جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وب سایت اسکیما چیست و چرا برای سئو اهمیت دارد ؟

در سئو اقدامات زیادی وجود دارد که می توان برای بهبود و تقویت صفحه ی وب خود انجام داد. آن اقدامی که فکر می ‌کنید وب ‌سایت ‌ها می ‌توانند برای برتری نسبت به رقبای خود انجام دهند ، چیست؟

 

اجازه دهید به شما بگویم که این عملکرد به دنبال یک مطالعه تحقیقاتی دقیق ، مزیت 4 موقعیت معمولی در SERP را برای شما فراهم می کند. این را می توان با افزودن یک قطعه کد کوچک به صفحه وب شما به نام نشانه گذاری اسکیما که در Schema.org یافت می شود به دست آورد. ( Schema.org  یک تعامل است که توسط همه موتورهای جستجو برای ایجاد ساختار در محتوا برای سهولت خوانایی و بهبود نمایش نتایج موتورهای جستجو انجام می شود). آرام باشید ، آنقدرها هم که به نظر می رسد مشکل نیست. انتخاب بهترین شرکت سئو به شما کمک می کند تا نشانه گذاری اسکیما خود را به درستی انجام دهید.

 

نشانه گذاری اسکیما چیست؟

نشانه گذاری اسکیما کدی است که در وب سایت خود قرار می دهید تا به موتورهای جستجو کمک کند تا نتایج مفید تری را برای کاربران ارائه دهند. اگر تا به حال از اسنیپت ‌های فراوان استفاده کرده باشید ، دقیقاً متوجه خواهید شد که نشانه ‌گذاری اسکیما چیست. این نوع کاملاً جدید از بهینه سازی یکی از قوی ترین اما کم استفاده ترین اشکال سئو موجود است. هنگامی که اصل و تکنیک نشانه گذاری اسکیما را درک کردید ، می توانید وب سایت خود را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) بهبود بخشید. برخلاف ما انسان ها که می توانیم زمینه ی جستجوی خود را درک کنیم ، موتورهای جستجو نمی توانند این کار را انجام دهند. آن ها فقط می توانند نتایج را از اطلاعات ساختاری که در سایت شما می خوانند نمایش دهند.

بنابراین ، نشانه گذاری اسکیما چگونه است؟

اهمیت نشانه گذاری اسکیما برای سئو

 

وقتی از نشانه گذاری اسکیما استفاده می کنید ، گوگل به راحتی می تواند محتوای صفحه وب شما را درک کند. در نتیجه ، وب سایت شما کمی غنی می شود و می تواند به یک موجودیت در نمودار دانش گوگل تبدیل شود.

 

ریچ اسنیپت (RICH SNIPPET)

ریچ اسنیپت یک نتیجه موتور جستجوی گوگل است که اطلاعات اضافی بین URL و توضیحات متا را نشان می دهد. اغلب برای دستور العمل ها ، بررسی ها و رویدادها نشان داده می شود. اطلاعات موجود در ریچ اسنیپت ها معمولاً از اطلاعات ساختار یافته در HTML صفحه استخراج می شود. هنگامی که داده های ساختار یافته را با نشانه گذاری اسکیما اضافه می کنید ، گوگل به احتمال زیاد هنگام نمایش صفحه وب شما در صفحه نتایج جستجو ، ریچ اسنیپت ها را در SERP نشان می دهد.

نمودار دانش

نشانه گذاری اسکیما همچنین یکی از منابع اصلی اطلاعات برای نمودار دانش گوگل ، پایگاه دانش موجودیت ها و روابط بین آن هاست. نمودار دانش به گوگل کمک می کند تا سوالات جستجوی کاربران را بهتر درک کند ، که به نوبه ی خود به آن ها کمک می کند تا نتایج مرتبط تری را ارائه دهند. یکی از مزیت‌ های مهم گنجاندن در نمودار دانش گوگل ، دریافت پنل دانش زمانی است که افراد به ‌طور خاص برای برند شما جستجو می ‌کنند.

 

همان طور که افراد بیشتری روی صفحه وب شما کلیک می کنند – چه از طریق یک بیت فراوان و چه از طریق پنل دانش – گوگل متوجه می شود که افرادی که برای یک سوال مناسب یا نام تجاری شما جستجو می کنند ، روی وب سایت شما به جای دیگران کلیک می کنند. این به گوگل می گوید که صفحه شما یک نتیجه مناسب برای آن جستجوی خاص است ، که به نوبه ی خود حضور نام تجاری عمومی را بهبود می بخشد.

به واجد شرایط شدن و قیف کردن مشتریان کمک می کند

مشتریانی که مایل به پرداخت این مقدار نیستند ، احتمالاً از این لینک عبور می‌ کنند ، و کسانی که مایل هستند احتمالاً روی آن کلیک می‌ کنند ، زیرا در حال حاضر می ‌دانند هزینه آن چقدر است. حداقل ، ترافیک بیشتری به این صفحه می رود. خدمات پیشرو سئو در پونا می تواند به شما کمک کند تا قیف مشتریان خود را با مجموعه ای از استراتژی های مناسب و البته نشانه گذاری اسکیما برای محتوای وب سایت خود غنی کنید.

 

جهش از روی رقابت

توجه داشته باشید که چگونه هیچ یک از رقبای دیگر آن ها از این طرح استفاده نمی کنند. تمایز فوری در SERP یک مزیت قابل توجه است، به ویژه در یک بازار فوق رقابتی مانند فروش خودرو. اگر افراد زیادی یک محصول یا خدمات را ارزیابی کنند و نگران رتبه‌ بندی بالا یا پایین جمع ‌آوری باشند ، این می ‌تواند فرآیند خرید را برای یک مشتری احتمالی ساده ‌تر کند. بسیاری از افراد به این مسئله رتبه 6.2/10 داده اند که به عقیده ی من هنوز رضایت بخش است.

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید که این نمونه های اسکیما تنها قسمت کوچکی از مسئله هستند. مفهوم اسکیما عمیق است و اگر واقعاً بخواهید وارد آن شوید ، می تواند در ابتدا ترسناک باشد. بازدهی آن کاملاً ارزشش را دارد – در برخی موارد ، حتی ممکن است این اتفاق بیفتد که شما از آن بخواهید که از رقابت پیشی نگیرد ، بلکه در رقابت باقی بماند!

امیدواریم که این نمای کل به جزء اسکیما در واقع علاقه شما را برانگیخته باشد و یک ایده ی کلی در مورد اهمیت استفاده از این اسکیماها در استراتژی سئوی خود به شما ارائه کرده باشد. برای بهترین نتایج ، تگ های نشانه گذاری اسکیما های مختلف را در صفحات مختلف آزمایش کنید و ببینید که چگونه بر رتبه بندی و ترافیک جستجوی شما تأثیر می گذارد. اگر می‌ خواهید با استراتژی‌ های انحصاری سئو برتر باشید ، Aarna Systems ، شرکت پیشرو سئو در پونا می ‌تواند به شما کمک کند. کارشناسان سئو ما همیشه با به‌ روز رسانی ‌های الگوریتم به ‌روز هستند و می‌ دانند چگونه نام تجاری خود را در SERP ها شماره 1 کنند. بنابراین ، بیایید هر چه سریع تر در مورد رتبه بندی وب سایت شما صحبت کنیم!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا