چرا تبلیغات ویدیویی در استراتژی بازاریابی PPC شما در سال 2023 مؤلفه مهمی خواهند بود؟

استفاده از تبلیغات ویدیویی

استفاده از ویدئوها در بازاریابی دیجیتال بدون شک در چند سال گذشته افزایش یافته است.

تا سال 2021، انتظار می رود که 80 درصد از ترافیک از طریق تبلیغات ویدیویی باشد.

علاوه بر این، مشاهده می شود که مردم پیام های ویدیویی را در مقایسه با متن به روشی بسیار بهتر به خاطر می آورند.

بنابراین، تبلیغات ویدیویی باید بخشی از استراتژی PPC شما در سال 2023 باشد.

یکی از نمونه های برجسته تبلیغات ویدیویی، استوری های اینستاگرام است که در سال 2023 رشد خواهد کرد.

علاوه بر این، به نظر می رسد واقعیت مجازی (VR) نقش بزرگی در تبلیغات ویدیویی بازی می کند. با کمک VR، بازاریابان قصد دارند یک تجربه واقعی را در اختیار کاربران قرار دهند. بسیاری از بازاریابان در حال حاضر از VR برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می کنند.

از این رو، تبلیغات ویدیویی در سال 2023 به دلیل افزایش مصرف و علاقه، بزرگ خواهند شد و اگر خوب اجرا شوند، می توانند نتایج مثبتی برای هر کسب و کاری داشته باشند.

کسب و کارهای کنونی  تلاش برای همگام شدن با روندهای فعلی و پیشِ رو با شرح شغل همراه است. سناریوهایی که به طور مداوم در حال تغییر هستند و دامنه توجه رو به کاهش، برای همه افراد صنعت تبلیغات جار و جنجال و آشوب ایجاد می کند.

چرا تبلیغات ویدیویی در استراتژی بازاریابی PPC شما در سال 2021 مؤلفه مهمی خواهند بود؟

خواه یک مؤسسه بازاریابی دیجیتال باشد یا خیر، درک آنچه در آینده رخ می دهد در واقع راه حلی برای تشکیل کمپین هایی است که می توانند “ویروسی ( Viral ) ” شوند. اما در مورد عدم قطعیت کلی فضای رسانه های اجتماعی نمی توان بر اساس پرتاب سکه [به صورت تصادفی] تصمیم گیری کرد.

مرحله ثابت بعدی در بازاریابی PPC تبلیغات ویدیویی است.

اهمیت تبلیغات ویدیویی در کمپین PPC

به منظور ارائه آمار پایه به شما، تا سال 2022، تعداد فیلم های آپلود شده در اینترنت در هر ثانیه از مرز یک میلیون عبور خواهد کرد. بنابراین، زمان مناسب برای شروع، همین الان است.

با هزینه های فزاینده واژگان کلیدی،ROI  شما برای PPC می تواند با شیب نزولی مواجه شود. از سوی دیگر، ویدیوهای سیستم تبلیغاتی ادوردز بسیار ارزان تر هستند و با رقابت کمتری مواجه اند. علاوه بر این، یک جمعیت بسیار دقیق تر و خاص تر را می توان به طور مناسب با تبلیغات ویدیویی هدف قرار داد.

میانگین بازه زمانیِ توجه یک فرد به 8 ثانیه کاهش یافته است. شما اکنون فقط 8 ثانیه دراختیار مشتری بالقوه  قرار می دهید تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند محصول شما را بیشتر بررسی کنند یا خیر. تبلیغات ویدیویی این امکان را برای شما فراهم می سازند تا در آن بازه زمانی، اطلاعات بیشتری نسبت به متن سنتی منتقل کنید. تصویری مبهوت کننده، همراه با صدای جذاب، از قدرت تحریک کنجکاوی، و در نتیجه، تبدیل برخوردار است.

طبق مفهوم PPC، انواع مختلف تبلیغات ویدیویی صرفاً در صورت کلیک شخصی بر روی آن، برای شما هزینه در بر خواهد داشت. با تبلیغات داخل ویدئو که در یوتیوب رایج هستند، اوضاع کمی برعکس شده است. اگر کاربری بخواهد تبلیغ شما را به جای رد شدن از آن، به طور کامل مشاهده کند، هزینه پخش تبلیغ به هزینه های بازاریابی شما افزوده می شود. اساساً این امر به نفع شماست زیرا می توانید آگاهی از برند را ارائه دهید (ابلاغ کنید) و آمار دقیقی  در مورد اینکه چه کسانی وفاداری به شما (همراهی با شما) را “انتخاب کرده اند” در اختیار داشته باشید.

چگونه یک کسب و کار می تواند با بکارگیری تبلیغات ویدئویی تأثیرگذار باشد؟

در تبلیغات ویدیویی در مقایسه با لینک های متنی PPC دارای پارامترهای متعددیست که آنها را فرا گرفته است. دراینجا چند روش برای تأثیرپذیری تبلیغات ویدیویی ارائه شده است

مخاطب هدف را با دقت بسیار انتخاب کنید. از آنجا که می توان به طور مفصل در مورد ویژگی های جمعیت شناسی تصمیم گیری کرد، تأکید بر

گروهی از افراد که صرفاً تبلیغ شما را رد می کنند (از تبلیغ شما صرف نظر می کنند) واقعاً منطقی نیست.

اطمینان حاصل کنید که ویدئوی شما به خوبی نوشته شده است (دارای سناریو و متن خوبی است). اگر فیلم 30 ثانیه ای را نمایش می دهید، ده ثانیه اول باید در حالت ایده آل کاربر را مجذوب خود کند. همچنین در نهایت، متن و سناریوی شما باید اقدامات بعدی را در جهت محصول شما انجام دهد.

آنچه در بازار رواج دارد را مقایسه کنید و طبق آن برنامه ریزی کنید. کاربران تمایل دارند زمانی که اطلاعات فرهنگی به شیوه طنز ارائه می شوند، پاسخ دهند.

برخی نکات مهم برای تولید ویدئوهای با کیفیت بالا چه هستند؟

اگر کاری انجام می دهید، چرا آن را درست انجام نمی دهید. از آنجا که هر مؤسسه PPC، نیمی از قابلیت های خود را به شما نشان می دهد، تبلیغات ویدئویی صرفاً در صورتی مؤثرند که به آسانی قابل درک باشند، اطلاعات ارزشمندی ارائه دهند و جذاب باشند.

یک داستان بسازید، نه بازارگرمی فروش (جذب مشتری). تبلیغ ویدیویی شما باید احساسات را به بیننده القا کند و سپس این احساسات را با محصول شما مرتبط سازد. توجه به بازارگرمی فروش (جذب مشتری) مستقیم، بسیار ناخوشایند و نامطلوب است و ممکن است کل هدف را تباه سازد.

یک ویدئوی کوتاه که فقط اطلاعات ضروری را ارائه می دهد بهتر از ویدیویی است که بدون هیچ هدف یا دلیلی ادامه داشته باشد. متن ها و سناریوهای خود را به صورت فعالانه ویرایش کنید تا فقط بخش های مهم را حفظ کنید.

ویدیوی خود را برای سئو بهینه سازی کنید. این دربرگیرنده تمام جنبه ها، متن، عنوان، و توضیحات مورد استفاده برای ویدیو است. ایجاد قابلیت جستجوی ویدیو، اولین مرحله برای دستیابی به ویدئوی شما است.

به مشتریان خود آموزش دهید و اقتدار ایجاد کنید. انسان ها یادگیرنده های بصری هستند و به افرادی که صلاحیت آموزش موارد قابل توجه و با ارزش را دارند اعتماد می کنند. خود را به عنوان برندی با تمام پاسخ ها معرفی کنید، و به زودی شاهد محصولی با جمیع مصرف کنندگان خواهید بود.

چرا در حال حاضر تبلیغات ویدیویی در حال افزایش هستند؟

در حالیکه دلایل متعددی در مورد اثربخش بودن تبلیغات ویدئویی وجود دارند، اما در اینجا چند دلیل بسیار مهم ارائه شده اند:

تبلیغات ویدئویی منجر به افزایش سریع تر آگاهی از برند می شوند. حافظه بصری کاربر، بسیار بالا است. بخشی از متن به راحتی فراموش می شود اما، ویدیویی که مملو از ارزش های شما است در ذهنتان باقی می ماند.

88% از بازاریابان ویدئو اذعان داشته اند که این برای آنها ROI بالاتری فراهم می سازد. این یک واقعیت ثابت شده است که تبلیغات ویدیویی به طور مؤثری تبدیل را بهبود می بخشند. شخصی که وقت خود را صرف تماشای تمام ویدئوی شما می کند، به احتمال زیاد وقت بیشتری را صرف شناخت محصول شما خواهد کرد.

شخصیت برند می تواند از طریق تبلیغات ویدیویی ایجاد شود. ویدئو به عنوان ابزار قدرتمندی برای ابلاغ ارزشها و ادراکات برند عمل می کند. در حالی که متن فقط به شیوه های خاص، تأثیرگذار است، ویدئو، انعطاف پذیری و آزادی بیان بسیار بیشتری را فراهم می سازد.

ویدئو امکان ارائه سایر اَشکال محتوا را فراهم می سازد. حتی یک قطعه ویژه (اسنیپت) می تواند دربر گیرنده اینفوگرافیک ها، تصاویر، نمودارها و متن باشد که اطلاعات کافی را به شما ارائه می دهند. علاوه بر این، تبلیغات ویدئویی در سایر ارتباطات بازاریابی مجدداً قابل استفاده اند.

آینده بازاریابی ویدیویی چیست؟

گوگل، ویدئوهای بامپر[محتوای ویدئویی کوتاه غیر قابل رد کردن] و تبلیغات فیس بوک را به عنوان بخش مهمی از چرخه بازاریابی ارائه می دهد تا ثابت کند که ویدیو همچنان ادامه دارد. بازاریابان هر روز بیش از بیش، از استراتژی تبلیغات ویدیویی استفاده می کنند.

پیشرفت بعدی نیز حاصل شده است. با ورود واقعیت مجازی، در حال حاضر تبلیغات ویدئویی در حال شکل گیری و ارائه یک تجربه سودمند و فراگیر هستند. اساساً VR (واقعیت مجازی) مصرف کنندگان را به بخشی از تصویر بزرگتر تبدیل می کند و برای امکانات خلاقانه، آزادی عمل و فرصت بیشتری فراهم می سازد.

گام بعدی شما باید درک این مسأله باشد که چگونه می توانید از این ابزار در رویکرد PPC خود استفاده کنید و فوراً به آن امید ببندید (روی آن حساب کنید).

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *