جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
راه افزایش فروش از طریق بازاریابی دیجیتال

7 راه افزایش فروش از طریق بازاریابی دیجیتال

آیا می‌خواهید فروش کسب و کار خود را به شیوه‌ای مقرون به صرفه افزایش دهید؟ پس شما در جای درستی هستید! !… به خصوص، در این مقاله می‌توانید متوجه شوید که چگونه بازاریابی دیجیتال باعث افزایش فروش می‌شود.

اخیراً متوجه شدم که بسیاری از صاحبان مشاغل مشتاقانه به دنبال راه‌‌هایی برای افزایش فروش در کسب ‌و کار خود هستند.  بنابراین، به این فکر افتادم که از طریق وبلاگ خودم به چنین افرادی کمک کنم. بنابراین، وبلاگ من را دنبال کنید تا بدانید چگونه با بازاریابی دیجیتال فروش را افزایش دهید.

پس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ شامل تمام فعالیت‌های بازاریابی شماست که به صورت آنلاین انجام می‌شود. تأثیر آن در جلب مشتری هر سال افزایش می‌یابد؛ زیرا افراد بیشتری از اینترنت برای مرور، اتصال و خرید استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش Digital 2022: Global Overview، تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند 4.95 میلیارد نفر است. این تقریباً 63 درصد از جمعیت جهان است! بنابراین افزایش استفاده از تلفن همراه نیز ادامه دارد؛ چرا که در حال حاضر 5.31 میلیارد نفر از تلفن‌های خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند.

این آمار نشان‌دهنده‌ی تعداد زیادی از مشتریان بالقوه برای دسترسی آنلاین است و این وظیفه بازاریابان دیجیتال است که کمپین‌های دیجیتالی را طراحی و اجرا کنند که این کار را انجام دهند.

برای این‌که این کار را برای شما آسان کنم، این وبلاگ را به بخش‌هایی تقسیم کرده‌ام تا بتوانید به‌راحتی آنچه را که نیاز دارید، پیدا کنید و اگر از یک اصطلاح مطمئن نیستید یا نیاز بخ دانش و آگاهی داشتیداز طریق پیج اینستاگرام بپرسید و پاسخ دریافت کنید.

آیا بازاریابی دیجیتال واقعاً فروش را افزایش می‌دهد؟

قطعاً پاسخ مثبت است!! به عنوان مثال؛ نام بازاریابی دیجیتال خود حاوی کلمه “بازاریابی” است، درست است؟ این تکنیک‌ها به گسترش کسب و کار شما در سراسر جهان کمک می‌کند و فروش غیرمنتظره‌ای را برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند. 

بنابراین، بیشتر تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال به کاربران این امکان را می‌دهد که محصولات و خدمات شما را با سایر کاربران یا گروه‌های رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. با این اقدام کسب و کار شما به سراسر دنیا می‌رسد و در نتیجه فروش شما افزایش می‌یابد. توصیه می‌کنم، بخش زیر را با دقت مطالعه کنید تا بدانید بازاریابی دیجیتال چگونه فروش را افزایش می‌دهد.

7 راه افزایش فروش از طریق بازاریابی دیجیتال

من از همین ابتدا پرسشی تحت عنوان “دیجیتال مارکتینگ فروش را افزایش می‌دهد؟” را مطرح می‌کنم و برای توضیح و پاسخ به این سوال 7 نکته را آماده کرده‌ام. با مطالعه‌ی دقیق این نکات می‌توانید متوجه شوید که بازاریابی دیجیتال چگونه فروش را افزایش می‌دهد.

1. هدف :

هر شرکت یا کسب و کار یا استارت‌آپ اهداف خاصی خواهند داشت. هر صاحب کسب و کاری برای رسیدن به مقصود خود اهدافی را تعیین می‌کند. اولین و مهم‌ترین مسئله در مورد بازاریابی دیجیتال این است که قطعاً به هر کسب و کاری کمک می‌کند تا به هدف خود دست یابد. فرض کنید یک شرکت، هدف خود را برای دستیابی به ۱۰ هزار مشتری در عرض یک‌ماه تعیین کرده است. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به آن کسب و کار کمک می‌کند، تا به هدف خود برسد.

2. تحقیقات بازار:

باید قبل از خرید یا فروش یک محصول یا خدمات، فرآیند تحقیق را پیاده‌سازی کنیم. در اینجا بازاریابی دیجیتال به تحقیقات بازار از طریق تکنیک بازاریابی محتوا کمک می‌کند و کسب و کار شما را در اینترنت قرار می‌دهد. با این کار مشتریان می‌توانند به راحتی جزئیات محصول شما را در اینترنت بررسی کنند. با انجام تحقیقات، متوجه خواهیم شد که چگونه محصولات ما باید به‌طور موثر در اینترنت قرار بگیرند.

3. فروش نیازهای مشتری:

فروش خدمات و محصولات ما به تنهایی کافی نیست.باید نیازهای مشتری خود را شناسایی کنیم. برخی از مشتریان باید با صاحبان کسب و کار تعامل داشته باشند تا شک و تردیدهای خود را برطرف کنند. در چنین مواردی بازاریابی دیجیتال با ایجاد فضای مناسب به مشتریان برای تعامل با صاحبان کسب و کار، نقش برجسته‌ای ایفا می‌کند. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی مثال مناسبی برای این امر است.

راه افزایش فروش از طریق بازاریابی دیجیتال

4. استفاده از ابزارهای فروش:

بازاریابی دیجیتال از برخی از ابزارهای فروش مانند بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای فروش محصولات کسب و کار شما استفاده می‌کند. با استفاده از این ابزارها، وب‌سایت شما می‌تواند موقعیت‌های برتر را در موتورهای جستجو کسب کند.

بنابراین وب‌سایت شما بازدیدکنندگان و جذب مشتری بیشتری خواهد داشت؛ البته مانند سئو، ابزارهای فروش دیگری نیز وجود دارند که به هر کسب و کاری کمک می‌کند تا مشتری‌های جدید بیشتری جذب کنید.

5. بازاریابی مجدد :

بازاریابی مجدد تکنیکی است که برای دستیابی به مخاطب هدف بیش از 2 یا 3 بار انجام می‌شود. بازاریابی دیجیتال از تکنیکی به نام بازاریابی ایمیلی برای دستیابی به مخاطبان مکرر استفاده می‌کند. بازاریابی ایمیلی با ایجاد قالب‌های جذاب ایمیل می‌تواند مخاطب خود را جذب کرده و به همان وب‌سایت بازگرداند.

6. قیف فروش :

قیف فروش، مدل بازاریابی است که با ترکیب آگاهی، علاقه، تصمیم‌گیری و اقدام در قالب بازاریابی دیجیتال با استفاده از انواع مختلف پلتفرم‌های تبلیغاتی با ترتیبی سیستماتیک به مشتری دست می‌یابد.

7. پیشنهادات و تخفیفات:

برای کسب و کار خود در فصول جشن و غیره، پیشنهادات یا تخفیف‌های ویژه در نظر بگیرید؛ اما سوال اصلی این است که مشتریان شما چگونه متوجه می‌شوند که شما تخفیف‌ ارائه می‌دهید !

بازاریابی دیجیتال، تبلیغات کسب و کار شما را در سایت‌های مختلف و رسانه‌های اجتماعی از طریق تکنیک تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC، در واقع نوعی از تبلیغات آنلاین است که در آن مخاطبان تبلیغات به وب‌سایت یا رسانه‌ی تبلیغ‌دهنده هدایت و هزینه‌ی آن بر اساس تعداد کلیک‌ها پرداخت می‌شود.) نمایش می‌دهد. این تبلیغ به همه‌ی کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌رسد. بنابراین ، فروش شما افزایش می‌یابد.

راه افزایش فروش از طریق بازاریابی دیجیتال

نمونه‌هایی از بازاریابی دیجیتال که باعث افزایش فروش می‎شوند :

  • تبلیغات گوگل :

همه چیز و هر اطلاعاتی در گوگل در دسترس است. گوگل روشی برای تبلیغ محصولات و خدمات در موتورهای جستجو از طریق بازاریابی دیجیتال است.

هر زمان که کاربر محصول یا خدمات مورد نظر خود را در گوگل پیدا کرد، بدون شک آن  را خریداری می‌کند که این امر منجر به ایجاد مشتری برای صاحبین کسب ‌و کار می‌‌شود.

  • تبلیغات فیس‌بوک :

تبلیغات فیس‌بوک نقش کلیدی در دنیای تجارت بازی می‌کند. بازاریابی فیس‌بوک از طریق بازاریابی رسانه‌های اجتماعی که تکنیکی تحت عنوان بازاریابی دیجیتال است، امکان‌پذیر است.

  • تبلیغات لینکدین :

تبلیغات لینکدین خدمات تبلیغات حرفه‌ای مشابه تبلیغات فیس‌بوک است که زیرمجموعه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد. تبلیغات لینکدین شما به تعدادی از افراد حرفه‌ای می‌رسد و در آن فرصتی برای دریافت مشتری‌های جدید وجود دارد.

  • تبلیغات اینستاگرام :

در حین عبور از اینستاگرام، تبلیغات و پیشنهادات و تخفیف‌های شرکتی و غیره را ارائه خواهیم کرد. پرداخت به ازای کلیک (PPC) به عنوان یک تکنیک بازاریابی دیجیتال موثر شناخته شده است. با اجرای کمپین‌ها می‌توانیم تبلیغات شرکت خود را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ارسال کنیم.

  •  تبلیغات Quora :

بسیاری از کاربران اینترنت از Quora برای ارسال پاسخ یا یافتن پاسخ سوالات خود استفاده می‌کنند. کورا ( یک وب‌گاه پرسش و پاسخ است که کاربران می‌توانند سؤال بپرسند و پاسخ دهند و ویراستاری کنند.) به عنوان وب‌سایت پر بازدیدی شناخته می‌شود که در آن می توانید پاسخ هر سوالی را بیابید.

بنابراین ، هنگام انجام تبلیغات در Quora ، فرصتی برای به دست آوردن مشتری‌های جدید وجود خواهد داشت. به این دلیل که روزانه هزاران نفر از کورا بازدید می‌کنند. تبلیغات Quora از طریق تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال امکان‌پذیر است.

امیدوارم از طریق مثال‌های بالا ، ایده‌ی روشنی در مورد چگونگی افزایش فروش بازاریابی دیجیتال به‌دست آورده باشید.

نتیجه‌گیری

استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ مانند بهینه‌سازی بهتر برای موتورهای جستجو، پیام‌های فراخوان قوی، پرداخت به ازای کلیک و افزونه‌های تبلیغاتی، همگی به تقویت چشم‌انداز کسب‌وکار کمک می‌کنند و در بلندمدت باعث رشد کسب‌وکار می‌شوند. بنابراین، تلاش برای ایجاد حسابرسی و همه این تغییرات برای وب‌سایت همیشه ارزش تلاش را دارد.

از آنجایی که بسیاری از مردم واقعا نمی‌دانند بازاریابی دیجیتال چگونه فروش را افزایش می‌دهد و چگونه کار می‌کند. فکر کردم از طریق این وبلاگ این شبهات را برطرف کنیم.

با این حال، اگر در مورد چگونگی افزایش فروش بازاریابی دیجیتال شک دارید، نظرات خود را با من در میان بگذارید. تا تردیدهای شما را برطرف کنم تا بدانید کدام تکنیک برای کسب و کار شما مناسب است. از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا