جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بازاریابی محلی

چگونه می توانید از بازاریابی جستجوی محلی برای جذب مشتریان بیشتر استفاده کنید

امروزه بازار بسیار رقابتی است و جذب هر مشتری به سمت برند شما دشوار است ، چه برسد به جذب از نوع مشتری مناسب. به هر حال ، شما در میان ده ها یا حتی صدها شرکت دیگر برای جلب توجه رقابت می کنید. برای متمایز شدن از جمعیت چه کاری می توانید انجام دهید؟

برای مشاغلی خاص ، بازاریابی جستجوی محلی پاسخی به این معضل است. اگر می خواهید پایگاه مصرف کننده ی خود را در یک منطقه ی جغرافیایی خاص رشد دهید ، باید این استراتژی را در نظر بگیرید.

بازاریابی جستجوی محلی (معروف به ” سئوی محلی “) دقیقاً چیست؟ چگونه به شما کمک می کند؟ در حال حاضر برای تقویت سئوی محلی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ اطلاعات زیر به این سوالات و سوالات دیگر پاسخ می دهد.

سئوی محلی چیست ؟

همان طور که از نام آن پیداست ، بازاریابی جستجوی محلی یک استراتژی تبلیغاتی است که بر تبلیغ یک برند ، محصول یا خدمات در یک بازار محلی متمرکز است. در بسیاری از موارد ، شرکت‌ های آفلاین از سئو محلی برای ایجاد تجارت بیشتر در جامعه استفاده می ‌کنند. با این حال ، حتی سازمان هایی در سطح شرکت های بزرگ اغلب از تاکتیک ‌های سئو محلی برای گسترش و تعمیق حضور خود در مناطق خاص استفاده می ‌کنند (مثلاً به رستوران ‌های زنجیره‌ ای فکر کنید که فروشگاه‌ هایی در سراسر کشور دارند).

در حالی که بازاریابی جستجوی محلی می‌ تواند شامل تاکتیک‌ های حضوری باشد ، مانند بازدید از فروش خانگی و حضور در نمایشگاه‌ های تجاری ، به طور کلی بر بهینه‌ سازی موتور جستجو (سئو) برای ترافیک آنلاین از منابع محلی متمرکز است.

به عنوان مثال ، گوگل اغلب یک ” بسته محلی ” از نتایج جستجو را بر اساس درخواست خاص کاربران ارائه می دهد. بنابراین ، اگر شخصی در باکس جستجو «بهترین رستوران‌ های شیکاگو» را تایپ کند ، گوگل فهرستی از رستوران‌ های شیکاگو را ارائه می‌ کند. اما گوگل چگونه متوجه می شود که کدام رستوران‌ های شیکاگو را معرفی کند؟

عوامل متعددی در این تصمیم دخیل هستند ، از جمله اولویت‌ های کاربر، مکان ‌های رستوران خاص، تعداد کلیک‌ ها بر روی سایت هر رستوران، و (به طور انتقادی) نظرات مشتریان. (این بررسی ها بسیار مهم هستند ، زیرا الگوریتم SERP گوگل به گونه ای طراحی شده است که نه تنها مرتبط ترین، بلکه مطلوب ترین نتایج را در اختیار کاربران قرار می دهد. معنای آن در عمل این است که ، با وجود برابر بودن همه چیز ، یک رستوران 5 ستاره هر بار یک 3 ستاره را شکست می دهد.)

نکته ی اصلی این است که سئوی محلی می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در صدر نتایج جستجوی آنلاین یا نزدیک به یک صنعت خاص باقی بماند – این دقیقا همان چیزی است که شما می خواهید!

 

سئوی محلی چگونه به شما کمک می کند؟

سئوی محلی می تواند به روش های مختلف به کسب و کار شما کمک کند. این جا تنها تعداد کمی از آن ها وجود دارد:

  • افزایش دید. بدیهی است که هرچه کسب و کار شما بیشتر دیده شود ، مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد و فروش بیشتری خواهید داشت. اتخاذ بهترین شیوه های سئوی محلی می تواند نام تجاری شما را به بالای نتایج جستجوی محلی برساند، که برابر است با افزایش دید (حدس زدید).
  • اقتدار بیشتر. ایجاد یک حضور آنلاین مستحکم در جامعه ی محلی شما می تواند برند شما را به عنوان یک مرجع، هم در دنیای مجازی و هم در دنیای واقعی قرار دهد. به طور کلی، هر چه شرکت شما مدت بیشتری در فهرست گوگل یا در فهرست ‌های محلی مانند Google My Business حضور داشته باشد، در نتایج جستجو برجسته ‌تر می ‌شود.
  • افزایش شبکه های دیگر. سئوی محلی می تواند تأثیر مثبتی بر دیگر شبکه های بازاریابی شما داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شرکت شما یکی از فهرست‌ های برتر را در Google Maps یا Bing Places داشته باشد، آنگاه به عنوان یک “ضریب افزایشی” برای پست ‌های فیسبوک و وبلاگ رسمی شما عمل می‌ کند.
  • ترافیک بیشتر. در نهایت ، سئوی محلی منجر به ترافیک بیشتر به فروشگاه شما خواهد شد – چه به صورت فیزیکی و چه آنلاین. اکثر مشتریانی که در گوشی هوشمند خود به دنبال یک سرویس محلی هستند، ظرف 24 ساعت از فروشگاه بازدید می کنند یا با آن ارتباط برقرار می کنند.

واضح است که سئوی محلی می تواند به کسب و کار شما مزیت بزرگی در منطقه بدهد. اما چگونه می توانید آن را در برنامه بازاریابی خود پیاده سازی کنید؟

آنچه شما می توانید انجام دهید :

بازاریابی جستجوی محلی دارای بخش ‌های متغیر بسیاری است ، و این امر می‌ تواند یک کار دلهره‌ آور برای ادامه ی فعالیت و استراتژی شما باشد. همان طور که گفته شد ، در این جا 3 مرحله وجود دارد که می توانید از آن ها برای شروع مسیر سئوی محلی خود یا رفتن به سطح بعدی استفاده کنید :

بازاریابی محلی

1. وب سایت خود را ایندکس کنید

افزودن سایت شما به فهرست دیجیتال می تواند به سئوی محلی شما رونق زیادی بدهد. به هر حال ، موتورهای جستجو مانند گوگل برای یافتن و مشخص کردن مشاغل مرتبط با درخواست های کاربر خاص، به عملکرد فهرست بندی خود متکی هستند. اگر سایت خود را به طور کامل ایندکس کنید، به گوگل کمک می کنید تا به شما کمک کند.

حتی اگر با جنبه‌ های فنی نمایه‌ سازی سایت آشنا نیستید، می‌ توانید با ایجاد لیستی در فهرست ‌هایی مانند Google My Business و Bing Places، در این تکنیک شروع کنید. در واقع ، شما یک “ویترین فروشگاه دیجیتال” ایجاد خواهید کرد که موتورهای جستجو می توانند مشتریان را به سمت آن هدایت کنند. (به ویژه توصیه می کنیم یک حساب Google My Business ایجاد کنید، زیرا 57٪ از مخاطبان تلفن همراه در ایالات متحده از برنامه Google Maps برای پیمایش و جستجوی محلی استفاده می کنند.)

 

2. از کلمات کلیدی قوی و مرتبط استفاده کنید

موتورهای جستجو بر روی کلمات کلیدی در محتوای شما تکیه می کنند تا بفهمند تجارت شما چیست. با این حال ، ممکن است گنجاندن کلمات کلیدی رایج خاص صنعت در وبلاگ یا وب سایت خود کافی نباشد. به یاد داشته باشید ، کلمات کلیدی شما با کلمات کلیدی چندین رقیب دیگر در زمینه ی فعالیت شما رقابت می کنند.

 

با در نظر گرفتن این موضوع ، باید در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید که تعادلی بین دسترسی گسترده و رقابت نسبتاً کم ایجاد می کنند. از نظر سئوی محلی ، شما همچنین باید از کلمات کلیدی استفاده کنید که در منطقه ی شما بسیار قابل شناسایی هستند (به عنوان مثال، اگر نوشابه می فروشید، برای مخاطبان نیویورکی از “سودا” و برای جمعیت میشیگان از “پاپ” استفاده می کنید. و “کک” برای جنوبی ها). علاوه بر این ، ممکن است لازم باشد در مورد کلمات کلیدی LSI تحقیق کنید (این ها اساساً مترادف یا کلمات و عباراتی هستند که از نظر مفهومی با کلمات کلیدی اصلی شما مرتبط هستند).

 

اگر در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب مشکل دارید ، می‌توانید از ابزارهایی مانند Google Ads استفاده کنید تا برخی را به شما پیشنهاد دهد.

3. فهرست های راهنمای خود را بهینه کنید

اگر کسب و کار شما در Google My Business، Yelp و سایر راهنماها فهرست شده است، لازم است مطمئن شوید که تمام اطلاعات فهرست شده شما به روز هستند. این امر شامل ساعات کار، آدرس کسب و کار، اطلاعات تماس، خدمات ارائه شده و غیره می شود.

 

علاوه بر این ، مطمئن شوید که به طور منظم و مداوم محتوا را به حساب GMB خود ارسال کنید. انجام این کار باعث افزایش امتیاز سئوی محلی شما می شود و احتمال اینکه Google Maps کسب و کار شما را در بالای نتایج یا نزدیک به آن قرار دهد ، بیشتر می شود.

 

البته ، بیان مراحل اجرای این شیوه ‌های سئوی محلی در کسب ‌و کارتان ممکن است ساده ‌تر از انجام آن باشد – به‌ خصوص اگر تجربه یا پهنای باند لازم برای انجام این فعالیت ‌ها را به تنهایی ندارید. خوشبختانه ، می توانید برای کمک حرفه ای با کارشناسان بازاریابی دیجیتال در Faster Solutions تماس بگیرید. برای شروع گفتگو امروز با ما تماس بگیرید. خوشحال می شویم به شما کمک کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا