جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راه‌های حفظ و جذب مشتریان محلی

مشتریان محلی، رگ حیات کسب و کارهای کوچک هستند و من علی ناصرحجتی اینجا هستم تا به شما کمک کنم تا از این معدن طلا استفاده کنید. 

اگر تصمیم دارید تجارت خود را به سطح بالاتری برسانید و جهانی شوید. این مقاله برای شما مناسب است. بنابراین، بیایید بیاموزیم که چگونه تجارت خود را به بحث، یک مشتری محلی راضی در یک زمان! پیوند بزنیم.

 بومی‌سازی، فرآیند سازگاری یک محصول (خدمات) و تمام فعالیت‌های محتوا و بازاریابی برای یک مکان مشخص با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌های زبانی و تفاوت‌های فرهنگی در خارج از کشور است.

بررسی مزایای اصلی بومی‌سازی مشاغل قبل از جهانی شدن

  • مزیت رقابتی در بازار
  • وفاداری مشتری
  • فروش و درآمد بیشتر
  • نحوه‌ی تقویت حفظ مشتری با کمک بومی‌سازی

در اینجا روش‌های اصلی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند، مشتری‌ها را با کمک بومی‌سازی به‌طور موثرتری حفظ کنید.

راهنمایی حرفه‌ای دریافت کنید

بهترین توصیه برای موفقیت در روند بومی‌سازی مشاغل خود و حفظ مشتری‌های خارجی، کمک گرفتن از خدمات بومی‌سازی است. امروزه تعداد زیادی از آنها در دسترس است، پس آن‌ها را امتحان کنید. آنها دارای متخصصانی هستند که همه چیز را در مورد روند بومی‌سازی می‌دانند. آنها نه تنها محتوا و مفهوم را ترجمه می کنند؛ بلکه آن را با فرهنگ خارجی مخاطبان شما سازگار می‌کنند. 

علاوه بر این، آنها همچنین تمام عناصر بصری را تنظیم و به شما کمک می‌کنند وب‌سایت مربوط به کسب و کارتان را متناسب کنید و حتی باعث ایجاد برنامه‌هایی برای بی‌عیب و نقص کردن تجربه‌ی کاربر و پایبند کردن مشتریان بین‌المللی به شرکت شما می‌شود.

 افراد حرفه‌ای و مشاوران کسب و کار به شما در انتقال پیام صحیح و جلوگیری از هرگونه ابهامات زبانی بالقوه کمک خواهند کرد و مسیر درست را به شما نشان می‌دهند.

تولید محتوا به زبان بومی و مادری مخاطبان

به یاد داشته باشید که مشتریان به احتمال زیاد از یک وب‌سایت به زبان مادری خود خرید می‌کنند، بنابراین شفاف‌سازی پیام شما برای تولید بیشتر مهم است. به این ترتیب، بومی‌سازی چیزی است که می‌تواند به شما کمک کند در میان سایر رقبا برجسته شوید، توجه‌ی مشتری بالقوه را جلب کرده و آنها را وادار به پیروی از شرکت یا نام تجاری خود کنید.

ارائه‌ی محتوایی که به زبان مادری آنها نوشته شده است، به مخاطبان خارجی شما نشان می‌دهد که توسط تیم شما ارزش زیادی دارند. در نتیجه، آنها به شما اعتماد بیشتری خواهند کرد.

ارائه محتوای با کیفیت

همان‌طور که برای مخاطبان بومی و محلی خود محتوایتان را ارائه می‌دهید، شما باید از قبل به استراتژی محتوای اصلی فکر کنید و مطمئن شوید که فقط اطلاعات جالب و مرتبط را به اشتراک می‌گذارید.

پشتیبانی کردن از مشتریان غیرمحلی و بین‌المللی

مورد مهم بعدی برای تقویت حفظ مشتری، استخدام یک تیم پشتیبانی است که به چندین زبان مسلط باشند. اطمینان حاصل کنید متخصصانی دارید که می‌توانند به زبان کشوری که می‌خواهید محصولات یا خدمات شما را در آن تبلیغ کنند، به‌طور واضح و روان صحبت کنند. این تیم داخلی می‌تواند از نمایندگان پشتیبانی مشتری چندزبانه تشکیل شده باشد یا برون‌سپاری شده باشد. به‌خاطر داشته باشید که آخرین گزینه، مناسب‌ترین انتخاب است، به‌خصوص اگر بودجه‌ی شما اندک باشد. مشتریان شما باید در هر زمان به یک تیم پشتیبانی مشتری برسند و پاسخ مورد نیاز را به زبان مادری خود دریافت کنند.

به‌طور منظم از مشتریان خارجی بازخورد بگیرید

اگر می‌خواهید مشتریان خود را به‌طور موثرتری حفظ کنید و به رشد کسب و کار خود ادامه دهید، مهم است که به‌طور منظم نظرات آنها را جمع‌آوری کنید.

 اول از همه، این کار به آنها احساس اهمیت می‌دهد و آنها از این‌که شما علاقه‌مند به گرفتن نظر صادقانه آنها هستید، قدردانی خواهند کرد.

دومین مورد این‌که شما می‌توانید از داده‌های جمع‌آوری شده برای بهبود خدمات، دامنه‌ی محصول و ایجاد تنظیمات مناسب که مخاطبان خاص خارجی شما بیشترین نیاز را دارند، استفاده کنید. دریافت یک نظر صادقانه از مخاطبان بین‌المللی راهی شگفت‌انگیز برای تشخیص نقاط ضعف و رفع مشکلات برای بهبود تجربه‌ی مشتری است. با بهره‌گیری از بازخورد، شما می‌توانید خود را ارتقاء دهید و مشتریان جدید بیشتری را با پیشنهادات بیشتر و بهتر جذب کنید.

ارائه برنامه وفاداری به شیوه محلی و بومی‌سازی

هنگامی‌که یک برنامه‌ی وفاداری بومی‌سازی شده برای مشتریان بین‌المللی خود اجرا می‌کنید، می‌توانید میزان حفظ مشتری را افزایش دهید و مطمئن شوید که متناسب با فرهنگ آنها باشد. بعد از خرید به آن‌ها جایزه بدهید و یا پاداشی تعیین کنید. به آنها تخفیف، تست‌های رایگان، گزینه‌های 1 + 1 یا هر چیزی که باعث شود، آنها از شما خرید کنند را ارائه دهید تا احساس کنند که شما به آن‌ها بیش از چیزی که مشتری دریافت می‌کند، پیشنهاد می‌دهید.

تحقیق خود را انجام دهید، از تنوع فرهنگی آنها استقبال کنید و برنامه‌ای ارائه دهید که جالب و مورد توجه مخاطبان بین‌المللی قرار گیرد.

ایجاد حساب‌های شبکه اجتماعی محلی(بومی)

ارائه‌ی حساب‌های جداگانه در رسانه‌های اجتماعی که به‌طور خاص برای کشور آنها تعیین شده است، مهم است. این روشی عالی است که شما می‌توانید با این کار نشان دهید، مشتریان بین‌المللی برای شما با ارزش هستند. 

همچنین، به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوطه متناسب با مخاطبان خاص بین‌المللی بسیار آسان‌تر خواهد بود. استراتژی کلی بازاریابی نیز همین است. باید بومی‌سازی شده و به زبان مادری آنها نوشته شود. به‌دنبال ویژگی‌های فرهنگی متفاوت حتماً استراتژی متفاوتی ارائه دهید. با استفاده از بهترین ابزارهای رسانه‌های اجتماعی می‌توانید در زمان کمتری به نتایج بهتری برسید.

همکاری با اینفلوئنسرهای محلی (بومی)

یکی دیگر از راه‌های عالی برای جذب مشتری بیشتر و حفظ آنها همکاری با اینفلوئنسرهای محلی(بومی) است. افراد تمایل دارند به توصیه‌هایی که از جانب بقیه و به‌خصوص اینفلوئنسرها می‌شود، اعتماد کنند و شما قادر خواهید بود تعداد بیشتری مشتری بالقوه را که احتمال خرید از شما را دارند، جذب کنید. 

گذاشتن یک پست در شبکه‌های اجتماعی، یک بیانیه‌ی مطبوعاتی یا هر چیزی که ممکن است مربوط به تجارت شما باشد می‌تواند تاکتیک و شیوه‌ای موثرتر از برگزاری کمپین بازاریابی قدرتمند برای شما باشد.

نتایج نهایی

بومی‌سازی، یکی از مهم‌ترین فرآیندها زمانی‌که همراه با تجارت خود جهانی می‌شوید، است. فواید محلی‌سازی متعدد است. این شیوه، به شما کمک می‌کند تا توجه را به شرکت خود و وفاداری مشتری جلب کنید و فروش و درآمد بیشتری کسب کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، روش‌های زیادی برای حفظ مشتری با بومی‌سازی وجود دارد. با پیاده‌سازی این نکات در دنیای واقعی تجارت، قادر خواهید بود سریع‌تر و موثرتر به موفقیت و پیشرفت برسید؛ بنابراین در این مسیر هر زمان نیاز به کمک و مشاوره داشتید، همراهتان هستم تا با یکدیگر نتایج درخشان در کسب و کارتان را رقم بزنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا