جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزایش فروش و مشتری

افزایش مشتری و فروش با بازاریابی دیجیتال

آیا به دنبال افزایش مشتری‌های بازاریابی دیجیتال خود هستید؟ WSI نکاتی برای کمک به افزایش مشتری‌ها و فروش شما دارد.

با وجود تمام به هم ریختگی‌ها و حواس پرتی‌های دنیای دیجیتال، جلب توجه مخاطبان شما یک کار دشوار است. محتوا، ویدئو و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی همگی تاکتیک‌‌های دیجیتالی ارزشمندی هستند – اما یک چیز مشترک دارند: ارائه‌ی ارزش خود به مخاطبان زمان‌بر هستند و فروش سریعی ایجاد نمی‌کنند.

با این حال، کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال که به درستی مدیریت می‌شوند، راهی سریع و کارآمد برای هدایت مشتریان و فروش جدید به سمت کسب و کار شما هستند. برای این که به شما نشان دهم از کدام استراتژی‌‌های تبلیغات دیجیتال، در چه زمانی  استفاده کنید؛ مراحلی در مورد نحوه‌ی افزایش فروش و فروش با تبلیغات دیجیتال معرفی کرده‌ام.

 

مرحله‌ی 1 : معیارهای جستجوی مناسب را شناسایی کنید

یکی از مزیت‌های بزرگ بازاریابان دسترسی به حجم بی‌سابقه‌ای از داده‌ها در مورد مشتریان (یا حداقل گروه‌هایی که مشتریان به آن تعلق دارند) است. نکته‌ی مهم، استفاده از این داده‌ها برای شناسایی معیارهای جستجوی مناسب برای کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال است.

جزئیاتی مانند موقعیت مکانی، سن، علایق و فعالیت اینترنتی، بینش ارزشمندی را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند تا نه تنها تبلیغات خود را هدفمندتر یزنلمه‌ریزی نمایند، بلکه کمتر فضولی و مزاحمتی ایجاد کنند. بسیاری از مصرف‌کنندگان و کاربران اینترنت نسبت به تبلیغات محتاط هستند، اما شاید به این دلیل است که بیشتر تبلیغات هدفمند و تهاجمی ضعیف هستند؟ به عنوان بازاریاب، ما می‌توانیم بهتر عمل کنیم!

مرحله‌ی 2 : در شبکه‌های تبلیغاتی مناسب تبلیغ کنید.

این که یک پلتفرم تبلیغاتی را پیشنهاد دهید، غیرممکن است زیرا حقیقت این است که بهترین پلتفرم برای هر کسب و کاری متفاوت است. اگر یک صفحه تجاری عالی در اینستاگرام دارید و در پست‌های خود مشارکت زیادی دریافت می‌کنید، تبلیغات اینستاگرام برای شما مناسب است. اما اگر در آنجا مخاطبی ندارید، به احتمال زیاد نمی‌توانید با چند تبلیغ مخاطب ایجاد کنید.

مانند بسیاری دیگر از اجزای بازاریابی دیجیتال، شناخت مخاطبان بیش از نیمی از نبرد برای دستیابی به موفقیت است.

مرحله‌ی 3 : ردیابی کمپین را اجرا کنید

هنگامی که ردیابی کمپین را به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات دیجیتال خود اجرا می‌کنید، بلافاصله متوجه می‌شوید که کلمات کلیدی، زمان‌ها یا گروه‌های هدف خاص، کار نمی‌کنند. پس برای کمپین‌هایی که استراتژی آن حول پرداخت پول در ازای کلیک می‌چرخد، بسیار مهم است که بتوانید آن‌ها را در لحظه‌ای که مطابق با استانداردهای شما عمل نمی‌کنند متوقف کنید – زیرا در این صورت فقط پول را هدر می‌دهید. ردیابی کمپین را اجرا کنید – ارزش کار اضافی را دارد!

مرحله‌ی 4 : تست‌های تقسیم را انجام دهید.

همان‌طور که ردیابی کمپین‌ها مهم است، آزمایش تقسیم کلمات کلیدی، تصاویر و متن یک راه عالی برای به حداکثر رساندن ROI کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال شما است. اگر دو کلمه‌ی کلیدی دارید که هر دو را دوست دارید، لازم نیست حدس بزنید که کدام یک بهتر است – آن‌ها را آزمایش کنید و از یکی که عملکرد بهتری دارد استفاده کنید!

مرحله‌ی 5 : ساخت اپلیکیشن

ساختن اپلیکیشن یک راه موثر و آسان برای افزایش ترافیک وب سایت کسب و کار شما یا خدمات بازاریابی دیجیتال است. با یک سازنده‌ی برنامه کار کنید تا به شما کمک کند برنامه‌ای با بهترین عملکرد برای کسب و کار شما طراحی کند. هنگامی که برنامه‌ی خود را راه‌اندازی کردید، باید مشتریان را تشویق کنید تا آن را دانلود و خدمات شما را خریداری کنند. شما می‌توانید این کار را با ارائه‌ی خدمات منحصر به فرد، تخفیف‌ها و ویژگی‌هایی که رقبای شما ندارند، انجام دهید. به یاد داشته باشید که برنامه‌ی شما باید برای مشتریان بالقوه یا مشتریان فعلی شما کاربرپسند باشد و در عین حال ارزشی برای آن‌ها ارائه دهد.

نکاتی برای جذب کاربران به اپلیکیشن :

اطمینان حاصل کنید که برنامه‌ی شما از رابط کاربری (UI) خوبی برخوردار است، زیرا اولین برداشت مهم است، حتی در دنیای دیجیتال.

 • برنامه‌ی شما باید سریع بارگیری شود و تاخیر یا خرابی نداشته باشد.
 • مطمئن شوید که برنامه‌ی شما با طیف وسیعی از دستگاه‌های تلفن همراه سازگار است.
 • در صورت بروز مشکل در برنامه یا وب‌‌سایت شما، مطمئن شوید که کاربر به پشتیبانی مشتری یا گزینه‌‌های کمک دسترسی دارد.
 • به روز رسانی‌های معمول را برای به روز نگه داشتن برنامه و ایمن نگه داشتن آن آغاز کنید.

مرحله‌ی 6 : برای یوتیوب و آپارات ویدیو بسازید

یوتیوب و آپارات پلتفرم‌های ویدیویی آنلاین هستند که روزانه میلیون‌ها کاربر و بیننده دارند. شما باید از این پلتفرم‌های پیشرو استفاده کنید زیرا می‌توانند به رشد کسب و کار شما تنها از طریق بازدیدهای ویدیویی کمک کنند. ویدیوهایی را آپلود و ایجاد کنید که مخاطبان خاص شما را هدف قرار می‌دهند. ویدئو‌ها را می‌توانید توسط خودتان، تیم‌تان یا یک فیلمبردار یا عکاس حرفه‌ای انجام بسازید. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با مخاطبانتان مرتبط است یا ویدیوهایی ایجاد کنید که به طور خاص مرتبط با تجارت شما هستند.

نمونه‌هایی از محتوای ویدیویی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید:

 • ویدیوهای ” چگونگی “
 • تورهای مجازی کسب و کار یا شرکت شما
 • فیلم‌های آموزشی
 • ویدیوهای گواهی یا بررسی‌های تجاری
 • هر گونه رویداد تیم‌سازی در شرکت شما

مطمئن شوید که با افزودن URL به ویدیو، کانال یا در کادر توضیحات، ویدیوی خود را به وب‌سایت خود لینک داده‌اید تا تعداد مشتری‌ها را افزایش دهید.

افزایش فروش و مشتری

مرحله‌ی 7 : یک وبلاگ راه‌اندازی کنید

ایجاد یک وبلاگ یا وبلاگ‌نویسی مهمان می‌تواند به شما کمک کند تا محتوای عمیق و شخصی بیشتری برای مخاطبان خود منتشر کنید. وبلاگ‌های مرتبط با بازاریابی دیجیتال می‌توانند اطلاعات مفیدی را برای افرادی که به دنبال خدمات بازاریابی شما هستند ارائه دهند. وبلاگ‌ها علاوه بر اطلاعاتی که ارائه می‌کنند، با نشان دادن این که چرا مشتریان باید با شما تماس بگیرند و شما چطور می‌توانید به آن‌‌ها کمک کنید، در فروش خدمات به شما کمک کنند. هنگام ایجاد وبلاگ در وب‌سایت خود، فراموش نکنید که کلمات کلیدی مرتبط را برای جذب مشتری اضافه کنید و آن‌ها را به وب‌سایت یا صفحه فرود خود لینک دهید.

یک پست مهمان بنویسید.

وبلاگ‌نویسی مهمان یک استراتژی بازاریابی محبوب است که می‌توانید از آن برای تقویت تجارت و افزایش بازدید وب‌سایت خود استفاده کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای تولید شده ارزشی را برای وب‌سایت شما ایجاد می‌کند و همچنین با کسب و کار شما مرتبط است. اگر یک پست مهمان ایجاد می‌کنید، یک کسب و کار یا وبلاگ معتبر را انتخاب کنید؛ این امر به شما کمک می‌کند تا نام تجاری خود را به عنوان یک کسب و کار معتبر و موفق معرفی کنید، که در ازای آن به شما در ایجاد مشتری کمک می‌کند.‌

مرحله‌ی 8 : محتوای قلاب‌دار ایجاد کنید

محتوای قلاب‌دار یک استراتژی بازاریابی مؤثر برای ترغیب بازدیدکنندگان وب‌‌سایت شما به انجام اقدام است. برای دستیابی به مشتری‌ها از طریق محتوای قلاب‌دار، باید محتوایی با کیفیت بالا و جذاب ایجاد کنید که بازدیدکنندگان شما را تشویق کند تا نام و آدرس ایمیل خود را در ازای دریافت خدمات شما ارائه دهند. همچنین از کاربران بخواهید شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی شما را دنبال کنند یا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. 

نمونه‌هایی از محتوای قفل‌دار :

 • لینک‌های دانلود برای چک لیست رایگان
 • دانلود لینک کتاب‌های الکترونیکی یا پرسشنامه
 • لینک‌های وبینار
 • لینک به دوره‌ها و آموزش‌ها
 • نمایشی از خدمات خود
 • تخفیف یا کوپن
 • گذاشتن لینک‌ها در فید / استوری‌های رسانه‌های اجتماعی

مرحله‌ی 9 : برگزاری کمپین

برگزاری کمپین می‌تواند به شما کمک کند تا با جذب مخاطب به سمت کسب و کار خود، مشتریان احتمالی را افزایش دهید. کمپین‌ها نباید بزرگ باشند و همان‌طور که بیماری کرونا به ما آموخته است، حتی می‌توانید در فضای مجازی یک ایونت موفق داشته باشید. به طور مثال کمپینی که کسب ‌و کار شما می‌تواند از آن استفاده کند, یک تبلیغ آنلاین است که ابزارهای بازاریابی دیجیتال موثر را به نمایش می‌گذارد. برای این رویداد، شما نه تنها اطلاعات مفیدی را که یک کسب و کار می‌تواند از آن‌ها استفاده کند ارائه می‌دهید، بلکه نشان می‌دهید که چگونه کسب و کار شما می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

مرحله‌ی 10 : اندازه‌گیری، بهبود، تکرار

انواع مختلفی از تبلیغات دیجیتال وجود دارند. تنها راه برای تشخیص این که بین تبلیغات PPC ، اجتماعی یا تبلیغات نمایشی، کدام یک برای شما بهترین هستند ، این است که: همه‌ی آن ها را امتحان کنید و نتایج خود را بسنجید. امید است که بهترین روش برنده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا