جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کمپین‌های بازاریابی دیجیتال

5 مورد از بهترین کمپین‌های بازاریابی دیجیتال

یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق به دنبال یافتن کاربران بالقوه برای خود می‌رود، با آن‌ها همسو می‌شود و ارتباط پایداری را با آن‌ها ایجاد می‌کند. با این حال، فهمیدن چگونگی ایجاد این ارتباط معنادار می‌تواند یک چالش واقعی برای آن‌ها باشد.

وقتی به دنبال موردی برای الهام گرفتن هستید، بهتر است به برخی از بهترین کمپین‌های بازاریابی دیجیتال نگاهی کنید و ببینید که آن‌ها چه روشی را انتخاب کرده‌اند.

در اینجا بهترین انتخاب‌ها از بهترین کمپین‌های بازاریابی دیجیتال به همراه نتایج و علت محبوبیت آنها و نکات کلیدی برای شروع شما آورده شده است. انتخاب ما از پنج مورد از بهترین کمپین‌های بازاریابی دیجیتال برای الهام بخشیدن به شما به ترتیب زیر است:

1- لگو ؛ بازسازی مجدد دنیا

لگو ( LEGO )برای تبلیغات خلاقانه ( ساختن چیزها) ساخته و پرداخته شده است. این شرکت دانمارکی اسباب‌بازی، اولین کمپین بازاریابی خود را پس از 30 سال راه‌اندازی کرده است. ما آن‌را دوست داریم؛چرا که در تبلیغات خود، لگو به چالش‌های جهانی فراتر از صنعت اسباب‌بازی می‌پردازد.همان‌طور که تبلیغ را تماشا می‌کنید، به‌طور اتفاقی متوجه‌ی چندین موضوع می‌شوید که در پس زمینه‌ی آن وجود دارد.این تبلیغ بر روایت «بازسازی» متمرکز است و از این طریق مردم را تشویق می‌کند تا در مورد بهبود خود و محیط اطراف‌شان فکر کنند و با استفاده از تصاویر و آهنگ‌هایی که کاربران را به یاد تبلیغات اصلی لگو می‌اندازد، مخاطبان مسن و مخاطبان جوان‌تر را سرگرم و جذب می‌کند.این تبلیغ بیش از 11 میلیون بازدید آنلاین دریافت کرد که در مورد مسائل اجتماعی و داستان نام تجاری آن‌ها بود.نکته حائز اهمیتاین است که مصرف‌گرایی اخلاقی می‌باشد که به‌صورت صعودی در حال رشد است. بنابراین به چالش‌هایی که مخاطبان با آن روبه‌رو هستند ، اهمیت دهید و خود را از رقبا متمایز کنید. داستان‌سرایی را در کمپین‌های خود بگنجانید ، تا آنها را به یاد ماندنی‌تر کنید.

2- ژیلت ؛ بهترین مردی که می‌توانید باشید

ژیلت ( Gillette ) در ابتدا یک موضوع اجتماعی خاص را مطرح و پیامی قدرتمند منتشر کرد و آن را در روایت برند و نام تجاری خود گنجاند. ژیلت، در تبلیغ خود این را نشان داد که «ما باور داریم؛ بهترین مردان می‌توانند وجود داشته باشند.» متواضعانه اشاره می‌کند که شعار 30 ساله‌ی آن‌ها «بهترین مردانی که می‌توانند باشند» است.

 ما آن را دوست داریم؛ زیرا این تبلیغ جسورانه، هنجارهای جنسیتی را به چالش می‌کشد و در عین حال کاستی‌های قبلی ژیلت را تأیید می‌کند.

کمپین بازاریابی شامل The Best Men Can Be در اینستاگرام و توییتر است. ژیلت داستان‌هایی در وب‌سایت خود دارد که چالش‌هایی را که بسیاری از مردان با آنها دست و پنجه نرم می کنند، می پذیرد و عادی می‌شمارد.

این برند حتی یک میلیون دلار در سال به مدت سه سال به سازمان‌هایی برای مردان کمک می‌کند. این تبلیغ بیش از 36 میلیون بازدید داشت و کمپین توییتر آنها به لطف اشتراک‌گذاری، هزاران لایک و ریتوییت دریافت کرد.

نکته کلیدی این است که  ژیلت شکست‌های گذشته‌ی خود را در حرکت رو به جلو تصدیق کرد. با انجام این کار، آن‌ها مخاطبان خود را هدف گرفتند.

ژیلت از هشتگ The Best Men Can Be برای شروع مکالمات در رسانه‌های اجتماعی و جذب مخاطبان جدید استفاده کرد. این تأثیر ماندگاری داشت؛ زیرا مردم مدت‌ها پس از توقف پخش آگهی ویدیویی، بازدید از پست‌های مربوط به آن را ادامه دادند.

بنابراین توصیه می‌کنیم، از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید و هشتگ‌ها را در کمپین‌های خود بگنجانید تا بحث را با مخاطبان خود باز کنید؛ چرا که این‌کار نه تنها باعث ایجاد تعامل بیشتر می‌شود؛ بلکه مهم‌تر از آن، مشتریان شما با برند شما ارتباط برقرار می‌کنند و به احتمال زیاد طرفدار خواهند شد.

مشتریانی که طرفدار هستند ، به تبلیغات کمک و احتمال خرید را بیشتر می‌کنند. در کمپین‌های بازاریابی، بخش‌های متحرک زیادی برای نظارت، ردیابی و تجزیه و تحلیل وجود دارد، به همین دلیل است که داشتن تقویم بازاریابی نهایی در کنار شما برای موفقیت کمپین ضروری است.

کمپین‌های بازاریابی دیجیتال

3- فولکس واگن؛ آخرین مایل

فولکس واگن (Volkswagen)  با کمپین آخرین مایل، خداحافظی احساسی دارد و بر تعهد این برند به خودروهای الکتریکی تأکید می‌کند.

 ما آن را دوست داریم؛ چرا که این ویدیوی تکان‌دهنده به نقش ماشین در فرهنگ عامه اشاره دارد، از جمله طرح‌های تبلیغاتی اندی وارهول، کوین بیکن در فیلم Footloose و بیتلز اشاره می‌کند.

این تبلیغ نزدیک به دو میلیون بازدید آنلاین داشت و The Last Mile هزاران پست در اینستاگرام و توییتر دریافت کرد. فولکس واگن برای آخرین وداع، خودروی هشتاد ساله‌ی خود را در شب سال نو، در بیلبوردهای میدان تایمز نیویورک به نمایش گذاشت.

 نکته مهم این است که شما باید هدف کمپین بازاریابی دیجیتال خود را ایجاد محتوای واقعی تعیین کنید که ارتباط معناداری بین برند شما و مخاطبان ایجاد کند، تا تاثیری ماندگار بر آن‌ها داشته باشد.

از نشان دادن این‌که برند شما با گذشت زمان در حال پیشرفت است، نترسید. مشتریان شما برندی را درک کرده و به آن احترام می‌گذارند که در حال تغییر و بهبود باشد.

برای ایده‌های محتوایی مانند این‌که کسب‌ و کارها از کجا شروع شده‌اند، استفاده کنید تا نشان دهید، چقدر پیشرفت کرده‌اید و دوباره با طرفداران اولیه‌ی برند خود ارتباط برقرار کنید.

4- اربی‌ان‌بی؛ محتوای تولید شده توسط کاربر

ار بی ان بی (Airbnb) در صنعت مسکن تا حد زیادی به لطف استراتژی بازاریابی دیجیتال، خود را  ارتقا داده است. این بر محتوای رسانه‌های اجتماعی تولید شده توسط کاربر از جمله تصاویر، پست و راهنمای توریست متمرکز است. 

ما آن را دوست داریم؛ زیرا  کمپین‌های اجتماعی آن‌ها نظر مردم را به سفر و مقاصد عجیب و غریب جلب می‌کنند.

حساب اینستاگرام آنها بیش از 4.7 میلیون فالوور و صفحه فیسبوک آنها 16 میلیون دنبال‌کننده دارد. علاوه بر این، Airbnb برای تعامل بیشتر با اینفلوئنسرها همکاری می‌کند، از جمله لیدی گاگا که در خانه‌ای مجلل در هیوستون در طول اجرای Super Bowl از آن‌ها  میزبانی کرد. این برند محتوایی از جمله مقاصد جذاب Airbnb و افراد تأثیرگذار در حال استراحت و سرگرمی را منتشر  می‌کند.

 نکته طلایی این است که محتوای تعاملی و الهام‌بخش ماجراجویی را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک           بگذارید‌.  آنها با الهام بخشیدن به افراد، مردم را تشویق به سفر با استفاده از برنامه‌ی خود می‌کنند. از اینفلوئنسر مارکتینگ برای هیجان‌زده کردن مخاطبان خود استفاده کنید. اینفلوئنسرها در هر صنعتی وجود دارند و بازاریابان دیجیتال از راه‌های زیادی می‌توانند از آنها برای تقویت کمپین استفاده کنند.

ما درباره پادکست‌ها، وبینارهای صنعتی، ارتقای رهبری فکری صحبت می‌کنیم. خارج از چارچوب فکر کنید و آن را در استراتژی خود بگنجانید. همچنین  از محتوای تولید شده توسط کاربر برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده کنید. مردم از افراد واقعی الهام می‌گیرند، افرادی که در مورد نام تجاری شما به صورت آنلاین صحبت می‌کنند را تشویق کنید. این نوع محتوا همچنین به عنوان یک منبع عالی برای تجارت الکترونیک رسانه‌های اجتماعی عمل می‌کند.

5- فیت‌بیت؛ داستان‌های "MyReasonIs"

فیت‌بیت ( Fitbit ) در کمپین “MyReasonIs” داستان‌هایی از کاربران را برجسته می‌کند که با برنامه‌ی ورزشی زندگی خود را به سمت بهتر شدن، تغییر داده‌اند.

 چرا ما آن را دوست داریم؛  آیا در یک کمپین بازاریابی دیجیتال چیزی قدرتمندتر از داستان‌های موفق الهام بخش از کاربران وجود دارد؟

کمپین “MyReasonIs” شامل ویدیوها و پست‌ها از افراد واقعی است که داستان‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. مانند یک زن برای مبارزه با دیابت و همچنین مردی که خوابش را برای بهبود سلامت خود تغییر می‌دهد. این برند بیش از 4 میلیون دنبال‌کننده در رسانه‌های اجتماعی داشت و آنها اغلب محتوای مفیدی را منتشر می‌کنند. علاوه بر این، آنها به کاربران پاسخ می‌دهند و تلاش‌های آنها را تحسین می‌کنند.

نکته کلیدی

نمایش داستان‌های موفقیت‌آمیز کاربران برای کمپین بازاریابی دیجیتال شما بسیار ارزشمند است. این تعهد شما را به کاربران‌تان برجسته می‌کند و به آنها اطمینان می‌دهد که محصول شما می‌تواند به زندگی آنها ارزش بدهد.

علاوه بر این، داستان‌های موفقیت‌آمیز نشان می‌دهند که به مخاطبان خود گوش و به آنها اهمیت می‌دهید.همچنین، با انجام نظرسنجی‌های مشتریان و به اشتراک‌گذاری نتایج (با اجازه)، می‌توانید آن را برای رسانه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال استفاده کنید، داستان‌های موفقیت‌آمیز را در کمپین‌های خود بگنجانید.

زندگی مردم را با بهترین کمپین بازاریابی دیجیتال خود غنی کنید، بهترین کمپین‌های بازاریابی دیجیتال از طریق موضوعات مرتبط زندگی، مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهند و بحث را به شیوه‌ای مثبت باز می‌کنند. کلید ایجاد کمپین‌های بازاریابی، تضمین یک تعامل دیجیتال معتبر و قابل ربط است. هنوز برای ایجاد بهترین کمپین‌های بازاریابی دیجیتال خود به کمک نیاز دارید؟

با پر کردن فرم مشاوره و برقراری ارتباط از طریق وب‌سایت من به شما در برنامه‌ریزی، پیگیری و بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی‌تان کمک می‌کنم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا