جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

9 کانال بازاریابی دیجیتال برای آگاهی از برند

ایده ‌های برندسازی و استراتژی ‌های خلاقانه در بیش از یک سطح به سود کسب‌ و کار است : آگاهی از برند تا استخدام

دستورالعمل‌ ها در برند سازی کسب‌ و کار شما به ظاهر نامحدود هستند و ممکن است باعث ایجاد احساس انزجار از ندانستن نقطه ی شروع شود.

به هر حال نا امید نشوید : ما تمام ایده های خلاقانه برند سازی و نکات عملی در مورد چگونگی تحقق آن ها را در اینجا آورده ایم!

قبل از پرداختن به این موارد ، باید به برخی از اصول اولیه بپردازیم : چرا برندسازی برای کسب و کار شما اهمیت دارد ، جنبه های اولیه برند سازی چیست؟

و چگونه با پرسیدن سوالات درست از خود ، هدف کسب و کار خود را مشخص کنید.

پس از آن ، این ترفندهای منحصر به فرد و مطمئن تجارت است که به ایجاد یک نام تجاری ماندگار و آماده برای موفقیت کمک می کند!

ما آژانس های برند سازی واجد شرایط را برای پروژه شما به صورت رایگان پیدا خواهیم کرد.

بیایید شروع کنیم :

1. سئو

گوگل هر روز بیش از 3.5 میلیارد جستجو را پردازش می کند. اگر زمانی که کسی به دنبال پاسخی برای مشکلی است که محصولات شما آن مشکل را حل کرده ‌اند، وب‌ سایت شما ، یکی از اولین مواردی است که در جستجو ظاهر می ‌شود ، بنابراین می ‌تواند  با هزاران فرد جدیدی که میخواهند از شما یاد بگیرند ، سازگار شود. اینجاست که سئو وارد می شود.

اگرچه سئو یک عرصه ی زمان بر است ، اما در افزایش رتبه ی شما در موتورهای جستجو بسیار موثر است. علاوه بر این ، به شما کمک می ‌کند تا به آگاهی برند مرتبط دست یابید ، زیرا هدف‌ گیری کلمه کلیدی سئو به این معنی است که شما به طور خاص به افرادی دسترسی پیدا می کنید که به دنبال فعالیتی هستند که شما انجام می دهید.

2. PPC

تبلیغات PPC و سئو لازم و ملزوم یکدیگر هستند. هر دو بر روی به دست آوردن بازدید در موتورهای جستجو متمرکزند ، اما در جایی که سئو بر نتایج ارگانیک متمرکز است ، PPC تماماً بر نتایج پرداخت شده تمرکز می کند.

PPC مزایای مشخصی را از سئو ارائه می کند. از آنجایی که شما مستقیماً برای آن نقاط برتر پول می پردازید ، به جای این که مجبور باشید برای کسب آن ها تلاش کنید ، PPC آگاهی برند را بسیار سریع تر از سئو افزایش می دهد. می توانید از اولین روزی که تبلیغات را شروع می کنید در صفحه اول گوگل ظاهر شوید (اگر بهترین روش ها را دنبال کنید). و کمپین های PPC به شما این قدرت را می دهند که بر اساس عواملی مانند جمعیت شناسی ، جغرافیا و رفتار جستجو مشخص کنید که تبلیغات شما به دست چه کسانی خواهد رسید.

همچنین می ‌توانید به دسترسی گسترده ‌ای دست پیدا کنید ، زیرا پلتفرم PPC  گوگل شامل یک شبکه نمایش است که تبلیغاتی را که در وب ‌سایت‌ ها در سراسر وب و همچنین در سایر ویژگی‌ های گوگل مانند Gmail و YouTube می‌ بینید را ، تقویت می‌ کند. گوگل می گوید شبکه نمایش آن به 90 درصد از کل کاربران اینترنت می رسد.

3. بازاریابی رسانه های اجتماعی

رسانه‌ های اجتماعی به بخش بزرگی از نحوه ی گذراندن زمان و مکان دریافت اطلاعات افراد تبدیل شده‌ اند ، بنابراین مهم است که رسانه‌ های اجتماعی را در ترکیب بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی شامل تمام فعالیت هایی است که شما در رسانه های اجتماعی به صورت رایگان انجام می دهید – یا حداقل ، این که فقط هزینه آن را به عنوان هزینه نیروی کار پرداخت می کنید. این کار با تحقیق در مورد بهترین کانال ها برای هدف ، بر اساس جایی که مخاطبان شما وقت خود را سپری می کنند ، شروع می شود. صرف زمان در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود برای تعامل با حساب های دیگر نیز به همان اندازه مهم است ، در حالی که این مسئله شامل اشتراک گذاری محتوا و تبلیغات از وب سایت شما برای افزایش آگاهی از برند است.

 

بخشی از بازاریابی رسانه های اجتماعی باید خود تبلیغی و بخشی نیز ایجاد رابطه باشد. از پلتفرم‌ های خود برای به اشتراک گذاشتن محتوای سایر وبلاگ ‌ها و اینفلوئنسرها در صنعت خود که برای مخاطبان شما مفید هستند ، استفاده کنید و در گفتگوهای مرتبط شرکت کنید. با ایجاد روابط جدید ، شروع به ایجاد فالوورها خواهید کرد ، که این امر برای استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی برای آگاهی از برند بسیار مهم است.

4. تبلیغات رسانه های اجتماعی

تبلیغ در رسانه‌ های اجتماعی می ‌تواند با سرمایه ‌گذاری در تبلیغات رسانه ‌های اجتماعی خیلی سریع تعداد بازدیدها و فالوورها را افزایش دهد.

تبلیغات رسانه های اجتماعی برای بازاریابی رسانه های اجتماعی همان چیزی است که PPC برای سئو است. همه پلتفرم‌ های اصلی رسانه‌ های اجتماعی شامل گزینه‌ های تبلیغاتی هستند و بیشتر آن ها مانند تبلیغات جستجو ، پرداخت به ازای کلیک هستند. آن ها همچنین شامل گزینه های هدف گذاری گسترده ای هستند تا بتوانید پیام های خود را در مقابل کاربران رسانه های اجتماعی خاصی که به احتمال زیاد به برند شما علاقه مند هستند ، دریافت کنید.

علاوه بر تبلیغات با پلتفرم ‌های اجتماعی اصلی ، بسیاری از برندها با شناسایی اینفلوئنسرهای محبوب در جایگاه خود و همکاری با آن ها برای تبلیغ برندهای خود ، در رسانه ‌های اجتماعی مورد توجه قرار می‌ گیرند. افرادی که در شبکه های اجتماعی فالوور زیادی دارند ، قبلاً اعتماد و توجه مخاطبان شما را به دست آورده اند. یک راه سریع برای جلب علاقه و فالوور بیشتر این است که  آن ها در مورد برند شما مطلبی را پست کنند .

 

5. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به خودی خود یک کانال بازاریابی دیجیتال مهم است و از بسیاری از کانال های دیگر در این لیست پشتیبانی می کند. هنگامی که به طور مداوم محتوای با کیفیت بالا و مرتبط با مخاطبان خود ایجاد می کنید ، این فرصت را به شما می دهد که کلمات کلیدی بیشتری را در سئو هدف قرار دهید و وب سایت شما را به روز نگه می دارد ، چیزی که گوگل آن را دوست دارد. همچنین به سایر وب سایت ها دلایل بیشتری برای لینک دادن به شما می دهد که همین مسئله یک عامل رتبه بندی کلیدی برای موتورهای جستجو است.

علاوه بر این ، هر محتوای مفیدی که مخاطب شما می خواهد روی آن کلیک کند ، چیزی است که می توانید در رسانه های اجتماعی و در تبلیغات خود تبلیغ کنید. اگر تنها چیزی که باید در این کانال‌ ها تبلیغ کنید، محصولاتتان است ، پس امیدوارید که کسی که اولین بار درباره شما اطلاعات کسب می کند ، مشتری شود. برای شرکت های B2B ، این امر غیر واقعی است. چرخه ی خرید ، اغلب ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد و افراد متعددی را درگیر می کند. شما باید فرض کنید که اکثر مردم در اولین باری که درباره برند شما اطلاعاتی می گیرند ، آماده خرید نیستند.

بازاریابی محتوا به شما این فرصت را می دهد که ، زمانی که مشتریان برای اولین بار سوالاتی را در رابطه با محصولات شما می پرسند با محتوای مفید به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید. شما می توانید به اولین نقطه آگاهی از برند برسید و از آن برای ایجاد اعتماد استفاده کنید ، بنابراین به احتمال زیاد بعداً زمانی که آن ها به تصمیم خرید نزدیک تر می شوند ، شما در اولویت ذهن آن ها قرار خواهید گرفت.

 

6. روابط عمومی

روابط عمومی یکی دیگر از کانال های قدرتمند بازاریابی دیجیتال است که اغلب کمتر از سایرین در لیست مورد توجه قرار می گیرد. یک استراتژی روابط عمومی خوب باعث می ‌شود که در نشریاتی که مخاطبانتان می ‌خوانند ، به شما اشاره شود ، که این مسئله هم آگاهی از برند را افزایش می ‌دهد و هم می ‌تواند منجر به لینک های معتبری شود که سئوی شما را تقویت می‌ کند.

روابط عمومی مدرن همچنین شامل ارسال پست های مهمان و مقالات رهبری فکری در وب سایت های مربوطه است. با نوشتن در مورد موضوعاتی که مخاطبان شما به آن ‌ها اهمیت می ‌دهند در نشریات معتبر صنعت ، به صداهایی که نشان‌ دهنده برند شما هستند اعتماد ایجاد می‌ کنید ، حتی اگر محتوا مستقیماً مربوط به محصولات شما نباشد.

 

7. ویدئو

یوتیوب با بیش از 1.8 میلیارد کاربر ، یکی از محبوب ترین وب سایت های اینترنت است که نشان می دهد مردم چقدر تماشای ویدیو را دوست دارند. مطمئناً ، برخی از آن‌ ها ویدیوهای مربوط به گربه ‌ها هستند ، اما مشتری ها در ویدیوهای برندها نیز شرکت می ‌کنند. بیش از یک سوم از مشتری ها گفتند که ویدیو را به انواع دیگر محتوای برند ترجیح می ‌دهند و 53 درصد گفته ‌اند که پس از مشاهده یک ویدیو ، احتمال بیشتری دارد که با یک برند شروع به تعامل کنند.

بازاریابی ویدیویی با بازاریابی محتوا همپوشانی دارد. این می تواند شکل مفیدی از محتوا برای ارائه اطلاعات مفید و پاسخ به سوالات رایج مشتریان شما باشد و می تواند مانند محتوای نوشتاری در رسانه های اجتماعی و در تبلیغات تبلیغ شود. برای اطلاعات بیشتر ، وبلاگ ما را بررسی کنید که ببینید چگونه می توانید از قدرت ویدیو برای کمپین های آگاهی از برند خود استفاده کنید.

 

8. برنامه ریزی شده

تبلیغات برنامه ریزی شده خرید و فروش خودکار تبلیغات دیجیتال با استفاده از نرم افزار است. روش سنتی شامل درخواست برای پیشنهادات ، مناقصه ها ، قیمت ها و مذاکره انسانی است. خرید برنامه ریزی شده از ماشین ‌ها و الگوریتم ‌ها برای خرید فضای نمایش استفاده می‌کند. بسیاری از قالب ها و کانال ها با تبلیغات برنامه ریزی شده پشتیبانی می شوند. تبلیغات را می توان در موبایل ، دسکتاپ ، تبلت ، تلویزیون متصل و موارد دیگر قرار داد.

این مورد باید در ترکیب بازاریابی دیجیتال شما گنجانده شود زیرا کارآمد است. این گزینه طراحی شده است تا از طراحی کمپین قدیمی جلوگیری کند. اکنون می ‌توانید به الگوریتمی تکیه کنید که تعیین می ‌کند پول تبلیغات شما در کجا خرج می ‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در راه حل برنامه ریزی شده خود مقداری اطلاعات در مورد کمپین خود و همچنین KPIها ارائه دهید و همه چیز آماده است ! این سیستم نه تنها کمپین شما را راه اندازی می کند ، بلکه هزینه تبلیغات شما را نیز برای جستجوی زمینه های بهبود بررسی می کند.

9. بازاریابی ایمیلی

بسیاری از سازمان ها بازاریابی ایمیلی را صرفاً از نظر فروش می بینند. با این حال ، یکی از کارکردهای اصلی بازاریابی ایمیلی ایجاد روابط قوی است که منجر به افزایش فروش و شهرت برند می شود.

هر فرد به طور متوسط حدود 20 بار در روز ایمیل خود را چک می کند. بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که مشتریان را در مکانی که هر روز از آن بازدید می کنند ، یعنی صندوق ورودی آن ها ، هدف قرار دهید. کاربرانی که در لیست پستی شما مشترک شده اند ، به وضوح به محصول/خدمت شما علاقه مند هستند، و از این رو آن ها را به بازدید کنندگانی بسیار ارزشمند تبدیل می کند. بازاریابی ایمیلی فرصتی عالی برای تبدیل آن ها از بازدید کننده به مشتری است. کلید این امر در سازگاری ، ارائه محتوای متمرکز بر راه حل ، شخصی سازی ، اتوماسیون و کمپین های بسیار بهینه نهفته است.

این مراحل ممکن است مانند یک میدان مین به نظر برسند ، با کانال های متعددی که باید در نظر بگیرید، فتح کنید و از آنها استفاده کنید، اما اگر بتوانید تعادل مناسب را به دست آورید ، شاهد افزایش بازدید ها و فروش خود خواهید بود، بنابراین واقعا ارزش وقت گذاشتن برای تحقیق و سرمایه گذاری در کانال های مناسب را دارد.

اگر می‌ خواهید درباره ی نحوه ی انتخاب کانال ‌های بازاریابی دیجیتال صحیح برای کمک به بهینه‌ سازی نتایج کمپین خود، صرف نظر از اهداف ، محصول یا خدمات خود ، بیشتر بدانید ، وبلاگ ما را در این جا بررسی کنید ، جایی که در مورد انتخاب کانال مناسب برای شما صحبت می ‌کنیم. با یکی از کارشناسان بازاریابی دیجیتال ما در [email protected] در ارتباط باشید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم. ما نه تنها می ‌توانیم به شما در تحقیقات و بینش‌ های مورد نیاز برای انتخاب درست کمک کنیم ، بلکه می‌ توانیم به شما کمک کنیم استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را پیاده‌ سازی و بهینه کنید تا به شما در دستیابی و پیشی گرفتن از KPIها و همچنین در اندازه‌ گیری‌ های مهم کمک کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا