جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چالش مقیاس‌پذیری در سازمان‌ها

6 نکته درباره مقابله با چالش مقیاس‌پذیری در سازمان‌ها

توسعه سازمانی این روزها رایج است؛ اما برای استفاده واقعی از آنها، باید عمیقاً به سازمان خود نگاه کنید و ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. و هنگامی که به عملکرد درونی سازمان خود نگاه کنید، ممکن است متوجه شوید که چند چالش سازمانی در آن وجود دارد.

نگران نباشید؛ این چالش‌ها فوق‌العاده رایج است. اساساً هر شرکتی که در حال رشد، تغییر یا تطبیق است، احتمالاً حداقل یک چالش سازمانی دارد و از آنجایی که اکثر شرکت‌ها همیشه در حال تغییر هستند، بیشتر سازمان‌ها باید برای ریشه‌یابی این مشکلات و غلبه بر آن‌ها در بهترین حالت خود باشند.

6 نکته‌ی کلیدی برای سازمان‌ها به منظور مقابله با چالش مقیاس‌پذیری

احتمالاً هر طراح وبی که کار خود را به عنوان یک فریلنسر آغاز می‌کند، حداقل امیدها یا آرزوهایی برای ایجاد یک آژانس بازاریابی و طراحی وب متعلق به خود و توسعه دادن آن به سوی یک تجارت پررونق را در سر دارد که با موفقیت به‌طور منظم با ده‌ها کارمند و مشتریان زیادی کار می‌کند. با این حال، صعود از مراحل اولیه به صورت انفرادی برای برآورده کردن آرزوهایتان؛ تلاش، زمان، مهارت، فداکاری و شانس معمولیِ زیادی را می‌طلبد.

در این مقاله، به برخی از نکاتی خواهیم پرداخت که می‌توانند به شما کمک کنند از اشتباهات رایج جلوگیری نمایید و امیدوارانه مسیر خود را به سوی اوج کمی هموارتر سازید.

1- یک جایگاه ویژه انتخاب کنید

محدود کردن حوزه‌ی فعالیت ممکن است یک تاکتیک غیرمنطقی برای توسعه‌ی کسب و کار شما به نظر برسد؛ اما این کار اغلب راه درستی است و صنعت طراحی وب نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حالی که شما همه چیز را بدون ایجاد تمایز ارائه می‌کنید؛ اما هیچ چیزی وجود ندارد که شما را از بین ده‌ها آژانس یا سازمانی که همین کار را می‌کنند، متمایز سازد. این‌که یک مشتری بالقوه شما را انتخاب کند یا رقیب‌تان را جزء مزایایی که شما ارائه می‌دهید، محسوب نمی‌شود.

بنابراین، زمینه محدودتری را انتخاب کنید که واقعاً در آن خوب هستید و شروع به ایجاد اعتبار و خوشنامی برای خود به عنوان یک متخصص با کیفیت بالا در این حوزه کنید. شما شانس بیشتری برای جلب توجه یک مشتری که به دنبال این نوع از خدمات خاص است، خواهید داشت.

2- از پلتفرم یا بستر مناسب استفاده کنید

حدود یک دهه است که وردپرس ( WordPress ) یک استاندارد صنعتی بالفعل محسوب می‌شود. شما به‌طور پیش‌فرض به‌سوی وردپرس می‌روید، مگر این‌که دلیل خیلی خوبی برای استفاده از یک پلتفرم دیگر داشته باشید. 

به عنوان مثال نگاهی به سایت Olive Street Design بیندازید. پس از گذار به  Duda، بستری که به‌خاطر ویژگی‌های همکاری و مدیریت چند‌سایته معروف شده است، آنها موفق به کاهش عظیم 75 درصدی در زمان ساخت وب‌سایت خود شدند. کیفیت خروجی و کارآیی افزایش یافته اکنون به آنها امکان می‌دهد تا 4 برابر بیشتر وب‌سایت‌های خود را بفروشند. مبالغه در مورد این‌که این نوع از کارآیی و کیفیت می‌تواند چه تفاوت بزرگی ایجاد کند، دشوار است. مخصوصاً برای کسب و کارهای جدید که سعی در جذابیت و مقبولیت زودهنگام دارند.

3- پشتیبانی فراموش نشدنی از مشتری را ارائه دهید

 اینکه یک مشتری قصد دارد؛ دوباره از خدمات شما استفاده کند و شما را به افراد دیگر پیشنهاد نماید، تنها به کیفیت کاری که ارائه می‌دهید بستگی ندارد؛ بلکه به کل تجربه‌ی مواجهه او با آژانس و سازمان شما بستگی دارد. 

اطمینان حاصل کنید که کل فرایند تعامل با شما دلنواز و خوشایند است. مهلت‌های تحویل خود را رعایت کنید، سریع و مودبانه به سوالات پاسخ دهید، بدون تأخیر مسائل را حل کنید، حتی ممکن است یک کارت تشکر یا یک هدیه‌ی کوچک را به عنوان یادگاری در پایان یک پروژه برای مشتریان ارسال کنید.

همه‌ی این چیزهای کوچک جمع می‌شوند و تأثیری را ایجاد می‌کنند که موجب می‌شود مشتریان شما بارها و بارها به سوی شما بازگردند.

4- زمان پاسخگویی را کوتاه نگه دارید

از هر روشی که برای جمع‌آوری مشتری احتمالی استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل نمایید که در اسرع وقت به آنها پاسخ می‌دهید. آژانس‌ها و سازمان‌های که فقط مشتریان بالقوه را جمع می‌کنند و سپس آنها را تا پیش از پاسخ دادن روزها به حال خودشان رها می‌سازند، فرصت به دست آوردن پول زیادی را از دست می‌دهند؛ زیرا مشتریان به طور طبیعی صرفاً با یک آژانس تماس نمی‌گیرند؛ بلکه به‌دنبال یک پیشنهاد بهتر به جاهای مختلفی سر زده و قیمت‌ها را مقایسه می‌کنند. در حالی که شما آن‌ها را معطل می‌کنید، یک شرکت دیگر در جذب سریع‌تر از شما خواهد بود و مشتری را درست جلوی چشمان شما می‌قاپد.

داده‌ها دشمن نیستند

5- از مشتری‌های سرسخت دوری کنید

بین یک کار سخت و یک مشتری دشوار تفاوت وجود دارد. مورد اول چالش‌برانگیزه ؛ اما منفعت‌بخش است. مورد دوم یه چیز افتضاح است. اگر بعد از تعامل اولیه با یک مشتری جدید احساس کردید که کار با او دشوار است، از دور شدن از او نترسید. ادراکات مربوط به سرسختیِ مشتری معمولاً به‌طور درجا و فوری صحیح است و افرادی وجود دارند که کار کردن با آنها واقعاً فاقد ارزش می‌باشد. آن‌ها زمان و منابع شما را هدر خواهند داد، به شما و کارمندان شما استرسی بی‌پایان را وارد می‌سازند و اغلب از نتایج راضی هستند.

6- از مطالعات موردی استفاده کنید

مطالعات موردی؛ داستان‌های موفقیت درباره‌ی مشتریانی که قبلاً با آنها کار کرده‌اید را به‌طور مفصل شرح می‌دهند، از جمله موثرترین محتواهای تبلیغاتی هستند که می‌توانید منتشر کنید. شما می‌توانید از آن‌ها به روش‌های مختلفی استفاده کنید؛ آنها را در وب‌سایت خود پست کنید، از آنها در تبلیغات ایمیلی استفاده کنید، به تیم فروش خود دستور دهید که آنها را به‌عنوان بخشی از استراتژی بستن قرارداد به کار ببرند و مواردی از این قبیل. 

 فراموش نکنید روش‌های خاصی را که برای دستیابی به موفقیت در قبال هر یک از مشتریان خود استفاده کرده‌اید را ذکر کنید و تعدادی از مطالعات موردی که به انواع مختلفی از مشکلاتی که شما معمولاً باید حل کنید، اختصاص داده شده را فراهم آورید

آغاز رشد و توسعه

اجرای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دشوار است؛ اما توسعه‌ی آن حتی از آن هم دشوارتر است؛ زیرا شما باید با وظایف جدید و ناآشنا سر و کار داشته باشید، استراتژی‌های کسب‌وکار خود را تغییر دهید و در مواجهه با ریسک و کار سخت، لبخند بزنید. امیدواریم نکاتی که در اینجا ذکر کردیم، این کار را برای شما و کسب و کارتان کمی راحت‌تر کند.

ارتباط منظم و به‌روزرسانی‌ها تنها شعاری است که می‌توان به جلو رفت

مدیریت یک تیم یکی از چالش‌برانگیزترین مسئولیت‌های رهبری است. مدیران تقریباً هر روز با مسائل مختلف و بارهای کاری سنگین سروکار دارند. همه این مشکلات راه‌حلی دارند که محیط‌های کاری مولد، رشد فردی و ارتباطات سالم را تقویت می‌کند.

یک راه عالی برای عبور از این چالش‌ها این است که با تیم خود ارتباط منظم داشته باشید و همیشه آنها را در یک صفحه نگه دارید.

در بخش نظرات به من اطلاع دهید که با چه چالش‌هایی در سازمان خود مواجه بوده‌اید و چگونه بر آنها غلبه کرده‌اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا