جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایمیل پادشاه کانال‌های بازاریابی

ایمیل؛ یکی از قدیمی‌ترین اشکال ارتباطات و یکی از موثرترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی است. مطمئناً روش‌های جدیدتری برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان شما مانند رسانه‌های اجتماعی و چت زنده وجود دارد. با این حال، با پایگاه کاربر بیش از 4.5 میلیارد نفر، ایمیل پادشاه کانال‌های بازاریابی است.

علاوه بر این، بازاریابی ایمیلی به ازای هر دلار خرج شده، بازگشت سرمایه 36 دلاری دارد، به این معنی که سزاوار جایگاهی در جعبه ابزار هر بازاریاب است.

بازاریابی ایمیلی (Email marketing) چیست؟

بازاریابی ایمیلی یکی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال است که شامل ارسال پیام‌های تجاری برای گروهی از افراد از طریق ایمیل است. معمولاً توسط مشاغل برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود، ایجاد روابط با مشتری، افزایش فروش و افزایش آگاهی از برند استفاده می‌شود. 

جایگاه ایمیل مارکتینگ در استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال

اگر می‌خواهید با مشتریان خود ارتباط معناداری برقرار کنید، به آنها کمک کنید محصولات و خدمات شما را بیابند و به طور مرتب توجه آنها را جلب کنید، ایمیل یکی از ضروریات استراتژی بازاریابی شما برای سال 2023 است.

89 درصد از بازاریابان بیان می‌کنند که بازاریابی ایمیلی استراتژی اصلی آنهاست و پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی ایمیل مارکتینگ تا سال 2027 به 17.9 میلیارد دلار افزایش یابد. این بدان معناست که زمان بهتری برای سرمایه‌گذاری در این روش موثر، مقیاس‌پذیر و مقرون به صرفه برای دستیابی به مشتریان وجود ندارد؛ اما بازاریابی ایمیلی (مانند هر بازاریابی) تنها در صورتی می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد که به آخرین روندها توجه کنید و مطابق با آن سازگار شوید.

چرا باید با روندهای بازاریابی ایمیلی همراه باشید؟

بازاریابی ایمیلی به‌طور مداوم در حال پیشرفت است. با این حال، روندهای ایمیل نسبت به، مثلاً، رسانه‌های اجتماعی کندتر عمل می‌کنند. بازاریابی ایمیلی پایدارتر و طولانی‌تر است، بنابراین به‌ندرت تغییر می‌کند؛ اما وقتی تغییر می‌کند، تحولات بزرگ و تأثیرگذار هستند؛ البته تغییرات کوچک‌تری وجود دارد و فرآیندهای طراحی و بازاریابی جهانی بر بازاریابی ایمیلی نیز تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل است که یادآوری آنچه واقعاً مرتبط است و قرار دادن آن در شرایط امروزی برای موفقیت مهم است. در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا با آخرین روندها آشنا شوید.

در سال 2022، کمی بیش از 78 درصد از بازاریابان، بازاریابی ایمیلی را در سه کانال برتر خود قرار دادند: علاوه بر این، مخاطبان ایمیل فقط به رشد خود ادامه می‌دهند و پیش‌بینی می‌شود که در سال 2025 به 4.6 میلیارد نفر برسد. این بدان معناست که کسب‌وکارهای بیشتری سعی خواهند کرد از آن بهره ببرند. 

در آینده، بازاریابی ایمیلی امکانات بیشتر و چالش‌های بیشتری را به همراه خواهد داشت و رقابت سخت‌تری را شاهد خواهیم بود. به‌علاوه، رکود اقتصادی بر مردم در سرتاسر جهان تأثیر می گذارد. مخاطبان شما ممکن است هزینه‌های خود را کاهش دهند.

بازاریابی با ایمیل چیست؟

هر زمانی که یک شرکت یک ایمیل ارسال کند، جدای از تائیدات سفارش و پاسخگویی مستقیم به سوالات مشتری، می‌تواند به عنوان یک فرمی از بازاریابی با ایمیل در نظر گرفته شود. بازاریابی با ایمیل یک بخش از بازاریابی اینترنتی است، که بازاریابی آنلاین را در برمی گیرد مانند وب‌سایت‌ها، رسانه اجتماعی، وبلاگ‌ها و بیشتر.

بازاریابی با ایمیل می‌تواند شامل خبرنامه‌هایی در مورد اخبار به روز شرکت یا ترویج فروش و تعاملات انحصاری برای مشترکین باشد. در بهترین حالت، بازاریابی با ایمیل اجازه می‌دهد که مشتریان مطلع شوند و پیغام‌های بازاریابی‌شان را برای مخاطبین خود مناسب کنند. در بدترین حالت، این نوع از بازاریابی می‌تواند مشتریان را با ایمیل‌های هرز مزاحم دور کند.

چگونه بازاریابی از طریق ایمیل کار می‌کند؟

تنظیم و ردیابی پویش بازاریابی از طریق ایمیل آسان است که آن را برای کسب و کارهای کوچک در دسترس می‌سازد. شما می‌توانید برای نمونه یک گزینه ثبت‌نام خبرنامه به وب‌سایت‌تان اضافه کنید. همچنان که مردم ثبت‌نام می‌کنند شما می‌توانید خبرنامه‌ها را به مخاطب در حال رشد ارسال کنید. شما همچنین می‌تواند مشتریان را به سمت خبرنامه از پروفایل رسانه اجتماعی‌تان سوق دهید.

مزایای بازاریابی ایمیلی

 دو مزایای عمده و چشمگیر بازاریابی ایمیلی قیمت و سهولت آن است.

در مقایسه با دیگر انواع بازاریابی، ایمیل زدن یک روش ارزان برای تبلیغ شرکت، محصولات و خدمات شما می‌باشد. بازاریابی با ایمیل به شما اجازه می‌دهد که گروه‌های خاصی از مشتریان یا حتی اشخاص ویژه‌ای را مورد هدف قرار دهید. اگر روز تولد مشتریان تخفیف‌هایی روی کالا و خدمات پیشنهاد کنیم یک راهی برای رسیدن به این کار است.

یک مزیت بزرگ ایمیل نسبت به رسانه این است که مشتریان احتمال بیشتری دارد یک ایمیل را ببینند تا رسانه اجتماعی را؛ چرا که تنها گذاشتن محتوایی روی رسانه اجتماعی بدین معنی نیست که هر شخصی که شما می‌خواهید آن پست را ببیند. با این حال یک ایمیل تا زمانی که خوانده شود، در بخش صندوق ورودی مشتریان هدف قرار می‌گیرد.

بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند به طور اساسی درآمد شما را افزایش دهد، اگر شما آن را بهدرستی انجام دهید. راه خوبی است برای این‌که مردم را برای بازدید به وب‌سایت و وبلاگ‌تان فرابخوانید. ترافیک بیشتر معمولا مساوی با درآمد بیشتر است.

راهبردهای بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی موثر با ایمیل تلاش زیادی می‌برد. در این مقاله تعدادی از راهبردها برای به‌دست آوردن پویش‌های بازاریابی با ایمیل شما آماده است:

ما آماده است:

  • فهرست خودتان را بسازید

تمام کاری که شما باید به‌وسیله فرستادن ایمیل ناخواسته انجام دهید، دور کردن مردمی است که شما آرزو داشتید به مشتریان شما تبدیل شوند. یا از طریق وب‌سایت، فروشگاه شما یا در یک واقعه، مشتریانی که دریافت ایمیل‌های شما را انتخاب کرده‌اند را پیدا کنید.

  • از قانون پیروی کنید

بازاریاب‌های ایمیل باید به قوانین CAN-SPM Act  پایبند باشند. این قوانین شامل این است که موضوع فریبنده نداشته باشد، راهی برای لغو اشتراک فراهم کنند و نام و آدرس شما در انتهای ایمیل‌تان باشد.

  • پیغام‌های خود متنوع کنید

فقط تمام زمان‌تان را صرف تبلیغات نکنید. از ایمیل‌هایتان برای ساختن توافقات با مشتریان به‌وسیله به اشتراک گذاشتن تخصص‌تان یا دیگر موارد استفاده کنید. به آنها نکات و چشم‌اندازهایی بدهید که برای آنها ارزش داشته باشد. اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که به آنها اجازه بدهد، بیشتر در مورد شما و شرکت‌تان بدانند.

  • به مشترکین خود احترام بگذارید

 با فهرست‌تان به خوبی رفتار کنید. به یادداشته باشید که مردم که شما با آنها ارتباط برقرار می‌کنید اطلاعات‌تان را قبول کرده‌اند، آنها شایسته‌ی احترام شما هستند. اگر شما می‌خواهید یک شانس برای تبدیل آنها از مشتری به طرفداران و حتی تبلیغ‌کنندگان برندتان داشته باشید، به آنها احساس خاص بودن بدهید.

  • از یک برنامه‌ی زمان‌بندی پیروی کنید

اگر خبرنامه دارید به برنامه‌ی زمان‌بندی پایبند شوید. ارسال ایمیل در همان روز ( روزها) هر هفته به مشترکین شما کمک می‌کند که  بدانند چه زمانی چه انتظاری از شما دارند.

  • ایمیل را برای نسخه موبایل بهینه‌سازی کنید

مطالعات تحلیل‌گران شرکت Litmus نشان می‌دهد که تنها نیمی از تمام ایمیل‌ها در موبایل باز می‌شوند.

این بدین معنی است که اگر ایمیل شما به‌درستی روی الگوهای موبایل نشان داده نشد، نیمی از مخاطبین شما فکر می‌کنند که شما مهارت ارسال ایمیل را ندارید.

 

1 دیدگاه دربارهٔ «ایمیل پادشاه کانال‌های بازاریابی»

  1. بازتاب: ارتباطات یکپارچه بازاریابی در عصر دیجیتال - علی ناصرحجتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا