جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سئوی ویدیو: چگونه ویدیوها را برای جستجو بهینه کنیم ؟

به احتمال زیاد واژه ی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را میلیون ها بار شنیده اید. با این حال ، آیا می دانستید که افزودن ویدیو به وب سایت شما می تواند به طور قابل توجهی تلاش های سئوی شما را بهبود بخشد و ترافیک بیشتری را به وب سایت شما هدایت کند ؟ امروزه ما نمی ‌توانیم بدون دیدن ویدیو در اینترنت کاوش کنیم . همه ی ما با موبایل‌ هایی که در جیب ‌مان هستند راه می‌ رویم که قابلیت فیلم‌ برداری با کیفیت مناسب را در هر جایی دارند. با افزایش ویدیو ، رتبه بندی در نتایج جستجوی جهانی بسیار دشوارتر شده است.

 

اگرچه بسیاری از برندها محتوای ویدیویی را در کل روش‌ های بازاریابی اینترنتی خود ادغام می ‌کنند، بسیاری از سئوکاران نگرانی زیادی برای آن قائل نیستند. به طور کلی ، آن ها تولید انواع مختلف محتوا ( به عنوان مثال ، اینفوگرافیک ، تصاویر ، محتوای ترکیبی و غیره ) را انتخاب می کنند. اگر استفاده از ویدیو به درستی استفاده شود ، می ‌تواند یک نوع محتوای فوق ‌العاده مؤثر باشد و به روش ‌های مختلف ، سهم قابل توجهی در استراتژی کلی سئوی شما داشته باشد.

سئو ویدیو چیست؟

سئوی ویدیو صرفاً بهینه سازی ویدیوی شما برای ایندکس شدن و رتبه بندی در صفحات نتایج موتور جستجو برای جستجوهای کلید واژه مرتبط است. روش ‌های بهینه‌ سازی متعددی وجود دارد که به ویدیوهای شما فرصت بالاتری برای رتبه ‌بندی می ‌دهد ، که این وبلاگ توسط یک شرکت بازاریابی دیجیتال پیشرو به شرح آن ها می پردازد.

بهترین راه ها برای بهینه سازی ویدیوی خود برای جستجو

1. پلت فرم مناسب میزبانی ویدیو را انتخاب کنید

هنگام انتخاب پلت فرم میزبانی ویدیوی خود ، باید به دلایلی فکر کنید که چرا می خواهید ویدیوهای خود رتبه بندی شوند. آیا بازاریابی ویدیویی خود را برای به دست آوردن ترافیک سایت و مشتری های جدید تقویت می کنید ؟ یا این که هدف شما مدیریت فکری کلی و آگاهی از برند است ؟ اگر کمتر نگران جذب ترافیک به وب‌ سایت خود هستید و بیشتر بر آگاهی از نام تجاری خود متمرکز هستید ، YouTube و Vimeo ممکن است گزینه‌ هایی برای کاوش باشند. اگر تمرکز بیشتری روی دریافت ترافیک در سایت دارید تا مشتری ها را به سمت تبدیل سوق دهید ، پس بررسی پلت فرم های میزبانی جایگزین که از این توانایی پشتیبانی می کنند ، راه حل دیگری است. یک آژانس بازاریابی دیجیتال در پونا ، هند ، می تواند به شما کمک کند تا استراتژی بازاریابی ویدیویی خود را تعریف کنید.

2. به ویدیوی خود متنی پیشنهاد دهید

انتشار ویدیوی در یک صفحه ی خالی کار زیادی انجام نمی دهد. مطمئن شوید که ویدیوی خود را در جایی که منطقی است جاسازی کنید و آن را با محتوای نوشتاری و بصری مرتبط دیگر احاطه کنید. حتی ممکن است سوابق ویدیوی خود را برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی بیشتری قرار دهید و هر گرافیک بصری مورد استفاده را به یک JPEG قابل دانلود تبدیل کنید. هرچه گوگل بیشتر درک کند که ویدیوی شما چگونه با محتوای داخل صفحه مطابقت دارد ، نتایج بهتری خواهید داشت.

3. از ویدیو تامبنیل جذاب برای ویدیوهای خود استفاده کنید

کسب و کار مشارکتی، مدلی است برای تشخیص مادّه‌ی خوب از مادّه‌ی بد. در واقع این مورد، کانال تعامل است و باید چیزی شبیه به هرم وفاداری شارلین‌لی باشد.

4. زیرنویس ویدیویی را وارد کنید

همانطور که در فید فیس بوک خود پیمایش می کنید ، احتمالاً تعدادی ویدیو را همراه با زیرنویس می بینید تا بتوانید بدون ایجاد مزاحمت برای هم خانه های خود آن ها را مشاهده کنید. متنی که با ویدیوی شما جفت می شود به عنوان ضبط ویدیو شناخته می شود. رونوشت ‌های ویدیویی نه‌ تنها ویدیوهای شما را در دسترس مخاطبان بزرگ ‌تری قرار می‌ دهند ، بلکه باعث می ‌شوند ویدیوهای شما توسط ربات ‌های جستجوگر قابل جمع‌ آوری ‌تر باشد زیرا متن اضافی در صفحه وجود دارد.

 

5. به عنوان و توضیحات ویدیوی خود توجه کنید

مانند کاری که برای یک پست وبلاگ انجام می دهند ، عنوان و توضیحات متا در رتبه بندی ویدیوها نقش دارند. برای ایجاد یک عنوان و توضیحات ویدیویی جذاب وقت بگذارید. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید تا مطمئن شوید که کلمات کلیدی را هدف قرار می دهید که افراد واقعاً به دنبال آن ها هستند. عنوان و توضیحات را به سادگی با کلمات کلیدی پر نکنید. از خود بپرسید ، « آیا قابل کلیک است ؟ آیا جذاب است ؟ » به این ترتیب ، می ‌توانید عنوان و توضیحات جالبی را انتخاب کنید که ترافیک مرتبطی را برای شما به ارمغان می ‌آورند.

 

6. یک ویدیو را در چندین مکان جایگذاری نکنید

آیا تا به حال یک مسابقه فوتبال را در مقابل خودت انجام داده ای ؟ خوب ، این اساساً کاری است که شما با جایگذاری ویدیوی خود در چندین صفحه انجام می دهید. مهم است که از این امر جلوگیری کنید ، زیرا هیچ معنایی برای مبارزه با خودتان وجود ندارد. اگر صفحه و ویدیوی شما هر دو با یکدیگر متناسب هستند ، و می ‌خواهید مطمئن شوید که آن صفحه و ویدیو رتبه‌ بندی می‌ شوند، پس هیچ معنایی ندارد که ویدیو را در جای دیگری در وب‌ سایت رسانه اجتماعی خود جایگذاری کنید.

 

7. به جزئیات فنی توجه کنید

 

آپلود ویدیوی خود در سایتی مانند YouTube یا Vimeo به سادگی شروع کار است. فراموش نکنید که جزئیات مناسب را در تحت وب وارد کنید تا کراولرهای موتور جستجو بدانند چگونه ویدیوی شما را دسته ‌بندی و اولویت ‌بندی کنند.

  • YouTube از جزئیات مختلفی برای ایجاد رتبه بندی شما استفاده می کند:
  • برچسب های عنوان
  • کلمات کلیدی در توضیحات
  • حفظ مخاطب
  • برچسب ها
  • طول مدت ویدئو
  • نظرات
  • لایک ها و دیس لایک ها

هر یک از این ها کاملاً تحت کنترل شما نیستند (مثلاً نظرات و اعضا) ، اما باید با مواردی که می توانید کنترل کنید کنار بیایید تا بدانید که هر کاری که در توان دارید برای کمک به رتبه ویدیوی خود انجام داده اید.

 

ختم کلام

بهترین راه برای اطمینان از یک استراتژی سئوی موفق ، استفاده از محتوای ترکیبی یا متنی همراه با محتوای چند رسانه ای مانند فیلم ها و تصاویر است. محتوای متنی پیام چند رسانه ای شما را تقویت می کند و به گوگل نشان می دهد که وب سایت شما منبع غنی از جزئیات است. این ترکیب فرصت های رتبه بندی شما را به خوبی افزایش می دهد. ثبات و تعهد بسیار مهم است. به طور مداوم برای ارائه ارزش کار کنید و نه تنها برای یک کلمه کلیدی ، بلکه برای بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط که با هدف جستجوی مشتریان شما مطابقت دارند ، رتبه بندی کنید. خبر خوب این است که به محض این که ببینید چقدر خوب کار می کند ، تشویق می شوید که محتوای بیشتری ایجاد کنید !

در نهایت ، یک تکنیک محتوای موفق سئو متفاوت است. بنابراین ادامه دهید و یک مجموعه چند رسانه ‌ای فراوان از ویدئوها، پادکست‌ ها، تصاویر و ابزارهای تعاملی ایجاد کنید که در درازمدت انگیزه تعامل ، اشتراک ‌گذاری لینک و تبدیل را ایجاد می‌ کند. مطمئناً هر نوع رسانه ای برای اهداف شما مناسب نخواهد بود ، بنابراین باید انتخاب کنید که چه چیزی مؤثر است و تلاش خود را روی آن متمرکز کنید. برای شروع یک استراتژی محتوای سئوی گسترده ، در اینجا در سیستم آرنا با ما تماس بگیرید. ما یک شرکت پیشرو در سئو در پونا ، هند هستیم و می ‌توانیم به کسب و کار شما در ساخت ویدیوها و بهینه‌ سازی آن ها برای موفقیت کمک کنیم. همین امروز با کارشناسان بازاریابی دیجیتال و سئو ما در تماس باشید !

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا