جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
seo trends

10 ترند مهم سئو که باید بدانید

برای یادگیری 10 ترند برتری که برای برنامه ریزی سال 2022 باید بدانید از پنل متخصصان ما در بازاریابی جستجو، ادامه دهید و کتاب الکترونیکی کامل (برای دانلود رایگان) را برای اطلاعات بیشتر از هر متخصص دریافت کنید.

1. هدف کاربر

یکی از موضوعاتی که در سال 2022 بیشتر در مورد آن صحبت شده است ، هدف کاربر است. این ترندی است که باید بماند.

کریستینا آزارنکو، مشاور سئو و موسس MarketingSyrup Digital Inc.، معتقد است که زمان آن فرا رسیده است که مردم در نهایت به «محتوای سئو» فکر نکنند و با هدف و کلمات کلیدی برای کاربران محتوا تولید کنند.

هیمانی کانکاریا، بنیانگذار Missive Digital، گفت: “با توجه به به روز رسانی هایی مانند بازنویسی متا تگ های عنوان توسط گوگل و ارائه نتایج پژوهش در SERP ها در سال 2021، به نظر می رسد گوگل به سختی تلاش می کند تا ، صرف نظر از نوع پرس و جو ؛ هدف درست پشت جستجوی کاربر را شناسایی کند.”

او گفت که این جاست که متخصصان سئو باید بر روی آوردن یک رویکرد جامع به استراتژی محتوای شما در سال 2022 تمرکز کنند.

کانکاریا افزود: «چه محتوای ویدیو، وبلاگ یا وب، باید برای کلمات کلیدی، هدف کاربران از جستجو و مصرف آن ها، هدف شما از ایجاد آن ها و مرحله ای که مصرف کنندگان شما در سفر خریدار هستند، برنامه ریزی شود. .

Suganthan Mohanadasan، یکی از بنیانگذاران و رهبر فنی SEO در Snippet Digital، با این مسئله موافق است.

او گفت: «نیت جستجو در سال 2022 اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. درک هدف جستجو همچنان مهم تر از همیشه می شود، به ویژه با معرفی به روز رسانی مدل یکپارچه چند وظیفه ای گوگل (MUM).»

 

Mohanadasan اضافه کرد، من فکر می کنم ما شاهد خواهیم بود که بازاریابان جستجوی بیشتری در رویکرد خود برای ایجاد محتوا با تمرکز بر درک هوشمندانه تر هدف جستجو تجدید نظر می کنند و خاطرنشان می کنند که تحقیقات کلمات کلیدی همیشه پایه مهمی برای استراتژی جستجوی ارگانیک باقی خواهد ماند.

با این حال، ما باید بتوانیم فراتر از کلمات کلیدی را به شکل خام نگاه کنیم و بینش معنا داری را از آن ها به دست آوریم.

Mohanadasan گفت: “درک رابطه بین کلمات کلیدی خود و دانستن این که چگونه آن ها را هدف قرار دهید تا هدف جستجو را برآورده کنید، در حال حاضر تفاوت اصلی بین یک استراتژی جستجوی موثر و غیر موثر است، اما در سال 2022 حتی حیاتی تر خواهد شد.”

Mordy Oberstein، رئیس ارتباطات در Semrush، فکر می کند که سال 2022 سالی است که در نهایت برای جدی گرفتن هدف کاربر نتیجه خواهد داد.

کسب و کار خود را با فریلنسرهای تایید شده ی امروزی رشد دهید.

Fiverr Business ابزارهایی را برای همکاری و تفویض اختیار با بزرگ ترین منتخب فریلنسرهای با استعداد جهان برای هر نیازی به تیم شما می دهد.

شروع کنید.

در سال 2022، ما آن را به سطح جدیدی خواهیم برد. Oberstein گفت: منظور من صرفاً تجزیه ی موارد با اهداف اطلاعاتی یا معاملاتی و غیره نیست. منظورم این است که هرچیزی که برای نمایه های کاربری متعددی که ممکن است یک قسمت از محتوا را مفید بدانند، در نظر بگیریم.

او افزود: ” این توانایی همدلی کافی با مخاطبان خود است تا تجربه ای جامع ارائه دهید که به نگرانی های ضمنی آن ها رسیدگی کند. “

2. کیفیت محتوا

برودی کلارک، مشاور سئو در Brodie Clark Consulting، گفت که بازاریابان باید مراقب چیزی باشند که او آن را «اثر کیفیت محتوا در سطح سایت» می ‌نامد.

یکی از جنبه ‌هایی که من به طور مرتب برای سایت ‌های بزرگ در حین تکمیل ممیزی مشاهده می‌ کنم، دسته‌ بندی بسیاری از صفحات به عنوان « کشف شده، در حال حاضر فهرست ‌بندی نشده » در کنسول جستجوی گوگل است. کلارک گفت: با این نوع حذف در گزارش پوشش در GSC آشنا شوید و به الگوهایی که گوگل سعی در برجسته کردن آن دارد توجه کنید.

او گفت: «گوگل در گذشته گفته است که باید مطمئن شوید صفحات منتشر شده (که قابل نمایه سازی هستند) باید فوق العاده باشند. این را به عنوان شعار سئوی خود رعایت کنید و از این طریق یک استراتژی سئوی مطمئن برای آینده برای سال 2022 خواهید داشت.

اما چرا این اتفاق می افتد؟

Motoko Hunt، رئیس مشاوره بازاریابی بین ‌المللی جستجو می ‌گوید: «بسیاری تلاش‌ های کوتاه‌ مدت سئو را عمدتاً برای به دست آوردن لینک‌ ها و آگاهی از روابط عمومی دیجیتال ، اضافه کردن صدها محتوا، یا تنها رسیدگی به اصلاحات فنی خاص سئو انجام می‌دهند/ AJPR.

هانت توضیح می‌دهد که اگرچه این ها برای بردهای سریع خوب کار می‌ کنند، اما راه ‌حل‌ های بلند مدت نیستند.

«این ترند همچنین محتوای مشابه زیادی در وب ایجاد کرد. هانت گفت: با توجه به به ‌روز رسانی MUM، انتشار محتوای منحصربه ‌فرد با موضوعات خاصی که توسط وب ‌سایت ‌های دیگر پوشش داده نمی‌ شوند، مهم است.

هانت افزود: « به جای افزودن صدها محتوای عمومی به سایت ، در مورد علایق کلی مخاطبان هدف تحقیق کنید ، آن نهاد ها را بر اساس موضوع سازماندهی کنید و آن ها را بر اساس ارتباط با اهداف تجاری اولویت بندی کنید. او توصیه می کند که بازاریابان بر روی اطلاعاتی تمرکز کنند که به طور منحصر به فردی با دیگران متفاوت است و تخصص شما را در زمینه موضوع برجسته کند.

جسی مک ‌دونالد، استراتژیست سئو جهانی در IBM، دیدگاه مشابهی دارد.

مک ‌دونالد می ‌گوید: «با پیشرفت‌ های اخیر الگوریتم گوگل در مسیر BERT و MUM، فکر می ‌کنم متخصصان سئو بیشتر و بیشتر بر کیفیت محتوا و ساختار سایت خود تمرکز خواهند کرد.

مک ‌دونالد افزود، در حالی که محتوا همیشه مورد توجه متخصصان سئو بوده است، با این به‌ روز رسانی‌ ها، صحبت از کیفیت محتوا که ارزش تمرکز دارد، آسان ‌تر خواهد بود.

جیمی ایندیگو، سرپرست ارشد فنی سئو در DeepCrawl، گفت: «برای موفقیت در پست پارادایم ، باید روی ایجاد محتوای واقعی و مفید تمرکز کنید. برندگان بزرگ آن سایت هایی خواهند بود که به دلیل مشارکت در موضوع هدف خود شناخته شده اند.”

و کلسی جونز، مدیر ارشد محتوای Awesome Motive، پیشنهاد می کند که بازاریابان از تولید محتوا و سئو دست بکشند.

«من فکر می ‌کردم این مسئله در نیروی کار امروزی وجود ندارد، اما دریافتم که به ندرت نویسنده‌ ای با تخصص سئو پیدا می ‌شود و بالعکس. جونز گفت: این نشان دهنده ی شکاف دانش بزرگ بین محتوا و سئو است که هر دو طرف را دنبال می کند.

او افزود: «البته، متخصص بودن عالی است، اما نویسنده بدون تجربه سئو یا متخصص سئو بودن که تفاوت های ظریف نوشتن محتوا را درک نمی کند، می تواند واقعاً برای عملکرد محتوای شما مضر باشد.

جونز توصیه می ‌کند که اگر نمی ‌توانید نقش ‌ها را بهتر ادغام کنید (مثلاً برای نویسنده‌ ای با تجربه سئو هزینه بیشتری بپردازید)، بسیار مهم است که برای ادغام بهتر تیم‌ ها سخت تلاش کنید، بنابراین آن ها هم بیشتر درگیر فرآیند ایجاد می ‌شوند و هم آموزش‌ های متقابل را در تمام مراحل دیده ‌اند.

او گفت: «همچنین همیشه پرداخت هزینه برای آموزش ، کتاب یا منابع برای تیم ‌هایی ارزش دارد که می ‌خواهند سئو یا نحوه نوشتن بهتر را یاد بگیرند.

3. محلی سازی SERP ها و تغییرات SERP

Indigo به ما یادآوری می کند که «اطلاعات نادرست گوگل را به ایجاد یک SERP حقیقت گرا سوق می دهد. نتایج جستجو قدرتمند هستند. به سادگی مشاهده یک ایده تکرار شده در عناوین صفحه در SERP می تواند یک باور را تقویت کند.

آماندا جردن، مدیر جستجوی محلی در آژانس LOCOMOTIVE، گفت: «گوگل اغلب در حال آزمایش تغییرات در چیدمان تلفن همراه به طور خاص برای هدف محلی است. وی افزود که آزمایشات و تغییرات مستمر در این زمینه، به ویژه برای رشد در خرید آنلاین، بررسی ها، سیگنال های اعتماد و آگاهی از برند را پیش بینی می کند.

جردن گفت: “توصیه من این است که بر شهرت در سایت های شخص ثالث و صنعتی و همچنین ویکی ها، تکمیل GMB، نشانه گذاری سایت و پنل های دانش تمرکز کنید.”

 

هلن پولیت، مدیر سئو در iTech Media، همچنین در مورد بومی سازی SERP ها و نحوه ی ارتباط آن با محتوا بحث می کند.

گوگل در سال آینده تمرکز بیشتری روی بومی سازی محتوا خواهد داشت. پولیت گفت: ما تاکنون شاهد وب سایت های بیشتری با محتوای خاص کشور بودیم که از وب سایت هایی که قبلاً در رتبه بندی SERP قرار داشتند اما بیشتر در سطح جهانی متمرکز بودند، بالاتر بودند. این امر در سال 2022 حتی برای مشاغل کاملاً آنلاین بدون ارائه حضوری و آفلاین آشکارتر خواهد شد.

او گفت که برای سایت هایی که فقط یک کشور را هدف قرار نمی دهند، به طور فزاینده ای نیاز به ایجاد محتوای محلی متمرکز خواهد بود.

«به عبارات کلیدی جستجوی خود نگاه کنید که برخی از اهداف محلی را نشان می دهند. به عنوان مثال، «[خدمات آنلاین x] کانادا» – اگر نتایج جستجویی را مشاهده می‌ کنید که دارای هدف‌ گذاری واضح کلمه کلیدی برای «کانادا» هستند، ممکن است در صنعتی باشید که گوگل  SERP‌های بومی ‌سازی شده بیشتری را نشان می ‌دهد.

او افزود ” در این صورت ، باید به ایجاد صفحات اختصاصی کانادا نگاه کنید، جایی که شاید قبلاً صفحاتی متمرکز بر سطح جهانی داشتید. شما همچنین باید ارتباط محلی را در محتوای خود نشان دهید. “

4. تصاویر و محتوای بصری

بیکر معتقد است که وابستگی بازاریابان به تصاویر آرشیوی کاهش می یابد.

 

بیکر گفت: «سایت‌ هایی که تصاویر منحصربه ‌فرد دارند، افزایش چشمگیری در تصویر، محصول و جستجوی معمولی خواهند دید. این نیز یک واکنش رفتار/عمد کاربر است زیرا کاربران جوان‌ تر تصاویر سبک زندگی منحصربه‌ فرد را شناسایی می ‌کنند یا با آن ها مانوس می ‌شوند و می ‌توانند فوراً تشخیص دهند که چیزی واقعی است یا آرشیوی.

 

“با پاداش دادن به سایت هایی که از تصاویر اصلی استفاده می کنند، این موارد به مرور بیشتر ایجاد می شوند. سپس Google Lens بیشتر یاد می ‌گیرد.» او اضافه کرد که این امر انگیزه ی رشد محتوای اصلی از سوی سازندگان را فراهم می ‌کند و در عین حال درباره مناطق ، افراد ، محصولات و غیره بیشتر می ‌آموزد.

 

Indigo به ما یادآوری می ‌کند که در جستجوی سال 2021، گوگل اعلام کرد که SERP‌ها را از نظر بصری قابل مرور و شهودی ‌تر می‌ کند.

 

«این بدان معناست که بلوک ‌های تصویر بزرگ ‌تر در نتایج برای برخی پرس ‌و جو ها نمایش داده می ‌شوند. مزیت دارایی های تصویر خوب به SERP محدود نمی شود. Google Lens به خریداران این امکان را می دهد که به دنبال محصولی با استفاده از یک عکس در دستگاه خود یا یافت شده در یک وب سایت بگردند – اساساً یک جستجوی عکس معکوس با یک مورد استفاده محکم برای بهینه سازی تصویر.

 

Indigo اشاره کرد که Google Discover همچنین از تصاویر استفاده می کند. او اضافه کرد که یک مطالعه موردی اخیرا منتشر شده توسط گوگل نشان داد که سایت‌هایی که از متا تگ max-image-preview:large استفاده می‌ کنند، می ‌توانند نرخ کلیک را تا 79 درصد و کل کلیک ‌ها را تا 333 درصد افزایش دهند.

 

Indigo گفت: «در حالی که Discover تا حد زیادی به عنوان یک فرصت سئو نادیده گرفته شده است، گنجاندن داده‌ های Discover در جستجوی API نشان می ‌دهد که منابع داده یکپارچه و بهترین شیوه ‌ها ادامه خواهند داشت. »

 

او اضافه می ‌کند که ما می ‌توانیم به طور منطقی فرض کنیم که با اسکرول 4 صفحه‌ ای جدید SERP در موبایل و افزایش تصاویر، جستجوی عادی بسیار شبیه به Discover خواهد شد.

 

الی شوارتز، مشاور رشد در Eli Schwartz، معتقد است که هوش مصنوعی قرار است جستجو را بسیار غنی ‌تر کند.

 

شوارتز گفت: «Google Images قرار نیست فقط یک موتور جستجوی ثانویه باشد. هوش مصنوعی به گوگل این امکان را می ‌دهد که تشخیص دهد چه زمانی یک تصویر یا ویدیو بهترین نتیجه برای کاربر است.

 

گوگل قبلاً برخی از قابلیت های خود را در این زمینه آشکار کرده است.

 

شوارتز توصیه می‌کند: «و با توجه به اینکه Google Lens اکنون یک اقدام جستجوی اصلی در دستگاه‌های اندروید است، انتظار داشته باشید که جستجوی مستقیم تصویر حتی بیشتر رشد کند. »

 

او همچنین معتقد است که گزینه ی جستجوی دیگری تا پایان سال وجود خواهد داشت.

 

شوارتز می ‌گوید: «این می ‌تواند نفوذ رو به رشد DuckDuckGo یا Bing یا چیزی کاملاً جدید در بازار باشد، اما همه ی متخصصان سئو باید به پتانسیل رشد یک موتور جستجوی دیگر آگاه باشند و فقط روی گوگل تمرکز نکنند. »

5. خودکارسازی

آندریاس وونیاتیس، بنیانگذار Artios، بیان می ‌کند که  خودکارسازی شیوه‌ های سئو – اعم از ممیزی فنی، تجزیه و تحلیل رقبا، یا تجزیه و تحلیل هدف جستجو – در سال جاری آغاز شده است و در سال 2022 حتی گسترده ‌تر خواهد شد.

 

وونیاتیس گفت: ” با توجه به اینکه متخصصان سئو در سراسر جهان به طور فزاینده ای با پایتون آشنا می شوند، ما  خودکارسازی بیشتری را شاهد خواهیم بود، به خصوص در آژانس هایی که بیشتر ممیزی های فنی، ابزارهای تجزیه و تحلیل و سایر زمینه های تحقیقاتی را تا حد امکان خودکار می کنند.”

 

او برای کسانی که امسال یا قبل از آن شروع کرده ‌اند، اضافه کرد: «ما شاهد  خودکارسازی ممیزی‌ های فنی برای استفاده از یادگیری ماشینی جهت تقسیم ‌بندی مسائل فنی بر اساس نوع محتوا خواهیم بود و خودکارسازی ، ممیزی‌ های فنی را «هوشمند تر» می ‌کند.»

 

Aleyda Solis ، مشاور بین المللی سئو و بنیانگذار Orainti، معتقد است که بازاریابان باید از خودکارسازی سئو برای تضمین کیفیت استفاده کنند.

 

سولیس گفت : «اجرای سیستم ‌های هشدار و اعتبارسنجی سئو به صورت همزمان در پلتفرم‌ های ما، برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در وهله اول یا نظارت همزمان بر آن ها و هشدار به محض وقوع آن ها برای جلوگیری از داستان های ترسناک بسیار رایج سئو اهمیت بیشتری پیدا می کند.”

 

Mark Traphagen، معاون بازاریابی و آموزش محصولات در seoClarity، موافق است که ما شاهد خودکارسازی خواهیم بود.

 

او گفت: «سرعت تغییر در سئو به طور تصاعدی در حال افزایش است، در حالی که در همان زمان متخصصان سئو سازمانی با سایت‌ های بزرگ تر و پیچیده ‌تر سروکار دارند. نیاز به  خودکارسازی بهتر برای غلبه بر شکاف‌ ها در فن ‌آوری، مهارت ‌ها و منابع به ‌منظور مقیاس ‌بندی اجرا، به سرعت از «خوب بودن» به یک ضرورت در حال تغییر است.

 

Traphagen اضافه کرد که داده ها در حال حاضر به وفور در دسترس است و به یک کالا تبدیل شده است.

 

“چالش کاهش زمان از اکتساب داده به بینش تا عمل است. متخصصان سئو (و ابزارهایی که استفاده می ‌کنند) باید در سال آینده به میزان قابل توجهی در توسعه  خودکارسازی سرمایه‌ گذاری کنند.»

Traphagen توصیه می کند که مناطق خاصی برای بررسی شامل استفاده از فناوری Edge برای اجرای سریع تر تغییرات، تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی برای حذف سیگنال ها از نویز داده ها، و هشدارهای هوشمند بسیار قابل تنظیم است.

و میراندا میلر، مدیر ویرایشگر در ژورنال موتور جستجو، معتقد است که متخصصان سئو و سازندگان محتوا باید گزینه های خود را برای خودکارسازی محتوا بررسی کنند.

میلر گفت: «ما می ‌توانیم در تحقیقات رقابتی، تجزیه و تحلیل SERP‌های موجود، و درک موجودیت ‌ها و مفاهیم مرتبط با فناوری کمک دریافت کنیم. اما من هیچ نقطه ‌ای را در دهه آینده پیش ‌بینی نمی ‌کنم که تولید محتوای خودکار نیازهای کاربران و موتورهای جستجو را بدون کمک فرآیند تحریریه و خلاقیت انسانی برآورده کند.»

امکان این که من به زودی بتوانم مدل(های) زبان خود را آموزش دهم و تلاشم را در این راه افزایش دهم، هیجان انگیز است. برای متخصصان سئو که بر روی محتوا و روی صفحه تمرکز می کنند، این یک حوزه فرصت رو به رشد در سال 2022 و بعد از آن خواهد بود.

seo trends

6. پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی

مایکل کینگ، بنیانگذار و مدیر عامل iPullRank، معتقد نیست که تغییرات عمده ای در سال 2022 رخ می دهد. اما او گفت: “… تغییرات ظریف تری وجود دارد که ما می بینیم که به دو چیز یکسان اشاره می کند: تولید زبان طبیعی و مسیر سازی اطلاعات.»

 

او گفت: «تکامل جستجوی چندوجهی گوگل نشان می ‌دهد که تمرکز بیشتری بر مسیرهای جستجو به جای پرسش‌ های فردی وجود دارد.

 

کینگ می ‌گوید: «این امر پیامد های جالبی در رابطه با چگونگی نیاز به قضاوت درباره مواردی مانند وقوع همزمان و شناسایی موجودیت نام ‌گذاری شده در زمانی که بهینه‌ سازی خود را انجام می ‌دهیم، دارد.

 

او افزود: تغییر گوگل به سمت این که بتواند موضوعات فرعی را از صفحات گسترده تر حذف کند، نشان دهنده این است که محتوای قوی تر نسبت به گذشته شانس بیشتری برای عملکرد طولانی دارد. با اشاره به این که اپل و گوگل با مرگ نهایی کوکی ها، ما را به سمت انحصار داده های خود سوق خواهند داد.

 

به گفته کینگ، این بیشتر نشان‌ دهنده نیاز به جمع ‌آوری داده‌ های شخص اول و تغییر و انتقال آن داده‌ ها به یک فروشگاه داده مانند BigQuery است تا بتوانید از آن جهت بهینه‌ سازی ‌های مختلف سرمایه‌ گذاری کنید.

 

کینگ گفت: «افرادی که از طریق این مجموعه داده ‌ها سرمایه ‌گذاری می‌ کنند و راه ‌هایی برای ترکیب آن با پیشرفت ‌های تولید زبان طبیعی و درک روابط موجودیت و کلمات کلیدی پیدا می ‌کنند، می ‌توانند تولید محتوای قوی را که در رتبه ‌بندی قرار می‌ گیرد، مقیاس ‌بندی کنند.»

 

الکسیس سندرز، مدیر Merkle، به ما یادآوری می کند که تکرارها در مدل های زبان طبیعی یادگیری ماشینی به طور مداوم چندین بار در هر سال بهبود یافته است.

 

سندرز گفت : مدل ‌های درجه یک مورد استفاده در مجموعه داده SQuAD از نظر دقت در اوایل سال 2020 از عملکرد انسانی فراتر رفتند. کالایی شدن راه ‌حل‌ های یادگیری ماشینی برای تولید محتوا (به عنوان وسیله‌ ای برای حمایت از نویسندگان) و دسته‌ بندی چیزی است که تیم ما را الهام می‌بخشد.

 

بیل اسلاوسکی، مدیر بازاریابی جستجو برای Go Fish Digital و ویراستار SEO by the Sea، انتظار دارد که شاهد یادگیری ماشینی فدرال باشد، «… جایی که اطلاعات دستگاه تلفن همراه شما یک بار در روز در فضای ابری آپلود می‌شود، و سپس داده‌ها پس از پردازش همراه با انتخاب جستجو و اطلاعات مرور از بسیاری دیگر از کاربران دستگاه تلفن همراه برای ایجاد یک مدل یادگیری ماشینی، به دستگاه شما برگردانده می‌شوند. “

 

اسلاوسکی خاطرنشان کرد: «گوگل در این مورد وبلاگی انتشار داده و حق اختراعی را در مورد آن منتشر کرده است، و جستجوی اپل همچنین آموزش فدرال را ثبت کرده است، و این که چگونه اطلاعات رایانه محلی و شبکه را می توان تحت این رویکرد ترکیب کرد. »

 

7. موبایل و تجربه کاربری

جوری فورد، مدیر ارشد بازاریابی در FoodBoss، انتظار تغییراتی را در رابطه با تجربه کاربری موبایل دارد. او خاطرنشان کرد: سال گذشته، گوگل ابزارهای جدیدی را برای پشتیبانی از بهینه سازی موبایل و همچنین تجربه کاربری معرفی کرد.

 

فورد اضافه کرد: “با بلوغ این قطعات، من فکر می کنم تجربه کاربری تلفن همراه در ارتباط با موارد حیاتی وب است زیرا محتوا منجر به هزینه خواهد شد. ” 

 

او گفت، به‌ عنوان متخصص سئو، ما تمایل داریم به قطعات نگاه کنیم، و افزود: «اما بر اساس ابزارها، منابع و به ‌روز رسانی ‌های اخیر در تجزیه و تحلیل، واضح است که کل تجربه کاربری تلفن همراه از جنبه اکتشافی گرفته تا اینکه کاربران چقدر راحت می توانند تعامل و استفاده کنند، درست مانند تجربه محتوا در چند سال گذشته گرد هم می آیند. “

 

او گفت: «این نه تنها بر UX موبایل، بلکه بر Core Web Vitals بر روی تلفن همراه، قابلیت استفاده از تلفن همراه، نمایه سازی اول از طریق تلفن همراه و امنیت تلفن همراه نیز تأثیر می گذارد.

8. پایداری

جکی چو، رهبر و هوش جهانی سئو در اوبر، گفت: «در سال 2022 متخصصان سئو باید تلاش برای تعقیب الگوریتم‌ ها را متوقف کنند و در عوض به استراتژی‌ های سئوی طولانی ‌مدت و پایدار متمایل شوند.»

 

چو گفت: «سر و صدا به قدری بی پایان است که برای تمرکز روی کار، چاره ای نخواهید داشت جز اینکه فقط به شایستگی های سایت و برند خود فکر کنید – نه آخرین اخبار صنعت یا به روز رسانی گوگل. و این احتمالاً چیز خوبی است.»

 

رنه ژیرارد، مدیر سئو در Crate & Barrel می گوید: «برند های تجارت الکترونیک سازمانی باید تمرکز خود را برای هدف گذاری سئوی پایدار (که توسط تیم حقوقی آن ها تأیید شده است) افزایش دهند تا از مسئولیت اجتماعی شرکت پشتیبانی کنند.

 

ژیرارد گفت: گوگل قبلاً پیشرفت ‌هایی را برای انتخاب ‌های پایدار در خرید ، نقشه ‌ها و پایگاه و دسته بندی اضافه کرده است. اگرچه تقاضای جستجو هنوز به اوج خود نرسیده است، اما اشتهای مصرف کنندگان باید در طول سال 2022 و پس از آن افزایش یابد.

 

ایزوبل اسمیت، سرپرست تیم فنی SEO در Ryte، دیدگاه دیگری در مورد پایداری و جستجو ارائه می دهد.

 

او گفت: «کاهش ردپای کربن وب‌ سایت ‌ها و زیرساخت ‌های دیجیتال ما نه تنها گامی درست به سمت دستیابی به صفر خالص است، بلکه حتی می‌ تواند به یک عامل تعیین ‌کننده در رفتارهای کاربران جستجو تبدیل شود».

 

اسمیت اضافه کرد که از آن جایی که گوگل شروع به نمایش انتشار کربن از پروازها و برچسب زدن به هتل های دوستدار محیط زیست کرده است، این باور که گوگل حتی می تواند اثرات زیست محیطی صفحات وب را نشان دهد، بیهوده نیست.

 

او گفت که این امر می‌ تواند نگرش‌ های سبزتر را به صورت آنلاین تشویق کند، به ‌ویژه با توجه به این واقعیت که وب ‌سایت ‌ها و سیستم ‌های پشتیبانی آن ‌ها ردپای کربن مشابهی با صنعت هواپیمایی دارند.

 

اسمیت توصیه می ‌کند: «اگرچه ایجاد وب ‌سایت ‌های پایدارتر شامل تاکتیک ‌های مشابهی برای بهبود عملکرد است (به عنوان مثال، بهبود در دسترس بودن، بهینه‌ سازی عملکرد)، کاهش انتشار کربن به زودی می ‌تواند به معیار مهمی تبدیل شود که ارزش گزارش کردن را دارد.

9. IndexNow

به گفته Jenn Mathews، مدیر سئو در GitHub، Microsoft و Yandex با IndexNow پیشرو هستند.

 

این مورد به وب ‌سایت ‌ها اجازه می ‌دهد تا هر زمان که محتوای وب ‌سایت آن ها ایجاد، به‌ روز رسانی یا حذف شد، به راحتی موتورهای جستجو را مطلع کنند. با استفاده از این API، موتورهای جستجو از به‌ روز رسانی ‌ها مطلع می‌ شوند تا بتوانند به سرعت حرکت کنند و تغییرات وب‌ سایت را در فهرست و نتایج جستجوی خود منعکس کنند.»

 

ماتیوس گفت: «IndexNow در حال تغییر رابطه بین متخصصان سئو و موتورهای جستجو برای همیشه است.»

 

“این باعث از بین رفتن ناامیدی تیم های فناوری اطلاعات در مورد نحوه برخورد ربات های جستجوگر به وب سایت ها می شود. کراولر های آن‌ ها دیگر بار سنگینی بر سیستم‌ ها وارد نمی‌ کنند، او خاطرنشان کرد: «این امر به ‌ویژه برای استارت ‌آپ ‌هایی که به سرعت رشد می ‌کنند تأثیرگذار است – بدون اینکه به موارد متعددی اشاره کنیم که شرکت ها صفحات جدیدی را راه اندازی کرده اند و باید منتظر بمانند تا ربات های جستجو آن ها را پیدا کنند، آنها را کراول و رتبه بندی کنند.»

 

ماتیوس گفت : این به ویژه زمانی مفید است که تغییراتی در پایگاه داده‌ ای ایجاد شود که میلیون ‌ها (گاهی اوقات صدها میلیون) URL را به‌ روز رسانی می ‌کند، ما باید به همکاران توضیح دهیم که باید منتظر بمانیم تا موتور جستجو URL ها را کراول کرده و بفهمد که به روز رسانی وجود دارد و در کجا تغییرات وجود دارد.

 

با IndexNow، متخصصان سئو می ‌توانند فهرستی از URL‌ها را با تغییرات و/یا به ‌روز رسانی ‌ها از طریق API ارسال کنند. بینگ و یاندکس فوراً از این به‌ روز رسانی ‌ها و تغییرات مطلع می ‌شوند.

 

در طرف دیگر این رابطه، خود موتورهای جستجو نیز می توانند از IndexNow سود زیادی ببرند.

 

او گفت : ” Fabrice Canal مایکروسافت، مدیر برنامه اصلی BING، رهبری IndexNow را بر عهده دارد، و من خوش شانس بودم که زمانی که در Groupon بودم و اکنون با GitHub به عنوان یکی از اولین پذیرندگان ابزار Bing API (پیش ساز برای IndexNow) با او کار کردم. “

10. E-A-T

جکی چو، رهبر و هوش جهانی سئو در اوبر، گفت: «در سال 2022 متخصصان سئو باید تلاش برای تعقیب الگوریتم‌ ها را متوقف کنند و در عوض به استراتژی‌ های سئوی طولانی ‌مدت و پایدار متمایل شوند.»

 

چو گفت: «سر و صدا به قدری بی پایان است که برای تمرکز روی کار، چاره ای نخواهید داشت جز اینکه فقط به شایستگی های سایت و برند خود فکر کنید – نه آخرین اخبار صنعت یا به روز رسانی گوگل. و این احتمالاً چیز خوبی است.»

 

رنه ژیرارد، مدیر سئو در Crate & Barrel می گوید: «برند های تجارت الکترونیک سازمانی باید تمرکز خود را برای هدف گذاری سئوی پایدار (که توسط تیم حقوقی آن ها تأیید شده است) افزایش دهند تا از مسئولیت اجتماعی شرکت پشتیبانی کنند.

 

ژیرارد گفت: گوگل قبلاً پیشرفت ‌هایی را برای انتخاب ‌های پایدار در خرید ، نقشه ‌ها و پایگاه و دسته بندی اضافه کرده است. اگرچه تقاضای جستجو هنوز به اوج خود نرسیده است، اما اشتهای مصرف کنندگان باید در طول سال 2022 و پس از آن افزایش یابد.

 

ایزوبل اسمیت، سرپرست تیم فنی SEO در Ryte، دیدگاه دیگری در مورد پایداری و جستجو ارائه می دهد.

 

او گفت: «کاهش ردپای کربن وب‌ سایت ‌ها و زیرساخت ‌های دیجیتال ما نه تنها گامی درست به سمت دستیابی به صفر خالص است، بلکه حتی می‌ تواند به یک عامل تعیین ‌کننده در رفتارهای کاربران جستجو تبدیل شود».

 

اسمیت اضافه کرد که از آن جایی که گوگل شروع به نمایش انتشار کربن از پروازها و برچسب زدن به هتل های دوستدار محیط زیست کرده است، این باور که گوگل حتی می تواند اثرات زیست محیطی صفحات وب را نشان دهد، بیهوده نیست.

 

او گفت که این امر می‌ تواند نگرش‌ های سبزتر را به صورت آنلاین تشویق کند، به ‌ویژه با توجه به این واقعیت که وب ‌سایت ‌ها و سیستم ‌های پشتیبانی آن ‌ها ردپای کربن مشابهی با صنعت هواپیمایی دارند.

 

اسمیت توصیه می ‌کند: «اگرچه ایجاد وب ‌سایت ‌های پایدارتر شامل تاکتیک ‌های مشابهی برای بهبود عملکرد است (به عنوان مثال، بهبود در دسترس بودن، بهینه‌ سازی عملکرد)، کاهش انتشار کربن به زودی می ‌تواند به معیار مهمی تبدیل شود که ارزش گزارش کردن را دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا