جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات آنلاین

5 استراتژی برای موفقیت تبلیغات آنلاین

کسب و کار شما برای موفقیت بیشتر در تبلیغات آنلاین چه باید بکند؟ با یک برنامه‌ی خوب و تحقیق شده، آماده خواهید بود که مشتریان خود را در جایی که هستند، ملاقات کنید و به راحتی آن‌ها را جذب کنید.

این پنج استراتژی برای موفقیت در تبلیغات دیجیتال، کسب ‌و کار شما را برای رویدادهای غیرمنتظره آماده می‌کند و شما را قادر می‌‌سازد بدون توجه به آنچه برای الگوریتم اتفاق میفتد، به اهداف خود برسید.

1- یک اکوسیستم ایجاد کنید

کلید موفقیت در تبلیغات آنلاین ساختن اکوسیستم شخصی شماست. ما اغلب شاهد ایجاد محدودیت‌های تصادفی از سوی این پلتفرم‌ها هستیم که به‌طور غیرمنتظره تبلیغات را در حالت تعلیق قرار می‌دهند.

اگر کسب و کار شما فقط روی یک پلتفرم قرار دارد به معنی است که با توقف فروش و کار شما نیز متوقف می‌شود.

بنابراین، شرکت‌‌ها باید یک اکوسیستم تبلیغاتی بسازند تا اطمینان حاصل کنند که تجارت همیشه ادامه می‌‌یابد. اجرای این استراتژی یک حرکت تغییردهنده و مفید برای سال جدید خواهد بود.

به عنوان مثال، تصور کنید حساب فیس‌بوک شما محدود شده است. اگر در سایر پلتفرم‌‌های ترافیکی مانند  Google Shopping، Tik Tok و Pinterest تبلیغات و حساب دارید، علاوه بر بازاریابی ایمیلی و بازاریابی پیامکی، فروش و کار شما همچنان ادامه خواهد داشت.

یک اکوسیستم تبلیغات آنلاین، محدوده حفاظتی را ارائه می‌دهد که مشاغل و کسب و کارهای آنلاین نباید از آن غافل شوند. 

2- بازاریابی پیامکی را پیاده‌سازی کنید

اگر هنوز از بازاریابی پیامکی استفاده نمی‌کنید، باید آن را شروع کنید؛ اگرچه این روش توسط تبلیغ‌کنندگان دست کم گرفته می‌شود؛ اما بازاریابی پیامکی به‌راحتی یکی از قدرتمندترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین منابع ترافیکی است که می‌توانید ایجاد کنید.

ما می‌‌بینیم که کاربران 90 درصد پیامک‌های خود را باز می‌‌کنند، که آن‌را به یکی از بالاترین نرخ‌‌ها در میان استراتژی‌‌های تبلیغاتی تبدیل می‌کند. هر استارت‌آپی در تجارت می‌تواند یک انقلاب فرهنگی باشد. ایمیل‌ها را می‌توان نادیده گرفت؛ اما پیام‌ها در 90 درصد موارد خوانده می‌شوند.

در یکی از موفق‌ترین مطالعات موردی ما در Golden Stream Media، ما 30003 هزار دلار برای بازاریابی پیامکی هزینه کردیم و 60 هزار دلار درآمد کسب کردیم. این مطالعه، موفقیت تبلیغات پیامکی را اثبات می‌کند.

به تمام افرادی که قبلاً از شما خرید کرده‌اند یا قصد خرید داشتند، فکر کنید. بازاریابی پیامکی مجدداً آن مخاطب را هدف قرار می‌دهد و با پیگیری یا پیشنهادات ویژه خرید را برای آنها آسان می‌کند. این یک استراتژی تبلیغات دیجیتال است که نمی‌توان آن را از دست داد.

3- به زبان عامیانه صحبت کنید

مخاطب شما فقط دوست دارد، غیررسمی صحبت کند. مطمئن شوید که با مشتریان مانند یک شخص واقعی صحبت می‌کنید. در بسیاری از موارد، از گفتن “باشه” و “خدای من” و ارسال ایموجی‌ها خجالت نکشید. مردم می‌خواهند بدانند که در حال گفتگو با یک انسان هستند، نه یک ماشین.

هرچه بیشتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، آنها احساس راحتی بیشتری در خرید از شما خواهند داشت؛ البته، جدیت محصول شما مهم است، ما حتی دیده‌ایم که مؤسسات مالی از زبان عامیانه استفاده می‌‌کنند و رشد بسیار زیادی داشته‌‌اند.

برای موفقیت در دنیای دیجیتال، زبانی که برای صحبت با مشتریان خود استفاده می‌کنید را تغییر دهید. شوخی کنید، داستان بگویید و هیجان‌انگیز باشید.

تبلیغات آنلاین

4- از TikTok استفاده کنید

تیک‌تاک یک پلتفرم با امکانات خلاقانه‌ی بی‌پایان است. در حالی که پتانسیل زیادی برای محتوای خلاقانه مرتبط با محصول شما در آن وجود دارد، ما شاهد خریدهای بسیار کمتری در این پلتفرم نسبت به سایرین هستیم؛ اگرچه خرید از آن کمتر است، اما مزایای خود را نیز دارد.

هزینه‌ی هر کلیک روی آن به‌طور کلی بسیار کمتر از سایر پلتفرم‌ها است. هزینه به ازای هر نمایش و حتی هزینه هر خرید نیز در آن کمتر است که فرصت بیشتری را در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار می‌دهد.

در حالی که TikTok هنوز یک پلتفرم تبلیغاتی نسبتاً جدید است، محبوبیت روزافزون آن به این معنی است که شرکت‌ها باید در آن سرمایه‌گذاری کنند.

اگر از تیک‌تاک و پتانسیل تبلیغاتی نامحدود آن استفاده نمی‌کنید، احتمالاً مرتکب اشتباه شده‌اید. (به فیس‌بوک در سال 2013 فکر کنید.) با زاویه‌ی مناسب و خلاقیت‌های مناسب، این پلتفرم می‌تواند روشی تازه برای تبلیغ‌کنندگان در همه جا باشد.

5-برای سازگاری با اپل آماده شوید

ما تغییرات عظیمی را پیش‌بینی می‌‌کنیم که می‌تواند برای تبلیغات و تجربه‌ی مصرف‌کننده در فیس‌بوک و اپل در راه باشد.

این بدان معناست که کسب و کارها باید صبور و آماده باشند تا اقدامات بعدی لازم را انجام دهند. هنگامی که اپل iOS 14 را راه‌اندازی کرد، فیس‌بوک به شدت آسیب دید.

نتیجه‌گیری

پس از این به‌روزرسانی‌ها، به نظر می‌رسد اپل ممکن است در آینده‌ی نزدیک پلتفرم تبلیغاتی خود را راه‌اندازی کند. با تعداد باور نکردنی کاربران اپل در جهان، این پلتفرم پتانسیل تبلیغاتی باور نکردنی را برای شرکت‌های سراسر جهان باز می‌کند.

عصر جدیدی از تبلیغات دیجیتال در راه است. اطمینان حاصل کنید که کسب‌ وکار شما منابع لازم برای بهره‌گیری از آن را در آینده دارد.

با در دست داشتن این استراتژی‌ها، کسب و کارها در تمام صنایع می‌توانند برای موفقیت در سال آینده آماده شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا