جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
OKR

10 تا از برترین مثال‌های OKR در بازاریابی دیجیتال

چگونه نرم افزار OKR به تیم بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند؟

 

دگرگونی دیجیتالی صورت‌گرفته در سرتاسر جهان باعث شده‌است تا نیاز زیادی به تولید لید دیجیتالی ایجاد شود. در عصر رسانه‌های اجتماعی که مصرف‌کنندگان، گزینه‌های متعددی برای استفاده کردن دارند، دسترسی به آنان و تبدیل‌شان می‌تواند کار استرس‌زایی به نظر رسد.

 

از آنجایی که امروزه، مشتری دارای انتخاب‌های متنوعی هستند، تجربه‌ی مشتری و حفظ او به یک اولویت تبدیل شده‌است. به منظور بهبود تصویر برند، بازاریابی ارگانیک و پولی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در این مقاله به منظور برنامه‌ریزی سفر OKR خود و افزایش و سنجش حضور دیجیتالی خود، به بررسی چند OKR بازاریابی دیجیتال خواهیم پرداخت. نرم‌افزار OKR به تیم‌های بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند تا بتوانند معیارهایی را که برای تداوم و رشد کسب و کار اهمیت دارند را کنترل کرده و بر آن‌ها نظارت داشته‌باشند.

نرم افزار OKR برای تیم بازاریابی دیجیتال

بازاریابی تنها از طریق ارتباط و شبکه سازی با مردم می‌تواند به هدف مد نظر برسد. امروزه اکثر این اتصالات به صورت آنلاین صورت می‌گیرند. دقیقا به همین دلیل است که بازاریابی دیجیتال رونق گرفته‌است و تکنیک‌ها و الگوریتم‌های در حال تغییر نیز همواره بازاریابان دیجیتال را در مرکز فعالیت‌های خود قرار داده‌اند.

 

هر لحظه‌ای را کهه کاربران، به صورت آنلاین سپری کرده‌اند می‌تواند به معنای یک فروش باشد اما جلب توجه آنها کار دشواری است. نرم افزار OKR به تیم بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند تا بر مخاطب هدف تمرکز کرده و اولویت‌بندی‌هایی انجام دهد. همچنین این نرم‌افزار باعث می‌شود تا تیم بازاریابی دیجیتال از این موضوع اطمینان حاصل کند که رفتارها و تصمیمات اخذشده با نگرش مشتریان، همسویی دارند.

 

معمولا OKR‌های تنظیم شده برای این تیم‌ها، بسیار رقابتی و پویا هستند. اهداف بازاریابی باید کاملا با اهدف سازمانی همسو باشند. این موضوع اهمیت زیادی برای همسویی دارد چرا که بازاریابی دیجیتال، کمک زیادی به درآمد و اهداف مرتبط با برند می‌کند. تیم نویسندگان محتوا، تیم رسانه‌های اجتماعی، متخصصان سئو، تیم گرافیک، همه و همه، کمک زیادی به کل تجارت می‌کنند و برای رسیدن به هدف، داشتن OKR مناسب برای این تیم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

مثال‌های OKRهای بازاریابی دیجیتال

1. افزایش تعامل در رسانه‌های اجتماعی

به طور کلی OKR‌ها می‌توانند به ایجاد و اندازه‌گیری میزان مشارکت در رسانه‌های اجتماعی کمک به سزایی کند. مدیران بازاریابی دیجیتال می‌توانند از OKR‌ها به عنوان یک راهنما برای تجزیه و تحلیل “مواردی که باید از آن‌ها استفاده کنند و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها” بهره ببرند.

هدف: افزایش تعامل در رسانه‌های اجتماعی

 1. KR: خواندن وبلاگ از طریق FB به X٪ افزایش یابد
 2. KR: افزایش تعداد نمایش یوتیوب به X٪

2. بهبود و ارتقای بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال اهمیت زیادی برای کسب و کارها دارد به همین دلیل رهبران کسب و کارها باید از این موضوع اطمینان حاصل کنند که تمام روش‌های موجود را بررسی می‌کنند. تمرکز دقیق بر تمام زمینه‌ها می‌تواند منجر به بهبود فروش و برندینگ باکیفیت برای هر کسب و کاری شود.

هدف: بهبود و تقویت بازاریابی دیجیتال

 1. KR: بهبود سئو سایت از X%  به  Y%
 2. KR : افزایش ترافیک از طریق بک لینک‌ها از X%  به  Y%

3. بهبود برندینگ رسانه‌های اجتماعی

تکنیک‌های دیجیتال برندینگ باعث می‌شوند تا هر کسب و کاری نسبت به سایر رقبای خود متمایز شود و می‌توان این موضوع را از طریق OKR‌ها اندازه‌گیری کرد.

هدف: بهبود برندینگ رسانه‌های اجتماعی

 1. KR : بازدید اینستاگرام به X٪ افزایش یابد
 2. KR : تعداد پست‌های quora از X پست به Y پست در هفته افزایش یابد

4. بهبود کیفیت صفحه‌ی وب فعلی

وبسایت با کیفیت، دریچه‌ای به سوی بازاریابی دیجیتال موفقیت‌آمیز است. وبسایت، تنها مکانی است که بیشتر کاربران از آن بازدید می‌کنند و به همین منظور نیز، حفظ کیفیت وبسایت و استفاده از محتوای مرتبط، حائز اهمیت است.

هدف: بهبود کیفیت صفحه‌ی وب فعلی

 1. KR : حداقل X کلمه‌ی کلیدی به 15 صفحه‌ی وب افزوده شود
 2. KR: جایگزین کردن تصاویر فعلی 15 صفحه‌ی وب با تصاویری که به صورت سفارشی و شخصی‌سازی شده، طراحی شده‌اند. همچنین افزودن اینفوگرافیک به تعداد X وبلاگی که اخیرا طراحی شده‌اند.

 

5. افزایش کیفیت پست‌های بعدی وبلاگ

وبلاگ نویسی بخش بسیار مهمی از کار بازاریابان دیجتال را تشکیل می‌دهد چرا که می‌تواند ترافیک را به سمت وبسایت هدایت کند. به منظور اعتبارسنجی استراتژی‌های اتخاذ شده، اندازه‌گیری و ارزیابی ترافیک، کار بسیار مهمی می‌باشد.

هدف: افزایش کیفیت پست‌های بعدی وبلاگ

 1. KR : تعداد X%  از کاربران بر لینک‌های داخلی کلیک کنند
 2. KR : فهرست کردن 2 کلمه کلیدی اصلی و 10 کلمه کلیدی ثانویه

6. تولید تعداد بیشتری از لیدهای واجد شرایط بازاریابی (MQL)

یکی از مهم‌ترین نیازهای ابتدایی فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال، اطمینان از تبدیل لید است. در همین راستا نیز، در صورتی که تلاش‌های بازاریابی به شیوه‌ی درستی انجام شوند OKR‌ها می‌توانند به اندازه‌گیری و ارزیابی لید و تبدیل کمک به سزایی نمایند. کیفیت لیدها نیز به کسب اطلاعاتی کمک می‌کند که برای کسب و کار اهمیت دارند.

 

هدف: تولید لیدهای واجد شرایط بازاریابی (MQL) بیشتر

 1. KR: افزایش MQL‌های ایمیل مارکتینگ از 100 به 150
 2. KR: افزایش MQL AdWords از 70 به 100
 3. KR : افزایش MQLهای جستجوی ارگانیک از 45 به50

7. بهبود ارتباطات از طریق محتوای نامه

ارتباطات نقش مهمی را در هدایت یک تجارت ایفا می‌کنند. به اشتراک‌گذاشتن مداوم اطلاعاتی که ممکن است یک مشتری، نیاز به دیدن آنها داشته باشد، باعث ایجاد تبدیل می‌شود.

هدف: تقویت ارتباطات با افزایش محتوای نامه

 1. KR: ارسال هفتگی 1 نامه به مشتریان بالقوه
 2. KR: افزایش تعداد کلیک‌های خبرنامه‌ها از X%  به  Y%
OKR

8. دست‌یابی به مشتریان بالقوه از طریق ایمیل مارکتینگ

یکی دیگر از کانال‌های مهم و قدیمی بازاریابی دیجیتال، ایمیل مارکتینگ است. اگرچه ایمیل مارکتینگ، یک روش قدیمی به حساب می‌آید اما عملکرد بالاتری نسبت به سایر کانال‌های دیگر دارد.

هدف: دست‌یابی به مشتریان بالقوه از طریق ایمیل مارکتینگ

 1. KR : افزایش کلیک ایمیل به صفحه‌ی ثبت نام از X%  به Y%
 2. KR : افزایش ثبت‌نام برای وبینارها از طریق ایمیل به X%
 3. KR : اشتراک‌گذاری هفتگی X وبلاگ X از طریق ایمیل

9. کاهش ریزش مشتری از طریق درک خواسته‌ها و علائق مشتریان

حفظ مشتری و کاهش ریزش او، اهمیت زیادی برای حفظ هر کسب و کاری دارد.

هدف: کاهش ریزش مشتری از طریق فهمیدن رگ خواب او

 1. KR : اخد بازخورد در هر دو هفته به منظور درک نواقص موجود
 2. KR : شناسایی فالوورهای رسانه‌های اجتماعی و میزان تعامل آن‌ها در هر دو هفته

10. دستیابی به مشتریان هدف توسط کانال‌های آنلاین از طریق کمپین‌های PPC و PPL

امروزه کسب و کارها راهی جز آن ندارند که مشتریان را به صورت آنلاین به دست آورد چرا که اکثر مشاغل به صورت دیجیتالی مدیریت می‌شوند.

 

هدف: دست‌یابی به مشتریان هدف توسط کانال‌های آنلاین از طریق کمپین‌های PPC و PPL

 1. KR : اجرای کمپین‌های PPC به منظور دریافت X تعداد کلیک
 2. KR : کاهش هزینه‌های هر کلیک به میزان X%
 3. KR: افزایش X درصدی CPM در هر سه ماه

اجرای راهبرد نرم افزار OKR به منظور مراقبت از کسب و کار خود

زمانی که تیم‌های بازاریابی دیجیتال در جال اجرای OKR هستند باید معیارهای پویایی که منجر به فروش درون‌گرا و برندینگ می‌شوند را درک کنند. درک وابستگی‌های کلیدی موجود در میان بخش‌ها به تنظیم اهداف واضح برای هر بخش و هر عضو کمک به سزایی می‌کند. در واقع شناخت آن نتایج مفیدی که برای کسب و کار مهم هستند، به ایجاد OKR کمک به سزایی می‌کند.

سخن آخر

از آن جایی که داشتن هماهنگی و همسویی در تمامی بخش‌های کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است نیاز است تا همواره بر عملکردهای خود نظارت داشته باشید. تیم بازاریابی دیجیتال، به عنوان یکی از بخش‌های مهم هر کسب و کاری شناخته می‌شود و استفاده از شیوه‌های اصولی برای نظارت و بهبود آن می‌تواند منجر به موفقیت کلی هر کسب و کاری شود.

تیم‌هایی مانند تیم دیجیتال مارکتینگ باید دارای نوع مناسبی از OKR‌ها باشند. در این مقال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا