جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مزیت رقابتی

ایجاد مزیت رقابتی از طریق بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال و مزیت رقابتی دو روی یک سکه هستند که موفقیت و سود را برای یک بیزنس به ارمغان می‌آورند. در این مقاله، نحوه‌ی عملکرد این دو بخش برای دستیابی به اهداف تجاری و افزایش سود را مورد بحث قرار می‌دهیم.

استفاده از بازاریابی دیجیتال برای کسب مزیت رقابتی

دنیا کاری فوق‌العاده‌ای برای همه کسب‌وکارها انجام داده است. دیجیتالی شدن مزایا و معایب خود را به طرق مختلف دارد، اگرچه این امر برای کسب‎وکارها راهی به سوی موفقیت است؛ اما بسیاری از سازمان‌ها، به ‌ویژه استارت‌آپ‌‌ها یا کسب ‌و کارهای کوچک هنوز تمایل دارند از روش‌های سنتی بازاریابی استفاده کنند.

با این حال، همراه با رشد سریع استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال در جهان، یک تجارت باید با این استراتژی‌ها سازگار شود تا مزیت رقابتی خوبی را کسب کند! ویژگی اصلی بازاریابی دیجیتال این است که به شناسایی و برقراری ارتباط مستقیم با بازارهای هدف به روشی مقرون‌به‌صرفه و قابل اندازه‌گیری کمک می‌کند.

در این جا به برخی از مزایای بازاریابی دیجیتال در کسب مزیت رقابتی اشاره خواهیم کرد.

1- دسترسی جهانی

تاکتیک‌‌ها و روش‌های بازاریابی دیجیتال به یک کسب ‌و کار اجازه می‌دهند تا با روش‌های مقرون‌به‌صرفه تجارت جهانی کند. برای گسترش یک کسب و کار از طریق بازارهای بین‌المللی، بازاریابی دیجیتال نقش بزرگی در شناسایی رقبای اصلی خود و اجرای استراتژی‌های بازاریابی برای انطباق با عملکرد برجسته جهت آگاهی از برند در سراسر جهان را ایفا می‌کند!

2- نتایج قابل ردیابی و اندازه‌گیری

برخلاف روش‌های سنتی بازاریابی، بازاریابی دیجیتال می‌تواند برای شناسایی عملکرد بازار و اجرای فرصت‌ها با ردیابی نتایج بازاریابی قبلی اندازه‌‌گیری شود. این یک مزیت مضاعف برای مزیت رقابتی است؛ زیرا از طریق ردیابی و اندازه‌گیری عملکرد، فروش و سود، یک بیزنس می‌تواند به بیزنسی موفق تبدیل شود !

3- کاهش هزینه‌های بازاریابی

اکثر کسب و کارها فکر می‌کنند بازاریابی دیجیتال پرهزینه‌تر از روش‌های سنتی است؛ اما حقیقت این است که بازاریابی دیجیتال در واقع هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات شما را کاهش می‌دهد؛ زیرا در سراسر جهان در دسترس است و راه‌های زیادی برای انتخاب استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال شما جهت به‌دست آوردن مزیت رقابتی خوب وجود دارد !

مزیت رقابتی

4- بهبود نرخ تبدیل

بازاریابی دیجیتال از جمله داشتن یک وب‌سایت، بهترین راه برای ترغیب مشتریان شما به خرید در عرض چند کلیک است. این کار به عنوان یک مزیت رقابتی عمل می‌کند؛ زیرا برخی از کسب و کارها از طریق فروش حضوری فعالیت می‌کنند، در حالی که کسب و کاری که بازاریابی دیجیتال را تطبیق می‌دهد، می‌تواند تنها با یک کلیک فروش داشته باشد!

5- شفافیت

مصرف‌کنندگان شما در یک دوره‌ی فنی بسیار پیشرفته زندگی می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند قبل از خرید در مورد محصولات و خدمات شما بدانند. چگونه این کار را انجام می‌دهند ؟ با داشتن اینترنت در دسترس، آن‌ها می‌خواهند بدانند مشتریان فعلی شما در مورد شما چگونه فکر می‌کنند و کسب و کار شما چقدر شفاف است!

بازاریابی دیجیتال به کسب و کار شما اجازه می‌دهد تا فروشگاه شما برای مشتریان‌تان قابل بازدید باشد و مهم‌تر از همه قابل مشاهده و شفاف بودن به کسب و کار شما مزیت رقابتی بالایی می‌دهد!

دستیابی به مزیت رقابتی پایدار از طریق بازاریابی دیجیتال

تغییر به سمت استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال هرگز اجازه نمی‌دهد که یک کسب و کار سودی را از دست بدهد.

بازاریابی دیجیتال به یک کسب و کار کمک می‌کند تا با تجزیه و تحلیل عملکرد رقبای خود، بازارهای هدف جدید را شناسایی کند و بداند مشتریان آنلاین شما چه کسانی هستند. کسب و کار شما شروع به بهینه‌سازی شاخص‌های کلیدی عملکرد خود از طریق استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای حفظ یک مزیت رقابتی خوب خواهد کرد!

در این مسیر من علی ناصرحجتی کنارتان هستم تا با شخصی‌سازی و بهبود استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و عارضه‌یابی با بهره‌گیری از ابزارهای به‌روز، مزیت رقابتی پایداری نسبت به رقبای خود در کسب و کارتان ایجاد کنید.

راه‌های ایجاد مزیت رقابتی پایدار از طریق بازاریابی دیجیتال

1- ایجاد و حفظ تصویر و شهرت خوب از برند

داشتن اهداف توسعه‌ی پایدار و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال خوب، به برند شما اجازه می‌دهد شهرت بزرگی ایجاد کند و در دنیای بازاریابی دیجیتال، این تصاویر برند برای مدت طولانی‌تری از آن چه فکر می‌کنید، باقی می‌مانند و به حفظ مزیت رقابتی کمک می‌کند!

2- پلتفرم دیجیتال برای حفظ ارتباط با مشتریان خود

بازاریابی دیجیتال به عملکرد در بسیاری از پلتفرم‌های دیجیتال از رسانه‌های اجتماعی گرفته تا وب‌سایت‌ها کمک می‌کند. به گفته‌ی Marketingsherpa، 95 درصد مردم از رسانه‌‌های اجتماعی برای دنبال کردن برندها و خرید از طریق پلتفرم‌های دیجیتال استفاده می‌کنند. استفاده از استراتژی‌های بازاریابی از طریق این پلتفرم‌های رسانه‌ای به شما این امکان را می‌دهد که مزیت رقابتی خود را افزایش دهید.

3- ایجاد تجربه کاربری

تجربه‌‍‌ای که کاربران شما امروز دارند، آینده‌ی کسب و کار را از طریق نرخ مکالمه و بررسی می‌سازد. بنابراین، در دسترس بودن آنلاین یک تجربه‌ی کاربری رقابتی و تصویر خوبی از برند شما ایجاد می‌‌کند. اجازه دادن به مشتریان خود برای تماس با شما و پاسخ سریع با بازخورد و ارتباطات آموزنده، به کسب و کار شما کمک می‌کند تا توجه‌ی مشتریان فعلی را جلب کند و منجر به تبلیغات گفتاری و نظرات خوب در مورد تجارت شما می‌شود.

4- محتوای رقابتی

استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال به یک کسب و کار، فرصتی برای ایجاد محتوای رقابتی با تطبیق کلمات کلیدی مرتبط با سئو جهت دستیابی به مزیت رقابتی خوب را می‌دهند. محتوای خوب همیشه در صدر زنجیره‌ی رقابتی خواهد بود. چه رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت شما باشد، به‌روز رسانی محتوای خود هر از چندگاهی به شما کمک می‌کند تحقیقات بهینه شده برای موتورهای جستجو را تازه کنید و ترافیک خوبی را به سمت کسب و کار خود بیاورید.

5- ایجاد مشتری وفادار

ایجاد مشتری وفادار یکی از بهترین مزیت‌‌هایی است که می‌توان از طریق بازاریابی دیجیتال به دست آورد؛ زیرا بازاریابی دیجیتال مشتریان وفاداری ایجاد می‌کند که همیشه انتظار دارند با اعتمادی که از طریق تجربه به دست می‌‌آورند، با شما تجارت کنند. شهرت برند و استراتژی‌های تبلیغاتی شما، به مشتریان‌تان این امکان را می‌دهد که بدون توجه به این‌که رقبای شما چگونه عمل می‌کنند، با شما همراه باشند!

سخن آخر

برای به‌دست آوردن مزیت رقابتی پایدار، یک کسب و کار باید با استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال سازگار شود و روش‌های تبلیغات دیجیتال را برای جذب بازارهای هدف شما ایجاد کند. ایجاد استراتژی تبلیغات با دیجیتالی شدن و تبدیل آن به کسب مزیت رقابتی باید با دانش تخصصی انجام شود. هرچه محتوای بازاریابی شما خلاق‌تر باشند، مزیت‌های رقابتی بیشتری برای شما به همراه خواهند داشت! از این رو، برنامه‌ریزی استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و مزیت رقابتی خود در راستای تبلیغات خلاقانه بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا