جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کور وب ‌ویتال

تاثیر کور وب ‌ویتال بر سئو

کور وب‌ ویتال‌ها معیاری برای اثربخشی و سرعت است که گوگل به عنوان نشانه‌ای از تجربه‌ی صفحه توصیه می‌کند. روش‌های صحیح سئو می‌تواند باعث پیشرفت یا شکست وبسایت شما شود و این تغییر نشان‌دهنده‌ی روشی جدید برای متمایز شدن و برتری نسبت به رقبا در رتبه‌بندی است.

کور وب‌ویتال (Core Web Vital) چیست؟

کور وب ‌ویتال‌ها انواع مختلفی از 3 عنصر هستند که معیارهای سرعت و تعامل کاربر را برای گوگل اندازه‌گیری می‌کنند، تا مفهوم بهتری از تجربه‌ی کاربر بالقوه در رتبه‌‌بندی جستجو داشته باشد. در حالی که تجربه‌ی کاربر در واقع مدت‌هاست مورد توجه‌ی بسیاری از شرکت‌های بازاریابی دیجیتال بوده است، ادغام آن در رتبه‌بندی جستجوی گوگل اهمیت آن را به شدت افزایش می‌دهد.

کور وب‌ ویتال‌ها با سایر موارد حیاتی وب مانند کمک تلفن همراه، گشت و گذار ایمن، امنیت و عدم وجود پنجره‌های بازشو تهاجمی ترکیب می‌شود تا تجربه‌ای که کاربر در سایت به دنبال آن است را تعیین کند.

بزرگترین عنصر صفحه (LCP)

آمار بزرگترین عنصر صفحه (LCP) سرعت بارگذاری درک شده‌ی صفحه شما را تجزیه و تحلیل می‌کند. مدت زمانی که طول می‌کشد تا بیشترین جنبه‌ی قابل توجه در سایت را در ویوپورت مشاهده کنید که توسط LCP تعیین می‌شود. این ممکن است یک بلوک متنی، ویدیو یا تصویر بزرگی باشد که در بیشتر ویژگی‌های صفحه وجود دارد. این همان First Contentful Paint (FCP) نیست، که زمان بین بارگذاری صفحه تا زمانی که اولین جنبه روی صفحه ظاهر می‌شود را اندازه‌گیری می‌کند.

بینش سرعت صفحه گوگل ممکن است، به شما کمک کند تا رتبه‌ی LCP خود را تعیین کنید و می‌تواند توسط کارشناسان یک شرکت بازاریابی دیجیتال اصلاح شود.

تاخیر اولین ورودی (FID)

آمار تاخیر اولین ورودی (FID) مدت زمانی که کاربر نهایی برای تعامل با وب‌سایت‌ها نیاز دارد را تعیین می‌کند. تأخیرهای ورودی بزرگ باعث ایجاد دردسر در تعامل و پاسخگویی وب‌سایت می‌شود. زمانی که رشته‌ی اصلی مرورگر با سایر فعالیت‌‌ها اِشغال می‌‌شود و قادر به پاسخگویی به درخواست کاربر نیست، FID اتفاق میفتد. اگر رتبه‌بندی FID شما با دسترسی به‌روز رسانی تجربه‌ی صفحه کاهش یابد، صفحه‌ی شما برای کاربر نهایی شما مفیدتر خواهد بود.

هنگام ایجاد یک سایت به عنوان مالک سایت، توسعه‌دهنده یا پیمانکار به عناصر متعددی فکر می‌کنید. اگر در حال حاضر به دنبال ایجاد یک وب‌سایت کاملاً جدید یا ایجاد تغییراتی در وب‌سایت‌های موجود هستید، این ملاحظات را در نظر داشته باشید.

کور وب ‌ویتال چیست

تغییر چیدمان تجمعی CLS

تغییر چیدمان تجمعی CLS معیاری است که نحوه‌ی حرکت اجزا در یک صفحه و پایداری لی‌اوت Layout را ارزیابی می‌کند. اندازه‌ی محتوا را به همراه مسافتی که طی می‌کند در نظر می‌گیرد. تنها در صورتی که حرکت پیش‌بینی نشده اتفاق بیفتد، امتیاز تغییر طراحی جداگانه‌ی هر جنبه به CLS کمک می‌کند؛ اما اگر محصولات فشرده موقعیت خود را حفظ کنند یک جزء جدید اضافه شده به DOM یا یک جنبه‌ی قدیمی به تغییر اندازه و طراحی کمک نخواهد کرد. همان‌طور که توسط شرکت سئو در پونا پیشنهاد شده است، مطمئن شوید که CLS کمتر از 0.1 باشد.

پیش‌رندر محتوا چگونه بر سئو و روش‌های بداهه‌سازی آن تأثیر می‌گذارد؟

پیش‌رندر کردن محتوای خود یکی از اولین کارهایی است که می‌توانید برای بهبود سئو و کور وب ویتال خود انجام دهید. با پیش‌رندر کردن محتوا، می‌توانید HTML را برای هر صفحه روی سرور پیش از موعد ایجاد و تضمین کنید که نشانه‌گذاری در درخواست اولیه گنجانده شده است و بدون تأخیر توسط گوگل فهرست‌بندی می‌شود. برای برنامه‌های ارائه‌ شده توسط مشتری، گوگل می‌تواند جاوا اسکریپت را کراول کند. با این حال، آن‌ها از سرورساید یا پیش‌رندر استفاده می‌کنند تا سایت شما را هم برای کاربران و هم برای ربات‌ها سریع‌تر کنند، همراه با ربات‌هایی که از جاوا اسکریپت استفاده نمی‌کنند.

افزایش کیفیت عکس

استراتژی‌های متعددی برای تقویت کور وب ویتال‌ها و سئو با بهینه‌سازی تصاویر شما وجود دارد. برای جلوگیری از تغییر چیدمان، از ویژگی‌های ارتفاع و عرض در مؤلفه Image خود در Next.js یا image > component در HTML  استفاده کنید. با گنجاندن این ویژگی‌ها در HTML خود، مرورگر اینترنت متوجه می‌شود که چه مقدار منطقه را باید اختصاص دهد.

بهبود فونت

 تایپ‌ فیس‌وب در 82 درصد از صفحات دسکتاپ استفاده می‌شود. از یک فونت متغیر استفاده کنید تا به سادگی با یک فایل که شامل تمام پهناها ، وزن‌ها و سبک‌های فونت شما باشد سر و کار داشته باشید. در قسمت سر محتوای HTML خود، از قبل به فایل فونت خود متصل شوید و آن را در CSS مشخص کنید. به‌جای وابستگی به تایپ ‌فیس‌‌های گوگل، میزبان تایپ فیس خود باشید.

سرعت وب‌سایت خود را برای افزایش ROI تسریع کنید

الگوریتم جستجوی گوگل به عنوان یک دروازه‌بان در بازاریابی دیجیتال مدرن عمل می‌کند و رتبه‌بندی کیفیت می‌تواند شما را در معرض مشتری‌های جدید قرار داده و بازگشت سرمایه را افزایش دهد. با اضافه شدن کور وب‌ ویتال‌ها به اکوسیستم رتبه‌بندی گوگل، بهبود تجربه‌ی کاربری با افزایش سرعت و عملکرد محتوای شما بسیار مهم است، تا تحت شرایط جدید رتبه‌بندی مناسب باقی بماند.

توسعه سئوی با کیفیت فوق‌العاده ضروری است؛ چرا که سرعت بارگیری سایت شما از دیدگاه کاربر نهایی به طور جدایی‌ناپذیری با رتبه‌ی جستجوی شما مرتبط است. افزایش این سرعت‌ها به شما فرصتی می‌دهد تا در تلاش‌های سئوی خود پیشرفت کنید، در حالی که تأثیر اولیه‌ی‌ بسیار بهتری بر بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند و احتمالاً CTR را افزایش می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا