جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
برندسازی

چگونه برند خود را شناخته شده سازیم؟

آگاهی از برند یک اصطلاح بازاریابی رایج است که میزان شناخت مصرف کننده از یک محصول را با نام تجاری آن توصیف می کند. آگاهی از برند به آشنایی مصرف کنندگان با یک محصول یا خدمات خاص اشاره دارد. ایجاد آگاهی از برند گامی کلیدی در ترویج یک محصول جدید یا احیای یک برند قدیمی است. میزان شناخته شدن یک برند احتمال شامل ویژگی هاییست که محصول را از رقبایش متمایز می کند.

هرچه آگاهی از برند بیشتر باشد، مخاطبان بیشتری با لوگو، پیام ها و محصولات شما آشنا خواهند شد. در این مقاله، بیایید به درک آگاهی از برند و چگونگی ایجاد آن برای تجارت خود بپردازیم.

آگاهی از برند چیست؟

بیایید به چند نمونه از برندهای معروف نگاه کنیم تا متوجه شویم آگاهی از برند چه معنایی دارد. در طی سال ها، بسیاری از کمپانی های برتر قادر بودند که آگاهی از برند را به میزان قابل توجهی در ذهن مشتری ها افزایش دهند.

استراتژی آگاهی از برند

ساخت آگاهی از برند به شما کمک می کند که:

ارزش های تجاری، چشم انداز، ماموریت و هدف شرکت خود را بیان کنید.

شکاف بین کسب و کار خود و عموم مردم را پر کنید.

 کسب و کار خود را به صورت آفلاین و آنلاین محبوب و پرطرفدار سازید.

اعتماد را تقویت کرده و یک پیوند قوی بین برند خود و مشتریان آن ایجاد کنید.

یک چهره و صدای منحصر بفرد برای برند خود بسازید تا هویت و شخصیت آن را نشان دهد و مخاطبان بتوانند راحت تر با آن ارتباط برقرار کنند.

یک استراتژی آگاهی از برند چیست؟

یک استراتژی آگاهی از برند مجموعه ای از تاکتیک های بازاریابی است که هدف آن کمک به توسعه ی کسب و کار و ترویج پیام برند، رشد جمعیت مخاطب آن و در نهایت، محکم کردن پایه ی معروفیت برند در بازار هدف است. راه های بسیاری برای ایجاد آگاهی از برند وجود دارد. شما باید بهترین استراتژی ممکن را بر اساس کسب و کار خود، مخاطب هدف، خودِ برند، خدمات یا محصولاتتان، شناسایی کنید.

یک استراتژی آگاهی از برند قوی، بهترین راه برای بردن برندتان در زندگی مردم است که عادت های خرید و تعاملات آنلاین آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد، به گونه ای که به برند شما وفادار شده و آن را به دوستان و خانواده ی خود توصیه کنند. یک استراتژی برند موفق، عامل های کلیدی مختلفی را مد نظر می گیرد، از قبیل علاقمندی ها و نیازهای مشتری ها، رقبای موجود و خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید.

مدل برند

آگاهی از برند به شما کمک می کند تا پیام برند خود را تقویت کنید، بنابراین می توانید به شناخت گسترده برند خود در بین مردم دست یابید. یک استراتژی آگاهی از برند تماما در مورد ایجاد بهترین تأثیر اولیه بر مشتریان بالقوه جدید است. همانطور که مردم با کسب و کار شما بیشتر آشنا می‌شوند، به رسمیت شناخته شدن برند وارد داستان شده و شروع به اعتمادسازی می‌کند. بدون اعتماد به برند، شما هرگز فروش نخواهید داشت، به این معنی که شرکت شما برای رشد یا حتی کسب کوچکترین سود به مشکل خواهد خورد. درک مشتریان و درک روانشناسی فروش برای بازاریابی برند مهم است. اگر اعتماد به برند و به رسمیت شناخته شدن آن را به عنوان یک هدف طولانی مدت قرار دهید، برند شما در مسیری خواهد افتاد که طی زمان دستاوردهای زیادی خواهد داشت. مزایای فوق العاده ی زیادی برای راه اندازی یکی کمپین آگاهی از برند وجود دارد.

مزایای ایجاد یک کمپین آگاهی از برند چه چیزهایی می باشند؟

اجرای کمپین‌های آگاهی از برند همیشه به افزایش شناخت برند شما توسط مخاطبان کمک کرده و از طریق تبدیل‌های بالاتر، سود بازگشتی به ارمغان می‌آورد. برخی از مزایای آگاهی از برند عبارتند از:

آگاهی از برند، به رسمیت شناخته شدن آن توسط مشتری را افزایش میدهد

مردم معمولا به سمت چیزهای آشنا جذب می شوند. یک استراتژی آگاهی از برند خوب به شما کمک می کند که ارتباط خود با مخاطبان هدف را تقویت کنید. داشتن رنگ ها  یا تایپوگرافی هایی که با دیگر برندها به اشتباه گرفته نشوند، به صورت آنی، واکنشی را در ذهن افراد بر می انگیزد که یک برتری بلامنازع است.

آگاهی از برند وفاداری مشتری را بر می انگیزد

به محض اینکه مخاطب برند شما را به رسمیت شناخت، شروع به دنبال کردن شما خواهد کرد. همانطور که افراد شروع به دیدن شما به عنوان یک کسب و کار قابل اعتماد و معتبر و حرفه ای می کنند، علاقمندیشان به صرف هزینه ی بالاتر برای خدمات یا محصولاتتان بیشتر می گردد.

یک استراتژی آگاهی از برندی که خوب طراحی شده، در مشتریان ایجاد وفاداری میکند و به برند شما کمک میکند که پایه ی مشتری فعال و بزرگی بسازد که ماندگاری شرکت در طولانی مدت را تضمین می بخشد.

فواید آگاهی از برند

آگاهی از برند راهنمای صدای برند شما می شود ایجاد صدا برای برند زمان می برد چرا که عنصرهای کلیدی مختلفی باید بر سر جای خود قرار بگیرند،

از جمله: وبسایت فلسفه ی شرک لوگو و رنگ ها تایپوگرافی

آگاهی از برند موجب ایجاد شور و هیجان برای محصولات جدید می شود.

هنگامی که استراتژی آگاهی از برند خوبی دارید، راه خوبی برای ارتباط با مردمِ بیشتر می گردد و این امر مشتریان بالقوه  پرهیجانی را به وجود می آورد که منتظر محصولات جدید شما خواهند بود.

آگاهی از برند، استعدادهای جدید را جذب می کند

ایجاد آگاهی از برند فقط با مشتریان بالقوه موج ایجاد نمی کند. آگاهی از برند به شما کمک می کند تا کارمندان جدید ارزشمندی به دست آورید. افرادی که در این صنعت می باشند، به زودی متوجه کسب و کاری می شوند که بازاریابی برند را واقعا خوب انجام می دهد. مردم می خواهند با آن برندی که در قله ی موفقیت  و در راس آن کسب و کار است همکاری کنند، پس همانطور که آگاهی از برند شما افزایش می یابد، موفقیت بیشتری در جذب نیروی خلاق به تیم خود خواهید داشت.

برندسازی

عامل هایی که بر روی آگاهی از برند اثر میگذارند؟

برندهای مختلفی وجود دارند و بسته به حوزه ی مورد علاقه ی آن ها، باید مخاطبان مختلفی را هدف قرار دهید که هرکدام رویکرد ارتباطی منحصربفردی دارند. روانشناسی مشتری، تماما در مورد قلب انسان است.

برخی عامل ها، احساسات قوی را برانگیخته می کنند. چنین احساساتی به احتمال زیاد بر روی مشتری ها اثرگذار خواهند بود و تعامل را در آن ها برمی انگیزاند که این نیز به نوبه ی خود آن ها را به حامیان یک برند بدل میکند.

 

بیایید به برخی عوامل روانشناسیِ آگاهی از برند نگاهی بیاندازیم.

رنگ ها بر روی برند شما اثر می گذارند.

به طور عمومی باور بر این است که رنگ های خاص، احساسات بخصوصی را برانگیخته کرده و بر روی رفتار انسان اثر می گذارند. رنگ ها اثر روانی قدرتمندی بر روی مغز دارند. رنگ ها به دو دسته بندی تقسیم می گردند: رنگ های گرم و رنگ های سرد. رنگ های سرد با خونسردی، آرامش و سکون مرتبطند در حالیکه تصور بر این است که رنگ های گرم احساسات هیجانی تری را تحریک میکنند.

پس از اینکه در نظر گرفتید برند شما چه چیزی را عرضه کرده، راجع به چیست و به چه انسان هایی رجوع دارد، میتوانید از روانشناسی رنگ برای اثر گذاری بر فکر، رفتار و احساسات آن ها استفاده کنید. یک پالت برای اشکال بصری متنوع ارتباط بین برند خود و مخاطبان هدف آن، بسازید

روانشناسی برند

از نفوذ اجتماعی برای برندها استفاده کنید

مثمرثمر است اگر شخصیتی برای برند خود بسازید که بر اساس نقطه نظر مردم تعیین شده باشد. بیاد داشته باشید که شما فقط محصولات و خدمات نمی فروشید بلکه برند خود را می فروشید. مردم تمایل دارند که یک تصویر بخصوص از برند شما ساخته و هنگام برهمکنش با خصوصیات انسانی را به آن پیوست کرده و در ذهن بیاورند.

راه های بسیاری وجود دارد که از طریق آن می توانید اثرگذاری اجتماعی برند خود را بنیانگذاری کنید. رسانه های اجتماعی یک ابزار بشدت تاثیرگذار است.

شما بسته به مخاطبان هدف خود و ماهیت کسب و کارتان، میتوانید از پلتفرم های شبکه های مجازی مختلف استفاده کنید. برای مثال، میتوانید فرم ها و مسابقه های مختلف را ساخته یا سوال پرسیده و محتوای اصیل نشر دهید.

برند شما بایستی به گونه ای باشد که مردم بخواهند پست های شما را بازنشر داده و به حامیان شما بدل شوند. حمایت، کلید گسترش آگاهی از برند شماست.

گاهی از برند با استفاده از شبکه های اجتماعی

تجربه ی مشتری برای برند خود را بهبود دهید

مشارکت بالا و تجربیات مثبت در مورد خدمات، محصولات و اقلام تبلیغاتی شما توسط مشتریان شما می تواند محبوبیت کلی برند و شرکت شما را افزایش دهد.

یک استراتژی تشکیل دهید که فقط در مورد خدمات مشتری باشد. به تک تک مشتریان خود با شخصی سازی تجربیات آنها توجه نشان دهید، آنها را از نظر احساسی با برند خود درگیر کنید و بگذارید بدانند که نیازهای آنها را درک می کنید. کاملا برایشان روشن سازید که انجام تجارت با برند شما قابل اعتماد است. برای هر وسیله تعامل، یک الگوی مشترک ایجاد کنید.

مهم است که فراموش نکنید که این کاملا به مشتری بستگی دارد که به چه صورت و به چه کسی وفادار باشد. برای بهبود تجربه مشتری، پیشرفت برند خود را با نیازهای مشتری همسو سازید.

داستان سرایی با استفاده از آگاهی از برند

برندهایی با داستان سرایی های بصری

ترویج ارزش‌ها و تصاویر بصری که می‌تواند با ویژگی های فردی مخاطب ارتباط برقرار سازد برای ایجاد مشتریان وفادار، تبدیل به راه اثرگذاری شده است. برای برند خود هویت بصری ایجاد کنید و با نشان دادن و نه فقط گفتن، با مشتریان درگیر شوید. با ترغیب مشتریان برای به اشتراک گذاشتن روایت هایشان، بازاریابی خود را حول ارزش ها و اصول اخلاقی برندتان شکل دهید.

مردم امروزه می خواهند جنبه واقع بینانه ی هرچیزی را ببینید. بنابراین سعی کنید تا حد امکان واقعی و ملموس باشید و با تمرکز بر مسائل، موضوعات یا علایق مرتبط با جامعه ی برندتان، در سطح احساسی عمیق تری با مخاطبان خود درگیر شوید.

ساخت کمپین های آگاهی از برند

نظریه ی سلسله مراتب اثرات برای آگاهی از برند به چه صورت می باشد؟

شش مرحله آگاهی از برند عبارتند از: آگاهی، دانش، دوست داشتن، ترجیح دادن، مجاب شدن و خرید. مدل سلسله مراتبی اثرات به تبلیغ‌کنندگان می‌گوید که چگونه بر اساس آنچه مشتری از سر می‌گذراند، تبلیغ کنند. این مراحل به صورت زیر تعریف می شوند:

مرحله ی آگاهی، حیاتی ترین مرحله و نقطه شروع سفر مشتری برای خرید است. برندها باید مطمئن شوند که مصرف کننده از نام برند شما در یک بخش محصول خاص آگاهی دارد.

مرحله ی دانش جایی است که محصول شما در مقابل سایر برندها توسط مصرف کننده ارزیابی می شود. اطمینان حاصل کنید که دانش کافی در مورد محصول شما در دسترس است – از طریق اینترنت، فروشگاه های خرده فروشی و خود بسته محصول.

مرحله ی دوست داشتن جایی است که علاقه ای در مشتری نسبت به محصول شما ایجاد می شود. در این مرحله است که محصول شما به دلیل مزایای عاطفی آن مدنظر قرار گرفته می شود. در این زمان باید مطمئن شوید برای آنها به اندازه ی کافی برجسته و متمایز هستید.

 مرحله ترجیح زمانی است که احتمال دارد مصرف کنندگان متقاعد شوند که محصول شما را امتحان کنند اما ممکن است مارک های دیگر را نیز دوست داشته باشند. مجددا، نقاط تمایز یا نقاط فروش منحصر به فرد باید برجسته شوند تا مطمئن شوید که مصرف کنندگان در این مرحله برند شما را به دیگر برندها ترجیح میدهند.

مرحله مجاب شدن جایی است که شک در ذهن مصرف کننده شما در مورد خرید محصول باید به عمل تبدیل شود. بازاریابان در این مرحله می‌توانند با ارائه دمو، نمونه‌های رایگان، درایوهای آزمایشی و غیره، مشتری را به این عمل سوق دهند.

مرحله خرید آخرین و حیاتی ترین مرحله چرخه خرید مصرف کننده است. بنابراین، باید مطمئن شوید که تجربه خرید برای مصرف کننده آسان و حتی لذت بخش باشد.

مراحل آگاهی از برند

بر اساس مراحل بالا، این 6 مرحله را میتواند به سه مرحله ی اصلی رفتار مشتری تقسیم بندی کرد.

شناختی

این مرحله ی «تفکر» مشتری است. جایی است که مشتری درباره ی محصول شروع به کسب دانش کرده و از آن مطلع می گردد. میتوان گفت که مرحله ی منطقی است که در آن جوانب مثبت و منفی، مشخصات محصول، مزایای محصول و غیره مورد ارزیابی قرار میگیرد.

اثرگذاری

این مرحله ی «احساس» است. زمانی که مشتری شروع به دوست داشتن محصول و حتی ایجاد احساسات مثبت قوی نسبت به آن می کند.

کردارانگیزانه

این مرحله ی رفتار است. در این مرحله، پس از سبک و سنگین کرده وجهه های مثبت و منفی و تصمیم گیری بر روی ترجیحات و علاقمندی های خود، مشتری وارد عمل شده و دست به خرید محصول میزند.

میتوانید از بازاریابی و توزیع محتوا برای آگاهی از برند بهره گیرید.

بلاگری راحتترین راه بری تولید محتوای مرتبط است. به صورت منظم برای بهبود سئوی برندتان و افزایش شانس پیدا شدن در هنگام جستجوی آنلاین، محتوای جدید ایجاد کنید. هرچه که محتواها بهینه تر باشند، شانس اینکه بهترین خریدارهای ممکن در فرآیند خریدشان آن را پیدا کنند، افزایش می یابد.

استفاده از اینفوگرافیک و محتوای بصری تمایل افراد به خواندن یک مطلب را تا 80 درصد افزایش می دهد. مردم اینفوگرافیک ها را سه برابر بیشتر از سایر محتواها دوست دارند و به اشتراک می گذارند.

می توانید شروع به جا دادن ویدیوها و محتواهای چند رسانه ای در تاکتیک های بازاریابی خود کنید. محتوای چندرسانه ای شامل ساخت اسلاید، ویدیو، وبینار، و دیگر چیزهایی از این قبیل می شود. ویدیوهای کوتاه یک راه فوق العاده برای سر و صدا ایجاد کردن راجع به برند شما می باشند.

از نسخه ی آزمایشی رایگان، دمو و نمونه های رایگان برای ایجاد تعلیق برای مشتریان بالقوه ی خود استفاده کنید. افزودن ارزش بیشتر به تجربه ی مشتری شانس تبدیل آن ها به یک موقعیت فروش را افزایش میدهد.

محتواهای تعاملی به سادگی قابل اشتراک گذاری بود و نرخ تبدیل بالایی را بر می انگیزاند. فرم‌ ها، درجه‌بندی ‌ها، مسابقه ها و آزمون های کوتاه، چک‌لیست ‌ها و ماشین‌حساب‌ها همگی می‌توانند برای بازدیدکنندگان شما ارزش افزوده ای به حساب آیند.

بازاریابی مجدد، بازدیدکنندگان قبلی را مورد هدف قرار می دهد تا کسب و کارتان را مقابل چشم کسانی که قبلا از سایتتان دیدار کرده اند، نگه دارد. باز هدف دهی، مجموعه ای از کاربرانی را می سازد که از قبل به کسب و کار شما علاقمند بوده اند و بعدا زمانی که دست به جستجوی مجدد می زنند، محتواهای شما را سریع تر در اختیارشان قرار میدهد.

اطمینان حاصل کنید که در امضای ایمیل شما، به بلاگ یا وبسایتتان پیوست داده شده است. این یک روش کم هزینه و کم تلاش برای پروموت کردن یا ارتقا دادن کسب و کار شماست.

آگاهی از برند از طریق بازاریابی محتوا

شما میتوانید با شبکه سازی (نتورکینگ) در راستای اگاهی از برند تلاش کنید

بازاریابی ارجاعی یک روش آسان شبکه سازی است. برای مثال اگر دو دوست را به وب سایت ما معرفی کنید و آن ها خرید انجام دهند، می توانید 50 دلار به صورت رایگان از ما دریافت کنید. مشوق های زیادی وجود دارند که می توانید برای دستیابی به حلقه های اجتماعی و حرفه ای مشتری خود ارائه دهید.

وبلاگ نویسی مهمان یک راه آسان برای رساندن نام خود به مخاطبان جدید است. آن‌ها می‌توانند در رسانه‌های اجتماعی پست بگذارند و پیام‌های ایمیلی ارسال کنند، محتوای شما به کل پایگاه فالوورهای آنها خواهد رسید.

شراکت در صنعت روابط سودمندی هستند و می توانند تأثیر قابل توجهی بر سود شما داشته باشند.

از رویدادهای محلی حمایت کنید و با مدارس محلی تعامل داشته باشید. شما می توانید رویدادهای خود را میزبانی کنید تا کسب و کار خود را به یک نام آشنا بدل سازید. این می تواند باعث ایجاد حرف و حدیث درباره ی شرکت شما شود که چون کار مثبتی کردید احتمالا تمامی آن سخنان مثبت خواهند بود.

خیلی خوب و سودمند است اگر هدف شما ارتقای مشاغل محلی و تحریک اقتصاد باشد. شما می توانید با سایر شرکت های محلی ارتباط برقرار کنید و در فرصت های اضافی برای ایجاد آگاهی از برند شرکت کنید.

منابع خبری و این روزا اکثر نشریات نیز کانال های رسانه ی اجتماعی مخصوص به خود را دارند که در آنها مقالاتی را به اشتراک می گذارند

نتورکینگ برای آگاهی از برند

استفاده از رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی از برند

  • پست گذاشتن روزانه در شبکه های اجتماعی. بازدیدکنندگان شما باید بتوانند به نمایه های رسانه های اجتماعی شما نگاه کنند و کسب و کار شما را بشناسند. هرچه محتوای پست شما ارزشمندتر باشد، شانس بیشتری برای اشتراک گذاری مطالب توسط فالوورها وجود دارد.
  •  استفاده از بازاریابی های پولی میتواند به کسب و کار شما کمک کند. برای این مقصود شرکت هایی مانند لینکدین، فیس بوک، توییتر و اینستاگرام را امتحان کنید.
  •  استفاده از یک پلت فرم وبلاگ نویسی اجتماعی که به کاربران اجازه می دهد خودشان بنویسند و منتشر کنند. موفق ترین محتواها آن هایی هستند که مرتبط، آموزنده و هیجانی می باشند.
  • در ازای رسیدن به یک عدد بالای دسترسی، جوایز کوچک، آیتم های رایگان یا جوایز بزرگ ارائه دهید.
  •  می توانید از مخاطبان خود بخواهید که به طریقی با پست شما درگیر شوند تا واجد شرایط مسابقه شوند.
  • استفاده از نظرسنجی و پرسشنامه. می‌توانید مستقیما در توییتر یا در استوری اینستاگرام سوال بپرسید بپرسید یا نظرسنجی ایجاد کنید. این راه آسان و سریع برای به دست آوردن ورودی ارزشمند از مخاطبان است
  •  می‌توانید با هشتگ‌ها در توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام و غیره به تعداد زیادی غریبه دسترسی پیدا کنید. با قرار دادن هشتگ در پست خود #اینگونه، کاربران می‌توانند برای یافتن پست‌های مشابه، بر روی آن هشتگ ها کلیک کنند

با مستقیما تگ کردن یا نام بردن از شخصی برای آن ها نوتیفیکیشن یا خبر می رود و به معنای واقعی کلمه توجه آنها را مستقیما به پست شما جلب می کند. از منشن کردن برای فراخوانی اینفلوئنسرها یا سایر برندها استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی برای آگاهی از برند

از آفرها و پیشنهادات اختصاصی برای آگاهی از برند بهره گیرید

برای مشتری های خاص، آیتم های رایگان خاص مدنظر بگیرید. آنهایی که بیشترین درگیری و تعامل را با کسب و کار شما دارند، بزرگترین جایزه را می برند.

محتوا یا محصولات اختصاصی بسازید. شما می توانید دسترسی سریع تر به محتوایتان را برای برخی افراد خوش شانس امکان پذیر سازید. همه آن چیزی را می خواهند که نمیتوانند داشته باشند، پس اختصاصی کردن محتوا، باعث افزایش تقاضا می شود.

یک حس اورژانسی بودن و ضروری بودن درباره ی محصول یا محتوای خود ایجاد کنید تا باعث حرف و سخن راجع به آن شود و فرصت ها و حراج های زمان دار و پیشنهادهای محدودی را ایجاد کنید.

برای عضویت در شرکتتان یک مزایایی قائل شوید که مشتری های بازگشت کننده به عضو شدن مشتاق شوند. برای آگاهی از برند، میتوانید بر روی مزایای خدمات شما هنگامی که برای عضویت ثبتنام میکنند، تاکید کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا