جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

5 روند برتر بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو)

همان طور که اکثر کسب و کارها تاکنون می ‌دانند ، بهینه ‌سازی موتور جستجو (سئو) برای جذب مشتریان به پلتفرم‌ های آنلاینشان حیاتی است. با این حال ، سئو دائما در حال تغییر است ، و برای اطمینان از موثر بودن استراتژی های محتوای خود، باید از آخرین روند ها مطلع باشید. این بدان معناست که اگر همچنان بر همان تاکتیک ‌های سئویی متکی هستید که سال ‌ها از آن استفاده می ‌کردید، زمان آن فرا رسیده است که آخرین استراتژی‌ های سئو را یاد بگیرید. واقعیت این است که بسیاری از استراتژی های قدیمی نه تنها در چشم انداز سئو امروزی بی اثر هستند ، بلکه برخی از تاکتیک های قدیمی مانند پر کردن کلمات کلیدی حتی می توانند بر سئو تأثیر منفی بگذارند. این امر ضروری است که استراتژی های سئوی خود را به طور مداوم با آخرین روند تطبیق دهید. با این حال ، ماندن در صدر آخرین استراتژی‌ های سئو اغلب می ‌تواند به نظر یک چشم ‌انداز بی‌نظیر باشد. برای این که در صدر آخرین تحولات در سئو بمانید و اطمینان حاصل کنید که نتایج مثبتی از استراتژی سئوی خود مشاهده می کنید ، در این جا نگاهی به روندهای سئو داریم که بیشترین تأثیر را در سال 2022 خواهند داشت.

 

1. هوش مصنوعی نقش بزرگتری در سئو خواهد داشت

از آنجایی که هوش مصنوعی (AI) به تغییر نحوه ی تعامل افراد با محتوای آنلاین ادامه می دهد ، بنابراین AI شروع به ایفای نقش کلیدی در استراتژی سئو می کند. به ویژه الگوریتم هوش مصنوعی گوگل RankBrain قابل توجه است ، زیرا احتمالاً به یکی از مهم ترین عوامل رتبه بندی صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (SERPs) در سال 2022 تبدیل خواهد شد. از زمانی که گوگل RankBrain را معرفی کرد ، بسیاری از کسب و کارها تعجب کرده اند که چگونه این امر بر سئو تأثیر می گذارد. چگونه می توان استراتژی محتوای خود را به یک الگوریتم هوش مصنوعی تطبیق داد؟

 

در حالی که گوگل جزئیاتی در مورد عملکرد درونی نحوه یادگیری و تجزیه و تحلیل محتوا RankBrain به اشتراک نمی گذارد، کارشناسان معتقدند که تجربه کاربری یکی از عوامل اصلی رتبه بندی آن است. این بدان معناست که نرخ کلیک و مدت زمانی که کاربران در یک وب سایت می گذرانند ، عوامل کلیدی هستند که RankBrain هنگام اولویت بندی محتوا از آن ها استفاده می کند. هنگام ارزیابی مجدد استراتژی سئوی خود ، بسیار مهم است که محتوایی ایجاد کنید که به خوبی سازماندهی شده و مفید باشد تا خوانندگان را شیفته و مجذوب کنید.

2. تغییر به محتوای طولانی

به منظور اطمینان از جذب و درگیر کردن خوانندگانی که از وب سایت شما بازدید می کنند ، باید استراتژی خود را به یک استراتژی محتوای طولانی تغییر دهید. نشان داده شده است که محتوای طولانی با 3000 کلمه یا بیشتر نسبت به محتوای کوتاه ، ترافیک و اشتراک ‌گذاری بیشتری دارد. تغییر تمرکز بر تولید محتوای طولانی با کیفیت می تواند رتبه بندی جستجوی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. با این حال ، برای اینکه محتوای طولانی موفق باشد ، باید بتواند خوانندگان را درگیر خود نگه دارد.

 

برای این که خوانندگان را درگیر خود نگه دارید، مهم است که محتوای خود را با استفاده از زیرعنوان های H2 و H3 به چندین بخش فرعی تقسیم کنید ، زیرا این کار باعث می شود که آن را اسکن کنید. هدف این است که مرور محتوای خود را برای خوانندگان آسان کنید ، به ویژه در دستگاه های تلفن همراه ، زیرا تکه های بزرگ متن می تواند برای بسیاری از خوانندگان ترسناک دیده شود و می تواند یک صفحه کوچک را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین باید مطمئن شوید که محتوای شما به راحتی به اشتراک گذاشته می شود تا سئو را بهبود بخشد. لینک های اشتراک گذاری واضح را در ابتدا و انتهای محتوای خود قرار دهید تا خوانندگان بتوانند آن را با کلیک یک دکمه به اشتراک بگذارند.

3. سازگاری با موبایل برای رتبه بندی گوگل بسیار مهم است

از زمانی که گوگل به طور رسمی در سال 2015 سازگاری با موبایل را به عنوان یک فاکتور رتبه بندی معرفی کرد، سازگاری با موبایل سنگ بنای سئو بوده است. با این حال ، بهینه سازی محتوای خود برای دستگاه های تلفن همراه بسیار مهم تر از همیشه است، زیرا گوگل ایندکس موبایل فرست را در سال 2019 راه اندازی کرد. به این معنی است که موتور جستجو در درجه اول به نسخه موبایل یک وب سایت در هنگام رتبه بندی محتوا نگاه می کند ، زیرا این نسخه به جای نسخه ی دسکتاپ ، نسخه ی ” اصلی ” در نظر گرفته می شود. این تغییر برای بسیاری از مردم تعجب آور نبود ، زیرا تخمین زده می شود که نزدیک به 75 درصد از کاربران اینترنت تا سال 2025 تنها از طریق دستگاه های تلفن همراه به اینترنت دسترسی داشته باشند.

 

خوشبختانه ، گوگل با استفاده از تست رایگان سازگاری با موبایل ، بررسی تاثیرگذاری سایت تلفن همراه شما را آسان می ‌کند. همچنین می ‌توانید از گزارش قابلیت استفاده از تلفن همراه گوگل استفاده کنید تا ببینید آیا مشکلاتی در وب ‌سایت تلفن همراه شما وجود دارد یا خیر و برای رفع این مشکلات چه کاری می ‌توانید انجام دهید. استفاده از این ابزارها می تواند در یافتن و رفع مشکلات استفاده از تلفن همراه در وب سایت شما که می تواند بر سئوی شما تأثیر منفی بگذارد ، بسیار مهم باشد. واقعیت این است که با توجه به استفاده ی بیشتر از اینترنت از دستگاه های تلفن همراه ، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با در نظر گرفتن این کاربران بهینه شده است.

4. محتوا باید اصل EAT Google را برآورده کند

گوگل بارها تاکید کرده است که کیفیت محتوا برای موفقیت در رتبه بندی بسیار مهم است. با این حال ، این امر اغلب باعث می‌ شود که کسب ‌و کارها به این فکر کنند که منظور گوگل از « محتوای با کیفیت » چیست. هنگام تلاش برای بهبود کیفیت محتوای خود برای اهداف سئو ، مهم است که به اصل EAT مراجعه کنید. EAT مخفف تخصص ، اقتدار و اعتماد است. گوگل از این عوامل برای تعیین این که آیا یک صفحه وب محتوای باکیفیت ارائه می دهد یا خیر استفاده می کند ، و این چیزی است که کسب و کارها باید هنگام تولید محتوا برای وب سایت خود از آن آگاه باشند.

برای اطمینان از این که محتوای با کیفیت تولید می کنید ، مهم است که شخصیت های خریدار ایجاد کنید ، که می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از نوع محتوایی که مخاطب هدف شما برای شما ارزش قائل است ، داشته باشید. شخصیت های خریدار جزء لاینفک سئوی موفق شده ‌اند ، زیرا می ‌توانند به کسب‌ و کارها کمک کنند تا محتوایی را ایجاد کنند که برای خوانندگانشان جالب باشد و به گونه‌ ای قالب ‌بندی شده باشد که برای مخاطبان هدفشان جذاب باشد. همچنین مهم است که هنگام توسعه ی محتوای خود EAT را در نظر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که از ادعاهای خود با آمار و حقایق پشتیبانی می کنید و مطمئن شوید که به منابع معتبر لینک می دهید. داشتن لینک های معتبر در محتوای خود یک راه عالی برای انجام تمام معیارهای اصل EAT است.

5. سئوی موثر باید شامل ویدئو باشد

اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید ، ضروری است که یک استراتژی سئو که شامل ویدیو باشد را ایجاد کنید. واقعیت این است که پلتفرم ‌های ویدئویی آنلاین در چند سال اخیر منفجر شده ‌اند، و حتی ممکن است خودتان دیده باشید که چه تعداد از کسب ‌و کارها شروع به استفاده از پلتفرم ‌هایی مانند YouTube و TikTok برای تعامل با مشتریان و گسترش دسترسی خود کرده ‌اند.

بنابراین ایجاد محتوای ویدئویی بهینه شده باید بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی سئوی شما باشد. با این حال ، چگونه می توانید محتوای ویدیویی را بهینه کنید؟ یکی از راه‌ هایی که می توانید این کار را انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که توضیحات شبکه ویدیوی خود را با ارائه یک نمای کلی کاربرپسند از آنچه شبکه شما در مورد آن است ، بهینه کنید. کلمات کلیدی همچنین نقش مهمی در بهینه سازی محتوای ویدیوی شما خواهند داشت. در حالی که نمی خواهید توضیحات ویدیوی خود را با کلمات کلیدی پر کنید، چند کلمه کلیدی و هشتگ مفید می توانند به هدایت محتوای شما به مخاطبان مورد نظر کمک کنند.

سئو همچنان نقش مهمی در نحوه ی رتبه بندی محتوای شما ایفا می کند ، با این حال ، به طور مداوم در حال پیشرفت و پیچیده تر شدن است. همگام شدن با روندهای کنونی به شما نیاز دارد که کاری بیشتر از پر کردن محتوای خود با کلمات کلیدی انجام دهید. شما باید سنجیده باشید و محتوای با کیفیتی ایجاد کنید که در الگوریتم های گوگل رتبه ی خوبی داشته باشد. اگر به‌ روز ماندن با آخرین روندهای سئو بسیار دشوار است ، برای مشاوره در مورد این که چگونه می‌توانید محتوای خود را برای سئو بهینه کنید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا