جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
هویت برند

چگونه یک هویت برند منحصر به فرد (و به یاد ماندنی) ایجاد کنیم

اصطلاحات “برند” و “لوگو” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند.

اما، اگرچه یک لوگو می تواند نماد یک تجارت باشد ، اما تمامیت یک برند نیست. در واقع ، ایجاد یک لوگو تنها یک قدم کوچک به سمت توسعه هویت برند قدرتمند است.

با میلیون‌ ها ، اگر نگوییم میلیارد ها ، کسب ‌و کار که تلاش می ‌کنند نامی برای خود دست و پا کنند ، داشتن یک برند قدرتمند برای کسب ‌و کارها برای متمایز کردن خود از رقبایشان بسیار مهم است.

اگر برای توسعه ی اولین هویت برند خود برای یک مشتری کار می کنید ، یا این کار را برای کسب و کار خود انجام می دهید ، مهم است که ابتدا بفهمید یک برند چیست و برای ایجاد آن چه چیزی لازم است.

بیایید در اینجا ، به گفته ی استراتژیست ‌های برند ، نمونه ‌های قدرتمند از هویت برند ، به علاوه نحوه ی ایجاد هویت برند برای کسب ‌و کار خود را بررسی کنیم.

هویت برند چیست؟

هویت برند از آن چه برند شما می‌ گوید ، ارزش‌ های شما ، نحوه ی ارتباط با محصول خود و آن چه می‌ خواهید مردم هنگام تعامل با شرکت شما احساس کنند ، تشکیل می‌ شود. اساساً هویت برند شما شخصیت کسب و کار شما و تعهدی به مشتریان شماست.

در اصل ، اصطلاح ” برند ” برای اشاره به علامتی استفاده می شد که دامداران بر روی گاوهای خود ” مارک ” می کردند. با این حال ، ایده ی یک ” برند ” از آن زمان به بعد تکامل یافته است تا چیزی بیش از یک نام یا نماد را در بر بگیرد.

نام تجاری یک ویژگی – یا مجموعه ای از ویژگی ها – است که یک سازمان را از سازمان دیگر متمایز می کند. یک برند معمولاً از یک نام ، شعار ، لوگو یا نماد ، طرح ، صدای برند و موارد دیگر تشکیل شده است.

بنابراین هویت برند جنبه ای از برندسازی است که بر شخصیت برند شما و همچنین ارزش هایی که به مشتریان منتقل می کنید تمرکز دارد.

همان طور که جارد روزن ، مدیر ارشد برند Wayfair می گوید : ” هویت برند چیزی بیش از یافتن لوگوی مناسب برای قرار دادن روی کاغذ دور فنجان قهوه یا نصب بالای درب ورودی است. این در مورد ایجاد شخصیتی است که عناصر اصلی DNA برند شما را تقویت می کند. امروزه ، جذاب ‌ترین هویت ‌های برند در پلتفرم ‌های دیجیتال ، تجربیات IRL دارند و حتی به طور طبیعی با مشتریان واقعی صحبت می‌ کنند.»

در نهایت ، محصول شما مدت‌ ها پس از این که فروش را انجام دادید ، تأثیری بر روی مشتریانتان می‌ گذارد. هویت برند فرآیند شکل دادن به آن تصور است.

برای درک بیشتر این مفهوم ، در ادامه به بررسی چند مثال می ‌پردازیم.

نمونه های هویت برند قدرتمند

 1. کوکاکولا
 2. کارت تبریک Hustle & Hope
 3. POP Fit
 4. Burt’s Bees
 5. Asana
 6. کتابفروشی و گالری نقطه ویرگول

1. کوکاکولا

وقتی نام کوکاکولا را می شنوید ، احتمالاً لوگوی شناخته شده ی آن را که در بالا نشان داده شده است، تصور می کنید.

اما ممکن است به خرس قطبی ، رنگ قرمز ، کمپین “به اشتراک گذاری یک کوکاکولا” یا تصاویر روبان مانند کلاسیک روی قوطی های آن فکر کنید. در اینجا دو چیز وجود دارد که هویت برند کوکاکولا را تشکیل می دهد :

 • هویت برند کوکاکولا با یک لوگوی قرمز رنگ در متن فیلمنامه شروع می شود. رنگ قرمز در فردی که یک کوکاکولا می نوشد، اعتماد به نفس را ایجاد می کند ، در حالی که حروف تایپ شده تماماً در مورد لذت بردن است. به عنوان مثال ، قهوه نوشیدنی است که قبل از کار در صبح می نوشید. کوکاکولا نوشیدنی‌ ای است که بعد از ظهر از آن لذت می‌برید. این «چهره ی» برند است.
 • کوکاکولا آرم خود را روی یک بطری با شکل منحصر به فرد چاپ می کند (درست است ، هیچ نوشیدنی دیگری دقیقاً بطری آن را ندارد). این به مشتریان می‌ گوید که جنس تقلبی دریافت نمی ‌کنند – این جنس واقعی است. برند از این طریق اعتبار و اعتماد را توسعه می دهد.

2. کارت تبریک Hustle & Hope

Hustle & Hope برندی است که محصولات خود را چیزی فراتر از یک کارت تبریک قرار می دهد. بی تغییر ماندن آن ها و کارت‌ های آن ‌ها به موضوعات دشوارتری مانند شکار شغل و پیشرفت شخصی می ‌پردازند. با جفت کردن پیام ‌های الهام ‌بخش ساده با کدی در پشت کارت که به محتوای دیجیتال و نکاتی منتهی می ‌شود، قرار است این کارت‌ ها به نحوی گیرنده را «تراز» کنند.

 

موسس آن ، اشلی ساتون ، همیشه می خواست یک شرکت لوازم التحریر راه اندازی کند ، اما پس از یک کار حرفه ای در برخی از برترین شرکت های فورچون  500، علاقه مند به توانمند سازی افراد برای تبدیل شدن به بهترین خود حرفه ای شد. در آن زمان بود که او یک عباراتی داشت که بعداً پایه و اساس چیزی شد که شرکت او را منحصر به فرد می کند : “چرا کارت های تبریک جالب را نفروشیم و به مردم کمک نکنیم !” در این جا نحوه ی اجرای هویت این برند آمده است :

 • همه ی محصولات کاغذی از طرح ‌های مدرن و رنگارنگی استفاده می‌ کنند که از صفحه بیرون می‌ آیند و شعارهایی دارند که فراتر از خواسته ‌های عمومی است.

 

 • تجربه ی اسکن کد یک تازگی است که هم در مورد خود محصول و هم با ماموریت آن برای هدایت یک ایده به خانه تاثیرگذار است.

3. POP Fit

POP Fit یک برند زیبا با رنگ های صورتی ، بنفش و زرد روشن دارد ، اما این حتی عنصر اصلی هویت برند آنها نیست. شاید یکی از خیره کننده ترین چیز در مورد این برند ، نمایندگی رادیکال آنه ا در تمام پیام های آن ها باشد. طبق وب سایت آن ها، “پوشاک POP Fit بر اساس این ایده ساخته شده است که بازنمایی ، فراگیر بودن و مثبت بودن بدن هم در مد و هم در رسانه مهم است.” به همین دلیل است که اندازه ی آن ها از XXS تا 4XL متغیر است و دارای پارچه طرح دار با کشش چهار طرفه است.

 

 • تبلیغات POP Fit از پیام فراگیر بودن آن ها پشتیبانی می کند که شامل زنان رنگین پوست ، کاربران ویلچر و انواع مختلف بدن می شود. تصاویر آن ها نیز روتوش نشده است و مدل ‌های متنوع آن ها را به‌ طور واقعی و محترمانه به نمایش می ‌گذارد.
 • محصولات آن ها نقاط نیاز زیادی را در صنعت پوشاک ورزشی حل می کند، مانند مسائل مربوط به اندازه ، نداشتن جیب ، فرانمایی یا غلت زدن در حین انجام اسکات و سایر تمرینات.

4. Burt’s Bees

Burt’s Bees پس از شروع متواضعانه در زنبورداری و فروش عسل ، رشد کرد تا نیاز به محصولات شخصی کاملاً طبیعی و پایدار را برآورده کند. این شرکت به دنبال ” انتخاب های متفکرانه برای کاهش تاثیر ما بر طبیعت و تلاش برای حفاظت از تنوع زیستی است که جایگاه ما را در جهان حفظ می کند.”

لوگوی اولیه ی آن ها (تصویر بالا) که بنیانگذار ریش دار را نشان می دهد، بر احساس سادگی و فروتنی تأکید می کند. این در تضاد کامل با زیبایی شناسی است که سایر محصولات زیبایی و مراقبت شخصی نشان می دهند. در این جا روش دیگری است که نام تجاری از زرق و برق فاصله می گیرد و به تمرکز وسواس طبیعت خود می چسبد:

 • Burt’s Bees به طور مسئولانه مواد تشکیل دهنده محصولات خود را تامین می کند و از بسته بندی های قابل بازیافت استفاده می کند.
 • آن ها به پروژه های حفاظتی و سایر طرح های سبز کمک مالی می کنند.

5. Asana

ماموریت Asana ” کمک به رشد بشریت از طریق توانمند سازی تیم های جهان برای همکاری بدون زحمت با یکدیگر است.” بنیانگذاران آن از فیس بوک شروع کردند ، جایی که مشخص بود که به یک ابزار مدیریت پروژه و همکاری نیاز دارند که تیم ها را قادر می سازد تا با هم روان تر کار کنند.

در زبان سانسکریت ، « Asana» به ژست خاصی اشاره دارد که در آن یوگی ها می نشینند و نام شرکت در ادای احترام به اصول بودایی تمرکز و جریان است. این ، همراه با ارزش ‌های «انجام کارهای بزرگ ، سریع» و کار تیمی ، به وضوح در برند بصری آن ها نیز آشکار می‌ شود:

 • Asana از فضای سفید زیادی برای فوکوس با انفجارهای رنگی برای “تزریق انرژی” به فضای کار استفاده می کند.
 • سه نقطه در لوگو با هم چیده شده اند، که به معنای تعادل و همکاری است.

6. کتابفروشی و گالری نقطه ویرگول

کتابخانه ی نقطه ویرگول زمانی متولد شد که مالک/اپراتور آن ، دانیل مولن تصمیم گرفت در لحظه زندگی کند. پس از تشخیص تومور در عصب چشمی ، او به میراث فکر می کرد. سپس ، بدون توقع یا قصد افتتاح فروشگاه ، به فضای مناسبی برای اجاره رجوع کرد. مدتی نگذشت که آن نقطه مال او بود و او مشغول ساخت قفسه بود.

ماموریت کتابفروشی « پرورش ارتباط بین ادبیات ، هنر و جستجوی دانش و همچنین استفاده از قدرت کلمات برای بهتر کردن جامعه ما» است. به همین دلیل ، این برند متعهد به جامعه شیکاگو و ایجاد فضایی دلپذیر برای مشتریان خود است:

 • ابتکار #قفسه ها را خالی کنید، آن ها به دانش ‌آموزان محلی اجازه می ‌دهد تا هر کتابی را که می ‌خواهند، رایگان به خانه ببرند تا بر نرخ سواد در شیکاگو تأثیر بگذارد.
 • ساکنان به نوشیدن، استراحت در فروشگاه، و صحبت با مالک، ایجاد یک هوای دوستانه و رفاقت تشویق می شوند.
 • کتابفروشی نقطه ویرگول با نمایش هنرمندان محلی در گالری و نمایش نویسندگان محلی از سازندگان محلی پشتیبانی می کند.

همچنین متوجه خواهید شد که برند بصری آن ‌ها حال و هوای شیکاگو را نشان می ‌دهد، در حالی که به مردم نشان می‌ دهد که در حال خواندن و لذت بردن از فروشگاه هستند.

در مثال های بالا، برند بسیار بزرگ تر از لوگو یا تصاویر بصری برای کسب و کار است. در بخش های زیر در مورد این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چرا هویت برند اینقدر مهم است؟

به عنوان تجسم تقریباً همه چیزهایی که کسب و کار شما هست و انجام می دهد، هویت برند می تواند الهام بخش مشتریان باشد و حس وفاداری به برند شما را افزایش دهد. بنابراین ، هویت برند برای آینده ی کسب و کار شما بسیار مهم است.

بنابراین ، اگر برند شما چیزی فراتر از لوگوی آن است ، چگونه می‌ توانید کارهای برند هایی مانند کوکاکولا را تکرار کنید و عناصر منحصربه ‌فرد دیگری را در هویت کسب ‌و کارتان القا کنید؟

در اینجا شش مؤلفه ی هویت برند توسعه یافته و این که چرا توسعه آن ها برای شما بسیار مهم است آورده شده است.

"چهره ی" کسب و کار شما

برای همه مقاصد ، لوگوی برند شما “چهره ی” کسب و کار شما است. اما این چهره باید کاری بیشتر از ظاهر جالب یا جذاب انجام دهد – مشارکت لوگو در هویت برند نیز تداعی کننده است. به مردم می گوید که [این تصویر] به معنای [نام شرکت شما] است.

اعتبار و اعتماد

داشتن هویت برند فقط محصول شما را به یاد ماندنی تر نمی کند بلکه باعث می شود برند شما در بازار معتبرتر شود. برندی که چهره‌ ای را ایجاد می ‌کند و آن چهره را به طور مداوم در طول زمان حفظ می‌ کند ، اعتبار را در بین رقبای خود و اعتماد را در بین مشتریان خود ایجاد می ‌کند.

برداشت های تبلیغاتی

هویت برند الگویی است برای همه چیزهایی که در تبلیغات کسب و کار خود درج می کنید – چه آن تبلیغ در چاپ ، چه آنلاین یا یک آگهی تبلیغاتی قبل از پخش در یوتیوب. برندی با چهره و اعتبار صنعتی به خوبی آماده است تا خود را تبلیغ کند و بر خریداران بالقوه تأثیر بگذارد.

ماموریت شرکت شما

هنگامی که برای برند خود هویتی ایجاد می کنید ، چیزی را به آن می دهید که برای آن ایستادگی کند. این به نوبه ی خود به شرکت شما هدف می دهد. همه ی ما می دانیم که شرکت ها بیانیه ماموریت دارند، درست است؟ خب ، شما نمی توانید بدون هویت بخشیدن به برند خود بیانیه ماموریت داشته باشید.

ایجاد مشتریان جدید و جلب رضایت مشتریان موجود

هویت برند – هویتی با چهره ، اعتماد و ماموریت – افرادی را جذب می کند که با آن چه برند شما ارائه می دهد موافق هستند. اما هنگامی که این افراد مشتری می شوند ، همان هویت برند به آن ها احساس تعلق می دهد. یک محصول خوب مشتری ایجاد می کند، اما یک نام تجاری خوب طرفدار ایجاد می کند. 

اگر می خواهید کسب و کار شما به یک نام تجاری شناخته شده و محبوب تبدیل شود، کمی کار وتلاش لازم است. مراحل زیر به شما در ساختن هویت برند کمک می کنند. آن ها مراحل ساده ای هستند – اما اجرای آن ها داستان دیگری است.

هویت برند

چگونه یک هویت برند ایجاد کنیم :

1. درباره مخاطبان، ارزش پیشنهادی و رقبای خود تحقیق کنید.

درست مانند هر جنبه ی دیگری از شروع یک تجارت ، اولین قدم در ایجاد هویت برند ، تکمیل تحقیقات بازار است. شما باید این پنج مورد را روشن و درک کنید.

همان طور که جیمز زابیک ، استراتژیست برند HubSpot به من گفت ، “یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در هنگام ساختن هویت برند در نظر گرفت این است که پیام های شما چگونه با مخاطبان هدف شما مانوس می شود. با پیدا کردن نقاط نیاز مخاطبان خود و ارتباط دادن نحوه ی کمک شرکت یا محصول شما به حل آن ها شروع کنید.”

 

 زابیک می افزاید : ” شما ممکن است یک لوگوی پر زرق و برق و کپی بازاریابی چشم نواز داشته باشید، اما اگر به طور واضح و موثر به نقاط نیاز مشتریانتان نپردازد ، ایجاد یک هویت برند قدرتمند و ماندگار چالش برانگیز خواهد بود.”

مخاطبان

بر کسی پوشیده نیست که افراد مختلف چیزهای متفاوتی می خواهند. شما نمی توانید (معمولا) یک محصول را برای یک نوجوان به همان روشی که یک محصول را برای یک دانش آموز هدف قرار می دهید ، هدف قرار دهید. یادگیری آن چه که مخاطبان شما از یک کسب و کار در صنعت شما می خواهند برای ایجاد برندی که مردم دوستش دارند ، حیاتی است.

ارزش پیشنهادی و رقبا

چه چیزی کسب و کار شما را در صنعت خود منحصر به فرد می کند ؟ چه چیزی را می توانید به مصرف کنندگان خود ارائه دهید که دیگران نمی توانند ؟ دانستن تفاوت بین شما و رقبایتان برای توسعه یک برند موفق ضروری است. توجه به رقبای خود همچنین به شما آموزش می دهد که کدام تکنیک های برند سازی به خوبی کار می کنند – و همچنین تکنیک هایی که این کار را نمی کنند.

ماموریت

شما می ‌دانید که کسب ‌و کارتان چه چیزی را ارائه می ‌دهد، اما مطمئن شوید که یک بیانیه مأموریت واضح و مستقیم دارید که چشم‌ انداز و اهداف شما را توصیف می ‌کند. به عبارت دیگر ، هدف کسب و کار خود را بدانید – شما نمی توانید به خوبی برای یک کسب و کار شخصیت خلق کنید مگر این که بدانید آن کسب و کار در مورد چیست.

کالی ویلکینسون، مدیر ارشد برند HubSpot می ‌گوید: ” از پایداری برای چیزی نترسید. اکنون بیش از هر زمان دیگری ، مشتریان به سمت برندهایی جذب می ‌شوند که با ارزش‌ های آن ‌ها همسو هستند. ماموریت و چشم انداز خود را به هر کاری که انجام می دهید تزریق کنید و مشارکت های معناداری را با افراد و سازمان هایی که آن ارزش ها را به اشتراک می گذارند دنبال کنید.”

شخصیت

حتی اگر لزوماً یک شخصیت را برند سازی نمی ‌کنید، این بدان معنا نیست که نمی ‌توانید هنگام ایجاد تصویر برند، شخصیتی داشته باشید. از نوع ، رنگ ها و تصاویر خود برای نشان دادن این که شخصیت برند چیست استفاده کنید. سپس این نمایش بصری را با لحن صدای خود تقویت کنید : آیا شما یک کسب و کار مطمئن هستید که دارای هوشیاری زیاد است ، مانند نایک؟ یا مثل Givenchy شیک و حرفه ای هستید؟ در هر صورت ، مطمئن شوید که نام تجاری خود را به عنوان راهی برای معرفی کسب و کار خود توسعه دهید.

تحقیقات ممکن است کسل کننده باشند ، اما هرچه بیشتر در مورد کسب و کار خود بدانید ، هویت برند شما قدرتمند تر خواهد شد.

تجزیه و تحلیل SWOT

در نهایت ، تکمیل تجزیه و تحلیل SWOT می تواند برای درک بهتر برند شما مفید باشد. در نظر گرفتن ویژگی های برند به شما کمک می کند ویژگی هایی را که می خواهید در برند به تصویر بکشید پیدا کنید.

SWOT مخفف:

 • نقاط قوت : ویژگی های مثبت کسب و کار شما که مزیتی نسبت به رقبای شما ایجاد می کند.
 • نقاط ضعف : ویژگی هایی که ثابت می کند برای کسب و کار شما یک نقطه ضعف است.
 • فرصت ها : تغییرات و روندهایی در صنعت شما که فرصت هایی را برای کسب و کار شما فراهم می کند.
 • تهدیدها : عناصری در محیط یا صنعت که ممکن است برای کسب و کار شما مشکل ایجاد کند.

2. لوگو و یک قالب برای آن طراحی کنید.

هنگامی که کسب و کار خود را در داخل و خارج شناختید ، زمان آن رسیده است که نام تجاری خود را زنده کنید. به قول پل رند، طراح گرافیک ، “طراحی سفیر ساکت برند شماست.” در اینجا چیزی است که شما باید بدانید :

 • لوگو

اگرچه لوگو تمامیت هویت برند نیست ، اما یک عنصر حیاتی در فرآیند برندسازی است – لوگو قابل تشخیص ترین بخش برند شما است. در همه چیز از وب سایت شما گرفته تا کارت ویزیت و تبلیغات آنلاین شما وجود دارد. با لوگوی شما بر روی همه این عناصر، برند شما باید مانند این مثال منسجم به نظر برسد:

 • فرم جالب

همان طور که لوگوی شما برای برندسازی ضروری است، این تنها عنصری نیست که هویت برند را قدرتمند می کند. محصول(های) شما، بسته بندی یا روشی که خدمات خود را ارائه می دهید، همگی باید در هویت برند شما نقش داشته باشند. نمایش بصری کسب و کار شما در هر کاری که انجام می دهید، یکپارچگی ایجاد می کند و به ایجاد آشنایی مصرف کنندگان با شما کمک می کند. به عنوان مثال قوس های طلایی مک دونالد را در نظر بگیرید. آن ها از فرم جالبی برای ایجاد نماد “M” استفاده کردند که اکنون در سراسر جهان قابل تشخیص است.

 • رنگ و نوع

ایجاد یک پالت رنگ راهی برای افزایش هویت شماست. تنوع را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید طرح های منحصر به فردی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید و در عین حال به هویت برند وفادار بمانید.

تایپ در صورت عدم استفاده صحیح می تواند یک شمشیر دولبه نیز باشد. اگرچه طراحی نوع «میکس و مطابقت» کاملاً مرسوم شده است، اما این بدان معنا نیست که ترکیب تعداد انگشت شماری از فونت ها لزوماً ایده خوبی برای تجارت شما است. در لوگوی شما، در وب سایت شما، و در هر سندی که کسب و کار شما ایجاد می کند (چاپ و دیجیتال)، باید به طور مداوم از تایپوگرافی استفاده شود. اگر به وب ‌سایت نایک و تبلیغات آن نگاهی بیندازید، میبینید که فونت و سبک تایپ یکسانی را در تمام جنبه‌ های کسب ‌و کار حفظ می ‌کند – و این امر برای آن ها معجزه می ‌کند.

 • قالب ها

شما احتمالاً روزانه ایمیل می فرستید، نامه می نویسید، یا کارت ویزیت را به مشتریان بالقوه می دهید. ایجاد الگوها (حتی برای جزئیاتی به اندازه امضای ایمیل) به کسب و کار شما ظاهر و احساسی یکپارچه ، معتبر و حرفه ای می بخشد.

 • ثبات

همان طور که تقریباً در هر مرحله ی قبل ذکر شد (نمی توانم به اندازه کافی روی آن تأکید کنم)، ثبات چیزی است که می تواند هویت برند را ایجاد یا از بین ببرد. از الگوهای ذکر شده استفاده کنید و از انتخاب های طراحی که برای برند خود در تمام زمینه های کسب و کار خود تصمیم گرفته اید پیروی کنید تا هویت برند هماهنگی ایجاد کنید.

 • انعطاف پذیری

بله ، ثبات بسیار مهم است – اما انعطاف پذیر ماندن در جامعه ای که همیشه به دنبال بهترین در آینده است به همان اندازه مهم است.

انعطاف ‌پذیری به شما اجازه می ‌دهد تا در کمپین ‌های تبلیغاتی و تگ ‌لاین‌ ها مدرن ‌سازی هویت کلی برند خود را تغییر دهید تا بتوانید به طور مداوم مخاطبان خود را علاقمند نگه دارید. نکته ی کلیدی این است که تغییراتی که ایجاد می کنید در کل برند خود ثابت نگه دارید (به عنوان مثال ، طراحی کارت ویزیت خود و هیچ چیز دیگری را تغییر ندهید).

 • سند

یکی از مؤثرترین راه‌ ها برای اطمینان از پایبندی یک کسب ‌و کار به «قوانین» برندسازی، ایجاد مجموعه‌ ای از دستورالعمل‌ های برند است که همه ی بایدها و نبایدهای برند شما را مستند کند.

اسکایپ یکی از برندهایی است که کار شگفت انگیزی را ایجاد کرده است که یک راهنمای برند واضح و منسجم را ایجاد کرده است که هر کسی می تواند آن را دنبال کند. این یکی از راه‌ های توانمند سازی افراد برای ایجاد دارایی ‌های برند و به اشتراک گذاشتن نام تجاری شما و در عین حال سازگاری با برند است.

3. زبانی را که می توانید برای اتصال ، تبلیغ و تجسم در رسانه های اجتماعی استفاده کنید، یکپارچه کنید.

اکنون که نام تجاری خود را در شرکت خود ایجاد کرده اید و تمام اقدامات لازم برای توسعه ی آن را انجام داده اید، آماده اید تا برند خود را در جامعه ی خود ادغام کنید.

و یکی از موفق ترین راه ها برای انجام این کار این است که برند شما محتوای با کیفیت ارائه دهد. در کتاب الکترونیکی HubSpot، برندسازی در عصر ورودی ، پاتریک شی می ‌نویسد: ” محتوای شما از هر نظر برند آنلاین شما است و برند شما را تعریف می کند. بنابراین ، محتوای عالی ، برند عالی. محتوای خسته کننده ، برند خسته کننده.”

 • زبان

از زبانی استفاده کنید که با شخصیت برند شما مطابقت داشته باشد. اگر هویت برند شما سطح بالایی دارد ، از زبان حرفه ای استفاده کنید. اگر نام تجاری شما راحت است، بیشتر گفتگو کنید. زبانی که برای استفاده به عنوان برند انتخاب می کنید در کل کسب و کار ادغام می شود، بنابراین مهم است که لحن خود را با دقت بسازید تا با شخصیت برند خود مطابقت داشته باشد.

 • ارتباط و احساس

مردم داستان را دوست دارند. به عبارت دقیق ‌تر، مردم داستان ‌هایی را دوست دارند که آن ها را (از نظر احساسی و عملی) به حرکت درآورد. یک هویت برند قدرتمند می تواند یک ارتباط عاطفی با مصرف کنندگان ایجاد کند که می تواند پایه ی محکمی برای ایجاد یک رابطه ی پایدار با یک برند باشد.

 • تبلیغات

طراحی تبلیغات ، چه سنتی و چه دیجیتال ، کارآمدترین راه برای معرفی برند شما به جهان است. تبلیغات راهی است که می توانید پیام برندتان را به مخاطبان هدفتان برسانید.

 • رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از راه های عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان خود از طریق رسانه های اجتماعی است. انبوهی از پلتفرم‌ های موجود در اینترنت تعداد زیادی سرمایه دیجیتالی را ارائه می‌ دهند که می ‌توانید از آن ها برای ایجاد هویت برند خود استفاده کنید. کوکاکولا، بار دیگر، با استفاده از کاور عکس فیسبوک به عنوان سرمایه ی خود از سازگاری با شادی به خوبی استفاده می کند.

رسانه های اجتماعی همچنین زمانی که صحبت از مکالمه ی مستقیم با مشتریان و ایجاد وابستگی به برند شما به میان می آید ، مهم هستند. اگر در یک توییت ، وضعیت یا پست از شما نام برده شده است (مخصوصاً اگر مشتری سؤال یا نگرانی دارد) ، مطمئن شوید که با پاسخگویی مؤثر به مشتریان خود ، به برند خود شهرت خوبی بدهید.

4. بدانید از چه چیزی اجتناب کنید.

 شما می توانید تمام مراحل ایجاد هویت برند قدرتمند را دنبال کنید، اما اگر در هر یک از اقدامات زیر مقصر باشید، ممکن است برند شما دچار تزلزل یا شکست شود. 

 • به مشتریان خود پیام های ترکیبی ندهید. 

بدانید چه می خواهید بگویید و از زبان و تصاویر مناسب برای گفتن آن استفاده کنید. فقط به این دلیل که برای شما منطقی است به این معنی نیست که برای مشتریان شما منطقی خواهد بود. 

 • از رقبای خود کپی نکنید. 

رقابت شما ممکن است برندسازی مثال زدنی داشته باشد، و از آن جایی که شما محصولات یا خدمات مشابهی را می فروشید، ممکن است بخواهید کاری را انجام دهید که می دانید کار می کند – این کار را نکنید. کارهایی که آن ها انجام می دهند را در نظر بگیرید و برای این که کسب و کار خود را در صنعت خود بیش از پیش متمایز کنید، پیچ و تاب خود را روی آن قرار دهید. 

 • هماهنگی بین آنلاین و آفلاین را از دست ندهید. 

بله، ممکن است مواد چاپی شما کمی متفاوت از حضور آنلاین شما به نظر برسد، اما رنگ ‌ها، نوع، موضوع و پیام شما همگی باید ثابت باشند. 

 • مقایسه کنید، فداکاری نکنید. 

روزن به من گفت: ” همان طور که نام تجاری شما در شبکه های جدید گسترش می یابد، در مقابل تمایل به تعقیب گرایش هایی که با DNA برند شما همخوانی ندارند مقاومت کنید. هویت مقیاس بندی تنها زمانی کار می کند که از صفحه آهنگ اصلی خود استفاده کنید … به جای نوشتن یک آهنگ جدید به طور کامل. “

5. برند خود را برای حفظ هویت خود زیر نظر بگیرید.

مشابه سایر جنبه های بازاریابی شما ، تشخیص این که چه کاری را درست انجام می دهید (و چه کاری را درست انجام نمی دهید) بدون ردیابی معیارهای کلیدی عملکرد دشوار است. 

از Google Analytics ، نظرسنجی ‌ها، نظرات ، بحث‌ های رسانه ‌های اجتماعی و غیره برای نظارت بر برند خود و درک نحوه صحبت و تعامل مردم با شما استفاده کنید. این به شما این فرصت را می دهد تا در صورت نیاز تغییراتی را در نام تجاری خود اعمال کنید – چه برای اصلاح یک اشتباه یا برای بهبود هویت برند.

 

همان طور که زابیک می گوید ، ” تست کنید ، بیاموزید ، و بهینه سازی کنید. مشخص کنید که چه چیزی برند شما را از رقبای شما متمایز می کند و یاد بگیرید که با آن ارتباط برقرار کنید تا اعتماد ایجاد کنید. اگر محصول شما با تبلیغاتی که ایجاد می کنید مطابقت داشته باشد، با مشتریانی که به برند شما اعتقاد دارند، شروع به ایجاد حرکت خواهید کرد.” 

ایجاد یک برند به یاد ماندنی مستلزم استفاده مداوم از نوع ، رنگ ، تصاویر و زبان است ، اما ارزشش را دارد. هنگامی که مصرف کنندگان فوراً بر اساس یک لوگو تشخیص می دهند که شما چه کسی هستید و چه چیزی را نشان می دهید ، به چیزی بیش از یک نام و نماد تبدیل شده اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا