جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

5 مثال از پیشنهادهای فروش منحصر به فرد (USP)

پیشنهاد فروش منحصر به فرد(USP)، بیانیه ای است که نشان می دهد که محصول یا برند شما به چه نحوی نسبت به سایر رقبا، متفاوت (و بهتر) است.

یک USP خوب، بهترین کیفیت ها را انتخاب کرده و با استفاده از چند کلمه به یاد ماندنی، به توضیح این موضوع می پردازد که چگونه این کیفیت ها می توانند به مشتریان، سود برسانند.

بسیاری از شرکت ها از USP به عنوان شعار خود استفاده می کنند تا بتوانند آن را تا جای امکان در معرض دید مشتریان بالقوه بیشتری قرار دهند.

برخی از بهترین شعارهای قدیمی، بر ویژگی های منحصر به فردی از محصول تمرکز دارند که هیچکس فکرش را نمی کرد که بتوانند روزی امتیاز فروش خوبی به شمار آیند.

در این مقاله به چند نمونه از برترین پیشنهادهای فروش منحصر به فرد اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

Avis

“ما شماره دو هستیم. پس بیشتر تلاش می کنیم.”

این USP کار بسیار والاتری نسبت به چیزی که یک ویژگی منفی به نظر می رسد انجام می دهد. اویس برای سال های متمادی در جایگاه دوم شرکت های خودرو های اجاره ای قرار دادشت (پس از هرتز).

آن ها تصمیم گرفتند که زمان تغییر فرا رسیده است به همین دلیل، آژانس تبلیغاتی Doyle Dane Bernbah را استخدام کردند تا  با راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی جدید، آن ها را از سوراخ خود بیرون بکشد.

کمپین “ما بیشتر تلاش می کنیم” بسیار موفقیت آمیز بود و باعث شد تا سهام آن ها تنها در 4 سال از 11 درصد به 35 درصد برسد.

FedEx

“وقتی که قاطعانه باشد، قطعا یک شبه آن جا خواهد بود.”

فدکس دیگر از این شعار استفاده نمی کند اما در زمان خود،USP کاملا مناسبی به شمار می آمد. آن ها با استفاده از چند کلمه به مشتریان خود ضمانت را می دادند که بسته هایشان را با خیال راحت و به موقع تحویل خواهند گرفت.

این شعار، دو مزیت دارد: اطمینان از آن که بسته طبق وعده پیشین، تحویل داده خواهد شد و همچنین صرفه جویی در زمان از طریق تحویل یک‌شبه آن.

البته فدکس امروزه از شعار “جهان آن تایم” استفاده می کند که بسیار ضعیف تر از قبلی است چرا که فاقد USP می‌باشد.

M&Ms

“شکلات شیری در دهان شما آب می شود و نه در دستانتان.”

این نمونه، مثالی از این موضوع است که چگونه یک USP عجیب می تواند علاقه مشتریان را به خود جلب نماید. چه کسی به این موضوع فکر کرده بود که از طریق عدم ذوب شدن محصول در دست، یک نقطه فروش ایجاد نماید؟

شرکت M&Ms به این موضوع فکر کرد و آن را به خوبی انجام داد. این موضوع نشان می دهد که تا زمانی که مزیتی، برای مشتریان بالقوه شما معنادار باشد، مؤثر خواهد بود.

در این مثال، پوسته M&Ms از بیرون ریختن شکلات بر روی دستان شما و ایجاد کثیفی جلوگیری می کند و این موضوع، مزیت مهمی برای مشتریان به حساب می آید.

DeBeers

“الماس، همیشگی است.”

این شعار از 1948 توسط DeBeers مورد استفاده قرار گرفته است. اما دلیل اصرار این شرکت بر استفاده از این شعار چیست؟

در این جا، USP می گوید که الماس ها، نشکن هستند و برای همیشه باقی می مانند به همین دلیل نماد مناسبی برای عشق ابدی به حساب می آیند. در نتیجه، الماس به عنوان بهترین انتخاب برای حلقه نامزدی شناخته می شود.

جای تعجب نیست که مجله Advertising Age، این شعار را به عنوان برترین شعار قرن 20 انتخاب کرده است.

Domino’s Pizza

“پیتزای خود را در عرض 30 دقیقه یا کم تر تحویل خواهید گرفت در غیر این صورت، رایگان خواهد بود.”

این شعار، طولانی تر از آن است که بخواهد جذاب واقع شود اما به عنوان یک USP، بسیار عالی است چرا که تضمینی را به صورت واضح بیان می کند. شرایط این تضمین به نحوی مشخص است که مشتریان می توانند از اجرای آن توسط دومینوز پیتزا، مطمئن باشند.

متأسفانه دومینوز پیتزا دیگر از این شعار استفاده نمی کند و این معامله را با مشتریان خود انجام نمی دهد چرا که این شعار باعث ایجاد تصادف های رانندگی زیادی شد. دلیل این موضوع آن بود که پیک ها برای عدم عبور از محدودیت 30 دقیقه‌ای، مانند دیوانه ها رانندگی می کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا