جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
digital marketing

تاثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد کسب و کار

بازاریابی دیجیتال برای همیشه نحوه ی عملکرد شرکت ها و ارتباط با مشتریان خود را تغییر داده است.

استفاده از استراتژی های بازاریابی دیجیتال نیز تاثیر مستقیمی بر حاشیه سود و توانایی یک کسب و کار برای رشد داشته است. بدون گنجاندن این سبک از تبلیغات در یک کمپین پیام رسانی گسترده تر ، یک برند توانایی خود را برای موفقیت به شدت محدود می کند. کسب ‌و کاری که از استراتژی‌ های بازاریابی دیجیتال استقبال نمی ‌کند، فرصت ‌های رشد کسب ‌و کارش را نیز محدود می ‌کند.

1. از طریق سئو مشتریانی را پیدا کنید که در غیر این صورت هرگز با آن ها برخورد نمی کردید

اگر حتی درک اولیه ای از بازاریابی دیجیتال داشته باشید ، عبارت و مخفف SEO را شنیده اید. این عبارت مخفف Search Engine  Optimization یعنی بهینه سازی موتور جستجو است. هدف از استفاده از تکنیک های سئو افزایش رتبه بندی محتوای شما توسط موتورهای جستجو است. هرچه رتبه ی بالاتری داشته باشید ، شانس بیشتری برای نمایش وب سایت و سایر محتوای خود در مقابل مشتریان بالقوه خواهید داشت.

 

رتبه بندی بسیار مهم است زیرا 75٪ از جستجوگران از صفحه ی اول نتایج جستجوی گوگل عبور نمی کنند.

 

از دیدگاه شما ، ترافیک بیشتری که برای وب سایت خود ایجاد می کنید به معنای فرصتی برای افزایش تجارت شما است. هر فردی که به سایت شما وارد می شود و مشتری فعلی نیست ، فرصتی برای رشد پایگاه داده شماست. این بازدید کننده می تواند در نهایت به لیست ایمیل شما بپیوندد یا آن روز از فروشگاه تجارت الکترونیک شما خرید کند.

در حالی که مشتریان ثابت شما ، ارزشمند هستند ، هر برندی برای بقای خود نیاز به رشد پایگاه مشتری خود دارد.

استفاده از تکنیک های سئو به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید.

یکی دیگر از دلایل مهم افزایش سئو این است که انجام این کار باعث ایجاد اعتبار در سایت شما نزد گوگل می شود.

 

هرچه گوگل سایت شما را به عنوان یک مرجع در موضوع تعیین شده خود بیشتر ببیند ، ارزش بیشتری برای آن قائل می شود.

این امر همچنین شانس شما را برای دیده شدن توسط مرورگرهای وب بیشتر افزایش می دهد. برای کمک به این مسئله ، روی ایجاد بک لینک های با کیفیت به عنوان یکی از راه های افزایش اعتبار خود کار کنید.

2. بدانید چه شبکه هایی باعث فروش شرکت شما می شوند

یکی از بهترین چیزها در مورد تأثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد کسب و کار این است که می توانید نتایج را تقریباً به طور همزمان مشاهده کنید.

 

اگر یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی می کنید و شاهد افزایش فروش هستید ، می توانید این افزایش را به کمپین خود نسبت دهید. ابزارهایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها ببینید کدام شبکه ها و کدام تبلیغات بیشترین ترافیک را برای شما به ارمغان می آورند. همه ی این ها برای برنامه ریزی جهت خرید تبلیغ بعدی و میزان سرمایه گذاری شما مفید هستند.

 

مهم ترین کاری که قبل از شروع هر کمپین بازاریابی باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید چه معیارهایی را می خواهید مطالعه و اندازه گیری کنید.

 

هنگامی که هدف را می دانید ، ایجاد تبلیغ برای رسیدن به نتیجه مطلوب آسان تر است. اگر می ‌خواهید فروش را افزایش دهید، و می‌ خواهید میزان موفقیت تبلیغ شما در تبدیل بینندگان به خریداران را پیگیری کنید ، و یا اگر می‌خواهید با جذب فالوورهای بیشتر به شبکه های رسانه ‌های اجتماعی خود ، آگاهی از برند را افزایش دهید، پس از راه ‌اندازی کمپین ، به اعداد و داده های خود توجه کنید.

 

برای این که کارها کمتر پیچیده شوند ، از یک برنامه بازاریابی استفاده کنید تا به شما کمک کند ROI خود را نظارت کرده و تمام تجزیه و تحلیل های خود را ردیابی کنید. ابزارهایی وجود دارند که فقط برای ردیابی پلتفرم های خاص ساخته شده اند یا می توانید از یک CRM کاملاً یکپارچه استفاده کنید که می تواند تمام نیازهای بازاریابی دیجیتال را برطرف کند.

 

 • Hubspot یک CRM کاملا یکپارچه است که تمام داده های شما را در یک مکان نگه می دارد و می تواند چندین نوع مختلف تلاش های بازاریابی دیجیتال را انجام دهد. پلت فرم آن می تواند به شما کمک کند تا تلاش های سئو ، کمپین های ایمیلی ، ترافیک وب سایت و موارد دیگر را پیگیری کنید.

 

 • Mailchimp یک برنامه بازاریابی ایمیلی است که به شما در ایجاد صفحات فرود و کمپین های بازاریابی ایمیلی کمک می کند. این برنامه می تواند دقیقاً به شما بگوید چه کسی ایمیل شما را در چه زمانی باز کرده است و به شما بگوید روی چه لینک هایی در ایمیل شما کلیک کرده است. این برنامه همچنین به شما این امکان را می دهد تا لیست خود را برای کارایی مطلوب ،  تقسیم بندی کنید.

 

 • Hootsuite یک پلت فرم فوق ‌العاده برای ردیابی کمپین ‌های رسانه‌ های اجتماعی و تلاش‌ های شنفت اجتماعی است (شنفت اجتماعی به این معنیست که بحث ها و گفتگوهای صورت گرفته در شبکه های اجتماعی را پیگیری و آنها را تبدیل به فرصت هایی نمائیم تا کاربران بیشتری جذب نموده، آگاهی افراد را از برند خود افزایش دهیم و برند خود را مشهور نمائیم ). داده‌ های همه ی شبکه های اجتماعی شما را در یک مکان جمع ‌آوری می ‌کند و به شما کمک می ‌کند تا ببینید چه بخش ‌هایی از مخاطبان به کمپین ‌های شما پاسخ می ‌دهند. به عنوان یک مزیت ، به شما کمک می کند تا پست های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید.

 

 • گوگل آنالیتیکس می تواند به شما کمک کند ترافیک وب سایت خود را بررسی کنید و متوجه شوید که از کجا سرچشمه می گیرد. از آن جایی که گوگل خدمات خاص خود مانند جستجوی گوگل و تبلیغات نمایشی را نیز دارد ، امکان ردیابی و تجزیه و تحلیل آن داده ها نیز وجود دارد.

3. برای کمک به اشتراک گذاری پیام خود و ارتباط بهتر با مشتریان فعلی و آینده ، رسانه های اجتماعی را ترکیب کنید

رسانه های اجتماعی بر بسیاری از جنبه های زندگی افراد عادی تسلط دارند. همچنین باید نقش مهمی در هر استراتژی بازاریابی دیجیتالی که در پیش گرفته اید ایفا کنند. شبکه های رسانه های اجتماعی راه دیگری هستند که می توانید به طور یکسان با مشتریان جدید و قدیمی ارتباط برقرار کنید. آن ها همچنین به شما این فرصت را می دهند که محتوای خود را از شبکه ای به شبکه ی دیگر تبلیغ کنید.

 

در این جا چند دلیل محکم دیگر برای نیاز به حضور و استراتژی در رسانه های اجتماعی آورده شده است

 

 • یک کسب و کار باید با مشتریان گفت و گو کند و با آن ها در تعامل باشد. این امر به مشتریان کمک می کند احساس کنند که بخشی از فرایند هستند و شرکت برای آن ها ارزش قائل است.

 

 • رسانه های اجتماعی برای اینکه بتوانند به بازخورد مشتریان واکنش سریع نشان دهند و به سوالات پاسخ دهند ، عالی هستند.

 

 • می ‌توانید از شبکه های خود برای زیر نظر گرفتن رقابت استفاده کنید و ببینید که رقبا چه می ‌گویند و چه می ‌کنند و مشتریان چگونه به پیام‌ هایشان واکنش نشان می ‌دهند.

 

 • می توانید از ابزارهای شنفت اجتماعی استفاده کنید تا ببینید مردم در مورد برند شما چه می گویند ، حتی زمانی که در نظرات آن ها تگ نشده اید.
digital marketing

4. یک حضور آنلاین ایجاد کنید

در دنیای امروز ، اگر آنلاین نباشید ، کسی شما را پیدا نخواهد کرد. برای مشاهده ی تأثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد کسب و کار ، باید یک حضور آنلاین ایجاد کنید.

مشتریان مدرن به دفترچه تلفن نگاه نمی کنند. آن ها از گوگل ، فیس بوک استفاده می کنند یا از دوستان خود در رسانه های اجتماعی سوال می کنند. اگر آن جا نباشید ، این فرصت را از دست داده اید. هر فرد به طور متوسط ​​روزانه بیش از دو ساعت را در شبکه های اجتماعی سپری می کند. وقتی فردی به فکر بررسی یک محصول یا خدمات است ، شما باید در جایی حضور داشته باشید که او در حال جستجو است.

ایجاد اکانت های رسانه‌ های اجتماعی اولین کاری است که یک برند باید هنگام تلاش برای گسترش تأثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد کسب ‌و کار انجام دهد.

 

رسانه های اجتماعی یکی از اولین مکان هایی هستند که یک فرد برای یافتن یک شرکت به دنبال آن است. به عنوان یک FYI – لازم نیست در هر شبکه اجتماعی حضور داشته باشید. فقط به شبکه هایی بپیوندید که مشتریان شما قرار است در آن حضور داشته باشند. تحقیقات خود را در تمام شبکه های موجود انجام دهید و آن را با پایگاه مشتری ایده آل خود مقایسه کنید.

یکی از مهم ترین کارهایی که یک شرکت باید انجام دهد این است که فهرست کسب و کار گوگل خود را درخواست کند.

از آن جایی که بخش عمده ای از جستجوها در گوگل انجام می شوند ، شما می خواهید از هر ابزاری که موتور جستجوی آن ها در اختیار دارد استفاده کنید. با ادعای فهرست گوگل خود، موقعیت مکانی دقیق شما در جستجوی محلی گوگل و در برنامه نقشه‌ های آن ‌ها نشان داده می ‌شود. این کار کمک می کند تا مشتریان مستقیماً به حضور شما بیایند. این لیست ها باید شامل آدرس ، آدرس وب سایت و شماره تلفن شما باشند.

بدون ردپای رسانه های اجتماعی ، یک مشتری بالقوه ممکن است فکر کند برند شما چیزی برای پنهان کردن دارد. همچنین شرکت شما کمتر از حد قابل اعتماد تلقی می شود.

5. کسب و کارهای بیشتری از رسانه‌های اجتماعی استفاده خواهند کرد

در سال 2022، کسب و کارهای بیشتری به منظور تعامل با مشتریان خود از رسانه‌های اجتماعی استفاده خواهند کرد. این موضوع می‌تواند شامل استفاده از پلتفرم‌هایی مانند فیس بوک، توییتر و لینکدین باشد. همچنین ممکن است که آن‌ها برای ایجاد پروفایل برای شرکت خود، اطلاع‌رسانی جدیدترین آپدیت‌ها و پاسخ به سؤالات مشتریان، از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند.

همچنین ممکن است که کسب و کارها از رسانه‌های اجتماعی برای هدایت ترافیک به وب سایت خود و افزایش میزان فروش استفاده کنند. به هر میزانی که کسب و کارها از آن چیزهایی که رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌دهند آگاه‌تر می شوند، به همان میزان نیز ارتباط بیشتری با مشتریان خود برقرار می‌کنند. در نتیجه آن‌ها با هدف وفادارسازی مشتریان خود، از چنین ارتباطی استفاده خواهند کرد.

تحقیقات نشان داده‌اند که 67 درصد از مشتریان در سال 2021، به جای صحبت مستقیم با نماینده‌ی فروش ترجیح داده‌اند که از خدمات سلف سرویس استفاده کنند. از این رو، کسب و کارها مجبورند تا به منظور افزایش نرخ تعامل با مشتریان خود، استراتژی‌های جدیدی را ایجاد نمایند.

به عنوان مثال، کسب و کارها می‌توانند با استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، محصولات خود را ارزان تر بفروشند. آن‌ها می‌توانند این کار را از طریق ارائه‌ی تخفیف برای اقلام یا گروه‌های خاصی از مخاطبان انجام دهند.

6. از ابزارهایی برای هدف قرار دادن مشتریان اصلی خود استفاده کنید

دلایل زیادی وجود دارد که بازاریابی دیجیتال نسبت به اشکال سنتی بازاریابی برتری دارد ، اما یکی از واضح ترین دلایل این است که بازاریابی دیجیتال داده های ارزشمندی را درباره ی یک شرکت در اختیار مشتریان آن قرار می دهد.

 

هرچه بیشتر در مورد افرادی که با وب سایت و محتوای شما تعامل دارند بدانید ، بهتر می توانید موقعیت خود را برای آینده نشان دهید. از طریق تجزیه و تحلیل داده ها ، می توانید بدانید چه کسی و در چه زمانی با محتوای شما تعامل دارد. این بدان معناست که می توانید محتوای خود و شبکه هایی را که برای نمایش آن محتوا استفاده می کنید بر اساس این اطلاعات تنظیم کنید.

 

این نمودار برخی از بهترین شبکه ها را برای بازاریابی دیجیتال نشان می دهد. با این حال ، به خاطر داشته باشید که جمعیت شناسی مشتری اصلی شما ممکن است با این نمودار مطابقت نداشته باشد زیرا این نمودار میانگین است. باید بدانید که چه چیزی برای برند شما بهتر عمل می کند و بهترین ROI را ارائه می دهد.

 

بازاریابی ایمیلی به طور مداوم بهترین ROI را نسبت به هر روش بازاریابی دیجیتال برای فروش محصولات ارائه می دهد ، اما ممکن است این موضوع برای سایر صنایع صادق نباشد.

 

7. برای مشتریان خود ارزش قائل شوید و محتوایی را که برای آن ها مهم است به نمایش بگذارید

بخش بزرگی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی محتوا است.

محتوا چیزی بیش از کلمات موجود در یک صفحه وب است که شامل کپی وب ، پست های وبلاگ و هشتگ ها، ویدئو و حتی عکس و همه جانبه و فراگیر است. با ایجاد یک استراتژی که شامل این اشکال محتوا برای بینندگان شما می شود ، می توانید مطمئن باشید که آن چه را که مشتریان می خواهند ببینند به آن ها ارائه می دهید.

 

به عنوان مثال ، اگر شما یک شرکت صنایع دستی هستید ، ویدیوهایی که نمایش هایی را در مورد نحوه ی تکمیل یک پروژه یا استفاده از ابزار کاردستی ارائه می دهند ، برای پایگاه مشتریان شما ارزشمند هستند. در طول همه گیری ، برخی از محبوب ترین محتوای ویدیویی نحوه ی ساخت ماسک صورت پارچه ای بوده است. فروشگاه‌ های صنایع دستی و شرکت ‌های پارچه ‌ای که ویدیوهایی در مورد این موضوع ایجاد می ‌کردند یا حتی برای نشان دادن دستورالعمل‌ های گام به گام عکس می ‌گرفتند ، محتوایی را تولید کردند که برای مشتریانشان ارزش به ارمغان آورد.

 

در این جا روش هایی وجود دارد که با کمک آن ها ارائه ی محتوای با ارزش برای بینندگان می تواند برای شرکت شما سودمند باشد :

 • مشتریان پس از مطالعه یا مشاهده ی محتوای آموزشی در وب سایت شما ، 131 درصد بیشتر از برند شما خرید می کنند.

 

 • می‌ توانید با استفاده از استراتژی بازاریابی محتوای قوی در مقابل تولید مشتری پولی ، 3 برابر بیشتر مشتری ایجاد کنید. همچنین 62 درصد هزینه کمتری دارد.

 

 • پس از اجرای یک استراتژی محتوا ، شرکت ‌ها دریافتند که کیفیت مشتریان ایجاد شده بهتر از قبل از اجرای یک برنامه بازاریابی محتوی است.

 

سخن آخر

بازاریابی دیجیتال نحوه ی ارتباط برندها با مشتریان خود و روشی که مشتریان شرکتی را برای تجارت با آن پیدا می کنند را کاملاً تغییر داده است. تاثیر بازاریابی دیجیتال بر رشد کسب ‌و کار به صعود خود ادامه خواهد داد .

 

اگر شرکتی فاقد ردپای دیجیتالی باشد ، توانایی آن در برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و یافتن مشتریان جدید به شدت مختل می شود. عدم حضور دیجیتال همچنین منجر به عدم اعتماد به برند می شود. با این حال ، اگر یک شرکت یک برنامه ی بازاریابی دیجیتال قوی را اجرا کند که حوزه‌ هایی مانند رسانه ‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا را پوشش دهد ، می ‌تواند تأثیر مثبتی بر نتیجه ی برند داشته باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا