد، اشیاء و مناظر به ما امکان می‌دهد، محیط‌های کاملاً جدیدی را کشف کنیم و گزارش‌ها را بیشتر در دسترس همه قرار دهیم. به طور خلاصه، این یک دنیای واقعیت مجازی است که در آن می‌توانید از مدرسه و محل کار دیدن کنید، بازی کنید، کنسرت تماشا کنید، قفسه‌های فروشگاه‌ها و بسیاری موارد دیگر را بدون ترک خانه (فیزیکی) خود مرور کنید.

جلب توجه مشتریان

AR و VR، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای جلب توجه مشتریان است. از آنجایی که بسیاری از مردم عاشق فناوری هستند و آن را تجربه می‌کنند، می‌توان از AR  و VR  برای جلب توجه بیشتر مشتریان استفاده کرد. ترکیب فناوری‌های مختلف با AR  و VR یا با هر دو می‌تواند یک تجربه‌ی خرید عالی برای مشتریان ایجاد کند.

هوش مصنوعی با AR و VR

بهبود پیوند بین دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال، نیاز به سطح مثبتی از هوش از ماشین‌ها دارد. هوش مصنوعی برای AR و VR برای بهبود کسب و کار بسیار مهم است. هوش مصنوعی این توانایی را دارد که حجم عظیمی از اطلاعات را با سرعت رعد و برق تجزیه کند، تا بینش را ایجاد و اقدام را هدایت کند. کاربران می‌توانند از هوش مصنوعی برای تصمیم‌گیری استفاده کنند، یا هوش مصنوعی را با اتوماسیون برای فرآیندهای تماس پیوند دهند. هوش مصنوعی علاوه بر این به مواردی مانند تخیل رایانه، فناوری مکان‌یابی، نقشه‌برداری و غیره نیز هم‌زمان کمک می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا