جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
هویت برند

هویت برند چیست ؟ و چگونه می توان یک هویت برند بزرگ را توسعه داد

درست همان طور که هویت شخصی شما را منحصر به فرد می کند ، هویت برند شما نیز چاشنی خاص کسب و کار شما است که شما را از سایر شرکت ها و سازمان های مشابه متمایز می کند. و طراحی هویت برند شما ؟ این چیزی است که شرکت شما را شکل می دهد.

اما هویت برند دقیقا چیست ؟ چه ربطی به طراحی داره ؟ و چگونه یک هویت برند قدرتمند شکل می دهید که کسب و کار شما را به سطح بعدی می برد؟

هویت برند مجموعه ای از تمام عناصری است که یک شرکت برای به تصویر کشیدن تصویر مناسب برای مصرف کننده ی خود ایجاد می کند. هویت برند با «تصویر برند» و «برند سازی» متفاوت است ، حتی اگر این اصطلاحات گاهی اوقات قابل جایگزینی به جای هم  باشند.

اصطلاح برندسازی به شیوه ی بازاریابی برای شکل دادن فعالانه یک برند متمایز اشاره دارد. نام تجاری درک شرکت در چشم جهانیان است.

فرض کنید شما دانش آموز دبیرستانی هستید. به عنوان یک نوجوان بی دست و پا، می خواهید که سایرین شما را باحال تلقی کنند و از شما دعوت شود که سر بهترین میز کافه تریا بنشینید. اما نمی ‌توانید دیگران را مجبور کنید که چنین تصویری از شما داشته باشند. برای توسعه ی این برند، باید کارهایی انجام دهید.

برای دوره رایگان ۷ روزه ما ثبت نام کنید و یاد بگیرید که هویت برند عالی بسازید.

ما همچنین نکات خلاقانه ، گرایش‌ ها، عناصر و تبلیغات گاه به گاه را برای شما ارسال می ‌کنیم (که می ‌توانید در هر زمان از آن انصراف دهید). ثبت نام کنید.

با تکمیل این فرم ، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید. این سایت توسط reCAPTCHA محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

بنابراین مطمئن شوید که کانال های یوتیوب مناسب را تماشا می کنید تا همیشه آخرین میم را بدانید. شاید شما شروع به کار روی پرتاب آزاد خود کنید و شاید روی برداشتی از آقای آرچیبالد، معلم علوم خود، پرورش دهید. این اقدامات کاری است که شما برای ایجاد تصویر مورد نظر خود انجام می دهید. آنها برند سازی شما هستند.

در نهایت ، باید مطمئن شوید که عالی به نظر می رسید. شما پول خود را برای خرید کفش های جدید آدیداس پس انداز می کنید که همه آرزوی آن را دارند. یه مدل موی جدید میزنید. تیم بسکتبال را امتحان می کنید (و به آن می پیوندید).

 

آن عناصر ملموس – کفش ، مدل مو، عضویت در تیم - هویت برند است.

هویت برند شما چیزی است که باعث می شود فوراً برای مشتریان خود قابل تشخیص باشید. مخاطبان شما هویت برند شما را با محصول یا خدمات شما مرتبط می ‌کنند ، و این هویت چیزی است که ارتباط بین شما و مشتریانتان را ایجاد می ‌کند، وفاداری مشتری را ایجاد کرده و تعیین می‌ کند که مشتریان شما چگونه برند شما را درک کنند.

چگونه یک هویت برند قدرتمند ایجاد کنیم.

بدانید که شما چه کسی هستید.

قبل از این که بدانید توسط چه عناصر ملموسی می خواهید هویت برند خود را بسازید، باید بدانید که به عنوان یک برند چه کسی هستید.

هویت برند

طراحی هویت برند رنگارنگ، سرزنده و سرگرم کننده توسط pecas

آنچه شما به عنوان یک برند هستید، از چند عنصر کلیدی تشکیل شده است :

 • ماموریت شما («چرای» شما چیست)
 • ارزش های شما (چه باورهایی شرکت شما را هدایت می کنند ؟)
 • شخصیت برند شما (اگر برند شما یک شخص بود، چه نوع شخصیتی داشت ؟)
 • موقعیت منحصر به فرد شما (چگونه خود را از رقبا متمایز می کنید ؟)
 • صدای برند شما (اگر برند شما یک شخص بود، چگونه ارتباط برقرار می کرد ؟)

این عناصر چیزهایی هستند که برند شما را تعریف می کنند ، و قبل از شروع ساختن هویت برند خود ، مهم است که درک روشنی از هر یک داشته باشید.

اگر در فهمیدن این که دقیقاً چه کسی هستید مشکل دارید، از این موضوع ناراحت نشوید. گاهی اوقات ، تنها چیزی که نیاز دارید یک ایده پردازی ساده است تا به شما کمک کند تا در مورد این که چه کسی به عنوان یک برند هستید، شفاف سازی کنید.

طراحی : پایه و اساس هویت برند شما

درست همان طور که آدیداس شما ، هویت برند شخصیت ورزشکار- ستاره مدرسه راهنمایی شما را ساخت، طراحی شما همان چیزی است که هویت برند شرکت شما را می سازد.

 

عناصر طراحی شرکت شما عناصر ملموسی هستند که تعیین می کنند برند شما چگونه درک می شود. چیزهایی مانند لوگو، بسته بندی ، طراحی وب ، گرافیک رسانه های اجتماعی ، کارت ویزیت و لباس هایی که کارمندان می پوشند.

 

به عبارت دیگر، پایدارسازی طراحی شما = پایدارسازی هویت برند شما = ایجاد یک کسب و کار موفق که نشان دهنده دقیق شخصیت شما به عنوان یک برند باشد.

 

بنابراین ، دقیقاً چگونه طراحی خود را پایدارسازی می کنید و هویت برندی ایجاد می کنید که کسب و کار شما را به سطح بعدی برساند ؟

درست همان طور که آدیداس شما ، هویت برند شخصیت ورزشکار- ستاره مدرسه راهنمایی شما را ساخت، طراحی شما همان چیزی است که هویت برند شرکت شما را می سازد.

 

عناصر طراحی شرکت شما عناصر ملموسی هستند که تعیین می کنند برند شما چگونه درک می شود. چیزهایی مانند لوگو، بسته بندی ، طراحی وب ، گرافیک رسانه های اجتماعی ، کارت ویزیت و لباس هایی که کارمندان می پوشند.

به عبارت دیگر، پایدارسازی طراحی شما = پایدارسازی هویت برند شما = ایجاد یک کسب و کار موفق که نشان دهنده دقیق شخصیت شما به عنوان یک برند باشد.

بنابراین ، دقیقاً چگونه طراحی خود را پایدارسازی می کنید و هویت برندی ایجاد می کنید که کسب و کار شما را به سطح بعدی برساند ؟

 

توسعه ی طراحی برند شما

قبل از این که شروع به ایجاد عناصر طراحی خود کنید ، باید از پایه شروع کنید و اصول ساختار طراحی خود را قفل کنید : بلوک های سازنده هویت برند خود.

بلوک های ساختمانی که می خواهید قبل از ایجاد عناصر طراحی خود تعیین کنید عبارتند از:

تایپوگرافی

همان طور که حدس زدید تایپوگرافی به فونت (یا نوشتار) اشاره دارد که برای مواد برند خود انتخاب می کنید. به ویژه مهم است که فونت های لوگو و فونت های برند را هوشمندانه انتخاب کنید. چهار نوع عمده تایپوگرافی وجود دارد:

 • فونت های Serif (مانند Times New Roman یا Garamond) در انتهای هر حرف شبیه یک لنگر (یا برای برخی افراد، پاهای کوچک) هستند. اگر می خواهید نام تجاری شما قابل اعتماد ، سنتی و کمی قدیمی به نظر برسد ، این تایپوگرافی کلاسیک عالی است.
 • اگر « Serif » پا باشد، « Sans Serif  » بدون پا است. فونت‌های بدون سری (مانند Helvetica یا Franklin Gothic) حروفی هستند که لبه ‌های صاف دارند و فاقد لنگر یا «پا» هستند. فونت‌های Sans Serif حس شیک‌ تر و مدرن ‌تری به برندها می ‌دهند.
 • تایپوگرافی Script از دست خط شکسته تقلید می کند (برای همه آن درس های شکسته در مدرسه ابتدایی!). این فونت ها (مانند Allura یا Pacifico) می توانند راهی عالی برای افزودن حسی لوکس یا زنانه به برند شما باشند.
 • فونت های Display به نوعی در یک لیگ خاص خود هستند. هر فونت Display دارای یک عنصر خاص است، چه شکل غیرمعمول حروف ، خطوط ، سایه‌ ها ، یا یک لبه هنری/ کشیده‌ تر باشد (فونت روشن ‌کننده متالیکا را در نظر بگیرید). آیا می خواهید یک بیانیه جسورانه داشته باشید و هویت برندی ایجاد کنید که مردم به زودی فراموش نمی کنند ؟ فونت Display یک راه عالی برای انجام آن است.

 

تایپوگرافی که انتخاب می کنید چیزهای زیادی در مورد برند شما می گوید ، بنابراین فونت های خود را عاقلانه انتخاب کنید.

پالت رنگ

 راهنمای برند با رنگ های برند توسط ludibes

مورد بعدی رنگ است. افراد – از جمله مشتریان بالقوه شما – با رنگ ‌های مختلف پیوند های روانی دارند و استفاده استراتژیک از رنگ ‌های برند و رنگ ‌های لوگو می‌ تواند تأثیر جدی بر نحوه ی درک برند شما توسط مخاطبان شما داشته باشد.

در اینجا رنگ های رنگین کمان (به علاوه چند مورد اضافی) هستند که می توانند به ساخت هویت برند شما کمک کنند :

 

 • قرمز : قرمز رنگ شور و هیجان است. اگر هویت برند شما پر جلوه ، پرطراوت و هیجان انگیز باشد ، این انتخاب عالی است.

 

 • نارنجی : نارنجی یکی دیگر از رنگ های پر انرژی است و اگر می خواهید دوستانه و سرزنده به نظر برسید عالی است. کمتر از قرمز استفاده می شود، بنابراین شما را متمایز می کند.
 • زرد : رنگ زرد ، رنگ آفتاب ، همه چیز درباره شادی است. اگر می خواهید احساس سرگرمی، در دسترس و مقرون به صرفه  بودن داشته باشید ، حال و هوای شاد آن را به انتخاب خوبی تبدیل می کند.
 • سبز : رنگی فوق العاده همه کاره ، سبز را می توان تقریباً برای هر برندی استفاده کرد. اما از نظر فرهنگی ، وقتی مردم سبز می بینند ، به دو چیز فکر می کنند : پول یا طبیعت. اگر نام تجاری شما به یکی از این موارد گره خورده است ، سبز انتخاب خوبی است.

 

آبی : جذاب ‌ترین رنگ در این طیف ، آبی است که می ‌تواند به برند شما کمک کند تا باثبات ‌تر و قابل اعتماد تر به نظر برسد ، بنابراین اگر به دنبال جذب افراد گسترده ‌تر هستید – و می خواهید آن ها را وادار به اعتماد به شما در این فرآیند کنید – رنگ آبی را انتخاب کنید.

 • بنفش : بنفش رنگ خانواده سلطنتی است ، بنابراین اگر می خواهید در برند خود احساس تجملی داشته باشید ، این یک شرط بندی مطمئن است.
 • صورتی : درست یا غلط ، صورتی از نظر فرهنگی با زنانگی گره خورده است ، بنابراین اگر برند شما زنان را هدف قرار می دهد ، صورتی باید رقیب مشخصی برای رنگ برند شما باشد. همچنین یک رنگ عالی برای برند هایی با هویت ملایم یا لوکس است.
 • قهوه ای : شاید رنگ قهوه ای کم استفاده ترین رنگ در برند سازی باشد ، اما در واقع این مسئله می تواند به نفع شما باشد ! هر زمانی که کار متفاوتی انجام می دهید ، به شما کمک می کند که برجسته شوید. رنگ قهوه ای همچنین می تواند به مردم کمک کند تا برند شما را نیرومند یا مردانه ببینند.
 • مشکی : اگر می خواهید به عنوان برندی مدرن یا پیچیده دیده شوید ، هیچ چیز به اندازه مشکی و سفید کلاسیک و موثر نیست.

فرم / شکل

وقتی نوبت به طرح های شما می رسد ، می خواهید به فرم و شکل نیز فکر کنید. این عنصر ظریف اما مؤثر می تواند برای تقویت واکنش مورد نظر مشتریان شما استفاده شود : به عنوان مثال ، لوگویی که تماما دایره ای با لبه های نرم باشد، واکنش بسیار متفاوتی را نسبت به لوگویی که تیز و مربع است ، القا می کند.

در اینجا درباره ی این که چگونه اشکال مختلف می توانند هویت برند شما را شکل دهند (با اطمینان کامل) گفته شده است :

 • اشکال گرد – مانند دایره و بیضی – نشان دهنده ی صمیمیت و نا آشکاری هستند. برندهایی که اشکال گرد را در خود جای می دهند، می توانند احساس اجتماع، اتحاد و عشق را ایجاد کنند. لبه های گرد را می توان زنانه نیز دید.
 • اشکال لبه مستقیم – مانند مربع ، مستطیل و مثلث – باعث می شوند مردم به قدرت و کارایی فکر کنند. خطوط بی معنی احساس ثبات و قابل اعتماد بودن را ایجاد می کنند ، اما باید مراقب باشید : اگر اشکال با چیزهای سرگرم کننده مانند رنگ های پویا متعادل نباشند ، ممکن است احساس غیرشخصی داشته باشند و با مشتریان شما ارتباط برقرار نکنند.
 • خطوط مستقیم نیز پیامدهای خاص خود را دارند : خطوط عمودی نشان دهنده مردانگی و قدرت هستند در حالی که خطوط افقی نشان دهنده آرامش و حالات ملایم هستند.

طراحی هویت برند شما

هویت برند شما از عناصر بسیاری تشکیل شده است. هویت برند Gaea توسط Yokaona طراحی شده است.

هنگامی که بلوک های سازنده طراحی خود را مشخص کردید ، وقت آن است که با یک طراح کار کنید تا هویت برند خود را زنده کنید و شخصیت خود را به عنوان یک برند به عناصر طراحی ملموسی تبدیل کنید که می توانید در بازاریابی خود از آن ها استفاده کنید.

هویت برند شما می تواند در هر تعداد عنصر بیان شود. بسته به ماهیت کسب و کار شما ، یک عنصر یا عنصری دیگرممکن است کم و بیش مهم باشد.

به عنوان مثال ، یک رستوران باید درباره ی منو و فضای فیزیکی خود زیاد فکر کند. با این حال ، یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید بیشتر روی وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی خود تمرکز کند.

عناصر مشترک هویت برند عبارتند از :

لوگو

هویت برند شما از عناصر بسیاری تشکیل شده است. هویت برند Gaea توسط Yokaona طراحی شده است.

هنگامی که بلوک های سازنده طراحی خود را مشخص کردید ، وقت آن است که با یک طراح کار کنید تا هویت برند خود را زنده کنید و شخصیت خود را به عنوان یک برند به عناصر طراحی ملموسی تبدیل کنید که می توانید در بازاریابی خود از آن ها استفاده کنید.

هویت برند شما می تواند در هر تعداد عنصر بیان شود. بسته به ماهیت کسب و کار شما ، یک عنصر یا عنصری دیگرممکن است کم و بیش مهم باشد.

به عنوان مثال ، یک رستوران باید درباره ی منو و فضای فیزیکی خود زیاد فکر کند. با این حال ، یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید بیشتر روی وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی خود تمرکز کند.

سایت اینترنتی

وب سایت شما یکی از معرف ترین جنبه های هویت برند شماست. به خصوص اگر یک کسب و کار آنلاین یا یک محصول دیجیتالی دارید ، مشتریان شما قطعاً قبل از تصمیم گیری برای تجارت با شما ، وب سایت شما را بررسی می کنند. وب سایت شما جایی است که هویت برند شما باید با قدرت کامل مشخص شود.

 

بسته بندی محصول

بطری های جین رز فینچ طراحی شده توسط sikaramel

اگر محصول شما فیزیکی است ، پس بسته بندی محصول کلید جذب مشتریان مناسب است. چه به بطری نوشیدنی سرد فکر کنید، چه به ایمیلی که برای مشتریانی که از تجارت الکترونیک شما لباس خریده‌ اند می ‌فرستید، ارزش طراحی خوب را در بهبود تجربه دست کم نگیرید – و هر دو را هدایت کنید. وفاداری و تکرار خرید بسته بندی فرصتی عالی برای درخشش طرح شماست.

کارت بازرگانی

اگر در حال انجام هر نوع توسعه کسب و کار هستید قطعا می خواهید کارت های ویزیت را ذخیره کنید. یک کارت به خوبی طراحی شده این فرصت را به شما می دهد که نظر مثبت خود را در چشم مشتریان بالقوه تقویت کنید. وقتی صحبت از طراحی کارت ویزیت می شود ، آن را ساده نگه دارید : لوگوی شرکت شما در یک طرف کارت و اطلاعات کلیدی شخصی شما در طرف دیگر کافی است.

 

طراحی ایمیل

ایمیل یک راه عالی برای تعامل با مشتریان و هدایت تجارت است. اما صندوق ورودی اکثر افراد پر از پیام است ، بنابراین اگر می ‌خواهید کسب و کار خود را از طریق ایمیل رشد دهید ، به استراتژی طراحی مناسبی نیاز دارید تا خود را از شلوغی جدا کنید. به هدف ایمیل فکر کنید. آیا در تلاش برای ایجاد ارتباط شخصی هستید ؟ سپس آن را کوتاه ، شیرین و ساده نگه دارید. آیا در تلاش برای آموزش هستید ؟ سپس آن را به خوبی فرمت کنید تا به راحتی خوانا و قابل بررسی باشد و چند تصویر اضافه کنید تا آن را برجسته کنید. آیا سعی می کنید خط تولید لباس جدیدی را که راه اندازی کرده اید به مشتریان خود بگویید ؟ چند تصویر جذاب محصول را در کانون توجه قرار دهید.

یک راهنمای سبک برند ایجاد کنید

راهنمای سبک برند برای حفظ هویت برند شما ضروری است

هنگامی که عناصر طراحی خود را به دست آوردید ، باید مطمئن شوید که از آن ها به روش صحیح استفاده می شود ، به همین دلیل است که قطعاً می خواهید یک راهنمای سبک برند ایجاد کنید. این سند – که عناصر طراحی شما ، زمان و نحوه ی استفاده از آن ‌ها، و همچنین باید ها و نباید های طراحی برای برند شما را مشخص می ‌کند – تضمین می‌ کند که هر طراحی آینده با هویت برند شما مطابقت دارد و درک درستی را در بین مخاطبان ایجاد می‌ کند.

ثبات ، کلید ایجاد هویت برند قدرتمند است. شما نمی خواهید که برند شما در رسانه های اجتماعی کاملاً متفاوت از آن چه در وب سایت شما ظاهر می شود ، به نظر برسد. این امر باعث سردرگمی مشتریان می شود و باعث می شود که برند شما کمتر قابل اعتماد و حرفه ای باشد. بنابراین ، مطمئن شوید که همیشه به یک راهنمای برند که تمام عناصر مختلف هویت برند شما را پوشش می دهد ، پایبند باشید. این چیزی است که شما را برای ایجاد شناخت برند و وفاداری به برند در بلند مدت قادر می کند.

هویت برند به طور خلاصه…

هویت برند شما چیزی است که شما را از دریای بی پایان رقبا متمایز می کند و به مشتریان خود نشان می دهد که شما چه کسی هستید و آن ها از همکاری با شما چه انتظاراتی می توانند داشته باشند. و اگر می‌خواهید برند شما با دید مثبت شناخته شود ، بسیار مهم است که هویت برند خود را ثابت کنید و طرح ‌هایی ایجاد کنید که دقیقاً شخصیت شما را برای مشتریانتان به تصویر بکشد. اکنون که می دانید چگونه این هویت را ثابت کنید ، وقت آن است که طراحی را شروع کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا