AI

مطمئن نیستید بهترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام را برای برند خود از کجا پیدا کنید؟ از این نکات اثبات شده برای پیدا کردن بهترین تطابق استفاده کنید.

در جدیدترین بررسی‌ها تقریباً  93 درصد از بازاریابان موافق هستند که اینستاگرام بهترین شبکه‌ی اجتماعی برای اینفلوئنسر مارکتینگ است. منتهی دقت نمایید، انتخاب بین اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی تنها یک مرحله از این فرآیند است. بدون اینفلوئنسرهای مناسب، در هیچ پلتفرم یا شبکه‌ی اجتماعی به نتایج دلخواه خود نخواهید رسید.

چهار نکته‌ی ضروری برای انتخاب اینفلوئنسرهای مناسب جهت کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ:

1. اهداف تجاری خود را در ذهن داشته باشید

قبل از شروع جستجوی معیارهای حیاتی اینفلوئنسرها مانند نرخ تعامل و تعداد فالوورها، به اهداف تجاری خود فکر کنید.

 

به عقب برگردید و مشخص کنید که چرا و چگونه قصد استفاده از کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام را دارید.

 

چرا به اینفلوئنسر نیاز دارید ؟

 

چه اهداف خاصی برای اینفلوئنسر مارکتینگ در نظر دارید؟

 

سه هدف اصلی باید این باشد:

 

 • افزایش آگاهی از برند.
 • ایجاد مشتری یا فروش.
 • افزایش فالوور اینستاگرام شما.

انتخاب اینفلوئنسر شما به این اهداف بستگی دارد.

 

به عنوان مثال، افزایش فالوورهای اینستاگرام شما مستلزم ایجاد مسابقه یا آزمون با استفاده از یک هشتگ خاص است. پس سرمایه‌گذاری کردن روی یک اینفلوئنسری که می‌تواند مسابقه‌ای راه‌اندازی کند و فالوورهای خود را نیز تشویق کند که وارد مسابقه شوند، راه درستی خواهد بود.

 

از سوی دیگر، برای فروش و تولید مشتری نیاز دارید که از کدهای تخفیف و بازاریابی وابسته استفاده کنید. بنابراین، باید با اینفلوئنسرهایی که مخاطبان آن‌ها احتمالاً محصول شما را خریداری می‌کنند، همکاری نمایید.

 

آیا آن‌ها متناسب با شخصیت برند شما هستند؟

 

اینفلوئنسر باید با هویت برند شما یا حداقل محصولاتی که می‌خواهید بفروشید هماهنگ باشد. اگر با گایدلاین‌های برند شما همسویی وجود نداشته باشد، کمپین‌های شما ROI پایینی به‌دست می‌آورد.

 

داشتن یک ایده‌ی روشن از اهداف کمپین اینفلوئنسر، برای یافتن اینفلوئنسری که دقیقاً نشان دهنده‌ی برند شما باشد، ضروری است.

 

به عنوان مثال، یک اینفلوئنسر که به سفرهای کم ‌هزینه معروف است، انتخاب مناسبی برای تبلیغ وسایل سفر کم‌ هزینه خواهد بود.

 

برند “Sperry” تولیدکننده کفش قایق، با بیش از 100 میکرو اینفلوئنسر که قبلاً تصاویر با کیفیتی از محصولات Sperry را در رسانه‌های اجتماعی ارسال می کردند، کار کرد. اکثر عکس‌‌ها شامل میکرو اینفلوئنسرها در مکان‌‌های دیدنی در ارتفاع بالا بودند.

 

تا همین اواخر، Canon برای نمایش استفاده عکاسان حرفه‌ای از آخرین نوآوری‌های خود، در اینستاگرام متمرکز بود. با این حال، این برند که خارج از چارچوب فکر می‌کند، شروع به استقبال از اینستاگرامرهای نسل جدید مانند فیلمسازان الیز باومن برای تبلیغ محصولات خود در اینستاگرام کرده است. اگرچه این اینفلوئنسرها تعداد فالوورهای کمتری دارند، اما به دلیل تخصص در این صنعت، تعامل بهتری را ارائه می‌دهند.

2. به دنبال تعامل واقعی باشید

تعامل یکی از معیارهای مهم اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام است.

میانگین نرخ تعامل برای یک اینفلوئنسر اینستاگرام در سال 2021 حدود 3٪ بود ، اینفلوئنسرهایی که کمتر از 1000 فالوور داشتند ، بالاترین نرخ تعامل با 8٪ را ثبت کردند.

با افزایش تعداد فالوورها، نرخ تعامل کاهش می یابد. با این حال ، گاهی اوقات این معیار می تواند گمراه کننده باشد زیرا محبوبیت همیشه منجر به تبدیل نمی شود.

ابتدا باید تعیین کنید که تعامل چقدر معتبر است.

نظرات را تحلیل کنید.

در سال 2021، مستند HBO “Fake Famous” سه فرد غیر مشهور را با بیش از 2500 فالوور به ده ها هزار نفر تبدیل کرد، یعنی Dominique Druckman (@dominiquedruckman)، کریس بیلی (@chrisvsmyself) و Wylie Heiner (@wylezzz) تا مردم را از مشکلات تظاهر جعلی آگاه کند.

آن‌ ها از تاکتیک‌ هایی مانند خرید ربات ‌ها و تنظیم پولی عکس ‌های جعلی «همه هزینه‌ ها» استفاده کردند تا بعداً از برندها امتیاز بگیرند. به احتمال زیاد ممکن است با اینفلوئنسرهای جعلی نیز مواجه شوید.

 

یکی از ساده‌ ترین راه ‌ها برای تشخیص جعلی یا واقعی بودن اینفلوئنسر، تجزیه و تحلیل نظرات پست ‌های آن‌ ها است.

معمولاً نظرات مبهم مانند ” عکس زیبا ” یا ” لباس باحال ” یا ” خوب به نظر می رسد ” و نظرات با ایموجی اغلب به معنای تظاهر ساختگی است.

از طرفی نظرات مرتبط و محاوره ای نشانه ی درگیری و ارتباط واقعی است که ما را به نکته ی بعدی می رساند.

واکنش های شفاهی را جستجو کنید.

فالوورهای واقعی سوال می پرسند ، اظهارات شخصی می کنند و همچنین دوستان خود را در نظرات تگ می کنند. این ها واکنش های شفاهی توسط فالوورهای واقعی است.

اینفلوئنسر اینستاگرام با نام لیزا لین (@bylisalinh) را بررسی کنید. همه ی پست‌ های او پاسخ ‌های واقعی را دریافت می ‌کنند، از طرفداران واقعی او، نه ربات ‌ها.

فقط این نوع تعامل می تواند منجر به جذب و فروش جدید شود.

هوش مصنوعی

3. هشتگ های مرتبط با برند خود را کاوش کنید

بهتر است بر اینستاگرامرهایی که تا کنون در مورد برند یا محصولات شما صحبت کرده اند، سرمایه گذاری کنید. آن ها می توانند اینفلوئنسر های بعدی برای تبلیغ برند شما باشند.

 

برخی از تحقیقات هشتگ می تواند در این زمینه مفید باشد.

 

از هشتگ های با چگالی بالا خودداری کنید.

 

هشتگ ها دقیقاً مانند کلمات کلیدی برای سئو هستند. با چندین کلمه کلیدی با چگالی بالا مواجه خواهید شد. این ها پرکاربرد ترین هشتگ ها در اینستاگرام هستند.

 

اگرچه مرتبط است ، استفاده از این کلمات کلیدی برای جستجوی اینفلوئنسر ها اتلاف وقت خواهد بود.

 

به عنوان مثال ، اگر جستجوی خود را با #ارگانیک شروع کنید ، باید بیش از 54 میلیون پست را مرور کنید.

 

اما ، همانطور که در هشتگ های طولانی (یا کم تراکم) عمیق تر می شوید ، تعداد پست ها نیز کاهش می یابد.

 

در این مورد، #organicfoods دارای 338491 پست ، #organicfoodstore دارای 14054 پست ، در حالی که #organicfoodchicago تنها 66 پست دارد.

 

هم #organicfoods و هم #organicfoodstore نتایج جستجوی دقیق تری را در اختیار شما قرار می دهند. #organicfoodchicago پست های کمی دارد که برای جستجوی اینفلوئنسر ها در نظر گرفته نمی شود.

 

از کلمات کلیدی استفاده کنید که برند یا مخاطب هدف شما را توصیف می کند.

 

شما همچنین می توانید جستجوی خود را با کلمات کلیدی که برند یا مخاطبان هدف شما را توصیف می کنند شروع کنید. برای یافتن اینفلوئنسرها روی تگ هایی با تعداد قابل توجهی پست تمرکز کنید.

 

اگر لوازم جانبی دویدن یا پیاده روی را می فروشید ، جستجوی خود را با چیزی مانند #running شروع کنید و اینستاگرام پرطرفدارترین و مرتبط ترین هشتگ ها را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

 

در این جا می ‌توانید از هشتگ‌ هایی مانند #runningmama، #runninggirl و #runningcoach استفاده کنید تا به دنبال اینفلوئنسرهایی باشید که به یک موضوع خاص می پردازند.

 

از هشتگ های #اسپانسر شده یا #تبلیغات استفاده کنید.

 

اینستاگرام همچنین از اینفلوئنسرها می ‌خواهد که از هشتگ ‌های #اسپانسر شده یا #تبلیغات برای تشخیص محتوای تبلیغاتی استفاده کنند. می‌ توانید این هشتگ ‌ها را دنبال کنید تا اینفلوئنسر های بالقوه در جایگاه خود را بیابید.

 

می توانید فالوورهای خود یا فالوورهای رقیب خود را استخراج کنید تا ببینید چه کسانی از هشتگ های #اسپانسر شده یا #تبلیغات استفاده می کنند.

 

اگر از آن استفاده می کنند ، از قبل می دانند که اینفلوئنسر مارکتینگ چیست. می توانید از آن ها بخواهید که محصول شما را تبلیغ کنند.

4. از پلتفرم اینفلوئنسر استفاده کنید

همه ی این روش ها ، اگرچه مفید هستند، اما دستی و زمان بر هستند.

 

خوشبختانه ، شما می توانید از یک پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ برای یافتن اینفلوئنسرهای مناسب تنها با چند کلیک استفاده کنید.

 

برخی از محبوب ترین ها عبارتند از HYPR، Tap Influence، Upfluence، Famebit، NeoReach، Revfluence و Influencer.

 

اینفلوئنسرهای مناسب را پیدا کنید.

 

می‌ توانید با استفاده از مجموعه ‌های مختلف پارامترها مانند تعداد فالوورها ، نوع فالوورها (دموگرافیک) و تجربه کاری ، مناسب ‌ترین اینفلوئنسرها را در جایگاه خود جستجو کنید.

 

مدیریت کمپین کامل

 

همچنین می توانید با استفاده از این پلتفرم ها یک یا چند کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود را مدیریت کنید.

 

می ‌توانید ویژگی ‌های کمپین مانند متن تبلیغات ، گرافیک ، هشتگ ، ذکر رسانه‌ های اجتماعی ، جزئیات هدایا ، پرداخت ‌های اینفلوئنسرها و جدول زمانی کامل کمپین را از طریق یک پلتفرم کنترل کنید.

 

تجزیه و تحلیل همزمان

 

می توانید معیارهای مختلف کمپین از جمله بازدید ها ، دسترسی ، تعامل ، محاسبات ROI و ردیابی URL را محاسبه کنید. چندین پلتفرم به شما این امکان را می دهند تا گزارش های روزانه ، هفتگی و ماهانه تولید کنید که می توانید با تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید.

 

شاید تنها نقطه ضعف این باشد که همه ی این پلتفرم ها معمولاً یک هزینه ی ماهانه یا سالانه ی تکراری از شما دریافت می کنند. اگر بتوانید بودجه ای را برای این کار کنار بگذارید ، در زمان و منابع زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

 

هنگام انتخاب پلتفرم به نکات زیر توجه کنید:

 

 • یک پلتفرم با تعداد قابل توجهی از اینفلوئنسرها از جایگاه خود انتخاب کنید. اما ، مطمئن شوید که کیفیت اینفلوئنسرها نیز خوب است.

 

 • دریابید که چه ابزارهایی برای ایجاد ، توزیع و ردیابی محتوا در یک پلتفرم موجود است. شما باید بتوانید تمام جنبه های کمپین خود را از طریق پلتفرم کنترل کنید.

 

 • این پلتفرم همچنین باید مجموعه ی خوبی از ابزارهای تجزیه و تحلیل و گزارش همزمان را ارائه دهد.

 

 • همچنین باید تسهیلات پرداخت و تراکنش داخلی برای پرداخت اینفلوئنسرهای خود دریافت کنید.

 

 • فراموش نکنید که بررسی کنید دیگران در مورد پلتفرم چه می گویند. قبل از ثبت نام ، نظرات کاربران را به همراه مدت زمانی که پلتفرم وجود داشته است بررسی کنید.

 

در اینجا چند نمونه از پلتفرم های اینفلوئنسر مارکتینگ برای شروع کار آورده شده است :

 

 • TapInfluence: این یک پلت فرم اینفلوئنسر مارکتینگ مبتنی بر بستر ابر (ذخیره و برنامه ریزی شده بر روی شبکه های به هم متصل اینترنتی ( نه شبکه های محلی یا سرورهای خانگی )) است. طبق گفته ی TapInfluence، پلتفرم آن‌ ها می ‌تواند منجر به افزایش ۱۱ برابری بازگشت سرمایه کمپین‌ های اینفلوئنسر مارکتینگ شما شود. همچنین دارای یک ماشین حساب بازگشت سرمایه است که به شما این امکان را می دهد تا بدانید که آیا اهداف فروش شما ارزش سرمایه گذاری در یک کمپین بازاریابی را دارند یا خیر.

 

 • Famebit: این پلتفرم در ابتدا بر روی یوتیبرها متمرکز بود ، اما اکنون Famebit تقریباً از تمام سایت های شبکه اجتماعی پشتیبانی می کند. می ‌توانید اینفلوئنسرهای رسانه‌ های اجتماعی را پیدا کنید که با ۵۰۰۰ فالوور شروع می ‌شوند که متعلق به جایگاه ‌های مختلف هستند.

 

 • HYPR:  HYPR ادعا می کند که بیش از 30 درصد از بزرگترین برندها، آژانس ها و پلت فرم های اینفلوئنسر مارکتینگ در جهان به داده های آن ها اعتماد دارند. این پلتفرم سرشار از امکانات،  با چندین ابزار مبتنی بر الگوریتم های پیچیده برای کمک به تجزیه و تحلیل اینفلوئنسرها ثبت شده است.

کلام پایانی

اینفلوئنسر مارکتینگ به ویژه در اینستاگرام در حال افزایش است 

با این حال ، تنها اینفلوئنسری که مناسب است می تواند به موفقیت شما کمک کند. بنابراین ، شما باید تلاش خود را بر روی یافتن بهترین گزینه برای کسب و کار خود متمرکز کنید. 

امیدواریم این چهار نکته به شما کمک کند تا بهترین گزینه ی مناسب را برای برند خود پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *