جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
digital marketin trends

ترند های بزرگ آینده ی بازاریابی دیجیتال

با توجه به این که صنعت به سرعت در حال تغییر است ، همراهی با ترند های بازاریابی دیجیتال می تواند دشوار باشد. بعلاوه ، بخش ‌های کاری زیادی برای یک استراتژی یا کمپین بازاریابی دیجیتال موفق وجود دارد – بنابراین همگام شدن با هر جنبه ‌ای یک چالش واقعی است.

همه‌گیری Covid-19 نحوه ی عملکرد شرکت‌ های B2B و B2C در بخش ‌های مختلف را تغییر داد زیرا مردم برای تحقیق ، بررسی و خرید آنلاین شدند. این تحول تأثیر زیادی بر بخش بازاریابی دیجیتال و نقش بازاریابان دیجیتال داشت. اما همان طور که تیم های بازاریابی برای پاسخگویی به تقاضای مجازی متمرکز شدند ، ادامه ی روند با جمعیت زیاد شاهد رکود در ترافیک وب و فروش آنلاین بود.

برای کمک به بازاریابان و رهبران دیجیتال در جهت ‌یابی این چشم ‌انداز جدید ، با کارشناسان برجسته صنعت در پادکست خود مصاحبه کردیم تا ترند های کلیدی را در سال 2022 شناسایی کنیم. این مرور کلی جامع از شش بخش کلیدی به شما کمک می‌ کند تا پیشرفت‌ های آینده را درک کنید تا بتوانید آن ها را در فعالیت های بازاریابی دیجیتال خود قرار دهید.

1. روند رسانه های اجتماعی

تیک تاک به رشد خود ادامه خواهد داد و برندها باید آن را جدی بگیرند.

وقتی در مورد رسانه های اجتماعی صحبت می کنید ، تیک تاک پلت فرمی است که اگر تا به حال از آن استفاده نکرده اید ، باید آن را در نظر بگیرید. رشد سریع تیک تاک باعث شده است که این برنامه به 1 میلیارد کاربر برسد و تعداد کاربران آن همچنان در حال افزایش است.

تیک تاک تعامل بسیار زیادی دارد (کاربران آمریکایی تا 850 ساعت در ماه را در این پلتفرم صرف می‌ کنند) و به افراد و برند ها این فرصت را می‌ دهد که ویدیوهایشان وایرال شوند : در قلمرو رسانه‌ های اجتماعی دستاوردهای چشمگیری در انتظار شماست.

 

آلیسون باتیسبی ، مشاور رسانه‌ های اجتماعی در Avocado Social ، تیک تاک را پلتفرمی می‌ داند که بازاریابان باید در سال 2022 آن را جدی بگیرند. « رشد تیک تاک در سال گذشته فوق ‌العاده بوده است. فیس‌ بوک مطمئناً نگران این ماجرا است زیرا بسیاری از ویژگی ‌های تیک تاک در حال فیلتر شدن برای محصولات فیس ‌بوک هستند.»

از نظر درآمد پلتفرم ، تیک تاک پردرآمد ترین اپلیکیشن غیربازی در سال 2021 با بیش از 110 میلیون دلار هزینه توسط کاربران بوده است. این فقط پتانسیل درآمد زایی اپلیکیشن را برای بازاریابانی که به دنبال افزایش فروش در میان مصرف کنندگان جوان هستند ، نشان می دهد.

اینفلوئنسرها همچنین با کسب مبالغ هنگفتی از طریق معاملات اسپانسری ، در رشد تیک تاک نقش داشته اند. باتیسبی معتقد است که برندها در حال حاضر به اینفلوئنسر مارکتینگ بر روی پلت فرم توجه می کنند.

«برای مدتی ، تیک تاک به نوعی فقط با بازدیدکنندگان ناپایدار مواجه می شد. اکنون ما شاهد اینفلوئنسرهای زیادی مانند گوردون رمزی و افراد مشهور قدیمی هستیم، حتی راد استوارت در تیک تاک است و عملکرد بسیار خوبی دارد. برندها می بینند که می توانند در تیک تاک به افراد بسیار بیشتری دسترسی پیدا کنند تا اینستاگرام یا فیس بوک.

تجارت اجتماعی یکپارچه خواهد شد.

پیدا کردن یک محصول یا خدمات با استفاده از رسانه های اجتماعی هرگز آسان نبوده است. در طول همه ‌گیری ، برندها به اینستاگرام ، یوتیوب و تیک تاک هجوم آوردند تا به مشتریان فروشگاه‌ های آنلاین ، جهت جایگزینی همتایان آفلاین خود ، محصولات و خدمات خود را پیشنهاد دهند.

بنابراین جای تعجب نیست که ببینیم خرید اجتماعی (یا تجارت اجتماعی) طبق مطالعه ی Accenture تا سال 2025 به 1.2 تریلیون دلار در سطح جهان می رسد – رشدی که سه برابر سریع تر از تجارت الکترونیک سنتی است.

در سال 2022 قرار است شاهد تکامل تجربه خرید اجتماعی باشیم زیرا پلتفرم‌ ها در پشت صحنه کار می‌ کنند تا پرداخت ‌های مشتری را بدون خروج از برنامه‌ های رسانه ‌های اجتماعی امکان ‌پذیر کنند و تجربه ‌ای یکپارچه برای مشتری ایجاد کنند. پیش ‌بینی می ‌شود که Gen Z و Millennials بزرگ ترین هزینه کننده ها باشند، زیرا تا سال ۲۰۲۵ ،۶۲ درصد از درآمد تجارت الکترونیک اجتماعی جهانی را به خود اختصاص خواهند داد.

 

باتیسبی می‌گوید : «تیک تاک با Shopify همکاری کرده است ، اینستاگرام در حال ایجاد پیشرفت‌ های بزرگی با منطقه خرید خود در داخل برنامه است ، بنابراین فکر می‌ کنم امسال خرید اجتماعی بسیار بزرگ خواهد بود.» یوتیوب همچنین به دنبال افزایش تگ های قابل خرید خود در ویدیوها است و می ‌توانید از پینترست خرید کنید.

کلید ایجاد تعامل این است که برندها برای نمایش ویترین فروشگاه خود در اینستاگرام زمان بگذارند. دیگر تکیه بر یک تصویر عالی کافی نیست ، شرکت ها باید چندین تصویر از هر محصول داشته باشند و توضیحات غنی از کلمات کلیدی را اضافه کنند. ویدیو همچنین بسیار مهم است زیرا محبوبیت فرمت – همانطور که رشد تیک تاک و انتقال اخیر اینستاگرام نشان می دهد – در بین همه ی مخاطبان در حال انفجار و اشباع است.

تبلیغات یوتیوب اشباع خواهد شد.

برندن آلمک، مدیر عامل Wolfgang Digital می گوید : “یوتیوب از نظر سرمایه گذاری از طریق تبلیغات در سال 2022 اشباع می شود. احساس می ‌کنم این یک غول خوابیده است ، اما فکر می‌ کنم دور شدن از تلویزیون خطی، پراکندگی اشتراک‌ ها و سرویس‌ های پخش جریانی همه به این معنی است که هزینه‌ های تبلیغاتی بیشتری به یوتیوب منتقل می ‌شود.”

درآمد جهانی یوتیوب در سال گذشته (از طریق شرکت مادرش آلفابت) به نزدیک به 29 میلیارد دلار افزایش یافت که تقریباً 46 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یافته است این سطح درآمد ، پلت فرم رسانه های اجتماعی را با نتفلیکس همتراز می کند و نتیجه افزایش تبلیغ کنندگان سنتی تلویزیون در کانال ، تبلیغات پاسخ مستقیم و تبلیغات برند است.

به گفته ی آلمک :” دامنه رشد یا گستره ی پویایی برای رشد کاملاً عظیم است. هنوز هم برای CPV ها بسیار ارزان است و مارک های بزرگ وجود ندارند ، یا آن را به خوبی انجام نمی دهند. این بدان معنی است که همه می توانند با داشتن یک استراتژی تبلیغاتی هوشمند در یوتیوب ، مزیت رقابتی کسب کنند.”

اگر به دنبال ایجاد یک کانال یوتیوب هستید که ترافیک را جذب و هدایت کند ، وبلاگ ما را بررسی کنید.

2. گرایش های شغلی بازاریابی دیجیتال

بازاریابان باید در امور دیجیتال مهارت داشته باشند.

از آنجایی که برندها برای تعامل ، تبلیغ و تبدیل موفقیت آمیز آنلاین فریاد می زنند، نیاز به استعداد های دیجیتال در سراسر صنایع شدید است.

گزارش دقیق و جامع اخیر ما ، Perpetual Evolution، که با همکاری The Economist Group ایجاد شده است ، کشف کرد که تأمین استعدادها با مجموعه مهارت های مناسب، چالش شماره یک صنعت بازاریابی دیجیتال است، در حالی که فقدان آموزش برای بازاریابان پیشرفته رتبه هفتم را دارد.  

آلیسون باتیسبی ، مشاور رسانه‌ های اجتماعی در Avocado Social معتقد است: «شکاف بزرگی در مهارت‌ های دیجیتالی وجود دارد که هر برندی در آنجا واقعاً به دنبال افزایش توانایی خود در بازاریابی دیجیتال است. اما بسیاری از مردم در تلاش برای یافتن استعداد هستند. یکی از مواردی که امسال برای کسب و کارها بسیار در دستور کار قرار دارد، ارتقای مهارت کارکنان است.

این تقاضا برای بازاریابان خبر خوبی است، اما برای بسیاری در صنعت که فاقد دانش یا تجربه دیجیتال در بازاریابی دیجیتال هستند، چالشی ایجاد می کند. بنابراین کدام مهارت های بازاریابی دیجیتال در سال 2022 مورد تقاضا خواهد بود؟

هنگامی که به دنبال ارتقاء مهارت و پیشرفت شغلی خود هستید ، مهم است که دانش خود را با مهارت هایی که کارفرمایان به دنبال آن هستند مطابقت دهید. تجزیه و تحلیل لینکدین از آگهی ‌های شغلی خود نشان داد که بازاریابی دیجیتال و مهارت ‌های بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی تقاضای بالایی دارند. در واقع ، نیمی از 10 شغل برتر بازاریابی که در زیر ذکر شده است ، در فضای دیجیتال یا رسانه هستند.

اقتصاد دنیای دیجیتال در حال افزایش است.

در طول دهه گذشته ، بسیاری از کارگران تصمیم گرفته‌ اند که سبک زندگی انعطاف ‌پذیرتری را برای زندگی حرفه‌ ای خود دنبال کنند. ظهور سرویس‌ ها و اپلیکیشن ‌های آنلاین مانند Airbnb و Deliveroo راه ‌های جدیدی برای کار به جای یک شغل سنتی اداری روزانه برای افراد ارائه کرده است.

 

حتی قبل از شیوع بیماری همه گیر، تعداد کارگران دنیا در حال افزایش بود. گزارش “وضعیت استقلال در آمریکا” نشان داد که بیش از 40 میلیون کارگر در سراسر ایالات متحده وجود دارد. این گزارش پیش ‌بینی می ‌کند که این وضعیت می‌ تواند ادامه یابد و بیش از نیمی از کارگران آمریکایی تا سال 2024 مستقل شوند.

 

میشا مک اینرنی، مدیر بازاریابی در موسسه بازاریابی دیجیتال (DMI) معتقد است که در محل کار، می ‌توانید با افرادی که می‌ خواهند طبق شرایط خود به سر کار بازگردند، احساس اختیار بیشتری ببینید. بنابراین، اتکای کمتری به همکاری با آمریکا وجود دارد، زیرا مردم منابع درآمدی و حس نمایندگی خود را دارند.

 

این اقتصاد دنیا درها را برای بازاریابان با مهارت های مورد تقاضا باز می کند. بیشتر و بیشتر متخصصان خلاق یا دیجیتال مارکتینگ مسیر دیجیتال نومد (افرای هستند که از فناوری ‌های مخابراتی از راه دور برای امرار معاش و زندگی کردن استفاده می‌کنند) را انتخاب می کنند زیرا این امر به آن ها این امکان را می دهد تا ساعات کاری خود را دیکته کنند و انعطاف پذیری داشته باشند. بعلاوه، بسیاری از دیجیتال نومدها بیشتر از یک نقش سنتی درآمد کسب می کنند.

رقابت برای استعدادهای بازاریابی دیجیتال شدید است.

با رشد تقاضا برای تخصص دیجیتال و رشد «اقتصاد دنیا»، جای تعجب نیست که شرکت ‌ها در سرتاسر جهان در تلاش برای یافتن و حفظ استعداد ها هستند.

 

Órla Stack، مدیر منابع انسانی در DMI معتقد است که کارفرمایان باید در استخدام و نگهداری فعال باشند. “اگر ما سریع حرکت نکنیم و فردا با نامزدها ملاقات نکنیم، آن ها را در مقابل سایر کارفرمایان از دست خواهیم داد زیرا آن ها نیز به سرعت حرکت می کنند.”

 

برای یک کارفرما ، سال 2022 یک چالش بزرگ خواهد بود. در بریتانیا ، پیش‌ بینی می‌ شود که تا 60 درصد از کارگران امسال به فکر تغییر شغل خود هستند. برای کاندیداها، وقتی به نقش ‌ها نگاه می‌ کنند، حقوق و مزایا را بیرون می‌ بینند. این به انعطاف‌ پذیری و فرصت ‌های شغلی نیز مربوط می ‌شود و این آن کاریست که کارفرمایان برای کمک به رشد آن‌ ها می ‌کنند

 

استک معتقد است که پاسخ به جذب و حفظ استعدادها این است که به پیشنهاد ارزش کارفرما (EVP) خود نگاه کنند. مزایایی مانند تعطیلات نامحدود ممکن است چند سال پیش یک مزیت جذاب بوده باشد ، اما با کار ترکیبی و از راه دور، این امتیاز به ترتیب پایین آمده است. شرکت ها باید دوباره تمرکز کنند و بفهمند که کارکنان در حال حاضر برای چه چیزی ارزش قائل هستند.

digital marketin trends

3. ترند های فناوری دیجیتال

متاورس به زمین بازی یک بازاریاب تبدیل خواهد شد.

در حالی که متاورس چند سالی است که وجود دارد ، پس از تغییر نام شرکت مادر خود به Meta در اکتبر 2021 مورد توجه بازاریابان قرار گرفت.

 

به گفته مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس ‌بوک، این حرکت به این دلیل است که «متافوره مرز بعدی در برقراری ارتباط با مردم است ، درست مانند شبکه‌ های اجتماعی در زمان شروع ما. با گذشت زمان ، من امیدوارم که ما به عنوان یک شرکت متاورس دیده شویم ، و من می ‌خواهم کار و هویت خود را بر چیزی که در حال ساختن آن هستیم ، تثبیت کنم.»

 

اما متاورژن چیست؟ به زبان ساده ، متاورژن شبکه ای از جهان های مجازی به صورت سه بعدی است که افراد می توانند از طریق واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)  به آن متصل شوند. پلتفرم ‌های بازی معروفی که در این زمینه فعالیت می‌ کنند، Minecraft، Roblox، Pokemon و Fornite هستند که بسیاری از آن ها برای جوان ‌ترین جمعیت ‌شناسی – Generation   Alpha – آشنا هستند.

 

به عنوان یک شبکه ی دیجیتال، متاورس برای بازاریابی نسبتاً جدید است، اما کمپین‌ های اخیر نشان داده است که برندها از ماهیت همه جانبه ی آن برای تبلیغات استقبال می ‌کنند. برای مثال ، Roblox میزبان Gucci Garden بود ، مکانی که بازدیدکنندگان می ‌توانستند محصولات دیجیتال گوچی را امتحان کنند و بخرند تا به آواتارهای خود بپوشانند. هدف آن افزایش آگاهی از برند در میان مصرف کنندگان جوان تر بود.

 

پس چرا بازاریابان باید از متاورس به عنوان یکی از ترند های بازاریابی دیجیتال در سال 2022 استفاده کنند؟ طبق تحقیقات eMarketer، در سال 2023 هر ماه 65 میلیون نفر از واقعیت مجازی و 110 میلیون نفر از واقعیت افزوده استفاده می کنند. این تعداد مشتریان جوان بالقوه زیادی است که در یک فضا وجود دارند.

هوش مصنوعی مانع حفظ حریم خصوصی داده ها می شود و به آن ها کمک می کند.

نقض داده‌ ها در سال ‌های اخیر مرتباً در سرفصل اخبار بوده و داده‌ های افراد در معرض خطر قرار گرفته است. از آنجایی که دنیای ما بیشتر به صورت آنلاین فعالیت می کند، احتمال هک شدن یا افشای اطلاعات حساس یک نگرانی واقعی برای مشتریان و برندها است.

 

به دلیل هوش مصنوعی (AI)، داده ها در مورد افراد بدون اطلاع آن ها از طریق الگوریتم های موتورهای جستجو و موتورهای توصیه جمع آوری می شود. همانطور که هوش مصنوعی در حال تکامل است، توانایی جمع آوری اطلاعات شخصی و نفوذ به حریم خصوصی افراد را افزایش می دهد.

 

طبق یک مطالعه گارتنر، 40 درصد از فناوری رعایت حریم خصوصی تا سال 2023 از هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد در حالی که پیش بینی می شود هزینه های جهانی برای حفظ حریم خصوصی تا سال 2022 به 8 میلیارد دلار برسد.

 

کن فیتزپاتریک، مدیر عامل DMI می گوید :” هوش مصنوعی مدتی است که وجود داشته است و مردم شروع به استفاده از آن کرده اند. اما من فکر می کنم نحوه ی تلاقی آن با حریم خصوصی واقعا مهم خواهد بود. چگونه داده ها را جمع آوری می کنید ، در حالی که در محدوده الزامات قانون حفظ حریم خصوصی قرار دارید؟ “

 

با این حال ، فرصت هایی برای استفاده از هوش مصنوعی به گونه ای وجود دارد که از حریم خصوصی محافظت می کند. شرکت ‌ها می‌ توانند از هوش مصنوعی در طرح‌ های حفظ حریم خصوصی داده‌ های خود برای طبقه ‌بندی داده ‌های حساس استفاده کنند و از آن برای جستجوی داده‌ ها جهت شناسایی افرادی که درخواست فراموشی کرده ‌اند استفاده کنند (مشخصاتی که تحت مقررات حفظ حریم خصوصی مانند GDPR قرار دارد).

 

برندها شروع به استفاده از NFT (توکن های غیرقابل تعویض) خواهند کرد.

فناوری بلاک چین سهم عادلانه خود را از مخالفان دیده است. به عنوان یک فناوری که داده ها را با استفاده از شبکه های همتا به همتا ذخیره می کند، با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم مرتبط شده است. اکنون مبنایی برای یک ارز مجازی محبوب دیگر – توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است.

 

برایان کوریش، معمار تخصصی در Accenture Interactive، می‌گوید: NFT ها واقعا جالب هستند.  کاری که NFT ها انجام می دهند نوعی سیگنال دهی است. مثلاً چرا باید ساعت رولکس بپوشید؟ خب، شما به نوعی نشان می دهید که وضع من خوب است، یا من موفق هستم.»

اما چگونه NFT ها به عنوان یک روند بازاریابی دیجیتال در بخش بازاریابی نفوذ می کنند؟ بخش بزرگی از متاورس را، برندها از NFT ها برای پیوند دادن مالکان به جوامع یا استفاده به عنوان یک نشان دیجیتال استفاده می کنند.

در سوپر باول 2022، NFL به هر بیننده ای یک NFT داد که مختص ردیف و صندلی آن ها بود تا به یاد بلیط هایشان باشد و به عنوان یادگاری دیجیتال استفاده شود.

غول رسانه ای و سازنده جادو، دیزنی به طور فعال کارشناسان متاورس را استخدام می کند تا دنیای فیزیکی و دیجیتال را نزدیک تر به هم متصل کنند. این امکان ” داستان سرایی بدون مرز در یک متاورس دیزنی” را فراهم می کند. مثال دیگر این است که آدیداس و پرادا پروژه‌ ای هنری را راه ‌اندازی کردند تا به هنرمندان اجازه دهند در یک بوم کاشی‌ کاری شده که به صورت NFT ساخته و فروخته می ‌شود، مشارکت کنند.

کوریش نتیجه می گیرد که برندهای لوکسی را خواهید دید که وارد دنیای متاورس می شوند و می گویند، شما می توانید این لباس منحصر به فرد را برای شخصیت خود داشته باشید.

4. روند تجربه مشتری

قدرت با مصرف کننده است.

درست همان طور که کارمندان احساس می کنند انتخاب بیشتری برای شغل خود دارند، رفتارهای مصرف کننده نیز در نتیجه ی رسانه های اجتماعی و همه گیری ویروس کرونا تغییر کرده است.

این مسئله به مردم این امکان را می دهد که بنشینند و در مورد انتخاب ها و خواسته های خود فکر کنند. طبق مطالعه GWI با عنوان «اتصال نقاط»، در ایالات متحده، مصرف کنندگان در حال حاضر بیشتر ماجراجو ، جسورتر ، و توانمند تر ، وظیفه شناس و صرفه جو هستند.

میشا مک ‌اینرنی، مدیر بازاریابی در DMI معتقد است که «مصرف ‌کنندگان تصمیم می‌ گیرند با برندها مطابق با شرایط آن ها تعامل داشته باشند. معنی آن چیست؟ این درعوض این است که برندها در زمان مناسب به دنبال پیام مناسب به مخاطبان مناسب باشند. احتمالاً چیزی شبیه پاسخ درست به سؤال درست، در زمان مناسب خواهد بود

این تغییر قدرت می تواند چالشی برای برندها باشد، اما همچنین می تواند یک فرصت عالی باشد. مصرف کنندگان اکنون به دنبال شفافیت هستند و می خواهند قبل از خرید در مورد اخلاق یک شرکت بیشتر بدانند. برخی از برندها به دنبال استفاده از این احساسات جدید و حس هدف هستند.

کمپین « A Brand New You» را انتخاب کنید، یک ویدیوی پر ستاره که برای تبلیغ دبی به عنوان یک مقصد سفر ایجاد شده است. با بازی Zac Efron همه چیز به این است که خود را دوباره کشف کنید و برای حضور وقت بگذارید. این کمپین با بیش از 6 میلیون بازدید، در بین کاربران یوتیوب طنین انداز شده است.

اهمیت گفتگو با مشتریان

همزمان با تغییر قدرت، مصرف کنندگان تشنه ی اطلاعات هستند. آن ها پاسخ سؤالات خود را می ‌خواهند و به راحتی آن را در یک فضای آنلاین، چه از طریق رسانه ‌های اجتماعی، یک انجمن یا در چت، پیدا می ‌کنند. این تمایل به پاسخ باعث شده است که بازاریابی محاوره ای به عنوان راهی برای جلب مشارکت مشتریان منفجر شود.

خبر خوب این است که بازاریابی مکالمه ای که به درستی انجام شود می تواند پاداش های بزرگی را برای برندهای B2C و B2B درو کند. خبر بد؟ اگر از ارتباطات خود آگاه نباشید، پاسخ ندهید یا پیامی متناقض داشته باشید، این خطر را دارید که مشتریان را خاموش و دور کنید !

کن فیتزپاتریک، مدیر عامل DMI معتقد است که «مشتریان اکنون انتظار دارند که پاسخ سؤال خود را در ساعت 2 بامداد دریافت کنند. آن ها تا سه روز بعد برای دریافت پاسخ در سه نسخه صبر نمی کنند. این نوع تجربه مشتری بدون اصطکاک و مکالمه اهمیت فزاینده ای پیدا خواهد کرد

این انگیزه برای مشتریان برای یافتن اطلاعات باعث شده است که برنامه های پیام رسانی مانند واتس اپ به شبکه ای عالی برای ارتباط بازاریابان و ارائه ی خدمات به مشتریان تبدیل شوند. این همچنین برای پلتفرم هایی مانند Slack، فناوری های صوتی فعال مانند الکسا و شبکه های رسانه های اجتماعی فیس بوک مسنجر و توییتر صدق می کند.

 * این آمار واتس اپ به سال 2021 در زمان همه گیری اشاره دارد – منبع

ربات‌ های چت مدتی است که وجود داشته‌ اند، اما همچنین شاهد افزایش استفاده برندها برای پشتیبانی از مشتری هستند و پتانسیل آن را دارند که به فروش خرده ‌فروشی کمک کنند، به ‌ویژه در میان نسل ‌های جوان که پیش ‌بینی می ‌شود تا سال 2023 ،112 میلیارد دلار هزینه کنند.

سبز” بودن یک راه حل برای مشتریان است.

سبزشویی، که همچنین به عنوان “درخشش سبز” شناخته می شود، زمانی است که یک شرکت از بازاریابی و روابط عمومی استفاده می کند تا مشتریان را گمراه کند که محصولات یا خدمات آن ها سازگار با محیط زیست هستند.

یکی از برندهایی که به خاطر این موضوع مورد انتقاد قرار گرفت، IKEA بود. آن ها در سال 2020 که به عنوان چراغی برای پایداری تبلیغ می شدند، به دلیل قطع غیرقانونی درختان در اوکراین فراخوانده شدند و از جنگل های سیبری برای ایجاد مبلمان خود محافظت کردند. در نتیجه، شورای سرپرستی جنگلداری آن ها را به سبزشویی در صنعت چوب متهم کرد.

متأسفانه، نمونه‌ های بسیار دیگری از سبزشویی برندها وجود دارد و این رویه ‌ای است که مصرف‌ کنندگان به آن توجه می ‌کنند، زیرا برای منشأ خرید خود ارزش قائل هستند و خواهان شفافیت از برندها هستند، به‌ ویژه در این دوران پس از همه ‌گیری.

میشا مک اینرنی، مدیر بازاریابی در DMI می‌گوید: «شرکت ‌ها کارهای سبز زیادی انجام داده ‌اند، و من فکر می ‌کنم که کمی بیشتر پاسخگو هستند. چند سال پیش، اگر می ‌پرسیدید که بزرگ ترین تغییر در تأثیرات زیست ‌محیطی چه خواهد بود، می ‌گفتم قوانین دولتی، اما اکنون فکر می ‌کنم احتمالاً توسط مصرف‌ کننده هدایت می ‌شود

بخشی که به دلیل چندین دهه ضایعات سریع مد و نساجی تحت فشار زیادی برای ایجاد تغییرات در صنعت مد قرار گرفته است. ظهور لباس‌ های دست دوم که به‌ صورت آنلاین در دسترس هستند، ۲۱ برابر سریع‌ تر از بخش خرده ‌فروشی عمومی رشد می ‌کند و برندهایی در گوشه بازار هستند: مانند سایت فروش مجدد thredUp، متعلق به H&M و داستان‌ های دیگر که می ‌توانید لباس‌ ها را اجاره کنید.

نکته: وقتی کاری به درستی انجام شود، برندها می توانند با پرداختن به مسائل اجتماعی در رسانه های اجتماعی باعث ایجاد تعامل شوند. بنابراین، در مورد هر دلیل یا حرکتی که برند شما به آن اهمیت می دهد یا به محصول یا خدمات شما مربوط می شود فکر کنید که می توانید در شبکه های اجتماعی خود در مورد آن صحبت کنید.

5. جستجوی ترند های بازاریابی

خداحافظ، کوکی شخص ثالث. داده های شخص اول (ایمیل) پادشاه است. 

بازاریابان مدت ‌هاست که از نابودی برنامه ‌ریزی شده کوکی شخص ثالث در سال 2022 (اکنون تا سال 2023 خارج شده) مطلع هستند. گوگل تصمیم گرفت به دلیل مسائل مربوط به حریم خصوصی از جمع آوری این داده ها دوری کند. مشکل کوکی ‌های شخص ثالث این است که فعالیت ‌های آنلاین مشتریان بدون این که بسیاری بدانند برندها با داده‌ هایشان چه می‌ کنند، ردیابی می ‌شود. 

مطالعه اخیر مرکز تحقیقات Pew نشان داد که 70 درصد از آمریکایی ها احساس می کنند که داده های آن ها نسبت به 5 سال قبل از امنیت کمتری برخوردار است و 81 درصد می گویند که خطرات بالقوه ای که به دلیل جمع آوری داده ها با آن مواجه هستند بیشتر از مزایای آن است. 

در حالی که سایر ارائه دهندگان ممکن است اطلاعات شناسایی را با استفاده از نمودارهای PII (اطلاعات قابل شناسایی شخصی) ارائه دهند ، گوگل رویکرد API حفظ حریم خصوصی را در پیش گرفته است، این بدان معناست که تبلیغ کنندگانی که از گوگل استفاده می کنند باید راه های جایگزینی برای شناسایی و هدف قرار دادن مشتریان را بیابند. جواب ؟ بازاریابان باید بدانند که چگونه می توانند درآمد را با استراتژی داده شخص اول افزایش دهند. 

کاتال ملین، مدیر بازاریابی دیجیتال و متخصص تجارت الکترونیک معتقد است که پاسخ در قدرت بازاریابی ایمیلی نهفته است. « آدرس های ایمیل داده های شخص اول نهایی هستند. وقتی مجوز استفاده از ایمیل شخصی را در یک کمپین یا فعالیت بازاریابی دارید، تحت GDPR، می توانید آن را در پلتفرم های تبلیغاتی مانند گوگل، فیس بوک، توییتر و لینکدین به عنوان یک کوکی واقعی آپلود کنید. 

این امر حفظ و ساخت لیست های بازاریابی ایمیلی شما را در ماه های آینده بسیار مهم می کند. مهم تر از همه، یک استراتژی بازاریابی ایمیلی طراحی کنید که با فعالیت های بازاریابی شما مرتبط باشد تا بیشترین بهره را از داده های شخص اول خود ببرید. 

نکته: حتی بهتر از آن ، داده‌ های غیرحضوری وجود دارد که مشتری عمداً و فعالانه از طریق اولویت ‌ها و قصد خرید ارائه می‌ کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، وبینار اخیر ما را بررسی کنید. 

با گوگل آنالیتیکس ۴، داده های خود را بهتر بشناسید. 

در پایان سال  2020، گوگل آنالیتیکس به ‌روز رسانی پلتفرم خود را اعلام کرد. نسخه جدید با هدف کمک به بازاریابان «با استفاده از یادگیری ماشینی برای ارائه ی خودکار بینش مفید و درک مشتریان در دستگاه ‌ها و پلتفرم ‌ها است،تا بازگشت سرمایه بهتری را از بازاریابی بلند مدت خود دریافت کنند». 

برای بازاریابان و متخصصان داده، پنج به روز رسانی کلیدی وجود دارد که باید به آن ها توجه داشته باشند : 

  • ادغام بهتر تبلیغات گوگل 
  • کنترل های گرانول داده 
  • یادگیری ماشینی که بینش هوشمندانه را هدایت می کند و می تواند ترند ها را شناسایی کند 
  • اندازه گیری داده که مشتری محور است 
  • حریم خصوصی محور 

کاتال ملین، مدیر بازاریابی دیجیتال و متخصص تجارت الکترونیک، اظهار داشت : ” ما در ماه‌ های اخیر زیاد درباره Google Analytics 4 صحبت کرده ‌ایم. اکنون باید آن را به وب سایت خود وارد کنید، داده های ضبط را دریافت کنید، در حالی که کوکی ها هنوز در اطراف هستند، حرکات سایت شما را درک کند.” 

برای به ‌روز ماندن در مورد پیشرفت ‌های آتی، کاتال توصیه می ‌کند یک ویژگی جدید Google Analytics 4»» ( که قبلاً ویژگی App + Web نامیده می ‌شد) در کنار ویژگی ‌های موجود خود ایجاد کنید. 

نکته: اگر می ‌خواهید از داده‌ های خود بیشتر به دست آورید، وبینار ما را در زمینه بازاریابی مبتنی بر داده بررسی کنید. 

بازاریابان باید برای تبلیغات جستجوی واکنش گرا برنامه ریزی کنند. 

تغییر دیگری در سال 2022 که بر تلاش های بازاریابی جستجوی پولی شما تأثیر می گذارد، حذف تبلیغات متنی گسترده (ETA) از گوگل است. طبق گفته گوگل ، این تغییر برای استفاده از اتوماسیون از طریق محصولات تبلیغاتی خود است زیرا شرکت ها به جای آن از تبلیغات جستجوی پاسخگو (RSA) استفاده می کنند.

 

کاتال ملین، مدیر بازاریابی دیجیتال و متخصص تجارت الکترونیک می‌گوید: “گوگل در ژوئیه 2022 اجرای تبلیغات متنی گسترده را متوقف می کند، بنابراین باید برنامه ریزی تبلیغات متنی واکنش گرا را شروع کنید زیرا ما باید تاریخچه جستجوی آن ها را در سیستم به روز کنیم. وقتی جولای (2022) فرا می ‌رسد، آن دسته از انواع تبلیغات متنی که پیش ‌فرض در Google Ads بودند، از بین خواهند رفت.” 

برای برند هایی که به تبلیغات گوگل و بازاریابی جستجوی پولی متکی هستند 

چندین مرحله وجود دارد که باید برای برنامه ‌ریزی این تغییر به جستجوی پاسخگو انجام دهند : 

  • • ETA های خود را در قالب آگهی پاسخ جستجو برای آزمایش این که چه چیزی کار می کند، آزمایش کنید. 
  • به ترکیب RSA ها، کلمات کلیدی تطبیق گسترده، و پیشنهاد قیمت هوشمند توجه کنید. 
  • صفحه «توصیه ‌ها» حساب ‌های خود را بررسی کنید زیرا این صفحه پیشنهادات سفارشی ‌شده را ارائه می ‌دهد. 
  • سرفصل ها یا توضیحات را به RSA ها پین کنید. 
  • تغییرات آزمایشی آگهی در قالب RSA. 

نکته : اگر برای ایجاد تبلیغات گوگل برای کمپین های بازاریابی جستجو به کمک نیاز دارید، فقط الگوی ایجاد کننده تبلیغات گوگل ما را دانلود کنید.

6. بازاریابی محتوا و گرایش های سئو

رتبه بندی محتوای ارگانیک در گوگل سخت تر است.

برای بسیاری از بازاریابان، جستجوی گوگل مکانی برای دیده شدن محتوای شما توسط مشتریان است. ایمن کردن یک مکان در اولین SERP گوگل ، یا حتی بهتر از آن ، رتبه بندی در رتبه اول ، به این معنی است که میلیون ها چشم به طور بالقوه می توانند برند شما را ببینند.

در اینجا یک مثال در هنگام تایپ “مهارت های بازاریابی دیجیتال” در مورد آنچه در جستجوی گوگل به دست می آید آورده شده است.

به عنوان یک موتور جستجو، گوگل تقریباً 92 درصد سهم بازار دارد و نزدیک ترین رقیب آن بینگ با تنها 3 درصد است. همچنین هر روز 3.5 میلیارد جستجوی گوگل انجام می ‌شود که باعث می ‌شود موتور جستجو در تعیین آن چه که مشتریان می ‌بینند در موقعیتی قرار بگیرد.

مشکل بازاریابان محتوا در حال حاضر این است که به نظر می رسد گوگل دیگر در مورد رتبه بندی محتوای ارگانیک بهینه شده با سئو در جستجوها منصفانه عمل نمی کند.

کیت تون، کارشناس سئو و محتوا می‌گوید : ” من فکر می کنم ما در حال از دست دادن املاک و مستغلات زیادی در گوگل هستیم. تبلیغات بیشتری وجود دارد و گوگل تعداد بیشتری از صفحات نتایج موتور جستجو را به محصولات خود می دهد. بنابراین، رتبه‌ بندی محتوای ارگانیک سخت ‌تر می ‌شود، (و) ما به سمت جستجوی برند بیشتر حرکت می ‌کنیم.»

اما جستجوی برند چیست ؟ این اساساً هر درخواست جستجویی است که شامل نام تجاری یا محصول شما باشد. نکته مهم در مورد جستجوهای مارک تجاری این است که اگر مشتری به نام شما تایپ کند به این معنی است که برند شما را می شناسد و میل زیادی دارد.

نکته دیگری که برای محتوای ارگانیک باید در نظر داشت این است که روند رو به رشدی از سؤالات مشتریان از طریق جستجوی گوگل وجود دارد. بنابراین محتوای مبتنی بر پاسخ کلیدی است و باید مطمئن شوید که کلمات کلیدی را با محتوای خود تراز می ‌کنید (برای اطلاعات بیشتر در مورد آن به پایین بروید.)

موارد حیاتی وب اصلی را نباید نادیده گرفت.

در ماه می 2020، گوگل Core Web Vitals خود را معرفی کرد، مجموعه ‌ای از معیارهای متمرکز بر کاربران برای اندازه‌ گیری «بهزیستی» یک سایت از دیدگاه مشتری.

این Core Web Vitals اکنون سیگنال ‌های رتبه ‌بندی هستند که در بازاریابی دیجیتال و محتوای شما نقش دارند. بهینه سازی این موارد باعث بهبود عملکرد و قابلیت استفاده وب سایت شما می شود.

 سه معیار تجربه کاربر مورد استفاده عبارتند از:

• Largest Contentful Paint (LCP)  – عملکرد بارگذاری صفحه را اندازه گیری می کند.

• اولین تاخیر ورودی (FID) – تعامل صفحه وب را اندازه گیری می کند.

• تغییر چیدمان تجمعی (CLS) – ثبات بصری صفحه وب را اندازه گیری می کند.

با این حال ، کیت تون ، کارشناس سئو و محتوا معتقد است بسیاری از بازاریابان به این معیارهای جدید توجه نمی کنند : که این به ضرر خودشان است. ” من فکر می کنم اکثر مردم Core Web Vitals را نگاه نکرده اند و به کنسول جستجوی گوگل خود مراجعه نکرده اند تا عملکرد آن ها را بررسی کنند.”

هدف این است که رتبه های Core Web Vitals بالاتری را بدست آورید که به یک عامل رتبه بندی SEO تبدیل می شود، قابلیت استفاده را بهبود می بخشد و بارگذاری سریع تر را فعال می کند که باعث تبدیل بازدیدکنندگان بیشتر به فروش می شود.

روی ایجاد محتوای پاسخ‌ محور سرمایه ‌گذاری کنید.

ما قبلاً به محتوای مبتنی بر پاسخ اشاره کردیم تا به شما در بهبود جستجوی ارگانیک خود کمک کند. اما دلیل دیگری برای ایجاد این نوع محتوای سئو وجود دارد – مردم به دنبال آن هستند.

این را می توان در افزایش بازاریابی محاوره ای و همچنین افزایش جستجوهای صوتی که 20 درصد از جستجوهای گوگل را تشکیل می دهد ، مشاهده کرد. در نهایت این در مورد یک رویکرد مستقیم تر از سوی مصرف کنندگان است. آن ها اطلاعات می خواهند و به سمت پرسیدن سوال می روند تا سریع تر به اطلاعات برسند.

کیت تون، کارشناس سئو و محتوا، می‌ گوید: ” گوگل در حال تبدیل شدن به یک موتور جستجو و بیشتر به یک موتور پاسخ است. بنابراین درک مخاطبان، نیاز های آن ها و پاسخ دادن به سؤالات فردی آن ها مهم است.”

بنابراین چگونه می توانید از این حرکت برای پاسخ به سوالات موجود در محتوای خود استفاده کنید؟

1. شخصیت های خریدار خود را مجدداً بررسی کنید

ببینید چه مشکلاتی دارند و چه راه حل هایی می توانید ارائه دهید. آیا می توان آن را به وبلاگ یا ویدیویی تبدیل کرد که ترافیک ایجاد کند؟ (اگر شخصیت خریدار ندارید یا نیاز به به روز رسانی آن ها دارید، از این قالب رایگان استفاده کنید.)

2. از ابزارهایی برای یافتن سؤالات رایج استفاده کنید

ابزارهای شنیداری جستجو می توانند بینش خوبی در مورد آن چه مردم می پرسند به شما ارائه دهند.

3. تحقیق درباره ی مخاطبان انجام دهید

این کار می تواند به آسانی ارسال یک ایمیل برای مشترکین درگیر یا درخواست ورودی در یکی از شبکه های رسانه اجتماعی شما باشد.

4. ایجاد طرحواره سؤالات متداول

از یک کد استفاده کنید تا به موتورهای جستجو بگویید که محتوا در قالب پرسش و پاسخ است تا بتوان آن را بالاتر از سایر محتواها قرار داد.

5. محتوای با کیفیت و مرتبط ایجاد کنید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما محتوایی که برای پاسخ به یک سوال ایجاد می کنید باید دقیقاً این کار را انجام دهد. از آن به عنوان فرصتی برای فروش استفاده نکنید.

ترند های 2022 بازاریابی دیجیتال B2C و B2B: جمع بندی

همانطور که می بینید ، سال 2022 یک سال پرمشغله و هیجان انگیز برای بازاریابان خواهد بود.

گرایش‌ های بازاریابی دیجیتال داخلی که بررسی کرده ‌ایم (در پادکست اخیر ما درباره آن صحبت کردیم) باید بینشی از پیشرفت ‌ها و تغییراتی که باید در کمپین ‌های بازاریابی دیجیتال خود ادغام کنید به شما بدهد تا اطمینان حاصل شود که بیشترین استفاده را از فعالیت‌ه ای خود در شبکه ها می ‌برید.

از غوطه ور شدن در متاورس ، مرور استراتژی تبلیغات یوتیوب خود یا اتخاذ یک استراتژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا