جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازاریابی عملکرد در سال 2022

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، ممکن است افرادی را دیده باشید که در مورد بازاریابی عملکرد صحبت می کنند. اما بازاریابی عملکرد چیست؟ چگونه به استراتژی بازاریابی شما کمک خواهد کرد؟

بازاریابی عملکردی چیست؟

برای شروع، اجازه دهید به اولین مورد از این سؤالات بپردازیم. بهترین راه برای پاسخ به این سؤال، شکستن خود عبارت آن است. بنابراین، از شنیدن اینکه بازاریابی عملکرد بازاریابی مبتنی بر عملکرد است، شوکه نخواهید شد.

با این حال، جایی که تفاوت دارد در خود کلمه “عملکرد” ​​است. در حالی که برخی از افراد بر فروش تمرکز می کنند، برخی دیگر خواهان سرعت و آسانی هستند. به طور کلی، بازاریابی عملکرد هم برای خرده فروشان و هم برای شرکت های وابسته مفید است.

بازاریابی وابسته در مقابل بازاریابی عملکرد:

وقتی آن را باز کنیم ممکن است این ظن داشته باشید که ما در مورد بازاریابی وابسته صحبت می‌کنیم با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این دو عبارت قابل تعویض نیستند.

در حالی که همه بازاریابی های وابسته به عنوان بازاریابی عملکرد در نظر گرفته می شوند، همه بازاریابی های عملکردی بازاریابی وابسته نیستند. چرا؟ زیرا می تواند بازاریابی ایمیلی، بازاریابی تأثیرگذار و موارد دیگر را نیز پوشش دهد. بنابراین، بازاریابی عملکرد چتری است که این تکنیک های بازاریابی فردی تحت آن قرار می گیرند.

در حقیقت، بازاریابی عملکرد هر ترتیب بازاریابی را پوشش می دهد که به موجب آن کسب و کار به اقدامات دلخواه خود با  هر قیمتی دست می یابد. با بازگشت به چند سال قبل متوجه می شویم، بازاریابی وابسته سنتی یکی از اولین اشکال بازاریابی عملکردی بوده است. شرکت‌ها از طریق وب‌سایت‌ها با کوپن و بازگشت نقدی به فروش می‌رساندند. با این حال، موج بازاریابی دیجیتال به طور تصاعدی رشد کرده است.

جایگاه بازاریابی عملکرد نیز اکنون شامل تجربیات خرید شخصی، تأثیرگذاران، ابزارهای بهینه سازی تبدیل و موارد دیگر است. بنابراین، اگرچه بازاریابی وابسته شامل تمام عناصر کلیدی بازاریابی عملکردی است، اما در حال حاضر بسیار بزرگتر است. بازاریابی عملکرد بازاریابی وابسته و خیلی بیشتر با فناوری، ابزار و تکنیک های مدرن است.

چهار طرف بازاریابی عملکردی:

برای درک واقعی بازاریابی عملکرد، باید چهار طرف موجود در ترتیبات بازاریابی عملکرد معمولی را بررسی کنیم.

خرده فروشان:

گاهی اوقات به عنوان تبلیغ کننده از آنها یاد می شود، احتمالاً این نقش شما در این فرآیند است و به عنوان یک کسب و کار، شما می خواهید محصولات خود را با استفاده از شرکای وابسته تبلیغ کنید تا فروش، کلیک یا بازدید بیشتری ایجاد کنید. بسته به جایگاه خود، استراتژی مناسب با مخاطبان خود را انتخاب خواهید کرد. به طور معمول، خرده فروشان برای چنین کمپین هایی به دنبال مخاطبان ثابت و درگیر هستند. در حالی که شما برای مخاطبان هزینه می کنید، به طور معمول با انجام عمل مورد نظر، یک بازگشت سرمایه مثبت ایجاد می کنید.

وابسته ها:

همانطور که قبلاً دیدیم، شرکت های وابسته در طرف دیگر فرآیند قرار دارند. به طور سنتی، این شرکت ها وابسته وب سایت ها بودند. این روزها، می تواند یک مجله آنلاین، وب سایت بررسی محصول، وبلاگ یا هر سرویس دیگری با مخاطبان قابل توجه باشد. در سال‌های اخیر، فناوری پیشرفت کرده است و همین امر باعث ایجاد تأثیرگذاران اجتماعی و همچنین پذیرش هوش مصنوعی در این صنعت شده است.

در حالی که اینفلوئنسرها مدرن همچنان ناشر هستند، درست مانند سایر شرکت های وابسته سال ها پیش. با این حال، آنها برندها را از طریق کانال های اجتماعی، وبلاگ ها، گروه های اجتماعی و سایر منابع تبلیغ می کنند.

شبکه های وابسته:

اگر قرار است خرده فروشان و شرکت های وابسته از یک رابطه مثبت لذت ببرند، وجود پلتفرم های ردیابی شخص ثالث یا شبکه های وابسته گاهی اوقات حیاتی هستند. اغلب، آنها اطلاعاتی در مورد پیوندهای متنی، بنرها، تبلیغات، فیدهای محصول، پرداخت ها و موارد دیگر ارائه می دهند. هم شرکت های وابسته و هم خرده فروشان شبکه های وابسته را برای تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین های بالقوه زیر نظر دارند. آنها می توانند از چنین شبکه هایی برای بررسی کلیک ها، سرنخ ها و تبدیل ها استفاده کنند.

به عنوان مثال، ممکن است برخی از نام‌های زیر را در صنعت دیده باشید:

آوین

تقاطع کمیسیون

آوانتلینک

بازاریابی راکوتن

در نهایت، انتخاب شبکه‌های وابسته به کمپین‌های بازاریابی انجام شده بستگی دارد، زیرا هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. علاوه بر این، آنها همچنین در پشتیبانی مشتری، قیمت و سایر ویژگی ها متفاوت هستند.

مدیران وابسته:

در نهایت، ما به طرف چهارم بالقوه در توافقنامه بازاریابی عملکرد می رسیم. در حالی که برخی از مدیران وابسته در داخل هستند، برخی دیگر در آژانس ها یافت می شوند. در هر صورت، نقش آنها مدیریت برنامه و اطمینان از دریافت نتایج مورد انتظار خرده فروش است. با تجربه گسترده در این زمینه، آنها می دانند که چگونه کمپین ها را بهینه کنند و عملکرد قوی را تضمین کنند.

اغلب، کسب و کارها متوجه می شوند که یک مدیر وابسته اختصاصی ارزش زیادی به استراتژی آنها ارائه می دهد. هر زمان که مشکلی پیش بیاید، یک کارگر متعهد با مهارت وجود دارد و تجربه برای یافتن راه حل مدیران وابسته علاوه بر دانش و تجربه، راه حل های قوی، تکنیک های اثبات شده و تخصص فنی را نیز ارائه می دهند.

بسته به استراتژی شما، بازاریابان وابسته می توانند در استراتژی های رشد، جذب شریک، ایجاد محتوا، بهینه سازی برنامه های طولانی مدت و مدیریت کمپین کمک کنند. در حالی که برخی از کسب و کارها کل برنامه را به یک مدیر وابسته با تجربه واگذار می کنند، برخی دیگر آژانسی را برای بخش های خاصی از فرآیند استخدام می کنند.

سیستم های پرداخت برای بازاریابی عملکردی:

هنگام انتخاب راه اندازی یک استراتژی بازاریابی عملکرد، به طور کلی با چهار سیستم پرداخت متفاوت روبرو خواهید شد. به طور معمول، چیزی که انتخاب می کنید بر اساس نوع کمپین بازاریابی عملکردی است. به عنوان مثال، بازاریابی وابسته دارای سیستم پرداخت متفاوتی نسبت به سایر اشکال بازاریابی عملکرد خواهد بود.

پرداخت به ازای تبلیغ، یک غریبه زمانی که فرم ثبت نام یا نوع دیگری از ثبت نام را تکمیل می کند، ردیابی می شود. آنها به جای خرید یک محصول، اطلاعاتی در مورد خود ارائه می دهند. برای مثال، این شامل شماره تلفن، نام، درآمد خانوار، آدرس ایمیل، اطلاعات شغلی یا نوع دیگری است.

پرداخت به ازای فروش: زمانی که افراد غریبه مشتری شوند، هزینه آن را پرداخت خواهید کرد. به عنوان مثال، شرکت وابسته به ازای هر شخصی که چیزی از وب سایت خریداری می کند، پول دریافت می کند. امسال، این رایج ترین سیستم پرداخت برای کمپین های بازاریابی عملکردی است.

پرداخت به ازای کلیک: از آنجایی که کلیک‌ها آسان‌تر هستند، مبلغی که یک شرکت وابسته به ازای هر کلیک دریافت می‌کند، کمتر از آن چیزی است که برای تبلیغ یا فروش انتظار دارند. با این حال، این مدلی است که برای برخی کارآمد است.

پرداخت به ازای  جذب: در این صورت، خرده‌فروش می‌تواند تا زمانی که شرکت وابسته با قرارداد موافقت کند، برای اقدام دیگری پرداخت کند. به عنوان مثال، این می تواند ثبت نام برای یک برنامه پاداش، بارگیری، فروش مجدد در یک برنامه یا اقدام دیگری باشد.

هنگام ایجاد یک کمپین، باید یک سیستم پرداخت قابل اجرا را انتخاب کنید. استراتژی های بازاریابی عملکرد بالقوه می تواند شامل تبلیغات بومی، بازاریابی تأثیرگذار، محتوای حمایت شده، بازاریابی وابسته، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موتور جستجو و بازاریابی اجتماعی باشد.

مزایای بازاریابی عملکردی:

قبل از پایان دادن به چند نکته برای بازاریابی عملکرد می پردازیم، چرا باید در وهله اول درگیر این تکنیک شوید؟ در نهایت، یکی از بزرگترین مزایا این است که شما از شریک شخص ثالث برای در معرض دید قرار گرفتن، ایجاد فروش و رشد کسب و کار استفاده کنید. اگر از اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان مثال استفاده کنیم، می توانید از مخاطبان آماده آنها استفاده کنید. اگر آنها در یک جایگاه فعالیت کنند، این مخاطبان احتمالاً به محصولات و خدمات شما علاقه مند خواهند شد. با هدف قرار دادن مخاطبان موجود، به جای ریسک کردن با استراتژی های دیگر، دلارهای بازاریابی را عاقلانه خرج می کنید.

یکی دیگر از مزایای بازاریابی عملکرد این است که می توانید عملکرد را ردیابی کنید و کارایی کمپین ها را اندازه گیری کنید. با گذشت زمان، یاد خواهید گرفت که کجا پول بیشتری بخرید و کجا عقب بکشید.

به طور کلی، با استراتژی مناسب، خرده‌فروشان از یک بازگشت سرمایه (ROI) سالم برای تمام کلیک‌ها، و فروش‌ها لذت می‌برند.

نکاتی برای بازاریابی عملکردی:

چگونه یک بازاریابی عملکرد را در سال 2022 به درستی بدست آورید؟ ما نکاتی برای شروع کار داریم!

اطمینان حاصل کنید که صفحه شما به تجربه مثبت ادامه می دهد و افراد را تشویق می کند تا اقدامات مورد نظر را انجام دهند.

همیشه منابع معتبر را انتخاب کنید تا برند شما با قرار گرفتن در کنار محتوای مشکوک آنلاین آسیب نبیند. به عنوان مثال، اگر این رویکرد انتخابی شما باشد، می خواهید با تأثیرگذار مناسب شریک شوید. اگر برند شما در کنار منابع نامعتبر ظاهر شود، به تصویر و شهرت برند شما آسیب می رساند.

مایل به آزمایش تکنیک ها و مقایسه عملکرد بین تغییرات مختلف باشید. همانطور که تغییرات را آزمایش می کنید، به زودی یاد خواهید گرفت که چه چیزی با استراتژی ها کار می کند.

عملکرد و معیارهای کلیدی را دنبال کنید تا تصویر کامل تری از کمپین خود ترسیم کنید. این شامل نرخ پرش، انتساب، نبرد بین دسکتاپ و موبایل و سایر معیارها می شود. با ردیابی و اندازه گیری، این امکان وجود دارد که بودجه خود را به طور مؤثرتری توزیع کنید و تصمیمات بازاریابی قوی بگیرید.

ما می دانیم که بازاریابی عملکرد هیجان انگیز است، اما باید امنیت و حریم خصوصی را در طول فرآیند به خاطر بسپارید. اگر کسب و کار شما با آخرین مقررات و محدودیت‌ها مطابقت نداشته باشد، ممکن است با جریمه‌هایی مواجه شوید. بازاریابی عملکردی یک اصطلاح کلی است که برای کمپین‌های مختلفی که شامل خرده‌فروشان، شرکت‌های وابسته، شبکه‌های وابسته و مدیران وابسته است، استفاده می‌شود. چرا این تکنیک را برای استراتژی بازاریابی خود در نظر نمی گیرید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا