جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

6 ضرورت دیجیتالی شدن کسب و کارها

اگر جدیدترین ترندهای فناوری را هر چیزی در نظر بگیریم که باید طبق آن پیش رویم، تحول دیجیتال یک اولویت و چالش بزرگ برای تقریبا هر کسب ‌و کاری جهت دستیابی به آینده‌ی قابل ‌پیش‌‌بینی خواهد بود. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها بدون توجه به دانش خود در مورد مزایای بی‌شمار تحول دیجیتال همچنان به شیوه‌های کسب و کار قدیمی پایبند هستند.

بسیاری از کسب ‌و کارها و سازمان‌‌ها در حال بررسی فرصت‌های دیجیتالی هستند، در حالی که برخی از آن‌ها اصلاً برنامه‌‌ای برای انجام تحول دیجیتال ندارند. اگر کسب و کار شما هنوز روش‌های دیجیتال را در عملیات تجاری شما ادغام نکرده است، خبر بدی برای شما داریم؛ این احتمال وجود دارد که رقبای شما که رویکردی آینده‌نگر دارند و در حال حاضر از مزایای دیجیتال شدن لذت می‌برند از شما پیشی بگیرند.

اگر می‌خواهید با این رقابت کنار بیایید، باید تحول دیجیتال را در اولویت قرار دهید و راه درست را بیابید. این مقاله به اهمیت تحول دیجیتال در  کسب و کار شما و این‌که چرا باید آن را در اولویت قرار دهید، می‌پردازد.

دیجیتال شدن به چه معناست؟

چندسال پیش، تقریباً هر کسب و کاری از کاغذ برای حفظ سوابق تجاری خود استفاده می‌کرد. هنگامی که رایانه‌ها راه خود را به چشم‌انداز کسب و کار پیدا کردند، بسیاری از شرکت‌ها به استفاده از صفحات گسترده روی آوردند. در عصر کنونی فناوری، شما برای یافتن کسب ‌و کاری که از نوعی تکنولوژی ابری ( تکنولوژی ابری روشی برای ارائه خدمات است که در آن منابع و اطلاعات از طریق ابزارهای مبتنی بر وب و اپلیکیشن از اینترنت به کاربر ارائه می‌شوند ) برای مدیریت سوابق کسب ‌و کار و سایر فرآیندهای تجاری استفاده نمی‌‌کند، مبارزه خواهید کرد؛ اما دیجیتالی شدن اگرچه برای این فرآیند ضروری است؛ اما تنها به این موضوع محدود نمی‌شود.

دیجیتالی‌ شدن به معنای تنظیم شیوه‌‌های فعلی کسب ‌و کارتان یا ارائه‌ی تکنیک‌های کاملاً جدید است که برای انطباق با نیازهای بازار همیشه در حال تغییر با تکیه بر فناوری برای کمک طراحی شده‌اند. به عبارت ساده، شما باید در تمام شیوه‌های کسب و کار داخلی و خارجی خود تجدیدنظر کنید و فناوری‌های جدید را برای بهبود تجربه‌ی مشتری و ساده کردن عملکرد کسب و کار اتخاذ کنید.

چرا باید کسب و کار شما دیجیتال شود؟

اگرچه بهبود کارایی کسب و کار و توانایی برآوردن خواسته‌های مشتریان برای کسب ‌و کار شما ضروری است؛ اما هزینه و زمان زیاد برای یک تحول دیجیتال توجیه‌ناپذیر است. برای کمک به درک این که چرا کسب و کار شما باید از تحول دیجیتال استقبال کند، برخی از مزایای کلیدی آن را برجسته کرده‌ایم.

۱- افزایش رقابت‌پذیری در کسب و کار

فشار رقابتی یکی از بزرگ‌ترین دلایلی است که باعث می‌‌شود بیشتر کسب ‌و کارها در تحول دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. اکثر شرکت‌هایی که برای دیجیتالی شدن قدم برداشته‌اند، این‌کار را براساس این باور انجام داده‌اند که اگر آن‌ها در پذیرش فناوری شکست بخورند، رقبایشان از آن‌ها پیشی خواهند گرفت.

با اتخاذ یک رویکرد دیجیتال و جستجوی ابزاری برای بهینه‌‌سازی شیوه‌های کسب ‌و کارتان، مزیت رقابتی نسبت به کسب‌ و کارهایی که در همان جایگاه هستند را به دست می‌آورید و در نتیجه سهم بازار قابل ‌توجه‌تری را به‌دست می‌آورید.

۲- هدف‌گذاری بهتر و رضایت مشتری

اگر کسب و کار شما در تحول دیجیتال سرمایه‌گذاری نکند، درک اطلاعات مشتری، یافتن اطلاعات مفید در مورد نیازهای مشتریان و ویژگی‌های مخاطبان و سفارشی کردن محصولات یا خدمات خود برای مطابقت با نیازهای بازار برای شما مشکل خواهد بود، مگر این‌که در تحول دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

با سرمایه‌گذاری در فناوری، کسب و کار شما می‌تواند تجربه‌ی دیجیتال قوی‌تری را ارائه دهد، در نتیجه این امر حفظ مشتری و رضایت مشتری را افزایش می‌دهد.

۳- ایجاد منابع جدید درآمد

یکی دیگر از مزایای دیجیتال شدن این است که کسب و کار شما می‌تواند محصولات و خدمات جدیدی ارائه دهد که این کار می‌تواند کانال‌های درآمد جدیدی را باز کند. پیش‌بینی می‌شود که تقریباً نیمی از درآمد تا سال 2022 از طریق محصولات یا کانال‌های دیجیتال باشد. این امر از طریق شرکت‌هایی مانند       Sleek Tech PTE Ltd  مشهود است که خدمات ادغام کسب و کار آنلاین را ارائه می‌دهند.

هر چند که این تغییر به احتمال زیاد ناشی از ارائه‌ی خدمات حرفه‌ای از طریق فضاهای آنلاین خواهد بود، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تعداد خدمات حرفه‌ای افزایش می‌یابد و منجر به توسعه‌ی محصولات و خدمات درآمدزا می‌شود.

۴- افزایش رشد برند

ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم که در آن بیشتر چشم‌اندازها برای تقریباً هر کسب و کاری به‌صورت آنلاین وجود دارد. به‌همین دلیل، کسب و کار شما باید بر روی ساخت برندتان به‌صورت آنلاین تمرکز کند. هر کسب ‌و کاری در عصر دیجیتال، قبل از این‌که توجه خود را به سهم بازار معطوف کند، ابتدا باید بر روی اشتراک ذهنی تمرکز کند.

دستیابی به این امر و جلب‌نظر عموم می‌تواند به برند شما کمک کند تا در بین اکثر مصرف‌کنندگان به رسمیت شناخته شوید. این امر با استفاده از رسانه‌های اجتماعی به‌طور فزاینده‌ای قابل دستیابی است. شکست در ساخت برند با استفاده از پلتفرم‌های دیجیتال باعث می‌شود که کسب و کارها ذهنیت اساسی و سهم بازار را از دست بدهند.

۵- پادزهری برای اختلال در صنعت

دگرگونی دیجیتال، مدل‌‌های جدید و مخربی را امکان‌پذیر می‌‌سازد که به‌شدت با مدل‌های قدیمی رقابت کنند و بر رشد سود سنتی و درآمد کسب ‌و کار فشار بیاورند. با یک استراتژی دیجیتالی مناسب، می‌‌توانید راه‌‌هایی برای استفاده از فناوری جهت ارتقای عملکرد کسب ‌و کار خود را چه با ساخت محصولات جدید یا اختراع مجدد فرآیند‌های فعلی‌تان بیابید .

استراتژی‌‌های دیجیتالی مستحکم و قوی که برنامه‌‌ای قوی برای رویارویی با چالش‌ها دارند، تبدیل شدن به یک مدل موفق را برای کسب ‌و کار شما آسان‌‌تر می‌کنند. شما می‌توانید استراتژی‌های تهاجمی مانند هدف قرار دادن یک بازار جدید، یافتن یک عرضه‌ی جدید یا اتخاذ مدل‌های تجاری جدید داشته باشید. برخی از مثال‌های خوب از استراتژی‌های تدافعی شامل بسته‌بندی، بازگردانی و شخصی‌سازی خدمات و محصولات فعلی متناسب با نیازهای مشتریان فعلی شماست.

6- شتاب کسب و کارها به سمت دیجیتالی شدن

فناوری‌های دیجیتال، حفظ ارتباطات دائمی بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی را برای کسب ‌و کارها آسان‌تر می‌کنند. بخشی از جمعیت متصل همچنان به رشد سریع خود ادامه می‌دهند. ادغام فناوری‌های دیجیتال در عملیات تجاری در سراسر جهان نیز تأثیر قابل توجهی بر بهره‌وری ، سودآوری و رشد دارد.

بسیاری از شرکت‌ها هنوز کسب و کار دیجیتال را در سطح مورد نیاز نپذیرفته‌اند. انجام زود هنگام این‌کار به شما این امکان را می‌دهد که از آرامش در بین رقبای خود استفاده کنید و از بقیه افراد متمایز شوید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، ناتوانی در پذیرش تحول دیجیتال و ادغام آن در شیوه‌های کسب و کار شما باعث می‌شود که در کوتاه‌ترین زمان از تجارت خارج شوید. شرکت‌هایی که در اجرای استراتژی‌های دیجیتال شکست می‌خورند، از رقبای خود و رهبران بازار دیجیتال عقب خواهند ماند.

به‌همین دلیل باید انتقال به راه‌اندازی کسب ‌و کار دیجیتال را آغاز کنید و از مزایایی که ارائه می‌کند، از جمله رقابت‌پذیری بالاتر، هدف‌گیری بهتر و رضایت مشتری و منابع جدید درآمد لذت ببرید. راه‌اندازی کسب و کار دیجیتال همچنین باعث می‌شود بتوانید برند خود را ارتقا دهید و با ارائه پادزهری برای اختلال در صنعت به شما این امکان را بدهد که از سایر مشاغل در تحول دیجیتال عقب نمانید و رهبری را برعهده بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا