جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
A/B testing

15 ابزار برتر تست A/Bکه افزایش نرخ تبدیل شما را تضمین می‌کنند

فارغ از نرخ تبدیلی که هم‌اکنون دارید، همچنان شانس خوبی وجود دارد که بتوانید آن را بهتر کنید.

دلیل این موضوع آن است که چه چیزهایی که کاربر ترجیح می‌دهد، در طول زمان تغییر می‌کنند. ممکن است که مردم دیگر از دیدن تبلیغات و تصاویری که قبلا از آن‌ها خوششان می‌آمد، خشنود نشوند به همین دلیل است که سبک‌ها تغییر می‌کنند. حتی پلتفرم‌هایی که کاربران در آن‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند نیز تغییر می‌کنند.

تنها یک راه برای فهمیدن این موضوع وجود دارد که آیا تبلیغ، صفحه‌ی فرود، CTA یا کل وب سایت شما می‌تواند تبدیل بهتری داشته باشید یا خیر؛ و آن راه، تست کردن آن می‌باشد.

طبق تحقیقاتی که Invesp انجام داده‌است، 71 درصد از شرکت‌ها، ماهانه حداقل دو تست A/B انجام می‌دهند.

با این وجود، تنها یک مورد از هر هشت تست A/B، باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی می‌شود. این موضوع به معنای آن است که بسیاری از شرکت‌ها اقدام به اجرای تست‌های A/B می‌کنند اما نتیجه‌ای دریافت نمی‌نمایند. ابزارهای تست A/B می‌توانند همان چارچوب‌ها و داده‌هایی که برای اجرای بهتر تست‌ها نیاز دارید را به شما ارائه دهند.

چرا به ابزارهای تست A/B نیاز دارید؟

ابزارهای تست A/B می‌تونند از طریق تسهیل مواردی مانند طراحی، راه‌اندازی و تجزیه و تحلیل تست‌ها، فرآیند تست A/B را ساده کنند. اما آیا این ابزار، ارزش سرمایه‌گذاری را دارند؟

اگر به دنبال آن هستید که از طریق تست A/B به نتایج واقعی و مناسب دست‌یابید، توصیه می‌کنیم تا از ابزارهای تست A/B استفاده نمایید. آن‌ها می‌توانند در زمینه‌های زیر به شما کمک کنند:

 

ردیابی داده‌ها: ردیابی کلیک‌ها، تبدیل‌ها و سایر KPIهای مهم ممکن است کار دشواری باشد. بسیاری از ابزارهای تست A/B، از طریق ردیابی داده‌ها از این موضوع مطمئن می‌شوند که شما به آن اطلاعاتی که برای تصمیم‌گیری‌های تجاری به آن‌ها نیاز است، دسترسی دارید. آن‌ها حتی می‌توانند گزارش‌های دقیقی نیز تولید کنند؛ این کار به شما کمک می‌کند تا از دید رئیس یا مشتریان خود، فرد هوشمندی نظر برسید.

 

محافظت از سئوی شما: اگر تست A/B را به درستی انجام دهید  بر سئوی شما تأثیری نخواهد گذاشت. ابزارهای تست A/B به شما کمک می‌کنند تا از این موضوع مطمئن شوید که آزمایش‌هایی شما مغایرتی با قوانین Google ندارند.

تست خودکار: ابزارهای پیشرفته به منظور اطمینان از کارآمد بودن تست، از خودکارسازی استفاده می‌کنند. برای مثال، غیرفعال کردن خودکار تبلیغاتی که عملکرد خوبی ندارند که باعث می‌شود تا زمان بیشتری برای تمرکز بر اداره کسب و کار خود به دست آورید.

 

ساده‌سازی فرآیند ایجاد آزمون: ایجاد آزمون‌های A/B می‌تواند کار زمان‌بری باشد. چنین فرآیندی پر از جزئیات می‌باشد (آیا این دکمه باید آبی باشد یا سبز؟ آیا این CTA به اندازه کافی خوب است؟). یک ابزار تست A/B خوب به تسهیل فرآیند ساخت، راه‌اندازی و ردیابی تست‌ها کمک به سزایی می‌کند.

افزایش نرخ تبدیل: مهمترین مزیت استفاده از ابزارهای تست A/B چیست؟ آن‌ها می‌توانند منجر به بهبود نرخ تبدیل، کاهش نرخ پرش و افزایش فروش شوند. دلیل این موضوع است که اکثر توصیه‌های این ابزارها، بر اساس هوش مصنوعی و داده‌های اختصاصی می‌باشند.

 

اگر هنوز قانع نشده‌اید، بیایید ببینیم که چگونه Ben (شرکت ارائه‌دهنده‌ی تلفن همراه اشتراکی) برای افزایش تبدیل، از تست A/B استفاده می‌کند.

شرکت Ben، جدیدترین دستگاه‌های موبایل به همراه داده‌ها و برنامه‌های صوتی مقرون به صرفه را به مشتریان خود ارائه می‌کند. آن‌ها می‌خواستند از این موضوع مطمئن شوند که مشتریان‌شان می‌دانند که می‌توانند علاوه بر مدل، رنگ گوشی خود را نیز انتخاب کنند.

 

با این حال، این شرکت نمی‌دانست که باید با استفاده از کدام روش، این خبر را به مشتریان خود برساند. آن‌ها با استفاده از ابزار VWO، دو آزمایش انجام دادند – یکی با پالت رنگ زیر تصویر تلفن و دیگری با گزینه‌ی منو در کنار انتخاب‌های اشتراک.

پس از آن که این آزمایش‌ها به مدت دو هفته اجرا شدند، آن‌ها متوجه شدند که اگر این امکان را به کاربران خود بدهند که گزینه‌ی رنگ را در کنار طرح خود انتخاب نمایند، شاهد افزایش 17 درصدی نرخ تبدیل خواهند بود و تماس مشتریان برای تغییر رنگ دستگاه نیز کاهش خواهد یافت.

یک آزمایش ساده منجر به افزایش فزاینده‌ای در نرخ تبدیل شد. حالا، تصور کنید که اگر به طور مداوم اقدام به انجام چنین آزمایش‌هایی نمایید چه اتفاقات فوق‌العاده‌ای برای شما رخ خواهند داد. ابزارهای تست A/B می‌توانند این امکان را برای شما فراهم کنند.

بهترین ابزارهای تست A/B

ابزارهای زیادی برای انجام تست A/B وجود دارند. در واقع، انتظار می‌رود که تا سال 2025، ارزش بازار نرم‌افزار‌های تست A/B به 1151 میلیون دلار برسد، که این موضوع به معنای آن است که برای یافتن ابزار مناسب باید ده‌ها گزینه بررسی شوند.

هیچ کدام از ابزارهای تست A/B نمی‌توانند برای تمامی کسب و کارها کارا باشند و هر کسب و کاری با توجه به ماهیت و هدفش، به یک ابزار خاص نیاز خواهد داشت. برای مثال، یک کسب و کار تجارت الکترونیک، نیازهای بسیار متفاوتی نسبت به یک شرکت لوله‌کشی محلی دارد.

برای آن که بتوانید بهترین ابزار را بیابید، در ادامه به بررسی بهترین ابزارهای تست A/B خواهیم پرداخت تا بتوانید به راحتی، ویژگی‌ها، قیمت و سهولت استفاده از آن‌ها را با یکدیگر مقایسه نمایید.

Google Optimize: ابزار رایگان تست A/B با ویژگی‌های ثابت

 قیمت: رایگان

ابزار Google Optimize یک ابزار رایگان تست A/B گوگل است. این پلتفرم با گوگل آنالیتیکس ادغام می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی متوجه شوید که تغییرات، چگونه بر عملکرد وبسایت شما تأثیر گذاشته‌اند. 

با استفاده از Optimize می‌توانید تمامی موارد مورد نیاز از تست A/B را در یک ابزار، ایجاد، راه‌اندازی و پیگیری نمایید. اگر از قبل از Google Analytics یا سایر ابزارهای Google استفاده می‌کرده‌اید، استفاده از این ابزار، کار آسانی برای شما خواهد بود. 

ویژگی‌های اصلی عبارتند از: 

امکان اجرای چندین نوع تست، از جمله، A/B، چند متغیره، تقسیم URL، آزمایش‌های سرور ساید و شخصی‌سازی. 

ویرایشگر بصری این ابزار، این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی اقدام به ایجاد تست نمایید. 

توجه به ویژگی‌های سئو به منظور جلوگیری از تاثیر تست‌ها بر رتبه‌ی وبسایت. 

ابزارهای ارائه‌ی گزارش دقیق مانند گزارش‌های قابل تنظیم و خلاصه‌ی آزمایش برای داشتن نمای کلی یا جزئی از نتایج آزمایش. 

درونی‌سازی یا شخصی‌سازی اهداف به منظور تعیین آن‌ها 

مدیریت آزمایش به منظور مشاهده‌ی نحوه عملکرد آزمایش‌ها در طول زمان و برنامه‌ریزی برای آن‌ها در آینده.

ادغام با سایر ابزارهای گوگل مانند Analytics، AdSense و Search Console.

شروع کار آسان است. به صفحه Google Optimize بروید و روی «شروع رایگان یاStart for Free » کلیک کنید. هنگامی‌که شرایط و ضوابط را پذیرفتید، از شما خواسته می‌شود تا اولین تجربه‌ی خود را ایجاد و آغاز نمایید.

نوع تستی که قصد اجرای آن را دارید را انتخاب نمایید، URL را انتخاب کرده و سپس تست خود را طراحی کنید.

ابزار Google Optimize دارای نواقصی است. به عنوان مثال، افرادی که تازه کار خود را با این ابزار آغاز کرده‌اند می‌توانند تنها پنج تست را در یک زمان اجرا کنند. برخی دیگر از کاربران می‌گویند که استفاده از ابزار پیش‌نمایش تست A/B دشوار است و دارای اشکالاتی می‌باشد، که خود این موضوع، نکته‌ی دیگری است که باید آن را در نظر گرفت.

با این وجود، Google Optimize، مناسب آن‌های وبسایت‌های کوچک‌تری است که نیازی به اجرای بیش از چند تست در یک زمان ندارند.

2. Optimizely: تست A/B پولی + ابزار CRO برای برندهای با رشد سریع یا سازمانی

قیمت: برای استعلام قیمت سفارشی، تماس بگیرید. طبق گفته‌ی Capterra، برنامه‌های ارائه‌شده توسط Optimizely از سالانه 50000 دلار آغاز می‌شوند، اما ممکن است که این هزینه‌ها برای وبسایت‌های کوچکتر کمتر باشند.

زمانی که صحبت از ابزارهای تست A/B با تمام ویژگی‌ها می‌شود، Optimizely یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار است. این ابزار قدرتمند، طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های تست و ردیابی را ارائه می‌دهد؛ از جمله:

قابلیت اجرای A/B و تست چند متغیره.

تست پیشرفته، مانند کدنویسی.

گروه‌هایExclusion  این امکان را به شما می‌دهند تا بدون تأثیر بر SEO یا UX، چندین تست را در یک صفحه اجرا کنید.

هدف‌گذاری و شخصی‌سازی دقیق‌تری به سفر مشتری افزوده می‌شود.

ویرایشگر بصری قدرتمند این امکان را بازاریابان می‌دهد تا بدون نیاز به توسعه‌دهنده، اقدام به ایجاد تست‌ها نمایند.

کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) الگوها برای ایجاد آسان تست‌ها.

داشتن ابزارهای دقیق برای ارائه‌ی گزارش به منظور فهمیدن این موضوع که کدام یک از آزمایش‌ها بر عملکرد تأثیر می‌گذارد.

ابزار Optimizely بسیار قدرتمند است، اما همچنین این ابزار می‌تواند برای آن دسته از افرادی که اولین بار از آن استفاده می‌کنند، ترسناک به نظر برسد. اگر وبسایت بزرگی ندارید و قبلاً تست‌های A/B را اجرا نکرده اید، ممکن است که استفاده از Optimizely کار چالش‌برانگیزی به نظر برسد. با این وجود، اگر وبسایت بزرگی دارید و قصد دارید که اطلاعات خود را به صورت دقیق بررسی کرده و بفهمید که مشتریان، واقعاً چه چیزی می‌خواهند، این ابزار می‌تواند کمک به سزایی به شما کند.

برای شروع، با تیم پشتیبانی مشتریان آن‌ها تماس بگیرید. آن‌ها اطلاعاتی درباره‌ی وبسایت و ترافیک را از شما دریافت می‌کنند و سپس تمامی ویژگی‌ها را توضیح می‌دهند. تیم آن‌ها همچنین می‌تواند یک نسخه نمایشی سفارشی ارائه کند تا شما بتوانید پتانسیل واقعی آن ابزار را ببینید.

3. AB Tasty: تست A/B مبتنی بر هوش مصنوعی + تست برای سازمان

قیمت: برای استعلام قیمت سفارشی تماس بگیرید. طبق گزارش‌های TrustRadius قیمت برنامه‌های این ابزار از 40 دلار در ماه شروع می‌شود.

ابزار AB Tasty از جمله ابزارهای تست A/B مجهز به هوش مصنوعی می‌باشد که به کسب و کار شما کمک می‌کند تا علاوه دست‌یابی به تبدیل بیشتر بتواند UX در سطح جهانی داشته باشد. بیش از 900 شرکت سازمانی مانند Sephora، Papa John’s، Walmart و USA Today به این ابزار اعتماد کرده و از آن استفاده می‌کنند.

با وجود آن که ممکن است که ابزار AB Tasty برای سایت‌های کوچک‌تر ابزار ایده‌آلی نباشد، اما این ابزار، مناسب آن شرکت‌های سازمانی است که به دنبال بهبود تست A/B و اجرای تست‌های گسترده‌تر هستند.

ویژگی‌های اصلی این پلتفرم عبارتند از:

قابلیت اجرای تست A/B و چندمتغیره بر روی پلتفرم‌های موبایل، اپلیکیشن یا دسکتاپ.

هدف‌گیری مبتنی بر هوش مصنوعی این امکان را به شما می‌دهد تا بر اساس رفتار کاربر، بخش‌های مختلف و جزئی ایجاد کنید.

ویرایشگر متن کشیدن و رها کردن باعث تسهیل فرآیند تست ویژگی‌های وبسایت (از نوار پیمایش گرفته تا کدنویسی) می‌شود.

ارائه‌ی طیف وسیعی از اهداف از جمله اقداماتی مانند درخواست‌های نمایشی، تبدیل‌ها و رفتارهای جستجو و گشتن در اینترنت.

موتور آماری بیزی (Bayesian Statistics Engine) این ابزار، صرفا به ردیابی آزمایش‌ها نمی‌پردازد. در واقع این موتور با ارائه‌ی احتمال افزایش و ارزش رسانه‌ای این امکان را به شما می‌دهد تا تا اهمیت این تست‌ها را درک کنید.

مانند ابزارهای پیشین، این ابزار نیز دارای چند اشکال است. ابزار AB Tasty در حال حاضر نمی‌تواند نقشه‌های حرارتی را ردیابی کند در حالی که Optimizely، این ویزگی را ارائه می‌دهد. ویژگی‌های شخصی‌سازی در یک ابزار جداگانه قرار دارند، بنابراین ممکن است که مشتریان وادار شوند که هزینه‌ی بیشتری بپردازند. از آن‌جایی که قیمت‌ها در وبسایت آن‌ها قرار نگرفته‌اند نمی‌توان با قاطعیت درباره‌ی این موضوع صحبت کرد.

آن‌ها همچنین هیچ پشتیبانی‌ای از آزمایش تبلیغات پولی نمی‌کنند، در حالی که Google Optimize از این کار پشتیبانی می‌کند.

آیا AB Tasty مناسب شما است؟ ما آن را به وبسایت‌های کوچک یا کسانی که تازه شروع به کرده‌اند توصیه نمی‌کنیم. در واقع AB Tasty، ابزای با امکانات کامل همراه با تعداد زیادی از گزینه‌ها و روش‌های مختلف برای انجام تست می‌باشد به همین دلیل این ابزار، انتخاب مناسبی برای شرکت‌های سازمانی (به‌ویژه آن‌هایی که در تجارت الکترونیک به مشغول به کار هستند) خواهد بود.

4. Apptimize: تست A/B Omni-Channel برای سفرهای مشتری متمرکز بر موبایل

قیمت: برای استعلام قیمت سفارشی تماس بگیرید. با این حال، آن‌ها تست رایگان 30 روزه را ارائه می‌دهند.

داشتن یک اپلیکیشن برای تجارت خود کار بسیار فوق‌العاده‌ای خواهد بود. طبق یک مطالعه، مشخص شده‌است که 57 درصد از خریداران، خرید کردن از طریق اپلیکیشن را نسبت به سایر کانال‌های دیگر ترجیح می‌دهند. با این حال، اجرای تست A/B بر اپلیکیشن‌ها، کار چالش برانگیزی است.

اگر اپلیکیشن یا سفر خریداری دارید که از پلتفرم‌ها عبور می‌کند، ابزار Apptimize می‌تواند راه‌حل مناسبی برای تست A/B باشد. ابزار Apptimize تست A/B را برای وب، موبایل، OTT و فروشگاه فراهم می‌کند. آن‌ها به طور خاص بر ارائه‌ی تست برای شرکت‌هایی که دارای عرضه مکرر محصولات هستند (مانند شرکت‌های نرم افزار) تمرکز دارند.

آیا این ابزارف مناسب کسب و کار شما است؟ اگر سفر مشتری شما از پلتفرم‌ها عبور می‌کند، این ابزار می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. امکانات Apptimize عبارتند از:

تست A/B قدرتمند، تست چندمتغیره، تست تقسیم‌بندی، از جمله سایت‌های شخصی، درون برنامه‌ای، وب‌سایت‌ها و موبایل.

مجوزها و کنترل‌های دسترسی اقدام به محدود کردن افرادی می‌کنند که توانایی ایجاد تغییرات دارند.

تجزیه و تحلیل قیف به منظور فمیدن این موضوع که چگونه تست شما بر تبدیل‌ها و سایر اهداف تأثیر می‌گذارد.

داشبورد فعالیت برای مشاهده‌ی سریع آمار تست‌های پیشین.

علاوه بر ابزارهای تست A/B، Apptimize ویژگی‌هایی برای مدیریت گردش کار ارائه می‌دهد که باعث روان‌تر شدن کل فرآیند می‌شوند.

به طور کلی، وب سایت Apptimize تمرکز کم‌تری بر ویژگی‌های خاص دارد. البته آن‌ها بر کمک به تیم‌های محصول برای آزمایش و شخصی‌سازی عرضه‌ها و مدیریت ویژگی‌های جدید، تمرکز دارند.

اگر هدف شما آن است که بفهمید که باید از کدام دکمه‌ی CTA رنگی استفاده کنید، این ابزار، مناسب شما نخواهد بود.

اگر دائماً در حال ارائه ویژگی‌های جدید هستید، می‌خواهید بفهمید مشتریان شما چه کسانی هستند و می‌خواهید مشتریان‌تان در همه دستگاه‌ها از یک تجربه شخصی لذت ببرند، Apptimize می‌تواند به شما کمک کند. به علاوه، آن‌ها یک تست رایگان نیز ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید بفهمید که آیا این ابزار، مناسب شما است یا خیر.

5. ابزار تست Target Adobe: تست A/B سازمانی + ابزار شخصی سازی با امکانات کامل

قیمت: برای استعلام قیمت سفارشی تماس بگیرید. طرح‌ها با توجه گزینه‌هایی مانند محصول، حجم و این که آیا به آزمایش Omnichannel نیاز دارید یا خیر متفاوت هستند. بدون تست رایگان.

ابزار Adobe Target، پلتفرم تست با امکانات کامل است که این امکان را به کسب و کارها می‌دهد تا کل تجربه مشتری مانند تصاویر، متن، رابط کاربری، برنامه‌ها، طرح‌بندی، رنگ‌های پس‌زمینه و موارد دیگر را آزمایش کنند. همچنین این ابزار می‌تواند تأثیر شخصی‌سازی‌ها را نیز تست کند، که CTAهای شخصی‌سازی شده را در نظر می‌گیرد که 202 درصد بهتر از CTAهای پیش‌فرض تبدیل می‌شوند.

ابزار Adobe Target شامل ویژگی‌های زیر است:

ویژگی‌های قدرتمند تست A/B این ابزار این امکان را به شما می‌دهد تا تقریباً تمامی بخش‌های تجربه کاربری را آزمایش کنید.

 

ویژوال کامپوزر آن به تسهیل ایجاد و اجرای تست‌ها کمک به سزایی می‌کند.

تست Bandit چندمتغیره و چندبازویی برای هدایت ترافیک به سوی داشتن تجربه‌ی موفق در مراحل اولیه.

راه اندازی آسان و گردش کار هدایت‌شده، این امکان را به شما را می‌دهند تا کار خود را به سرعت راه اندازی، آزمایش و اجرا کنید.

امکان تست در سمت کلاینت، سمت سرور یا هر دو.

همچنین Target با سایر محصولات Adobe در Adobe Experience Cloud ادغام می‌شود، بنابراین اگر از Adobe برای تجزیه و تحلیل، کسب اطلاعات و محتوا استفاده می‌کنید، این ابزار می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

طبق بررسی‌های صورت‌گرفته، Target مناسب مبتدیان نیست، بنابراین این ابزار، احتمالاً برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند ابزار ایده‌آل به حساب نمی‌آید. با این حال، اگر از سایر ابزارهای تست A/B استفاده کرده اید یا با مجموعه ابزارهای Adobe آشنا هستید، احتمالاً با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. همچنین Adobe ماژول‌های آموزشی زیادی را ارائه می‌دهد تا سرعت شما افزایش یابد.

6. Intelligems: قیمت‌گذاری تست A/B برای فروشگاه‌های تجارت الکترونیک

قیمت: برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.

اکثر ابزارهای تست A/B بر عناوین، سرفصل‌ها و رنگ‌های دکمه تمرکز می‌کنند. با این حال، زمانی که صحبت از ایجاد تبدیل برای کسب و کارهای تجارت الکترونیکی می‌شود، قیمت‌گذاری می‌تواند تأثیر زیادی بر نرخ تبدیل داشته باشد. ابزار Intelligems یک ابزار تست A/B می‌باشد که برای دارندگان فروشگاه Shopify طراحی شده‌است تا بتوانند تغییرات قیمت را تست کنند.

آیا کاهش چند تومانی قیمت محصولات شما می‌تواند بر تبدیل‌ها تأثیر بگذارد؟ افزایش قیمت آن‌ها چه؟ تنها راه برای یافتن قیمت مناسب، انجام آزمایش است.

با استفاده از Intelligems، می‌توانید به راحتی این موضوع را تست کنید که چگونه قیمت‌گذاری و ویژگی‌هایی مانند اشتراک و ذخیره، بر LTV، رشد بلندمدت و پرداخت‌ها تأثیر می‌گذارند.

امکانات این ابزار عبارتند از:

ایجاد تستی که دارای کاربری آسانی است، بنابراین می‌توانید تست‌ها را سریع‌تر آزمایش و راه‌اندازی کنید.

جمع آوری داده‌های پیچیده به داشبوردی که خواندن داده‌های آن آسان است تبدیل می‌شود که در آن می‌توانید نتایج را با یک نگاه، مشاهده کنید.

ساختار آزمایشی انعطاف‌پذیر این ابزار، این امکان را به شما می‌دهد تا ببینید که چگونه حمل و نقل، تخفیف‌ها و قیمت‌گذاری (یا هر ترکیبی از این سه) بر طیفی از داده‌ها تأثیر می‌گذارند.

توصیه‌های کارشناسان این ابزار این تضمین را به شما می‌کنند که استراتژی مستحکمی بر اساس بینش آنان ایجاد نمایید.

ابزار Intelligems، ابزار نسبتاً جدیدی است اما می‌تواند قواعد بازی فروشگاه‌های تجارت الکترونیک را تغییر دهد. آن‌ها برای هر پیشنهادی را برای ویژگی‌های جدید می‌پذیرند، بنابراین امیدواریم تا در آینده، شاهد توسعه‌ی گزینه‌های تست آن‌ها باشیم.

7. VWO: ویژگی‌های مشابه با Optimizely، اما مقرون به صرفه تر

قیمت گذاری: برای استعلام کامل قیمت تماس بگیرید، اما Capterra گزارش می‌دهد که قیمت‌ها از 199 دلار در ماه شروع می‌شوند که این مقدار، بسیار کم‌تر از قیمت‌های Optimizely است.

ابزار VWO یکی دیگر از ابزارهای تست دارای امکانات کامل مشابه با Optimizely و Google Optimize است. در صورتی که Optimize نتواند پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد، VWO می‌تواند گزینه‌ی مناسبی به حساب آید. این ابزار، قیف‌های آزمایشی پیچیده‌ای ارائه می‌دهد که به طرز خارق‌العاده‌ای دارای قیمت‌های مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

ویژگی‌های VWO عبارتند از:

این ابزار، تست‌هایی را برای طیف وسیعی از آزمایش‌ها (مانند A/B، URL تقسیم‌شده، چند متغیره، سبدهای خرید رهاشده و صفحات فرود) ایجاد و راه‌اندازی می‌کند.

هدف گذاری بر اساس مخاطب، رفتار، کمپین و زمینه.

خالق تست کشیدن و رها کردن (Drag and Drop).

ردیابی تعامل و تعیین هدف.

ابزارهای سفارشی گزارش تصویری

تست وبسایت موبایل

همچنین ردیابی‌های ابزار VWO شامل مواردی فراتر از ترافیک و تبدیل‌ها می‌شوند. این ابزار از روش‌های ردیابی پیشرفته‌ای مانند نقشه‌های حرارتی، بازدید از صفحه، فعالیت روی صفحه و تعامل با کاربر استفاده می‌کند.

این پلتفرم سه پلن را ارائه می‌دهد، که پلن‌های پیشرفته‌تر دارای ویژگی‌های اضافه‌ای مانند زمان‌بندی کمپین و هدف‌یابی جاوا اسکریپت سفارشی هستند.

یکی از ایرادات این ابزار، عدم ذخیره‌سازی اطلاعات است. برای مثال بر اساس برخی بررسی‌های صورت‌گرفته، تست‌های نقشه‌های حرارتی، داده‌های آزمایش را تنها برای 60 تا 90 روز ذخیره می‌کنند.

8. Unbounce: سازنده‌ی لندینگ پیج با ابزار تست A/B

قیمت گذاری: برنامه‌های پولی آن از 90 دلار در ماه برای حداکثر 500 تبدیل و 20000 بازدید شروع می‌شود. ابزار Unbounce دارای دوره‌ی آزمایشی 14 روزه رایگان است.

بسیاری از ابزارهایی که تاکنون بررسی داده‌ایم، ابزارهایی بودند که به صورت مستقل و صرف، به تست A/B می‌پرداختند. در واقع در حالت‌های قبلی شما باید یک ردیاب به وبسایت خود اضافه می‌کردید، سپس می‌توانستید تست A/B را ساخته، آزمایش کرده و راه‌اندازی نمایید.

اما ابزار Unbounce کمی‌متفاوت است. در واقع این ابزار، یک ابزار مخصوص صفحه‌ی فرود است که تست A/B، در نرم افزار آن گنجانده شده‌است. آیا می‌خواهید صفحات فرود PPC خود را تست کنید؟ می‌خواهید تأثیر شخصی‌سازی را تست کنید؟ شما می‌توانید همه‌ی این کار ها را تنها با استفاده از این ابزار انجام دهید.

ویژگی‌های تست A/B ابزار Unbounce عبارتند از:

تست A/B نامحدود در تمام صفحات فرود.

سازنده‌ی تست با کاربری آسان. فقط صفحه فعلی خود را کپی کنید، عناصری را که می‌خواهید آزمایش کنید را تغییر داده و سپس راه‌اندازی را آغاز کنید.

ابزار مقایسه‌ی عملکرد برای تعیین این موضوع که کدام صفحه، برنده می‌شود.

تست A/B نوارهای Sticky تا بتوان این موضوع را مشخص کرد که کدام یک از آن‌ها، نتایج بهتری را ارائه می‌دهد.

سازنده هوشمندی که صفحات فرود را تنها در چند دقیقه ایجاد می‌کند.

ابزار Unbounce در مقایسه با ابزارهای تست کامل A/B مانند Optimizely یا VWO، فاقد ویژگی‌های منحصر به فرد آنان است. با این حال، اگر از قبل از Unbounce استفاده می‌کردید یا آن را برای صفحات فرود و نوارهای Sticky خود در نظر گرفته‌اید، ویژگی‌های تست A/B آن نقطه‌ی فروش قدرتمندی خواهند بود.

همچنین Unbounce، ابزار مقرون به صرفه‌تری نسبت به سایر ابزارهای تست است، که این موضوع باعث می‌شود تا ابزار مناسبی برای انجام تست A/B باشد.

9. ابزار آزمایش‌های فیسبوک: ابزار رایگان برای تست کردن تبلیغات اجتماعی

قیمت گذاری: انجام تست با این ابزار، رایگان است هر چند که باید هزینه‌ای را برای تبلیغات پرداخت کنید.

تبلیغات رسانه‌های اجتماعی می‌توانند منجر به ایجاد تبدیل، آگاهی از برند و افزایش ترافیک وب‌سایت شما شوند. با این حال، تشخیص این موضوع که کدام عنوان، پیشنهاد، CTA یا تصویر، منجر به افزایش کلیک‌ها (و تبدیل‌ها) می‌شود، می‌تواند کار چالش‌برانگیزی باشد.

زمانی که متوجه شوید میانگین نرخ تبدیل تبلیغات فیس بوک 9.21 درصد می‌باشد، واضحا به این نکته فکر خواهید کرد که چه فضای زیادی وجود دارد که باید بهبود یابد.

اخیراً، فیس‌بوک ابزار آزمایش و تست خود را راه‌اندازی کرده است. این ابزار برای تسهیل انجام تست A/B بر تبلیغات پولی این پلتفرم، طراحی شده‌است. برندها می‌توانند گروه‌های کمپین، کمپین‌ها یا مجموعه‌های تبلیغاتی را در مقایسه با یکدیگر تست نمایند و بفهمند که کدام یک دارای عملکرد بهتری است.

برای شروع باید تبلیغات فیس بوک خود را در Meta Business Manager (یا اکانت مدیریت کسب و کار فیسبوک) ایجاد کنید. سپس به سراغ ابزار Experiments Tool بروید. برای شروع بر Tests کلیک کنید و سپس گزینه‌ی A/B test را انتخاب کنید.

در این بخش از شما خواسته می‌شود تا تبلیغاتی را که می‌خواهید بر روی آن تست A/B انجام دهید را انتخاب نموده، کمپین‌های خود را برنامه‌ریزی کرده و نام تست را تعیین نمایید. همچنین باید بر اساس معیارهای کلیدی مانند هزینه به ازای نتیجه، هزینه به ازای تبدیل، هزینه به ازای هر 1000 نفر و هزینه‌ی هر خرید، نحوه‌ی تعیین برند توسط فیسبوک را انتخاب کند.

زمانی که کارتان تمام شد، این ابزار از شما خواهد خواست تا قبل از شروع تست، پارامترهای مشخص‌شده را دوباره بررسی کنید.

این ابزار به دو دلیل اهمیت دارد: اول، استفاده از آن ساده است (در حالی که این نکته برای بسیاری از ابزارهایی که دارای امکانات جامع تست A/B هستند صدق نمی‌کند). همچنین این ابزار، یکی از معدود ابزارهایی است که این امکان را به شما می‌دهد تا به منظور بهینه‌سازی عملکرد تبلیغات اجتماعی بر روی آن‌ها تست A/B انجام دهید.

در حال حاضر این ابزار در اینستاگرام کار کند، اما امیدواریم که آن‌ها این ویژگی را به آن نیز بیفزایند.

10. Ominconvert’s Explore: تست CRO + A/B برای تجارت الکترونیک

قیمت: برنامه‌های این ابزار از 167 دلار در ماه شروع می‌شوند.

تست A/B  در تجارت الکترونیک، چیزی فراتر از تست کردن متن و دکمه CTA یا فهمیدن این موضوع که آیا نوار Sticky بالایی تبدیل بهتری نسبت به نوار Sticky دارد یا خیر، است. در واقع زمانی که صحبت از تست A/B در تجارت الکترونیک می‌شود، عمده‌ی توجه به سمت قیمت‌گذاری، صفحات محصول، تصاویر، عملکرد موبایل در قیاس با دسکتاپ و غیره متمرکز می‌شود.

اکثر ابزارهایی که تاکنون در این لیست بررسی شده‌اند برای تمام صنعت‌ها قابل استفاده هستند اما ابزار Ominconvert منحصرا با در نظر گرفتن سایت‌های تجارت الکترونیک ساخته شده‌اند. مهم‌ترین ویژگی‌های این ابزار عبارتند از:

امکان تست بیش از یک وبسایت در یک زمان.

پشتیبانی سریع و حرفه‌ای در کم‌تر از 4 ساعت.

بخش‌بندی پیشرفته با استفاده از جاوا اسکریپت، کوکی‌ها، پارامترهای UTM، ویژگی‌های لایه داده و موارد دیگر.

تست همپوشانی نیت خروج و راه‌اندازی.

تست A/B و شخصی‌سازی به شیوه‌ی عمیقی در سفر مشتری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

دور زدن حافظه پنهان CDN با استفاده از افزونه‌ی اختصاصی مرورگر.

همچنین می‌توانید هر تعداد هدف را که می‌خواهید را تنظیم نموده و ردیابی کنید و در مورد این موضوع که چرا برخی از تست‌های خاص کار نمی‌کنند، اطلاعاتی کسب نمایید.

شایان ذکر است که این ابزار، مناسب مبتدیان نیست. گاهی اوقات ممکن است کد سنگینی داشته باشد و به درک نستبا عمیقی از وبسایت شما نیاز داشته باشد. با این حال، Ominconvert با قیمت 167 دلار در ماه، ابزار مقرون به صرفه‌ای است. چندین برند مشهور مانند سامسونگ و ING از Ominconvert استفاده می‌کنند، که خود این موضوع دال بر حرفه‌ای و قدرتمند بودن این ابزار است.

11. Nelio A/B Testing: افزونه‌ی قدرتمند تست A/B برای وردپرس

قیمت: برنامه‌های این ابزار از 24 دلار در ماه برای حداکثر 5000 بازدید شروع می‌شوند.

 

بیش از 455 میلیون وبسایت از وردپرس استفاده می‌کنند و ممکن است که شما نیز یکی از آن‌ها باشید. اگر به دنبال ابزار تست A/B هستید که بتواند با محبوب ترین CMS موجود در بازار کار کند، Nelio AB Testing می‌تواند به شما کمک به سزایی نماید.

 

در واقع Nelio AB ابزارهای قدرتمندی برای تست A/B ارائه می‌دهد که درست در داشبورد وردپرسی شما واقع می‌شوند. با استفاده از این ابزار، دیگر خبری از ابزارهای سوئیچینگ، ادغام ده‌ها پلتفرم، یا سردرگمی برای تعیین نحوه‌ی تنظیم یک تست نخواهد بود. در عوض، می‌توانید تنها در چند دقیقه بر Nelio AB کلیک کرده و فرآیند نصب را شروع کنید.

 

در زیر برخی از ویژگی‌های Nelio AB را مشاهده می‌کنید:

 

آزمایش‌های نامحدود برای آزمایش صفحات، هدرها، منوها، تم‌ها، CTA‌ها، ویجت‌ها و موارد دیگر. با استفاده از این ابزار، تقریباً هر بخشی از وبسایت وردپرسی شما قابل آزمایش و بهبود است.

نیازی به دانش فنی نیست. نیازی نیست بدانید که چگونه کدنویسی کنید، چگونه جاوا بخوانید، یا حتی چه چیزی می‌تواند یک تست را از نظر آماری حائز اهمیت می‌کند.

داشتن ابزار گزارش‌دهی که کار کردن با آن آسان است و اطلاعات و نتایج را تنها با کلیک کردن بر یک دکمه ارائه می‌دهد.

 

جزئیات دقیق وبسایت خود را با استفاده از تست CSS آزمایش کنید (اگر به این نوع کار علاقه دارید).

می‌توانید با استفاده از نقشه‌های حرارتی، نقشه‌های اسکرول و کنفتی، نحوه‌ی پیمایش کاربران در وبسایت خود را ردیابی و بررسی کنید.

می‌توانید اهداف و تبدیل‌ها را به منظور ردیابی و بررسی آن چیزهایی واقعاً در وبسایت شما مهم هستند، تعریف کنید.

قابلیت یکپارچه شدن با اکثر افزونه‌های دیگر مانند JetPack، W3 Total و WooCommerce.

در حالی که این ابزار، فاقد برخی از ویژگی‌های پیشرفته (مانند بخش‌بندی دقیق) است اما همچنان موارد و ویژگی‌های زیادی را نیز ارائه می‌کند. این واقعیت که این ابزار عملا در وردپرس قرار دارد باعث می‌شود تا استفاده از آن راحت باشد.

12. Freshworks: تست A/B برای تعامل چند کاناله + اتوماسیون

قیمت: رایگان برای حداکثر 100 مخاطب. برنامه‌های پولی آن از 19 دلار در ماه شروع می‌شوند.

آیا می‌خواهید نرخ تبدیل خود را بهبود بخشید؟ پروسه‌ی شخصی‌سازی باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد. طبق گفته Salesforce، 66 درصد از مشتریان انتظار دارند تا شرکت‌ها، نیازها و انتظارات آن‌ها را درک کنند.

ابزار Freshworks می‌تواند به شما کمک کند تا تجربه سفارشی مورد علاقه‌ی مشتریان را  به آن‌ها ارائه دهید. در واقع Freshworks، ابزار تست A/B نیست؛ بلکه این ابزار، یک CRM است که دارای ویژگی‌های اتوماسیون داخلی مانند تست A/B، تست تقسیم و بخش‌بندی می‌باشد.

ابزار Freshworks علاوه بر اجرای تست‌ها، موارد زیر را نیز ارائه می‌دهد:

  • کمپین‌های ایمیل مارکتینگ
  • صفحات فرود
  • ردیابی رویدا
  • گزارش‌های بازاریابی
  • کمپین‌های چت
  • تست CRO
  • همچنین ابزار Freshworks، ویژگی‌های تست A/B مانند بهینه‌سازی صفحه‌ی فرود، بخش‌بندی و گزارش‌دهی دقیق را نیز ارائه می‌دهد. با وجود آن که این ابزار، فاقد ویژگی‌های پیشرفته‌تر مانند نقشه‌های حرارتی است اما ویژگی‌های تست A/B داخلی آن ارزش بررسی را دارد. این ابزار مخصوصا اگر شخصی‌سازی برای شما مهم باشد بیشتر به کارتان می‌آید.

 

13. محاسبه‌گر اهمیت تست A/B: فهمیدن این موضوع که تست‌های مختلف به چه میزانی بر فروش تأثیر می‌گذارند

قیمت: رایگان.

ابزارهای تست A/B حجم زیادی از داده‌ها را ارائه می‌دهند. متأسفانه، درک داده‌ها می‌تواند کار چالش برانگیزی باشد. آیا تست A واقعا بهتر است یا صرفا ترافیک بیشتری دریافت کرده‌است؟ آیا اصلا برای تصمیم‌گیری، ترافیک کافی دارید؟

در چنین موقعیتی است که محاسبه‌گر تست A/B به کمک شما می‌آید. نتایج آزمایش خود را به این ابزار بدهید و ببینید که دقیقاً کدام صفحه‌ی فرود، CTA، عنوان یا وبسایت توانسته‌است نتایج بهتری ارائه دهد.

با کلیک بر روی یک دکمه می‌توانید ببینید که تست اخیر شما به چه میزانی بر فروش تأثیر گذاشته است. آیا می‌خواهید نتیجه‌ی آزمایش چند متغیره را بررسی کنید؟ روی دکمه «افزودن یک تغییر دیگر یا Add Another Variation » کلیک کنید تا متوجه شوید که بقیه‌ی تست‌های شما چگونه کار کرده‌اند.

14. Title-Generator.com: ایجادکننده عنوان برای یافتن عناوین جدید یا سرفصل‌هایی که بتوان آن‌ها را تست کرد

قیمت: رایگان.

تست عناوین و سرفصل‌ها، روش مطمئنی برای افزایش تبدیل و تضمین عملکرد خوب وبلاگ‌ها، صفحات فرود، ایمیل و صفحات وب می‌باشد. اما با این وجود، ارائه‌ی عناوین جدید و جذاب می‌تواند کار چالش‌برانگیزی باشد.

در چنین موقعیتی، ابزار Title Generator به کار شما می‌آید. شما می‌توانید به راحتی، کلمات کلیدی اصلی خود را وارد نایید تا این ابزار لیستی از 700 عنوان را برای شما ایجاد کند.

فهرست به دست آمده را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک از کلمات تولیدشده، با محتوا یا تبلیغ شما همسوتر هستند و مناسب آن‌ها می‌باشند. سپس آن کلمه را به گردش کار تست A/B خود اضافه کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، بسیاری از این کلمات، بر اساس محتوا قابل تنظیم هستند، بنابراین به جای آن که به همین شیوه از آن‌ها در متن خود بهره ببرید، از آن‌ها به عنوان یک منبع الهام استفاده کنید.

14. Ad Headline Idea Generator: ابزاری رایگان برای ایجاد سرفصل‌های تبلیغاتی پولی تا تست A/B

قیمت: رایگان.

زمانی که صحبت از تبلیغات پولی می‌شود، حوزه‌های مختلفی برای بررسی کردن به ذهن می‌رسند: عنوان، تصویر، متن آگهی و صفحه‌ی فرود. اگر در انتخاب گزینه‌های مختلف سرفصل‌های تبلیغاتی مشکل دارید، این ابزار می‌تواند به شما کمک کند.

ابزار Ad Headline Idea Generator از هوش مصنوعی برای تولید سرفصل‌های تبلیغاتی و متن آن‌ها استفاده می‌کند. از طریق فیس بوک، گوگل یا مایکروسافت وارد آن شوید و تبلیغ فعلی خود را به راحتی وارد آن نمایید. این ابزار با استفاده از اطلاعاتی که ارائه کرده‌اید، تبلیغ جدیدی ایجاد می‌کند.

با وجود آن که هنوز هوش مصنوعی به تکامل نرسیده‌است اما همچنان شیوه‌ی آسانی برای یافتن قالب‌های تبلیغاتی جدیدی که باید بر آن‌ها تست کنید، به حساب می‌آید. ما شدیدا، استفاده از ابزارهایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند را توصیه می‌کنیم. اگر در تلاش هستید تا  نسخه‌های مختلف تبلیغاتی ایجاد نمایید که بتوان آن‌ها را آزمایش کرد، این ابزار می‌تواند به شما کمک کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا