جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزایش نرخ تبدیل بر اساس شخصیت نسل‌ها

افزایش نرخ تبدیل بر اساس شخصیت نسل‌ها

ما به عنوان بازاریاب دیجیتال زمان زیادی را صرف تمرکز بر روی برداشت‌ها، کلیک‌ها و نرخ تبدیل می‌کنیم. کدام کمپین، تبلیغ یا محتوا نرخ تبدیل بالاتری دارد؟

شاخص‌های فوق مربوط به عملکرد است؛ اما اگر یک قدم به عقب برگردیم، عواملی مانند تجربه مشتری و شخصیت برند نیز بر نرخ تبدیل تأثیر دارند. ما در بازاریابی و تبلیغات وظیفه داریم موارد بیشتری را در نظر بگیریم. تأکید روزافزونی بر اعتماد و اتصال به ارزش‌های مصرف‌کننده وجود دارد.

چرا اعتماد؟ چرا ارزش‌ها؟

به زبان ساده، اتصال ارزش‌های تجاری به ارزش‌های مصرفی باعث ایجاد اعتماد می‌شود و هرچه اعتماد به نام تجاری افزایش می‌یابد، ابراز علاقه‌ی هر مشتری به نام تجاری نیز افزایش می‌یابد.

انعکاس اعتماد و ارتباط با ارزش‌های مصرف‌کننده به روشی اصیل راهی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند که برند تجاری را برای آنها “شخصی” ساخته‌اند.

سه مؤلفه اصلی در بحث ارزشمندی اعتماد:

توجه به ارزش نسل‌های مختلف باعث ایجاد مشارکت، وفاداری به برند و انتظارات مشتری شده است. این مقادیر بین Gen Z ، Millennia’s ، Gen X و Baby Boomers ( با همپوشانی‌های گاه‌به‌گاه) متفاوت است.

انواع نسل‌ها

  • نسل

    Baby Boomers بین 56 تا 74 سال

این نسل در دوران انفجار جمعیت پس از جنگ جهانی دوم متولد شده‌اند که به اختصار به آنها نسل بومرها گفته می‌شود.

  • نسلبین40 تا 55 سال

نسلی که پس از اتمام نسل انفجار جمعیت متولد شدند.

  • نسلMillennia’s بین 24 تا 39 سال

نسل Y یا نسل هزاره، که پس از نسل X و پیش از نسل Z متولد شدند

  • نسلبین 0 تا 23 سال

فقط 30 درصد از تبلیغ‌کنندگان فکر می‌کنند موضع‌گیری اجتماعی یا سیاسی باعث تقویت روابط آنها با مشتریان می‌شود. 80 درصد از مردم معتقدند كه مارك‌ها بايد در حل مشكلات اجتماعي نقش داشته باشند.

بله، ارزش‌های نسلی مهم است و متناسب‌سازی پیام برند شما به‌گونه‌ای که در بین مخاطبان مختلف طنین‌انداز شود، بیش از هر زمان دیگری مهم است.

نگرش‌های نسلی متفاوت است و این مهم است که شما به عنوان برندی که قصد ایجاد ارتباط با این مخاطبان را دارید، به ارزش و نگرش نسل‌ها توجه کنید.

اگر جمعیت اینترنت را در نظر بگیریم و به‌دنبال درک موفقیت نسل باشیم، می‌توان دید که اکثر کاربران اینترنت Millennia’s هستند و پس از آنها Gen X و سپس Gen Z و سپس Baby Boomers  قرار دارند.

نسل Z و Millennia’s هر دو ارزش دانش و کنجکاوی را در اولویت قرار می‌دهند، در حالی که نسل X ، Boomers و Pre-Boomers هردو از نظر خانواده، صداقت، اصالت، روابط و سخت‌کوشی مشترک هستند.

هنگامی که شما آن را با 80 درصد از شرکت‌کنندگان که توقع دارند برندها مشکلات اجتماعی را حل کنند، ترکیب کنید، می‌بینید که مصرف‌کنندگان مایل هستند در پاسخ به ارزش‌های آنها با یک برند درگیر یا از آن جدا شوند. بنابراین مشاغل باید موضع‌گیری کنند که برای چه چیزی ایستاده‌اند.

مطالعه‌ای که از سوی یکی از مؤسسات بازاریابی آمریکا (Sale Force) انجام شد، نشان داد که نسلZ  اهمیت بالایی در مواجهه با ارزش‌ها و در نتیجه در پروژه‌های بازاریابی دارد. این ثابت می‌کند که نسل‌های جوان ما به سمت نیروی کار حرکت می‌کنند، آنها با تغییر ذهنیت در حال رشد به سمت ارزش‌ها هستند و این امر نیاز و اهمیت به کلمات کلیدی مبتنی بر ارزش‌ها را در کمپین‌های تبلیغاتی افزایش می‌دهد.

ارزش نسل‌ها و کمپین‌ها در نرخ تبدیل

با افزایش رقابت بازاریابی به صورت آنلاین، نیاز به ارتباط با مخاطبان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. طبق تحقیقات eMarketer ، «انتظار می‌رود تا سال 2023 دیجیتال مارکتینگ تقریباً دو سوم هزینه تبلیغات را تشکیل دهد. بنابراین گرچه ایجاد معنی و هدف مشترک با مشتریان بسیار مهم است؛ اما انجام این کار در کانال‌های دیجیتال بسیار مهمتر است».

برندها باید در نظر بگیرند که ارزش‌های نسلی چگونه به یک چرخه‌ی تحقیق و فروش کمک می‌کنند و ارزش‌های نام تجاری و شرکت شما با مصرف‌کنندگان چگونه همسو است.

هیچ گروه مخاطبانی 100 درصد ارزش اشتراکی نخواهد داشت، بنابراین مهم است که به چگونگی تدوین استراتژی بازاریابی که با بسیاری از نگرش‌ها سازگار باشد، فکر کنیم. هر نسلی در تولید قدرت از نسل قبل خود پیشی می‌گیرد و فناوری به رشد این روند کمک کرده است.

نسلX آخرین نسلی خواهد بود که با تجربه‌ی دست اولی از جهان بدون اینترنت یا تلفن‌های هوشمند زندگی می‌کند و نسل Z اولین نسلی است که بدون اعتماد مدرن ما به وب و دستگاه‌های تلفن همراه، هرگز جهان را نمی‌شناسد.

گرچه آگاهی از ارزش‌های نسلی به‌طور کلی مهم است؛ اما اصالت در همه‌ی جوامع یک ارزش مشترک است.

نرخ تبدیل

استفاده از ارزش‌های نسلی برای استراتژی‌های بازاریابی

در این مقاله برخی از اقدامات اصلی برای اطمینان از رویکرد معتبر و مبتنی بر ارزش در استراتژی بازاریابی شما آورده شده است:

چشم‌انداز تجاری خود را ارزیابی کنید

چشم‌انداز تجاری را در وب‌سایت خود عمومی کنید. یک گام به عقب برگردید تا بینش تجاری خود و چگونگی ارتباط ارزش برند با ارزش مصرف‌کننده و حقیقت مصرف‌کننده را مرور کنید.

پیام‌رسانی را با مخاطب مورد نظر همسو کنید

اگر در تلاش برای درک ارزش‌های نام تجاری خود و چگونگی ترجمه‌ی‌ آن و انتقال به مصرف‌کننده هستید، مطمئن شوید که پیام خود را در کانال صحیح ارسال می‌کنید و به این نکته توجه داشته باشید که آیا با مخاطبان شما همسو است یا خیر.

به عنوان بخشی از استراتژی خود، به جمعيت مخاطبان متصل شوید

چگونه می‌خواهید مخاطبان خود را تقسیم‌بندی کرده و مجدداً در کمپین‌ها شرکت کنید؟

از هدف و پیشنهاد استفاده کنید. ابتدا تمام سنین و جنسیت را در نظر بگیرید و سپس بهینه‌سازی براساس نسل‌ها، با گرفتن بازخورد از مخاطبان شروع کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا