بسیاری از بازاریابان به جای استفاده از تبلیغات کلیکی (PPC) ترجیح می‌دهند تا از روش‌های مقرون به صرفه‌تری مانند وبلاگ‌نویسی، سوشال مدیا مارکتینگ و ارائه‌ی محتوای پیشنهادی عالی برای تولید لید استفاده نمایند.

در حالی که به نظر می‌رسد اکثر شرکت‌ها از بازاریابی درون‌گرا استفاده می‌کنند اما هنوز دلایل منطقی و مهمی برای استفاده از PPC وجود دارند. نیاز است تا در استفاده از این شیوه‌ها، میانه‌رو باشید.

در این مقاله، به بررسی حالت‌هایی می‌پردازیم که استفاده از تبلیغات کلیکی در آن‌ها منطقی می‌باشد.

شرکت در مزایده

آیا پیش آمده که نام برند خود را در موتور جستجو، سرچ کرده و نام شرکت دیگری به دلیل تبلیغات، ظاهر شده باشد؟ این کار به دلیل آن است که آن شرکت، با استفاده از مزایده‌ی تبلیغات، از شما جلوتر افتاده‌است.

شاید بد به نظر برسد اما به هر حال افرادی وجود دارند که این کار را انجام می‌دهند پس شما نیز باید از بالا بودن رتبه‌ی خود در جستجوها مطمئن شوید. تخصیص بودجه برای نام برند خود در این زمینه بسیار مناسب است مخصوصا زمانی که رقبا، از این شیوه برای زمین‌گیر کردن شما استفاده می‌کنند.

هزینه‌ی انجام این کار کم است چرا که رقابت در این مزایده نسبت به سایر کلمات کلیدی، کم‌تر می‌باشد.

فراهم کردن نتایج فوری

اگر دارای فوریت زمانی برای رسیدن به یک هدف خاص هستید، PPC می‌تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال اگر تنها سه هفته تا پایان سال فرصت دارید و باید تعداد بیشتری لید، تولید کنید، استفاده از PPC مؤثر خواهد بود.

روش PPC نمی‌تواند جایگزین استراتژی‌های بلندمدت شود اما برای رسیدن به نتایج در بازه‌ی کوتاهی از زمان، مفید می‌باشد. مثلا شما می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی را تنها در 2 ساعت راه بیاندازید و پیشنهادات خود را برای بهبود جایگاه تبلیغات، ارائه دهید.

اطلاع‌رسانی کلمات کلیدی و استراتژی محتوا

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی کمک خواهد کرد تا متوجه شوید، مخاطبان هدف شما به چه چیزهایی نیاز دارند و یا چرا از سایت شما بدون انجام کار خاصی، خارج شده‌اند. ابتدا کمیپن گوگل ادز، راه‌اندازی کرده و به کلمات کلیدی اولیه توجه کنید.

این کار به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید کدام کلمات، دارای نرخ کلیک (CTR) بیشتر هستند. این کلمات، بیشترین محبوبیت را در بین کاربران دارند.

برای تجزیه و تحلیل کلمات می‌توانید از Tracking Token استفاده نمایید. با این کار متوجه خواهید شد که مشتریان فعالی حاصل از کمپین گوگل ادز، چه کلمات کلیدی‌ای را جستجو کرده‌اند.

یافتن مخاطب مرتبط

برای هر محصولی مخاطب خاص آن وجود دارد. گاهی اوقات، مشکلی اصلی، یافتن آنان است.

کمپین‌های PPC با پیشنهاد کلمات کلیدی مرتبط، به شما کمک خواهند کرد تا مخاطبان مرتبط را پیدا نمایید. بگذارید این کار را با یک مثال توضیح دهیم.

صنعت فروش پروانه، کار رایجی در دنیا نیست پس مخاطبان بسیار خاصی دارد. این مخاطبان، برای تحقیق در این زمینه در گوگل، سرچ خواهند کرد.

پیشنهاد کلمات کلیدی مرتبط باعث افزایش لید و جذب چنین مخاطبانی خواهد شد.

بهبود حضور خود در جستجوی محلی

گوگل ادز به مشاغل محلی این امکان را می‌دهد تا بتوانند تبلیغات خود را برای مکان‌های خاصی نمایش دهند. به عنوان مثال می‌توان اقدام به پیشنهاد عبارت کلیدی “بهترین رستوران در تهران” کرد و ترافیک مرتبط با آن منطقه را به سمت سایت یا حتی محل کار خود، سوق داد.

همچنین شما می‌توانید به صورت جزئی‌تر نیز مکان‌ها را در شهرها و حتی روستاها نیز مشخص نمایید. همچنین اگر می‌خواهید مکان‌های بی‌ارتباط را از این بخش حذف کنید می‌توانید با انتخاب گزینه‌های موجود در گوگل ادز، این کار را انجام دهید تا از کلیک افراد غیرمرتبط جلوگیری کرده و از هزینه‌ی PPC کاهش دهید.

استفاده از بستر تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی

این نکته را در نظر داشته باشید که گوگل، تنها بستری نیست که می‌توان از طریق آن اقدام به استفاده از تبلیغات پولی نمود. بسیاری از رسانه‌های اجتماعی بزرگ، دارای پلتفرم‌های تبلیغاتی قدرتمندی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

در صورتی که با گوگل ادز آشنایی داشته باشید، کار کردن با این پلتفرم‌ها آسان خواهد بود. انتخاب شبکه‌های مناسب برای کمپین‌های خود به منظور هدف قرار دادن مخاطبان مناسب، کلید موفقیت در این زمینه می‌باشد.

رسانه‌های اجتماعی دارای تعداد زیادی از داده‌های مرتبط با جمعیت‌شناختی هستند که باعث می‌شود تا هدف قرار دادن مخاطبان، دقیق‌تر صورت گیرد. در زیر، 3 رسانه‌ی اجتماعی قدرتمند که می‌توانید از آن‌ها برای تبلیغات استفاده نمایید را بررسی کرده‌ایم.

تبلیغ معاملات مخصوص در توییتر

توییتر دارای بیش از 500 میلیون کاربر است و روزانه بیش از نیم میلیارد توییت در آن گذاشته می‌شود. با این حجم از توییت، چگونه می‌توان تبلیغات موفقی در توییتر داشت؟

استفاده‌ی همزمان از تبلیغات توییتر با کمپین فعلی بازاریابی خود و همچنین تبلیغ معاملات منحصر به فرد برای کاربران رسانه‌های اجتماعی، می‌تواند بیشترین سود را برای خرده‌فروش‌ها و شرکت‌های B2C به همراه داشته باشد. همچنین می‌توانید از فالوورهای خود بخواهید تا تبلیغات و محتوای شما را به اشتراک گذارند تا ترافیک ارگانیک بیشتری به دست آورید.

افزایش دسترسی به حساب فیسوک خود از طریق طرفداران واجدالشرایط

فالوورهای فیسبوک شما، گروه منحصر به فردی از افراد هستند که خواهان ارتباط با برند شما هستند. همچنین دوستان فالوورهای شما نیز ممکن است واجد این شرایط باشند اما هنوز با شما آشنایی نداشته باشند.

با استفاده از تبلیغات فیسبوک می‌توانید پیشنهادهای مخصوص خود را به دوستان فالوورهای خود، ارائه دهید. این افراد نه تنها از نظر طبیعت، نزدیک به فالوورها هستند بلکه می‌توانند با استفاده از محتوای دارای خاصیت اثبات‌کننده‌ی اجتماعی، به قدرت اجتماعی بیشتری دست‌یابند.

هدف قرار دادن شرکت‌های B2B در لینکدین

استفاده از PPC در لینکدین به شما این امکان را می‌دهد تا افراد را نه تنها بر اساس ویژگی‌های جمعیت‌شناختی که براساس شغل، مهارت و گروه‌هایی که در آن حاضر هستند، مورد هدف قرار دهید.

این سطح از دسترسی باعث می‌شود تا بتوانید به راحتی، شرکت‌های B2B را نیز مورد هدف قرار دهید. به عنوان مثال اگر محصولات شما تنها برای مدیران IT مفید باشد می‌توانید با صرف هزینه‌ی کم‌تر نسبت به سایر تبلیغات (به دلیل محدود شدن به سطح مدیر)، آن‌ها را جذب خود نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *