اینستاگرام دومین بخش از سری آموزش های نحوه کار الگوریتم های خود را منتشر کرد. در این بخش، آن ها به مفهوم عملکرد الگوریتم جستجو خود پرداختند.

همچنین آن ها به بررسی این موضوع پرداختند که صفحات، چگونه می توانند شانس حضور خود برای نمایش در نتایج جستجو را افزایش دهند.

در اولین سری این آموزش ها آن ها به نحوه رتبه بندی پرداختند و مطابقت این پلتفرم با محتوای مرتبط با کاربران را (برای اطمینان از دردسترس بودن پست ها برای کاربران)، زیر ذره بین قرار دادند.

در این بحث، جستجو از نظر اهمیت، در رده دوم قرار می گیرد اما این کار، بستری برای کشف می باشد.

اگر می خواهید حداکثر حضور را در اینستاگرام ثبت کنید باید میزان آگاهی نسبت به تمامی سیستم‌ های جستجوی اینستاگرام و نحوه استفاده از آن ها در استراتژی های خود را افزایش دهید.

اصول اولیه سرچ اینستاگرام نسبتا ساده می باشد. اینستاگرام از کلمات کلیدی که در باکس جستجو می نویسید استفاده کرده و مرتبط ترین محتواها را به شما نشان می دهد.

 اما این کار، تنها فاکتور مؤثر بر نمایش جستجوها نیست. در حقیقت اینستاگرام از 3 فاکتور برای انجام این کار بهره می‌ برد:

متنی که وارد می کنید

اینستاگرام می‌گوید:

“این کار تا میزان زیادی، بیشترین تأثیر را بر نتایج جستجو دارد. ما سعی می کنیم چیزی که تایپ می کنید را با مرتبط ترین نام های کاربری، بیوها، کپشن ها و مکان ها، مطابقت دهیم.”

فعالیت شما در اپلیکیشن

علاوه بر متن، فعالیت های گذشته شما در اینستاگرام مانند حساب هایی که فالو کرده‌ اید، پست هایی که مشاهده کرده‌ اید و تعاملی که با آن ها داشته اید، در نظر گرفته می شوند.

“ما معمولا حساب‌ ها و هشتگ‌ هایی که دنبال می کنید را بالاتر از آن هایی نمایش می دهیم که دنبال نمی کنید.”

محبوبیت هر جستجو

عناصر مؤثر در این زمینه، تعداد کلیک، تعداد لایک و تعداد به اشتراک گذاشتن هایی می باشند که برای هر یک از پست ها، هشتگ ها یا حتی مکان ها تاکنون انجام شده اند.

با توجه به موارد ذکرشده، فعالیت های سابق، بر افزایش حضور شما در اینستاگرام، تأثیرگذار می باشند. این نکته به عنوان یکی از فاکتورهای مهم برای به حداکثر رساندن حضور و کشف شما در اینستاگرام تلقی می شود.

شما می توانید با تثبیت حضور خود با گذر زمان و همچنین حفظ فعالیت منظم خود در اینستاگرام، پتانسیل کشف شدن حساب کاربری خود را افزایش دهید.

چنین فعالیت هایی باعث می شوند تا حساب کاربری شما در طیف وسیع تری از جستجوها، نمایش داده شوند.

اینستاگرام می گوید که هر پست، هشتگ یا حسابی که با دستورالعمل های آنان مغایرت داشته باشد، در رتبه های پایین تری قرار خواهند گرفت:

“حساب هایی که اقدام به پست کردن اسپم ها می کنند یا آن که از دستورالعمل های ما، تبعیت نمی کنند شانس کمی برای ظاهر شدن در نتایج جستجو را دارند و برای پیدا کردن آن ها باید نام کاربری شان را به طور کامل تایپ کنید.

ما همچنین، جستجوهای مرتبط با موارد حساس را با استفاده از ابزارهای امنیتی، متعادل می کنیم تا از نمایش محتوا مرتبط آسیب رسان، جلوگیری به عمل آوریم.”

به عنوان مثال، اینستاگرام، صفحاتی که اقدام به ترویج نظریه توطئه در ارتباط با کویید 19 می کنند را در رتبه های پایین تری قرار داده‌ است.

همچنین مشاهده شده است که گاهی اوقات اینستاگرام اقدام به کاهش حضور محتواهای سیاسی در نتایج جستجو می کند.

البته برای برندها و بازاریابان، تنها نگرانی واقعی در این زمینه، پارامترهای اسپم اینستاگرام باید باشد. برندها باید از این نکته مطمئن باشند که قوانین مرتبط با پارامترهای اسپم را، رعایت می کنند.

در زیر، کارهایی که باعث می شوند تا اینستاگرام، پست ها و موارد مرتبط به برند شما را در نتایج پایین تری قرار دهند را لیست کرده ایم:

محتواهای مرتبط با لوازم آرایشی و زیبایی

محتوای دارای ادعاهای مبالغه آمیز درباره سلامتی مانند درمان معجزه آسا

محتواهای مرتبط با فروش محصولات و خدمات در زمینه سلامت مانند مکمل های ورزشی

محتواهایی که تجارت های  فریب دهنده (مانند وام های بدون ریسک) را تبلیغ می کنند.

محتواهای دارای متون و تصاویر آشکار جنسی (مانند افراد با لباس های کاملا شفاف)

محتواهایی که محصولات تحت نظارت (مانند سیگار و داروهای گیاهی) را تبلیغ می کنند.

محتواهای غیراورجینال که از منابع دیگری اخذ شده اند.

محتواهایی که یک مسابقه یا یک هدیه را تبلیغ می کنند.

اکثر موارد، منطقی و ساده می باشند هرچند باید به دو مورد اخیر، توجه بیشتری نمایید. مثلا شیر کردن میم‌ های سایر صفحات ممکن است باعث افزایش تعداد لایک شود اما ممکن است باعث جریمه شدن شما از طریق کشف نشدن در جستجوها شود.

اینستاگرام اعلام کرده‌ است که به دنبال توسعه ابزارهای جستجو می‌ باشد. این نکته می تواند بر نحوه برخورد شما با فرآیند بهینه سازی، تأثیرگذار باشد.

در سال گذشته، اینستاگرام اقدام به توسعه گزینه های جستجو از طریق نمایش حساب های کاربری توسط تطبیق کلمات کلیدی با هشتگ ها، نام های کاربری و مکان ها کرد. اما آن ها به دنبال توسعه بیشتری می باشند.

“ما نتایج جستجو را به منظور تسهیل فرآیند اکتشاف، بهتر خواهیم کرد. به عنوان مثال در زمان جستجوی عبارت “Space”، تصاویر و فیلم های مرتبط با فضا را مشاهده خواهید کرد.

این ویژگی به درد مواقعی می خورد که نام دقیق حساب کاربری یا هشتگ مورد نظر خود را ندانید.”

همانطور که مشاهده می کنید، در نسخه آپدیتی که اینستاگرام از آن صحبت کرده است، در زمان جستجوی عبارت فضا، پست های مرتبط با این عبارت را در اولین صفحه (بخش Top) خواهید دید.

این کار به برجسته شدن محتواهای مرتبط با عبارات جستجویی، کمک خواهد کرد.

البته اکنون نیز می توانید با انتخاب حساب‌ های کاربری مورد مشاهده در صفحه نتایج، این پست ها را مشاهده کنید اما اینستاگرام به دنبال آن است که تعامل افراد را در این بستر از طریق شیوه ای که ذکر شد، بهینه‌ سازد.

اینستاگرام سه پیشنهاد برای برند ها در این زمینه (برنامه آینده اینستاگرام برای نتایج جستجو) دارد:

استفاده از دسته‌ و نام پروفایل مناسب

نتایج جستجو، در وهله‌ی اول با متن مطابقت پیدا می کند. با توجه به این موضوع، استفاده از نام پروفایل مرتبط با محتوای پست ها بهترین کاری است که می توانید در این زمینه انجام دهید.

همچنین اینستاگرام پیشنهاد می دهد اگر افراد، شما را با عنوان دیگری نیز می شناسند، از آن در سایر بخش های نام کاربری خود استفاده نمایید.

استفاده از کلمات کلیدی و لوکیشن های مرتبط در بیو

از کلمات کلیدی در بیو خود استفاده نمایید. همچنین اگر حساب شما دارای موقعیت مکانی خاصی است، آن را در بیو، ذکر کنید.

استفاده از کلمات کلیدی و هشتگ های مرتبط در کپشن

برای آن که یک پست در نتایج جستجو نمایش داده شود، باید از کلمات کلیدی و هشتگ ها ، نه در بخش کامنت ها بلکه در کپشن استفاده شود.

نکته آخر به نوعی پایان جدال بر سر بهترین موقعیت استفاده از هشتگ ها نیز به حساب می آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *