جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یک پروژه موفق با یک طراحی بریف (خلاصه طراحی) خوب شروع می شود

طراحی خوب بر موفقیت کلی یک شرکت از نظر تجربه کاربری، بازاریابی، برندسازی و غیره تاثیر بسزایی دارد. اما برای موفقیت تضمین شده، باید برنامه ای با اهداف مشخص تنظیم شود. اینجاست که یک خلاصه طراحی به یک تغییر دهنده ی بازی تبدیل می شود.

خلاصه طراحی چیست؟

خلاصه طراحی سندی است که کاری را که باید انجام شود توصیف می کند و اغلب توسط شرکت یا فردی که کار را درخواست می کند تهیه می شود. می‌تواند یک صفحه‌ رسمی‌ باشد که اجزای اصلی پروژه و کارهایی را که لازم است مشخص می‌کند.

چرا به خلاصه طراحی نیاز دارید؟

اول و مهمتر از همه، یک خلاصه طراحی قوی، زمان زیادی را در ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی و جلساتی را که ضروری نیستند، صرفه‌جویی می‌کند. همچنین به شما کمک می‌کند تا پیشنهادات بیشتری را از دیگر طراحان و شرکت‌ها برای مقایسه دریافت کنید، زیرا در صورت مشاهده خلاصه‌ای دقیق، تمایل بیشتری به ارائه یک پیشنهاد خاص به شما خواهند داشت.

 متأسفانه، بسیاری از شرکت‌ها برای همکاری با شما هیجان‌زده نخواهند شد، اگر متوجه شوند که شما چشم‌انداز روشنی از آنچه می‌خواهید ندارید، زیرا می‌دانند که پروژه احتمالاً به این زودی‌ها انجام نخواهد شد. از آنجایی که زمان صرف شده برای به دست آوردن مشتریان جدید قابل پیش بینی نیست، طراحان و آژانس ها تمایل دارند اولویت بندی کنند. و حقیقت این است که اگر در مورد ایده خود جدی هستید و متوجه تحقق آن هستید، بد نمی شود که یک یا دو ساعت را به توصیف آن اختصاص دهید.

برای یک طراح، کار بدون یک خلاصه طراحی مناسب یکی از خسته کننده ترین چیزها است. فقدان خلاصه طراحی می تواند روند را کند و طراح را به بیراهه بکشاند. در نتیجه، مشتری احتمالاً از راه‌حلی که به او ارائه می‌شود ناامید می‌شود، زیرا در حل مشکل اصلی او کوتاهی می‌کند. این امر منجر به تلف شدن زمان زیادی به دلیل سوء تفاهم ها و چندین تجدید نظر می شود که در صورت ارائه خلاصه در ابتدای پروژه می توان از آنها جلوگیری کرد. این وضعیت وحشتناکی است و برای اکثر طراحان و مشتریان یک کابوس کامل است.

یک خلاصه خوب تعریف شده و دقیق نیز به طراح کمک می کند تا بر روی هدف پروژه متمرکز بماند. همچنین به عنوان یک مرجع در سراسر پروژه عمل می کند و در صورت وجود هرگونه نگرانی یا اختلاف می تواند برای پشتیبان گیری از تصمیمات طراحی استفاده شود.

خلاصه طراحی کتبی یک جزء حیاتی در فرآیند طراحی است، حتی اگر شخصاً با یک طراح ملاقات کرده باشید. می توانید از سند مکتوب استفاده کنید تا تأیید کنید که ایده ها و انتظارات شما واضح است و به طور کامل در نظر گرفته شده است. به طور کلی، خلاصه طراحی یک سند مهم برای مشتری و طراح است که پروژه را برای موفقیت تنظیم می کند.

 

اول از همه، شما باید چشم انداز و ماموریت شرکت را در کار طراحی خود بگنجانید تا از سازگاری آن اطمینان حاصل کنید.

 

دوم، چه چیزی از طراح مورد انتظار است؟ آیا این یک وب سایت جدید، یک نمونه اولیه محصول، یا تجربه کاربر و یا … است؟

 

بسته به اندازه پروژه، باید جزئیات بیشتری را ارائه دهید. چند صفحه خواهد داشت؟ و چه کارکردها و ویژگی هایی را ارائه می دهد؟ یک نرم افزار کاملا جدید بدون شک به اطلاعات بیشتری نسبت به یک وب سایت ساده پنج صفحه ای نیاز دارد. بنابراین هیچ چیز خاصی را نادیده نگیرید و تا حد امکان خاص باشید.

 

همچنین ممکن است لازم باشد بسته به متخصصی که به آن مراجعه می کنید، خدماتی را که نیاز دارید توضیح دهید. آیا این یک وب سایت کامل است یا فقط یک طراحی بدون توسعه؟ آیا فقط به توسعه front-end نیاز دارید یا طراحی؟ در مورد لوگوی جدید یا سایر مواد بازاریابی چطور؟ در مورد خدماتی که به دنبال آن هستید مشخص باشید تا مطمئن شوید شرکتی که انتخاب می کنید می تواند همه این کارها را انجام دهد. و فراموش نکنید، هدف یک شرکت کاملاً یکپارچه است که آماده رسیدگی به همه نیازهای خلاقانه، فناوری و بازاریابی شماست!

کاربران:

این محصول برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟ چه کسی از آن استفاده خواهد کرد، چه زمانی از آن استفاده خواهد کرد و چرا از آن استفاده خواهد کرد؟ این کار به طراح ایده خوبی می دهد که در مورد کار طراحی از کجا شروع کند.

سبک / نگاه:

چند نمونه از سبک و احساسی که به دنبال آن هستید، همراه با پیوندهای مرتبط ارائه دهید. این امر در دراز مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود زیرا به تکرارها و نسخه های طراحی زیادی نیاز نخواهید داشت.

بودجه و برنامه زمانبندی:

بودجه بندی و برنامه ریزی اغلب به عنوان افکار بعدی در نظر گرفته می شود و گاهی اوقات تا زمانی که پروژه تکمیل شود نادیده گرفته می شود. با این حال، می توانید با آماده کردن پروژه خود از برخورد با موانع مهم جلوگیری کنید.مدیریت بودجه و زمان اجتناب ناپذیر است، بنابراین باید از همان ابتدا به آنها توجه کرد.

نتیجه:

خوبی یک خلاصه طراحی این است که تمام انتظارات را به نتیجه می رساند و به این امکان را می دهد تا به سازنده ترین فرآیند پروژه دست یابید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا