جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چرا تجربه کاربری (UX) باید برای بازاریابان دیجیتال اولویت باشد؟

روزهایی که تجربه کاربری (UX) را حوزه‌ ای می‌ دانستیم که فقط به طراحان مربوط می‌ شود ، مدت ‌هاست گذشته است. نقش توسعه یک تجربه خارق العاده و ماندگار اکنون برای تحقق اهداف سازمان حیاتی است. این امر UX را هم برای طراحان و هم برای بازاریابان به یک اولویت تبدیل می کند. طراحی UX جوهره حضور دیجیتالی یک نام تجاری است. طراحی تجربه کاربری (UX) به هرگونه تعاملی که افراد ممکن است با خدمات یا محصولات در اینترنت داشته باشند اشاره دارد. بازاریابی صرفاً بر اساس خواسته های مشتریان است و UX می تواند در ایجاد آن برای سازمان شما بسیار مفید باشد. همه چیز در مورد تبدیل آن هرگز به یک شاید ، و پس از آن در نهایت ، یک تایید است.

طراحی UX در بازاریابی دیجیتال چیست ؟

تجربه کاربری (UX) هر گونه تعامل کاربر با یک سرویس یا محصول را توصیف می کند. طراحی UX تک تک اجزایی را که این تجربه را شکل می‌ دهند را در نظر می ‌گیرد از جمله احساس کاربر و اینکه کاربر چقدر ساده به فعالیت های دلخواه خود دست می ‌یابد. این امر می تواند به هر چیزی مرتبط باشد ، از احساس یک کالای فیزیکی در دست شما گرفته تا اینکه فرآیند پرداخت هنگام خرید آنلاین کالا چقدر ساده است. هدف طراحی UX ایجاد تجربیات آسان ، موثر ، مرتبط و همه جانبه برای کاربر است.

 

طراحان UX تحقیقات بازاریابی ، پیشرفت محصول ، استراتژی و طراحی را ترکیب می‌ کنند تا تجربیات کاربر یکپارچه را برای موارد ، خدمات و رویه‌ ها ایجاد کنند. آن ها پل ارتباطی با مشتری می سازند و به شرکت کمک می کنند تا نیازها و انتظارات آن ها را بهتر درک و برآورده کند. از سوی دیگر، بازاریابی دیجیتال راهی برای تبلیغ برندها و اقلام به صورت آنلاین و از طریق کانال های دیجیتال دیگر است.

 

از دیدگاه بازاریابی دیجیتال ، درک این که چرا کاربران سایت شما را ترک می کنند یا در هنگام تجزیه و تحلیل داده های کاربر به مصرف کننده تبدیل نمی شوند ، حیاتی است. معمولی ترین دلیلی که مردم سایت ها را ترک می کنند این است که آن چه را که می خواهند پیدا کنند ، نمی یابند. بنابراین ، این امر نیاز به بهبود UX شما بر اساس استراتژی های بازاریابی دیجیتال را ایجاد می کند.

ویژگی های مشترک بین یک طراح UX و یک بازاریاب

در حال حاضر، حتماً متوجه شده اید که علایق مشترک بین طراحان UX و بازاریابان آنلاین بیشتر از آن چیزی است که عملکرد دقیقشان به آن ها اختصاص می دهد. این عوامل یا ویژگی های مشترک نشان می دهند که چگونه می توانند به عنوان بخشی از یک گروه هوشمند برای ارائه یک محصول دیجیتال موفق کار کنند. برخی از جنبه های طراحی که وجه اشتراک را شایسته بازاریابی دیجیتال می کنند ، عبارتند از :

  • پرسونای مشتری
  • تست کاربر
  • نقشه های خرید
  • استراتژی محتوا
  • تجربه بصری منحصر به فرد
  • UX در تبدیل آسان پشتیبانی می کند

برای ایجاد تبدیل ، به یک استراتژی بازاریابی خوب نیاز دارید که به مشتریان شما کمک کند تا تمام جزئیات مورد نیاز خود را در مورد خدمات یا محصول بیابند. UX ایده‌ آل می ‌تواند به آن ها کمک کند و پس از انجام خرید از ابتدا تا انتها ، آنها را به تبدیل در محل هدایت کند. اگر استراتژی بازاریابی شما تمام اطلاعات ضروری در مورد یک محصول یا خدمات را در اختیار مشتریان قرار می دهد ، UX باید به آن ها در طول خرید و تبدیل آن ها کمک کند.

UX پیشرفته به معنای بهبود سئو است!

در چند سال آینده ، سئو رقابتی تر و همچنین پیچیده تر خواهد شد. بازاریابان باید روی سئو تمرکز کنند تا آن را تقویت کنند و مطمئن شوند که بالاتر از رقبای خود هستند. بهترین راه برای انجام این کار ، بهبود UX یا تجربه کاربری است. در واقع ثابت شده است که طراحی تجربه کاربری بر رتبه بندی سئو تأثیر دارد. این نشان می دهد که اگر می خواهید ترافیک بیشتری داشته باشید ، به طراحی تجربه کاربری قوی نیاز دارید. این امر حتی به افراد انگیزه می دهد که مدت بیشتری در وب سایت شما بمانند و در نهایت محصولات بیشتری بخرند یا روی تبلیغات کلیک کنند. وقتی روی سئو تمرکز می کنید ، محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه می کنید. محتوایی که برای رتبه بندی موتورهای جستجوی آنلاین (SEO) بهینه شده است ، نه تنها برای سایت ها بلکه برای بازاریابی محتوا نیز مهم است. برای محتوای بهینه شده ی سئو می توانید از بهترین شرکت سئو در پونا کمک بگیرید.

 

UX سازگار با موبایل وفاداری مشتری را افزایش می دهد

در این دنیای مبتنی بر فناوری ، که همه به موبایل و اینترنت دسترسی دارند ، بیش از 60 درصد از کاربران یک سرویس یا محصول را از طریق یک وب‌ سایت سازگار با موبایل به دست می ‌آورند. با این حال ، بیش از 40 درصد از کاربران سایت را بدون اپلیکیشن موبایلی بهینه‌ سازی شده ترک می‌ کنند ، زیرا نیازهای آن ها را برآورده نمی‌ کند. ایجاد یک تجربه کاربری که تعداد فزاینده مشتریان دیجیتال در سراسر جهان را در خود جای دهد ، برای حفظ نرخ تبدیل شما حتی از کاربران تلفن همراه عاقلانه است. همان طور که یک وب سایت بهینه شده برای بهبود صفحه فرود شما حیاتی است ، برای موبایل نیز به افزایش وفاداری مشتریان شما کمک می کند.

 

UX به هدایت استراتژی های بازاریابی مختلف کمک می کند

امروزه مردم بلافاصله به سمت چیزهای بدون مشکل و صرفه جویی در زمان کشیده می شوند. آن ها دوست ندارند زمان را از دست بدهند و اینجاست که طراحی UX وارد می شود. طراحی UX الزامات را درک می کند و افزودنی ارزشمند برای هر استراتژی بازاریابی است. از آن جایی که این استراتژی ها همه چیز در مورد هدایت مشتری به سمت محصولات یا خدمات شما هستند ، UX به آن ها کمک می کند تا خیلی سریع تر به آنجا برسند. شما می توانید تلاش خود را برای مدیریت استراتژی های بازاریابی هوشمندانه با بهترین شرکت بازاریابی دیجیتال در پونا در کنار خود آغاز کنید!

به طور خلاصه

روزهایی که استراتژی برندسازی یک شرکت به وب سایت آن محدود می شد ، گذشته است. در عصر دیجیتال امروزی , شرکت ‌ها نیاز به حضور آنلاین دارند که فراتر از چیزی است که می ‌تواند با طرح‌ های لوگوی اصلی و طرح ‌های رنگی ایجاد شود .اکنون به سرمایه گذاری زیادی در طراحی و برنامه نویسی UX نیاز است ، بنابراین مشتریان بالقوه احساس می کنند از هر زاویه ممکن دعوت شده اند. در بازار رقابتی امروز ، تجربه مشتری دیگر برای شرکت ‌ها لوکس نیست. اگر روی UX و بهینه سازی طراحی سایت خود سرمایه گذاری نکنید ، تا آنجا که ممکن است تبدیل ایجاد نمی کند. اگر می خواهید جلوتر از منحنی باشید ، دلایل زیادی وجود دارد که چرا UX باید در سال 2022 اولویت اصلی بازاریابان آنلاین دیجیتال باشد.

 

بنابراین ، شما هنوز زمان دارید تا تلاش‌ های بازاریابی دیجیتال خود را با کمک UX تقویت کنید. آیا می خواهید بهترین شرکت طراحی وب سایت را در پونا پیدا کنید ؟ آرنا سیستم می تواند به شما کمک کند. ما یک گروه اختصاصی از طراحان UI ،UX و بازاریابان دیجیتال باتجربه داریم که مطمئن می‌ شوند سطح طراحی وب ‌سایت شما تقریباً در مرحله تکمیل مشتری کامل است. منتظر چی هستید ؟ برای دریافت ممیزی رایگان وب سایت با گروه ما تماس بگیرید و متخصصان ما می توانند بهترین استراتژی هایی را به شما توصیه کنند که می توانیم با استفاده از طراحی های UX عالی رتبه خدمات شما را به سرعت در بالاترین رتبه قرار دهیم!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا