جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
5 روش استفاده از لینکدین

5 روش استفاده از لینکدین به‌منظور تقویت کسب و کار

لینکدین باید به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما مورد استفاده قرار گیرد. این رسانه، بستری ارزشمند برای مدیران کسب و کار، تصمیم‌گیرندگان و افراد دارای درآمد بالا فراهم می‌کند.

در این مقاله به بررسی 5 روش استفاده از لینکدین برای تقویت کسب و کار خود می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

استفاده از لینکدین به عنوان یکی از ابزارهای شبکه‌سازی (Networking)

لینکدین، یک ابزار شبکه‌سازی قدرتمند به حساب می‌آید. برای آن‌که بتوانید به صورت کامل از قابلیت شبکه‌سازی لینکدین استفاده کنید نیاز است، تا سه اقدام زیر را انجام دهید:

1- برقراری ارتباط با مردم (Connect with people)

به همکاران، دوستان و افرادی که نمی‌شناسید، کانکت شوید. هیچ محدودیتی برای برقراری ارتباط با افراد ندارید.

وبلاگ کسی را دنبال می‌کنید؟ آیا یک شرکت رؤیایی برای کار کردن می‌شناسید؟ به همه‌اشان، کانکت شوید.

آیا به دنبال فرصت‌های جدید شغلی هستید؟ تمامی درخواست‌های جدید برقراری ارتباط را بپذیرید. پروفایل خود را همواره عمومی (public) نگهدارید؛ چرا که هیچ زمان نمی‌دانید که چه فرصت‌های شغلی ممکن است از طریق لینکدین برای شما فراهم شوند.

5 روش استفاده از لینکدین

2- ایجاد حساب شخصی/ حساب تجاری (Build an all-star profile)

برقراری ارتباط به تنهایی کافی نیست. باید برای ساختن مشخصات شخصی یا تجاری خود وقت بگذارید.

در عمل باید:

 • مقدمه‌ای مختصر و اصولی بنویسید که شما و کسب و کارتان را متمایز نماید.
 • برای تصویر پروفایل خود از یک عکس حرفه‌ای یا یک لوگوی مناسب استفاده نمایید.
 • اگر از تصویر هدر استفاده می‌کنید، به سایز و کیفیت آن توجه نمایید.
 • تمامی زمینه‌های (fields) موجود را پر کنید.
 • انواع رسانه‌ها مانند مقالات سفید، فیلم‌ها، وبلاگ، اینفوگرافیک‌ها و … را ضمیمه نمایید.

به طور کلی باید یک پروفایل قوی بسازید که باعث شود تا مخاطبان، درک واضحی از شما به دست آورند. همچنین درج اطلاعات تماس را فراموش ننمایید.

3- تعامل با محتوای دیگران (Interact with others)

استفاده از لینکدین به عنوان یک پلتفرم برای انتشار صرف محتوا کافی نیست. در حقیقت نیاز است تا با دیگران و محتوای آنان، ارتباط معناداری ایجاد نمایید.

علاوه بر اشتراک‌گذاری محتوای خود نیاز است تا به‌درستی و با تأمل درباره‌ی محتوای دیگران، نظر بدهید. همچنین زمانی که محتوای خود را ارسال می‌کنید، حتما به نظر کاربران پاسخ دهید.

می‌توانید سؤالاتی بپرسید و بحث‌هایی را با انجام این کار شروع نمایید. توصیه‌هایی به دیگران بدهید یا از آن‌ها بخواهید تا توصیه‌هایی به شما بکنند.

همچنین در گروه‌های لینکدین مرتبط با تجارت خود عضو شوید.

استفاده از لینکدین به عنوان یک بستر انتشار

لینکدین به عنوان یکی از منابع عالی برای تولیدکنندگان محتوا شناخته می‌شود. در حقیقت شما می‌توانید علاوه بر پست کردن جدیدترین آپدیت‌ها و لینک‌ها به محتوای خود در لینکدین، از خود این پلتفرم به عنوان یک بستر بومی(native) انتشار محتوا استفاده کرده و محتوای منحصر به فردی برای مخاطبان خود در لینکدین ایجاد نمایید.

همچنین لینکدین، تنها پلتفرم رسانه‌های اجتماعی می‌باشد که می‌توان از آن برای انتشار مقالات استفاده کرد. شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چرا به جای انتشار مستقیم در وبلاگ، باید از لینکدین استفاده کرد؟

انتشار مقالات در لینکدین به جای آن‌که ترافیکی را به سایت شما هدایت کند، باعث ایجاد آگاهی از برند و هدایت مشارکت اجتماعی می‌شود. هر زمانی‌که مقاله‌ای را در لینکدین منتشر می‌کنید، تمامی کسانی که با شما در ارتباط هستند (Connections) از آن مطلع می‌شوند.

به این نکته نیز توجه کنید که نزدیک به 45 درصد از افرادی که محتواهای لینکدین را مطالعه می‌کنند، دارای سطوح بالایی در کار خود هستند. (مانند مدیران و معاونان) همچنین، لینکدین به شما این امکان را می‌دهد تا مقالاتی که منتشر کرده‌اید را تجزیه و تحلیل کرده و موفقیت آن‌ها در جذب کاربر ارزیابی نمایید.

استفاده از لینکدین به منظور مدیریت اعتبار آنلاین

اولین قانون مدیریت اعتبار آنلاین آن است که زمانی که فردی نام تجاری شما را در موتورهای جستجو سرچ می‌کند، شما بتوانید بر تمامی نتایج به دست آمده از این جستجو کنترل داشته باشید. در حقیقت شما می‌خواهید که تمامی محتواهای سایت‌تان رتبه‌ی بالایی داشته باشند.

اما علاوه بر این موضوع نیاز است تا در تمامی رسانه‌های اجتماعی، حسابی به اسم شما وجود داشته باشد. حتی اگر فعالیتی در آن‌ها ندارید. دلیل این موضوع آن است که معمولاً پروفایل‌ شما در رسانه‌های اجتماعی، در صفحه اول نتایج موتور جستجو نمایش داده می‌شوند.

اطمینان حاصل کنید که یک صفحه‌ی تجاری برای برند خود ایجاد کرده‌اید. هر چه بتوانید نتایج بیشتری را در SERP به خود اختصاص دهید، عملکرد بهتری خواهید داشت.

مزیت دیگر انجام این کار آن است که اگر تاکنون از کاربران، بازخورد منفی دریافت کرده‌اید، نمایش پروفایل‌ رسانه‌های اجتماعی شما در صفحه‌ی اول SERP، موجب رانده شدن نظرات منفی به صفحات بعدی می‌شود.

تولید لید، افزایش تبدیل

چه کسب و کار شما از نوع B2B باشد و چه از نوع B2C باشد، شما می‌توانید با استفاده از لینکدین اقدام به تولید لید کرده و نرخ تبدیل را افزایش دهید. موارد زیر را در نظر بگیرید:

کاربران لینکدین دارای قدرت خرید هستند. تقریبا 44 درصد آن‌ها دارای حداقل 75 هزار دلار درآمد در سال می‌باشند. اگر محصولی برای فروش دارید، می‌توانید افرادی را در لینکدین پیدا کنید که می‌توانند آن را بخرند. همچنین شما می‌توانید مشتریان جدیدی از طریق لینکدین پیدا کنید. 40 میلیون نفر از کاربران لینکدین، در موقعیت تصمیم‌گیری قرار دارند و می‌توانند آژانس شما را استخدام کنند، از نرم‌افزار شما استفاده نمایند یا با توجه به محصولات شما، شرکت خود را توسعه دهند.

می‌توانید اقدام به ایجاد مشارکت استراتژیک نمایید. در واقع نزدیک به 61 میلیون نفر از کاربران لینکدین، به عنوان یک تأثیرگذار ارشد شناخته می‌شوند؛ البته شما می‌توانید این کار را به صورت ارگانیک نیز انجام دهید یا آن‌که از ابزار Sales   Navigator  لینکدین استفاده نمایید. 

با استفاده از Sales Navigatorمی‌توانید به موارد زیر دست‌یابید:

 • اطلاعاتی نسبت به لیدهای فعلی به شما می‌دهد. (شامل رشد شرکت، تغییرات شغلی و …)
 • قابلیت جستجوی پیشرفته که به شما امکان هدف‌گیری تصمیم‌گیران را خواهد داد.
 • دریافت پیشنهادهای اتوماتیک درباره‌ی لیدها
 • استفاده از لینکدین برای یافتن استعداد جدید

برای آن‌که بتوانید در لینکدین اقدام به پیدا کردن یک استعداد نمایید، این پلتفرم، اشتراک پولی (premium) ارائه می‌دهد. 

با استفاده از برنامه‌ی Recruiter Lite، می‌توانید به موارد زیر دست‌یابید:

 • پست کردن موقعیت‌های شغلی
 • ارسال 30 پیام لینکدین مستقیم به استعدادهای مورد علاقه‌ی خود
 • استفاده از جستجوی پیشرفته برای پیدا کردن چیزی که دقیقاً به دنبال آن هستید.
 • مرتب کردن و مدیریت داوطلبین

ردیابی داوطلبین

اگر تازه کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید و هنوز مدیر استخدام یا بخش منابع انسانی در تیم خود ندارید، می‌توانید از Recruiter Lite استفاده نمایید؛ چرا که با نبود مدیر استخدام نیز این ابزار کارآیی خواهد داشت و همچنان شیوه‌ی مناسبی برای بررسی کاندیداها یا داوطلبین می‌باشد.

همچنین، این ابزار به شما کمک خواهد کرد تا در صورت استفاده از آژانس‌های کاریابی، در هزینه‌های استخدام صرفه‌جویی نمایید.

سخن آخر

لینکدین ابزار مفیدی برای توسعه‌ی شبکه، مدیریت اعتبار آنلاین، توسعه‌ی کسب و کار، هدایت ترافیک ارزشمند به سایت و یافتن و پرورش لید به حساب می‌آید. حتی در صورتی که زمان بیشتری را در رسانه‌های اجتماعی دیگر می‌گذارنید و در آن پلتفرم‌ها سرمایه‌گذاری بیشتری نیز کرده‌اید هم نباید از ایجاد یک صفحه در لینکدین و استفاده از آن غافل باشید.

مخاطبان هر کسب و کاری منحصر به فرد هستند. زمانی‌که از لینکدین استفاده می‌کنید، متوجه‌ی مشارکت فوق‌العاده‌ای در آن خواهید شد. 

تنها راه فهمیدن این موضوع آن است که زمان بیشتری را در این پلتفرم سپری کنید و شبکه‌های ارتباطی خود را تقویت کنید و گسترش دهید. در این مسیر و در هر مرحله نیاز به همراهی و مشاوره داشتید. پاسخگوی سوالات شما هستم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا