اتوماسیون فروش، راه حلیست که می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را به سطح بالاتری برسانید. این مقاله برای راهنمایی شما پیرامون کاربرد ابزارهای مختلف اتوماسیون فروش، برای دستیابی به فرایند فروش کارآمدتر، ارائه شده است.

قبل از پرداختن به مبحث نرم افزار و سایر ابزارهای اتوماسیون فروش، بیایید به بررسی مزایایی بپردازیم که کسب و کار و تیم شما در هنگام خودکار کردن وظایف خاص ممکن است از آنها برخوردار شوند:

*    فرایند فروش سریع

*    افزایش عملکرد و بهره وری تیم فروش شما

*    افزایش سریع کارائی

*    بهبود تجربه و رضایت مشتری

*    افزایش دقت و از بین بردن خطر از دست دادن مشتریان راغب شما

*   اتوماسیون فروش منجر به کاهش هزینه های عملیاتی کسب و کار شما و افزایش سود می شود.

اکنون، بیایید به بحث پیرامون شش روش دیجیتالی مرتبط برای اتوماسیون فرآیندهای فروش دستی و زمان بر بپردازیم.

چت بات ها (ربات های چت) : چت بات یک نرم‌افزار هوش مصنوعی (AI) است که می‌تواند از طریق برنامه‌های پیام‌رسان، وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌های موبایلی و یا تلفن، مکالمه (چت) با یک کاربر را به زبان طبیعی شبیه‌سازی کند. آن را در وب سایت خود معرفی کنید.

هوش مصنوعی دیگر، افسانه علمی نیست و اتوماسیون را در سطوح متعدد امکان پذیر ساخته است. هوش مصنوعی می تواند مزیت رقابتی برای شما فراهم سازد و به شما در تبدیل مشتریان راغب به مشتریان کمک کند.

بیایید به بررسی چت بات های مبتنی بر هوش مصنوعی بپردازیم که می توانند برای کسب و کار شما فعالیت کنند.

چت بات ها می توانند با فعال بودن و فراهم ساختن نیازهای فردی مشتری، به طور گسترده ای تجربه مشتری را بهبود بخشند. آنها نه تنها به مشتریان شما کمک آنی می کنند، بلکه می توانند روندهای رفتاری را تعیین کرده، مسائل تکراری مشتری را تشخیص دهند، و آنها را سریع تر رفع کنند. آنها همچنین می توانند مشتریان ارزشمند شما را در کل فرایند خرید راهنمایی کنند. علاوه بر این، چت بات ها می توانند به منظور گردآوری داده های ارزشمند، از تعاملات مشتری استفاده کنند. این امر می تواند بسیار سودمند باشد زیرا آنها می توانند از این داده ها برای ارائه پیشنهادات شخصی و تحت تأثیر قرار دادن مشتریانی که از وب سایت شما بازدید می کنند، استفاده کنند! در نهایت، تیم فروش شما می تواند بر روی کارها و وظایف پیچیده تری تمرکز کند که به رشد طولانی مدت فروش شرکت شما کمک میکند. اساساً، چت بات ها، یک رویداد تعیین کننده (برگ برنده) کسب و کار هستند که ارزش معرفی در وب سایت شما را دارند.

با تجزیه و تحلیل و گزارش خودکار داده ها، کسب و کار خود را تقویت کنید.

تجزیه و تحلیل و گزارش داده برای دستیابی به موفقیت ضروری هستند اما با توجه به تعدد کانال های فروش و پشتیبانی، کاملاً دشوار و طاقت فرسا شده اند. برای دستیابی به ویژگی های تجزیه و تحلیل و گزارش دهی داخلی و یا یکپارچه، بسیاری از کسب و کارها در حال گذار به پلتفرم های ارتباطی VoIP هستند. آنها امکان تماس های تلفنی، چت ها، و ایمیل را فراهم می سازند، و در عین حال از ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل تماس داخلی و گزارش دهی خودکار برخوردار هستند.

فروشندگان شما با انتخاب این تکنیک به داشبورد واحدی دسترسی پیدا می کنند تا روندها را به راحتی تشخیص دهید، تنگناها و موانع را شناسایی کرده، و با سرعت بیشتری مشکلات مشتری را رفع کنید. فروشندگان شما از طریق گزارش ها و داده های ارائه شده توسط سیستم ارتباطیVoIP، می توانند رویکرد خود را برای ایجاد روابط قوی و بلند مدت با مشتریان بهبود بخشند.

راه حل های ورود خودکار داده را در نظر بگیرید.

وظایف ورود داده ها، تقریباً جزء زمانبرترین وظایف و مستعد خطا در جریان کار، کسب و کارها هستند. بیایید صادق باشیم: آنها تکراری و نسبتاً کسل کننده هستند، که منجر به بروز اشتباهاتی می شود که می تواند هزینه زیادی  به همراه داشته باشد. راه حل های مبتنی بر نرم افزار، پردازش سریع تر و دقیق تر اسناد را میسر می سازند. شما می توانید با استفاده از ابزارهای دیجیتالی مناسب، برای همیشه ورود داده های تکراری دستی را از حجم کاری کارکنانتان حذف کنید!

هنگامی که نرم افزار اتوماسیون ورود داده ها، کار تکراری را برای شما انجام می دهد، در زمان صرفه جویی شده و دقت شما افزایش می یابد. همچنین این امر منجر به کاهش هزینه های عملیاتی در کسب و کار شما، بهبود عملکرد آن و افزایش درآمد خواهد شد.این راه حل های خودکار از پتانسیل گردآوری اطلاعات از هر سند تجاری در عرض چند ثانیه برخوردارند. بدون وارد کردن اطلاعات به صورت دستی، خطاهای احتمالی از قبیل اشتباهات یا اطلاعات ناقص رفع می شوند.

تیم فروش شما می تواند بر روی کارهایی تمرکز کند که ارزش بیشتری به شرکت شما می افزاید، مواردی از قبیل بهبود خدمات مشتری یا افزایش آگاهی.

برای اتوماسیون فروش، با بازاریابی ایمیلی خودکار شروع کنید.

هیچ روشی بهتر از بازاریابی ایمیلی برای تحریک و افزایش مشتریان راغب شما وجود ندارد. همچنین جذب مشتریان، عالی است و خبر خوب این است که بازاریابی الکترونیکی امروزی را می توان به سادگی خودکار کرد! به این ترتیب، بخش فروش شما می تواند بدون زحمت، پایگاه مشتری شما را هدف قرار داده، جذب کند، و تحت تأثیر قرار دهد

عوامل فروش شما می توانند به جای صرف ساعت ها وقت در ارائه پاسخ ها یا خریدهای متعدد برای شناسایی یک فرصت بیش فروشی عالی، به سادگی به یک کمپین ایمیل خودکار متوسل شوند.آمار اتوماسیون کمپین بازاریابی، مؤید اثربخشی و ضرورت آنها است.

اتوماسیون ایمیل به بخش فروش شما کمک می کند تا دقیقاً در زمان مناسب با دستیابی به افراد مناسب با پیام مناسب، مشتریان بالقوه بیشتری را شناسایی کرده و فروش خود را افزایش دهد.تجارب شخصی مشتریان، یکی دیگر از مزایای بسیار مهم این ابزارها است. پیام های هدفمند و شخصی شده توسط اقدامات مشترکین شما بوجود آمده و به صورت خودکار ارسال می شوند.به این ترتیب، تمرکز به سمت جذاب ترین مشتریان بالقوه شما معطوف می شود و در نتیجه، شما می توانید فروش های بیشتری را نهایی کنید.

از بهترین ابزارهای اتوماسیون ایمیل در بازار می توان بیشتر از اتوماسیون بازاریابی ایمیلی استفاده کرد. همچنین  می توان از آنها برای ایجاد لیست ایمیل، رهگیری (ردیابی)، و نظارت، و آزمایش استفاده کرد.

جریان کار خود را با نرم افزار مدیریت کار، کارآمدتر کنید.

نرم افزار اتوماسیون جریان کار به شما در کارآمدتر کردن فرآیندهای پیچیده کسب و کار از جمله کارهای تکراری و زمان بر کمک خواهد کرد. تصور کنید که قادر به سرعت بخشیدن به پیشرفت تیم خود در انجام وظایف و پروژه های مختلف و انجام کارهای بیشتر در یک چارچوب زمانی کوتاه تر هستید!

شما با خودکار کردن کارهای روزمره، تیم خود را توانمند کرده و آنها را کارآمدتر خواهید کرد.شما با یک نرم افزار اتوماسیون جریان کار مناسب، می توانید به این هدف و حتی فراتر از آن دست یابید! بیشتر این ابزارها جنبه بصری و عینی دارند، به این معنا که که شما می توانید بدون داشتن مهارت و تخصص در دانش فنی، جریان های کار ایجاد کنید.کشیدن و رها کردن (Drag and Drop)، تنظیمات نمودار جریان، یا فرم برای هر کسب و کاری که به دنبال هماهنگی بهتر برنامه ها، پروژه ها، و فرایندها هستند بسیار مهم و ضروری اند.

هنگامی که تمام کارکنان شما از برنامه و فرایندها مطلع باشند، وضوح بیشتری در مورد نتایج عملکرد آنها فراهم خواهد شد. اگر تیم شما بداند چه کسی چه کاری را تا چه زمانی انجام می دهد، به بهترین نحو عمل خواهد کرد.همچنین این راه حل های نرم افزاری منجر به افزایش پاسخگویی و مسئولیت می شوند، بنابراین فروشندگان شما به راحتی می توانند با مسئولیت ها و اهداف خود همسو و منطبق باشند.

تعامل با مشتریان خود را شخصی کنید.

کاربرد اطلاعات گردآوری شده در مورد مشتریان، امکان ایجاد تجارب شخصی را برای شما فراهم می سازد و این استراتژی در مورد آمازون به خوبی مؤثر بوده است! تقریبا 70 درصد از کسب و کارها، ارائه تجربه های شخصی را در اولویت تجاری خود قرار داده اند.تعامل شخصی منجر به افزایش فروش می شود، صرف نظر از اینکه صنعت شما چیست یا قرار است چه چیزی بفروشید، امروزه ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی و نرم افزار مدیریت هوشمند، شخصی سازی را به طرز چشمگیری کارآمدتر کرده اند. به عنوان مثال، عوامل فروش شما می توانند تخفیف های شخصی یا محصولات منطبق با اولویت های مشتری شما را (براساس تعاملات قبلی یا سابقه خرید آنها) ارائه دهند.

بخاطر داشته باشید: اگر کسب و کاری، پیشنهادات و توصیه های مرتبط و ویژه ای را ارائه دهد، 91 درصد از مصرف کنندگان به احتمال بیشتری خرید می کنند.

شخصی سازی وب سایت شما، به گونه ای که مورد توجه خاص مشتریانتان قرار گیرد، یکی از بهترین روش ها برای افزایش سریع تعداد افرادی است که مایل به خرید موارد عرضه شده شما هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *