جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
b2b

6 روند بازاریابیB2Bوافزایش درآمد

ABM  تجربه مبتنی بر حساب یا ABX گام بعدی در تکامل بازاریابی مبتنی بر حساب است. این یک استراتژی بسیار هدفمند و شخصی است که از بینش های مبتنی بر داده استفاده می کند تا به مشتریان احتمالی و مشتریان شما تجربیات منحصر به فردی بدهد که بعدها به خاطر خواهند آورد. 

ABX  یک رویکرد جامع است که مستلزم همکاری و همسویی بین تیم های فروش، بازاریابی و مشتری است و مزایای آن واضح است. آن‌ها شامل نرخ‌های بالاتر، بردهای بیشتر در حساب‌های با ارزش بالاتر، و تجربیات استثنایی مشتریان انسانی هستند 

رویکرد ABX در سال 2022 برای بازاریابان و تیم‌های فروش مرتبط‌تر خواهد شد. کلید دستیابی به این رویکرد، داشتن یک ابزار جامع در محل است، بنابراین تمام سفرهای مشتری شما در یک مکان ثبت می‌شود و توسط تیم‌های مربوطه قابل دسترسی است. همچنین ارزش کاوش در ABM و پلتفرم‌های تجربه را دارد که به شما در یافتن، مشارکت و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان کمک می‌کند. 

ایجاد یک استراتژی ABX همچنین به این معنی است که سرنخ های واجد شرایط بازاریابی (MQL) را به عنوان نشانگر موفقیت فراموش کنید و در عوض روی آنچه مهم است تمرکز کنید.

بسیاری از شرکت ها هنوز موفقیت تلاش های بازاریابی خود را بر اساس MQL اندازه گیری می کنند. اما این رویکرد درستی نیست، عمدتاً به این دلیل که باعث ایجاد ناهماهنگی بین تیم های فروش و بازاریابی می شود. 

واقعیت این است که MQL مرده است و اتخاذ یک ساختار بازاریابی درآمد به معنای شخصی سازی بیشتر و هدفمندتر شدن استراتژی شماست، رویکرد مشتری مداری در اینجا کلیدی است. همچنین برای تیم های بازاریابی و فروش شما بسیار مهم است که با آن همسو باشند تا بتوانند با موفقیت انتخاب کنند.

برای ارتقای استراتژی GTM خود به سطح جدیدی آماده هستید؟

ظهور ماشین‌ها – اجازه دهید هوش مصنوعی روند فروش شما را بهینه کند

داده یک تجارت بزرگ است و ارزش آن برای بازاریابان B2B تنها در سال 2022 به رشد خود ادامه خواهد داد.

هوش مصنوعی (AI) به بازاریابان کمک می کند تا مشتریان بالقوه را در سطح عمیق تری درک کنند. هوش مصنوعی همچنین به تیم ها در هر مرحله از سفر خریدار از آگاهی تا تبدیل، با جمع آوری، سازماندهی، تجزیه و تحلیل و تقسیم بندی داده های مشتری به روشی مقیاس پذیر برای کمک به ردیابی بازگشت سرمایه کمک می کند.

به دلیل پیشرفت در ابزارهای هدف گیری و فناوری ردیابی، هوش مصنوعی در سال 2022 یک روند ادامه دار خواهد بود. با کمک هوش مصنوعی، بازاریابان B2B می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود بیاموزند و پیام‌ها و پیشنهادات بازاریابی شخصی‌تری را در طول چرخه حیات مشتری، از طریق کانال‌هایی مانند ایمیل و رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنند.

برای ارائه یک تجربه بهینه به مشتری، می‌توانید با استفاده از ابزارهای بازاریابی هوش مصنوعی مانند Google AI یا TensorFlow به روند هوش مصنوعی جهش کنید. این ابزارها می‌توانند به ارائه پیش‌بینی‌های دقیق مشتری به تیم شما کمک کنند، به تولید پیام‌رسانی به موقع و بهبود بهره‌وری کلی کمک کنند. علاوه بر این، ابزارهایی مانند Salesforce Einstein می توانند با CRM شما یکپارچه شوند و به ارائه بینش های کلیدی به تیم موفقیت مشتری شما کمک کنند.

‌استراتژی اول: موبایل را اتخاذ کنید

سفر مشتری B2B می‌تواند پیچیده باشد، بنابراین برای بازاریابان B2B مهم‌تر از همیشه است که یک تجربه کاربرپسند و متمرکز بر موبایل را برای مشتریان احتمالی ترتیب دهند.

واقعیت این است که 80 درصد خریداران به جای بازدید از فروشگاه‌ها، از تلفن همراه برای بررسی نظرات محصول یا مقایسه قیمت‌ها استفاده کرده‌اند، به این معنی که موبایل یک جزء کلیدی در فرآیند خرید است.

در سال 2021، تبلیغات دیجیتال 64.4 درصد از کل درآمد تبلیغات جهانی را به خود اختصاص داد، بنابراین منطق پیش‌بینی می‌کند که این تغییر به سمت استراتژی‌های بازاریابی آنلاین و در نتیجه اولین موبایل در سال 2022 ادامه خواهد یافت.

استفاده از استراتژی بازاریابی موبایل اول مزایای زیادی دارد. بهینه سازی برای تلفن همراه نه تنها به افزایش دسترسی و تعامل برند شما کمک می کند، بلکه از طریق شخصی سازی، تجربه مشتری قوی تری را نیز فراهم می کند.

همانطور که بینش داده و ردیابی در تلفن همراه بهبود می‌یابد، توانایی هدف قرار دادن شخصیت مشتری ایده‌آل به روشی که آنها ترجیح می‌دهند نیز افزایش می‌یابد، و با آن فرصتی برای افزایش درآمد ایجاد می‌شود..

‌سلطنت محتوا همچنان ادامه دارد…

اگرچه تأکید بر اهمیت بازاریابی محتوا دقیقاً یک روند جدید نیست، اما به دلیل تدوین استراتژی های بازاریابی و فروش برای سال 2022، شایسته ذکر است.

وبلاگ نویسی و بازاریابی B2B دست به دست هم می دهند، و ایجاد یک استراتژی محتوای قوی که از سایر فعالیت های بازاریابی شما پشتیبانی می کند، که مزایای زیادی دارد. در بهترین حالت، وبلاگ نویسی ترافیک را به وب سایت شما هدایت می کند، مشتریان بالقوه را آموزش می دهد و کمک می کند تا برند شما را به عنوان یک رهبر فکری در صنعت خود قرار دهید.

با این حال، اشباع بیش از حد محتوای آنلاین وجود دارد – هر روز 7.5 میلیون پست وبلاگ منتشر می شود. بنابراین، رقابت برای جلب توجه مشتریان احتمالی شما شدید است.

برای ایجاد محتوای معنی‌دار که به حل مشکلات مشتری کمک می‌کند، وبلاگ‌های شما باید کلمات کلیدی بهینه شده باشند و نباید خیلی طولانی باشند – مقالاتی که کمتر از 3000 کلمه هستند، 3 برابر ترافیک بیشتر، 4 برابر اشتراک‌گذاری بیشتر و 3.5 برابر بک لینک بیشتر از مقالات کوتاه‌تر دریافت می‌کنند.

وبلاگ شما همچنین باید حاوی ترکیبی از محتوا باشد که به هر مرحله از سفر خریدار پاسخ دهد. واقعاً به سؤالاتی فکر کنید که مشتریان بالقوه شما دارند و چگونه می توانید سریع به آنها پاسخ دهید. ‌به خودکارسازی گردش کار خود ادامه دهید

این یک واقعیت شناخته شده است که بازاریابان هرگز ساعات کافی در روز ندارند. اما، با پیشرفت‌های فناوری B2B، راه‌هایی برای پس گرفتن زمان وجود دارد.

استفاده از ابزارهای اتوماسیون بصری

استفاده از ابزارهای اتوماسیون بصری می تواند ساعات شما را ذخیره کند، فقط باید از ابزارهای مناسب استفاده کنید.

برای بازاریابان B2B که به دنبال ایجاد مشتریان بالقوه جدید، بالا بردن فروش و هیجان تصمیم گیرندگان موارد کلیدی در سال 2022 هستند، یک ایمیل مستقیم و ابزار هدیه مانند Reachdesk یک قطعه ضروری از پازل است – زیرا باعث ایجاد شادی و حس به یاد ماندنی می شود و تجربیات مجازی برای مشتریان بالقوه و مشتریان بسیار مهم است.

همه چیز در مورد این است که ابزارهای اتوماسیون برای شما کار کنند و سرعت بهره وری و گردش کار شما افزایش یابد. 68 درصد از کسب و کارها از نوعی اتوماسیون استفاده می کنند، بنابراین روزهای خود را با انجام کارهایی که می توانید خودکارسازی کنید تلف نکنید.

b2b

تمرکز خود را روی بازاریابی مشتری تجدید کنید

این فرصتی تلف شده است که قبل از اینکه به گسترش حساب های کلیدی فعلی خود فکر کنید، روی کسب تجارت جدید تمرکز کنید. درعوض، پرورش و به حداکثر رساندن ارزش مشتریانی که در حال حاضر دارید، شایستگی واقعی دارد – 61 درصد از مشتریان می‌گویند که برای خرید از برندهایی که به آنها وفادار هستند، تلاش می‌کنند.

 

بنابراین، در سال 2022، زمان آن فرا رسیده است که توجه خود را دوباره به سمت رویکرد بازاریابی مشتری متمرکز کنید. اتخاذ استراتژی مشتری اول به افزایش طول عمر روابط با مشتری با اطمینان از اینکه آنها بهترین نتیجه را از محصول یا خدمات شما می برند، کمک می کند.

 

با گذشت زمان، این امر نه تنها باعث کاهش وفاداری و حفظ مشتری نمی شود، بلکه باعث بهبود روابط با مشتری نیز می شود.

 

همه چیز در مورد آموزش آن حساب‌های کلیدی از همان ابتدای رابطه در مورد نحوه استفاده بهینه از محصول و تسهیل تیم موفقیت مشتری برای تعامل و برقراری ارتباط با آنها برای درک آنها است. همچنین می‌توان از هدایا برای موفقیت مشتری برای غافلگیری، خوشحالی و قوی نگه داشتن روابط مشتری استفاده استراتژیک کرد.

 

به یاد داشته باشید که موفقیت رویکرد بازاریابی مشتری شما به این بستگی دارد که چگونه کسب و کار شما می تواند تیم های بازاریابی، فروش و موفقیت مشتری را هماهنگ کند.

 

 مطمئن شوید که با استفاده از مطالعات موردی یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی، موفقیت‌های مشتریان خود را جشن بگیرید. و هنگامی که از مشتریان وفادار خود حامیان برند ایجاد کردید، با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید که یک بررسی آنلاین مثبت برای شما بگذارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا