جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)چیست؟

بهینه‌سازی موتور جستجو، زمانی که نوبت به بازاریابی آنلاین می‌رسد، احتمالاً یکی از رایج‌ترین اصطلاحات به‌کاربرده شده است. 

در حالی‌که خیلی از ما مزایای آن را می‌دانیم، ممکن است به عنوان شیوه‌ی عمل برندسازی دیجیتال آن را به‌صورت موثر به‌کار نبریم؛ اما قبل از آن، چه تعداد از ما واقعاً برندسازی دیجیتال را درک کرده‌ایم و چگونه بهینه‌سازی موتور جستجو بر آن اثر می‌گذارد؟

برای بهتر فهمیدن این مفهوم، بیایید از مقدمه بهینه‌سازی موتور جستجو و برند‌سازی دیجیتال شروع کنیم.

بهینه‌سازی موتور جستجو چیست؟

آیا می‌خواهید پاسخی برای این سوال بیابید که “بهینه‌سازی موتور جستجو چیست؟” من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.

من علی ناصرحجتی با ایجاد این راهنما به دنبال این هستم تا به شما کمک کنم، اصول سئو را درک کنید و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید در رشد کسب‌وکارتان به‌کار گیرید. تبلیغات پولی شما مجبور نیست تمام کارهای سخت تبدیل بازدیدکنندگان را به مشتری انجام دهد (در غیر این صورت فقط پول را هدر می‌دهید). استراتژی SEO مناسب می‌تواند به افزایش ترافیک و تبدیل کاربران نیز کمک کند.

سئو چیست؟

SEO مخفف بهینه‌سازی موتور جستجو است. بهینه‌سازی موتور جستجو چیست؟ این فرآیند برداشتن گام‌هایی برای کمک به یک وب‌سایت یا بخشی از محتوا در رتبه‌ی بالاتر در گوگل است.

تفاوت اصلی بین سئو و تبلیغات پولی در این است که استراتژی سئو شامل رتبه‌بندی “ارگانیک” است، به این معنی که برای حضور در آن فضا هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. 

برای ساده‌تر کردن آن، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو به معنای برداشتن یک قطعه از محتوای آنلاین و بهینه‌سازی آن است تا وقتی کسی چیزی را جستجو می‌کند، موتورهای جستجو مانند Google آن را در بالای صفحه نشان دهند.

بیایید شرایط موجود را تجزیه کنیم: 89 میلیارد نفر تنها در ماه مه 2022 از Google.com بازدید کردند. این بدان معناست که اگر جستجو را بهینه نکنید، تعداد زیادی از بازدیدکنندگان را از دست خواهید داد.

برای درک بهتر این‌که چگونه می‌توانید محتوای خود را در موتورهای جستجو رتبه‌بندی کنید، ابتدا باید نحوه‌ی عملکرد جستجو را بدانید. این هدف نهایی این مقاله است. در پایان، نکات جستجو را می‌دانید تا بتوانید محتوای خود را برای رتبه‌بندی بالاتر در گوگل بهینه کنید و به پست‌های خود توجه بیشتری داشته باشید.

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید:

سئو کلاه سیاه از تاکتیک‌های پنهانی مانند خرید لینک، پر کردن کلمات کلیدی و تکرار محتوا استفاده می‌کند. ممکن است برای یک یا دو ماه شاهد افزایش ترافیک و درآمد باشید، تا زمانی که گوگل شما را شناسایی کند و سایت شما را برای همیشه در لیست سیاه قرار دهد. زمان بیشتری طول می‌کشد؛ اما سئو کلاه سفید تاکتیک‌های درستی را اجرا می‌کند که برای سال‌های آینده به شما پول خواهد داد.

تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی:

داشتن کلمات کلیدی مناسب در وب‌سایت شما، اصلی‌ترین راه گوگل برای تشخیص موضوع سایت است. استفاده از ابزارهای سئو مانند Ubersuggest  می‌تواند به شما کمک کند، کلمات کلیدی مناسبی را پیدا کنید که مرتبط با موضوع شما هستند.

HTML:

تگ‌های عنوان، توضیحات متا، متن جایگزین و هِدر قطعات مهم پازل بازاریابی سئو هستند. شما از این موارد برای اطلاع بیشتر به گوگل در مورد محتوای خود و آنچه خوانندگان می‌توانند در هنگام ورود به سایت شما انتظار داشته باشند، استفاده خواهید کرد.

معماری سایت:

معماری سایت شما بر روی طراحی و عملکرد آن تمرکز دارد. اگر کاربران نتوانند به راحتی در سایت حرکت کنند، خیلی آهسته بارگذاری می‌شود و دسترسی به برخی عناصر دشوار است، ناوبری سایت برای گوگل نیز دشوارتر خواهد بود.

اعتماد:

مردم باید به سایت شما اعتماد کنند و داشتن ویژگی‌هایی مانند گواهی‌نامه‌های SSL و HTTPS در حال حاضر استاندارد صنعت است. بدون این‌ها نمی‌توانید وب‌سایتی داشته و انتظار داشته باشید که رتبه‌بندی کنید؛ زیرا گوگل این انتظار را دارد.

پیوندها:

ایجاد لینک بسیار مهم است؛ اما دشوار است و به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. این دری را برای سئوکارانی باز می‌کند که مایلند تلاش بیشتری برای ایجاد پیوندها به روش صحیح انجام دهند.

شخصی:

مطمئن شوید که مخاطبان خود را درک می‌کنید و آنها از شما چه می‌خواهند. هر مشتری وقتی از سایت شما را بازدید می‌کند، انتظاراتی دارد و این به شما بستگی دارد که آن نیاز یا خواسته را برآورده کنید.

اجتماعی:

رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی سئو به خوبی با هم کار می‌کنند، بنابراین از جنبه‌ی اجتماعی غافل نشوید؛ زیرا می‌تواند به تلاش‌های سئوی شما کمک کند. رتبه‌بندی در Google بسیار طول می‌کشد و دریافت اشتراک‌های اجتماعی فراوان واقعاً می‌تواند به Google کمک کند، نشان دهد که برای مدت طولانی حضور دارید و مایل به انجام هر کاری هستید.

E-E-A-T (تجربه، تخصص، اقتدار، قابل اعتماد):

این‌ها دستورالعمل‌هایی هستند که بازبینان کیفیت Google از آنها برای ارزیابی وب‌سایت شما استفاده می‌کنند. مطمئن شوید که بهترین روش‌ها را برای هر قسمت از مخفف دنبال می‌کنید، تا رتبه بالایی کسب کنید.

نتیجه‌گیری:

اگر می‌خواهید نتایج را ببینید، حداقل شش ماه را به آن اختصاص دهید. کسانی که می‌گویند سئو یک استراتژی “تنظیمش کن و فراموشش کن” است، اشتباه می کنند. شما می‌خواهید در بالای موتورهای جستجو پس مرتب محتوایتان را به‌روزرسانی کنید و به ایجاد محتوای جدید عالی ادامه دهید تا سایت خود را تازه کنید و به Google نشان دهید که هنوز فعال هستید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا